Şimdi Ara

HP Pavilion dv6 isinma sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
19.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yskahraman

Şunu söylebilirim ki bilgisayar mühendisi 3 .sınıf öğrencisi olarak , aynı zamanda hp kullanmıs/kullanmakta olan biri olarak , tamamen hp den ve ürünlerinden soğudum.
    Başıma gelmeyen problem kalmadı.
    Artık servis yetkililerinin isimlerini biliyorum. Ki aldığım Hp Pavilion DV6 06b06st modeli oldukça yüksek özelliklere sahip pahalı bir bilgisayardı. Elbette memnun oldugunu iddia eden bazı arkadaslarımız var . Ben yandım başkasıda yansın mantıgına sahip olamadıgımdan uyarmak istiyorum.
    Hemen yaşadıklarımı yansıtayım sana benim talihsiz kardesim :) keşke almasaydın.
    Bilgisayarı aldım 2 hafta sonra enter ile geçebildiğiniz fan çalışmıyor uyarısı geldi. Hemen servise yolladım sonuçta fan çalışmıo abi. Değiştirdik dediler 2 hafta sonra yolladılar.
    Neyse dedim olur . Kullanmaya devam ettim daha sonra bilgisayarım geç açılmaya ara ara ekran kasmaya başladı. Ya dedim yazılımlardandır felan. Sonuçta programlar kasıodur bilgisayarı. Daha sonra o zamanlar yeni çıkan crysis 2 yi yukledim resmen hayal kırıklığı .
    Sonra öğrendim ki ekran kartı driverlarını güncellemem gerekiyormus, ee güncelledim yine aynı . Bu sefer de ekran kartı ile ilgili bir sorun yaşadık yine yolladım servise ,3 hafta sonra geri geldi. Servisten gelincede sol alt köşede çizikle geldi. Sinirimden aradım servisi özenle çalıştıklarını kesinlikle böyle bir şey yapmayacaklarını söylediler. Kendi kendine mi oldu bu çizik ?
    Neyse devam edeyim :)
    Gelelim performansa;
    Online oyun oynayacaksan kesinlikle Fps 60 ın ustune çıkmıyor yanında adam 512 mb ekran kartıyla çatır çatır 80 90 fps ile oynuyor . Senin 2 gb lık ekran kartın 60 ın ustune çıkamadığı gibi 40 50 ile oynuyorsun ustune ustelik vsync ve shadows kapatıyorsun yoksa oynamazsın zaten :)
    Hem oyun performansı hem de donanımsal olarak son derece sıkıntılı bir bilgisayar.
    Tabi bu benim düşüncelerim

Dediklerine harfi harfine katılıyorum.
    hp den bedavaya satsalar bile mal almam bundan sonra ben.
    ekran kartı sorunu falan her türlü şey var.
    servisi hiç iyi çalışmıyor.
    8 ay önce aldım laptopu
    en son 4 ay önce format attım hiç fan temizliği yaptırmadım
    son 2 aydır oyunlarda fandan ses gelmeye başladı.
    bugünde bilgisayar açılırken fan hatası geldi senin de yazdığın gibi.
    bi çevirdim laptopun arkasını o fan deliklerinden tozu görebiliyorum.
    bilgisayar yavaşlamıştı nedeninde bu olduğunu düşünüyorum.şimdi servise bi yollasam en az 3 hafta.
    yollamam imkansız böylede kullanamam.fan nerdeyse hiç çalışmaz durumda baya bi tozlandı heralde.
    yarın bilgisayarcıya götürecem bide format attırıcam.
    burayada tekrar yazıcam yani hp marka laptop aldığım için çok pişmanım.

• ffurkanakpinar F kullanıcısına yanıt
    sanırım yanlış biliyorsun :) benimki seninkinden daha iyi nasıl başka yok türkiyede ?

8 Gb RAM
    2 Gb ekran kartı ( ATI en son çıkan modeli ve paylaşımsız )
    500 gb hard disk
    i7
  • hp almayın gençler biz yandık siz yanmayın

dv6 3040st
    1.nesil intel i5 520 M 6 gb ram 1 gb ATI hd 5650

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 10 Ağustos 2013; 17:29:32 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.