Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.099
Cevap
26
Favori
928.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaşlar selam bıraz hortlatıcam ama benim eski pc yi "HP Pavilion dv6 6010-et" SSD takıp babama verdim içinde win 7 var simdi babam hala yavaşlığından şikayetci alıcam macunu falan yenilicem ama bu cihaza win 10 yükleyen varmi aranızda performansı nasıl ?
  • Arkadaşlar pavilion dv6 1386 et kullanıcısıyım.Ramlarım 2 tane 2 gb olup dual channel özellikte çalışmakta.Anakartın ram desteği 8 gb mış.Acaba anakartın kaç tane ram slotu var bilen var mı bu modellerin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akcam46

Arkadaşlar pavilion dv6 1386 et kullanıcısıyım.Ramlarım 2 tane 2 gb olup dual channel özellikte çalışmakta.Anakartın ram desteği 8 gb mış.Acaba anakartın kaç tane ram slotu var bilen var mı bu modellerin?
    2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Hocam dual channel özelliği için o zaman 4+4 takmam gerek 1333 mhz lik doğru mu?Bi de ayrıca ssd almayı düşünüyorum bizim emektara ram takviyesinden sonra ne önerirsiniz?250 gblık 860 evo serisi var samsungun.Hoşuma gitti bayağı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 23 Mart 2019; 22:32:44 >
  • Akcam46 A kullanıcısına yanıt
    MHz max kac destekliyor hatırlamıyorum ama üzerinden cıkanlarla aynı MHz alabilirsiniz. Fazla olsa sorun olmaz yine çalışır.

4+4 evet. 8+8 desteklemez.

Teşekkür ederim ssd için ne diyorsunuz?
    Sandisk SSD Plus'ı bile tam kapasite kullanamıyor. O yüzden bu modelden üst modellere bakmayın.

O zaman ssd değişimi sizce mantıklı mı?Hali hazırda bilgisayarımın hızı iyi zaten ama emektara takviye yapmak istiyorum şu aralar.2.el benim bilgisayarımdan kötü bilgisayarlara bile 1000 tl istiyorlar.Piyasa öyle bi hale gelmişki.
    hdd kısmına dediğim ssd yi alın. cd sürücüsüne de asagıdaki aparattan alıp içine hdd takın en güzel kombinasyon bu.

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\

Yukarıda demek istediklerinizi anladım hocam.Bizim anakartlar sata 3 ü desteklemiyor.Mecbur okuma yazma değerleri düşüyor ssdnin.Sizin dedğiniz gibi yaparsamda bu seferde yalnız dvd sürücünü iptal etmek zorunda kalmam mı?
    Aynen hocam sata3 hızına cıkılamadıgı için bu ssd oldukca ideal.

dvd sürücü iptal oluyor tabi ama o aparat kızaklı oldugu için değiştirmesi kolay.

ha ssd yi 1tb falan alırsanız ekstra bir depolama birimine gerek kalmaz tabiki.

ben 120 gb aldım ssd yi. sadece işletim sistemi yüklü.

Şu anda toplasan yerel disk c ve d de 80 gblık veri var.Film falan bilgisayarımda olmaz.250 yetmez mi hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 23 Mart 2019; 23:56:57 >
    Çok rahat yeter hocam.

Teşekkür ederim hocam bilgiler için.Faydalı oldu bana.
    Rica ederim hocam ne demek.

• Flash bellek ile format atmaya çalışırken böyle bir hata alıyorum nasıl düzeltebilirim?
     //HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kardeşim nasılsın bir sorum var sana ..

bende 6020st modelini kullanıyorum bizim laptobun kulaklık çıkış empedansı kaç ? baya güçlü sanıyorum hemen hemen her kulak içinden yüksek ses alıyorum denedinmi hiç kualk üstü ve değerleri nerden buluruz
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Sagolasin abi iyilik saglik.

Kulaklik cikis verilerinin yer aldigi bir kaynaga hoc denk gelmedim ama gercekten guclu ses cikisi var. Kulakliklarin sinirlarini zorlayan cinsten ama empedans degeri hakkinda hic bilgim yok.

Cikisin uzcegini sanmam kesinlikle tatmin eder

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Sagolasin abi iyilik saglik.

Kulaklik cikis verilerinin yer aldigi bir kaynaga hoc denk gelmedim ama gercekten guclu ses cikisi var. Kulakliklarin sinirlarini zorlayan cinsten ama empedans degeri hakkinda hic bilgim yok.

Cikisin uzcegini sanmam kesinlikle tatmin eder
    yorumun için çok mersi kardeşlerin kralı..sen deneme yaptınmı hiç bu laptopta ve telefonda denemeler..ve kafa üstü modeller ve kulak içiler denedinmi birde fx sound ses yükseltme puling yazılım kullanıyorumki harika daha genel ismi DFX biliyorsundur
  • Arkadaşlar eski bir cihaz için yardım isteyeceğim. pavilion dv6 3320st

Bu cihazı 8 yıldır kullanıyorum, defalarca format attım ancak böyle bir şey hiç olmadı.
    Dün Win 7 yükledim ve ekran kartının hiçbir şekilde algılanmadığını fark ettim. Driverı kurmaya çalışırken ekran kartını göremiyor. Aygıt yöneticisi ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde ekran kartı görünmüyor. Ekran kartının modeli AMD Radeon HD 6550M.

Böyle bir olay daha önce NVIDIA kartlı bir laptopta başıma gelmişti. Onda BIOS menüsünden grafik kartını aktifleştirmiş ve yükleyebilmiştim.
    Ancak kendi laptopumda BIOS ayarlarında kesinlikle ekran kartı ile ilgili bir seçenek yok.
    HP'nin verdiği BIOS güncellemesini de daha önce kurmuştum. Yani BIOS güncellemek gibi bir seçeneğim de yok.
    Bilgisi olanlar bi fikir verebilirse çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvkrmz -- 5 Ekim 2019; 14:21:56 >
  • 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.