Şimdi Ara

HP PAVILION DV7-1040 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
32.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DV7-1040 ET gerçekten güzel bir makine.

Sorun yok dokunmatik yüzey daha geniş ve sıkışık olmadığı için ısı vs sorunu ile karşılaşmadığı için bir problem yok. dokunmatik alan touch pad maose kısmı çerçeve tuşalr daha iyi dv5-1040 dan be ikisinide iyice inceledim dv7-1040 aldım ekran çok hoş .

Kasa büyüklüğü çok fazla değil kaba boyuta girmiyor 19 inç olsa olmadı derdim 17 gayet iyi film oyun yada belge okumada yazmada çi,zimlerde fotograflarda rahatllık verir.

Ekran çöznürlüğ 1440-900 piksel .subwofer var.

Sakın işlemci 8400-8600 kıyaslamasına girmeyin çok ufak fark var.Performans ları kıyaslamaya bile değmeyecek bir durumdur.

Gönül rahatlığı ile alın. İç teknik aksam için 17 lik kasa daha uygun geniş alan ısı yayılımı güzel numaratik tuşalr var klavye kullanımı iyi .

Görüşmek Üzere .

• arkadaşlar geçen hafta bimekse gittim bir tarafta toshiba a300-15b bir tarafta dv7.karşılıklı duruyorlar.bi birine baktım bi birine.biri 15.4" biri 17".özellik bakımındanda bariz farklar vardı.ben dv7 seçtim.benim pc deki dokunmatik tuşlarda hiç bir sorun çıkmadı.ztn ne yapacaksınızki.ellerinizi üzerine koyup paso oralarla mı oynayacaksınız.kumanda var.çatır çatır açıp kapatabiliyorsunuz:):).haa eğer toshiba p300-133 bulsaydım.onu alırdım herhalde.ama hiç biryerde bulamadığım için dv7 aldım ve pişman deilim...

ısınma sorunu olarak bahsedilen durumda bence bir problem deil.geniş bir kasa var.sadece sol alt kısımda az bir ısınma oluyor ama o da rahatsız edici deil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: noble_man

arkadaşlar geçen hafta bimekse gittim bir tarafta toshiba a300-15b bir tarafta dv7.karşılıklı duruyorlar.bi birine baktım bi birine.biri 15.4" biri 17".özellik bakımındanda bariz farklar vardı.ben dv7 seçtim.benim pc deki dokunmatik tuşlarda hiç bir sorun çıkmadı.ztn ne yapacaksınızki.ellerinizi üzerine koyup paso oralarla mı oynayacaksınız.kumanda var.çatır çatır açıp kapatabiliyorsunuz:):).haa eğer toshiba p300-133 bulsaydım.onu alırdım herhalde.ama hiç biryerde bulamadığım için dv7 aldım ve pişman deilim...

ısınma sorunu olarak bahsedilen durumda bence bir problem deil.geniş bir kasa var.sadece sol alt kısımda az bir ısınma oluyor ama o da rahatsız edici deil.

Arkadaşım bende kadıköy bimekste inceledim. Bugün toshibayı alıorum die çıkıcaktım hatta 15 dk sonra iett ye bincem ama kafam iyiden iyiye karıştı yani. Gönlüm Hp de bi yanda toshiba kalitesi. Ya olursa diorum Dv7 de bi problem kendime küfür yağdırırım o zman. Çünkü o zman elimle servise taşıyamıcam zonguldağa gitçem nerde orda servis... Kargoyla uğraş dur yani. Şimdi yine gidiyorum bimekste bi daha bakarım bellide olmaz elimde bi a300 yada vd7 lede dönebilirim. Ama gidip geliyorum. İnş en doğru kararı veririm hala bilemiyorum...

• VALLA ARKADAŞLAR BEN ALALI NERDEYSE 1 AY OLDU. EVET PERFORMANSI BİRAZ DÜŞÜK. BU FİYATA BUKADAR PERFORMANS. AÇILIŞ TABİKİDE YAVAŞ.
    ÇOKLU PROĞRAMLARDA BAZEN TAKILMA OLUYOR. BU TÜR PROBLEMLER GENELDE YAZILIMSAL DA OLABİLİYOR. ÖRNEĞİN QUİCK PLAY SORUNLAR YAŞIYORDUM FABRİKA AYARLARINA (F11 - SİSTEM KURTARMA )TEKRAR GERİ YÜKLEYİP TEKRAR AÇTIĞIMDA SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜ. BİR DE BU ÜRÜNÜN GÜNCELEMELERİNİ ALINDIĞINIZDA İYİLEŞME OLUYOR.HATTA TALIKMALAR BİLE AZALDI. ISINMASI İSE DİĞER PC LER KADAR. BEN 3 TANE LAPTOP ESKİTTİM. ABARTMAMAK GEREKLİ. SİTESİNDEN DE GÜNCELLEŞTİRMELERİ TAKİP EDİN (BİOS GİBİ)
  • nerden alıoruz bu aleti??
  • HP PAVILION - FP750EA DV7-1040ET modelinden almayı düşünüyorum.
    ekran çözünürlüğü maksimum kaça kadar çıkıyor. siteden siteye değişmiş yazılanlar o yusden sordum.
    bunun 1680*1050 çözünürlüğe çıkanından bulabilirmiyiz...

bu modelin ramleri 400 mhz olarak geçiyordu bir sitede. bilgisayarın açılışını etkileyen en buyuk etkenlerden biri ram hızı. p-dv7 alanlar ram lerinin 667 mhz oldugundan eminmi ,? öğrenip söyleyebilirlerse:)

kolay gelsin....
  • ramlar 800mhz

400X2 fsp çarpanı ile 800
  • yaklaşık 2 haftadır bu bilgisayarı kullanıyorum. yaklaşık son 4 gündür hiç kapatmadım( download için) herhangibir ısınma problemiyle karşılaşmadım. henüz ekran kartını ve işlemciyi yoracak bir işlem yapmadım gerçi ama şu anda aldığıma son derece memnunum. özelliklerini beğenen herkese öneririm.
  • 1-sony-----> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.4140.0152#tablar

2-LG-------> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1165.0042

3-HP dv7--> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1347.0273

2. deki LG nin max çözünürlük ü 1680 * 1050 sitede yanlış yazılmış. 3 ü zaten bilionuz

hangisini alayım?? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agacagatay -- 5 Eylül 2008; 16:22:24 >

• kardeş sony hakkında çok bi bilgim olmamasına rahmet lg yi kesinlikle eledim hp al derim ben sana ama yine de sen bu sony i iyi bir araştır sonuçta sony yani fiyatıda iyi bak benim de kafamı karıştırdın birde ben bakayım şu sonylere
    quote:

Orjinalden alıntı: agacagatay

1-sony-----> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.4140.0152#tablar

2-LG-------> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1165.0042

3-HP dv7--> http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1347.0273

2. deki LG nin max çözünürlük ü 1680 * 1050 sitede yanlış yazılmış. 3 ü zaten bilionuz

hangisini alayım?? :)

• Merhaba arkadaşlar,

Bugün bir arkadaşımla birlikte DV7 aldık. Birlikte test etme imkanımız olmadı, ancak ekranda kirpik gibi bir kıl, ve bir çok siyah nokta varmış. Ölü piksel gibi gözüküyor ancak arkadaşım kesinlikle öyle olmadığını söyledi. İnatla jelatin vardır görmüyorsundur dememe rağmen ekranda jelatin olmadığını söylüyor. Hatırlayananınız var mı? Ekranda koruyucu jelatin var mıydı siz aldığınızda? Eğer yoksa, Bimeks'in yolları taştan.

Acil cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• dv-5 alanlarda yok bendende çıkmamıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: FrEaK35

Metalik kısmın çok parlak olduğu doğru. Hiçbir resimde öyle gözükmüyor, aldanmayın.

+1907
  • Jelatin yoktu, sadece kavye nin üstünde bez gibi plastikten bir koruyucu vardı o kadar.
  • Ses acma kapama dokunmatik kisminda takilma yasayanlar var mi ? cozumu ile ilgili link varsa paylasirsa sevinirim :)
  • arkadaşlar sürekli kendi kendine kapanıyo diye şikayet ettiğim dv7-1040 ayıplı ürün çıktı ve yarın yenisi gelecek. o zaman bende kendi izlenimlerimi aktarırım.
  • arkadaşlar ben üç hafta önce laptop araştırıyordum forumun bütün sayfalarını okudum nerdeyse iyice kafam karışmıştı sonra gittim toshiba almak için bu hp yi aldım çıktım 3haftadır kullanıyorum 17inc aldım çok memnunum oyunlarıda oynuyorum biraz ısınma oluyor ama rahatsız edici boyutta değil ilk laptopum olduğu için testler hakkında bi bilgim yok ama üç haftadır bir sorun yaşamadım fan çalışıyor mu bilmiyorum valla ses falan yok :D crysis i örnek alıyorlardı genelde bende yeni yükledim oynuyorum son özelliklerde açmadım ama orta derecede yani en yüksekle fark olmayacak şekilde açıyorum özellikleri banamısın demiyor bence çok forumları okumayın birazda şans işi en pahalı vaio lar bile toplatılcakmış ısınma sorunu yüzünden çok incelerseniz hiçbir laptopu alamazsınız masaüstü gibi performans bekleyemezsiniz ama gayet güzel bir ürün toshiba 3d sound sistemli laptopla karşılaştırdım hp den çıkan ses hiçbir laptoptan çıkmıyor.

• size katılmıyorum bu dv-5 ve dv-7 serisin de ısınma sorunu olduğu artık kesin. ayrıca şu an toshibanın qosmio f50-10g modeli var neredeyse aynı fiyat onu görüp de bunu almak delilik gibi birşey bende 1 hafta öncesine kadar bu modeli alacakdım ancak toshiba herşeyi değiştirdi.. daha piyasaya çok yayılmadı bi dağılsın hemen toshibayı alacam. tabi bu benim fikrim.. herkezi bağlayıcı birşey değil...kimiside hp yi tercih edecekdir.. ama oyun oynanacak sa kesinlik le qosmio f50-10g derim ben.....
    quote:

Orjinalden alıntı: gokhan383

arkadaşlar ben üç hafta önce laptop araştırıyordum forumun bütün sayfalarını okudum nerdeyse iyice kafam karışmıştı sonra gittim toshiba almak için bu hp yi aldım çıktım 3haftadır kullanıyorum 17inc aldım çok memnunum oyunlarıda oynuyorum biraz ısınma oluyor ama rahatsız edici boyutta değil ilk laptopum olduğu için testler hakkında bi bilgim yok ama üç haftadır bir sorun yaşamadım fan çalışıyor mu bilmiyorum valla ses falan yok :D crysis i örnek alıyorlardı genelde bende yeni yükledim oynuyorum son özelliklerde açmadım ama orta derecede yani en yüksekle fark olmayacak şekilde açıyorum özellikleri banamısın demiyor bence çok forumları okumayın birazda şans işi en pahalı vaio lar bile toplatılcakmış ısınma sorunu yüzünden çok incelerseniz hiçbir laptopu alamazsınız masaüstü gibi performans bekleyemezsiniz ama gayet güzel bir ürün toshiba 3d sound sistemli laptopla karşılaştırdım hp den çıkan ses hiçbir laptoptan çıkmıyor.

• Harika bir notebook.. Ben kullanıyorum gözü kapalı alabilirsin bunu
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.