Şimdi Ara

HP Pavilion dv6-6c01et - AMD Radeon HD 7690M XT Sorun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haziran 2013'te Bimeks'ten HP Pavilion dv6-6c01et aldim. 8 ay sonra power problemi olustu. Garantiye yolladim, anakarti degistirdiler. Cihazi kullanmaya basladiktan bir kac gun sonra goruntudeki sorunuyla karasilastim;

Screenshot

Forumlarda onerilen cozumleri denememe ragmen hicbiri sorunu gidermedi. Bu yuzden tekrardan Windows 7 Ultimate 64 Bit kurdum. Kurulumdan sonra, Bios'tan Switchable Graphic Mode, Fixed olarak degistirdim ve cihazi kullanmaya basladigimda donmalar cok asiri kasilmalar meydana gelmeye basladi. Bios ve Chipset'i guncelledim ama yine ise yaramadi.

CCC version;

Anakart bilgilerim;

CPU bilgilerim;

Cihazi tekrar garantiye gonderemiyorum cunku su an yurt disinda ogrenci degisimiyle okumaktayim. Lutfen bu sorunla daha once karsilasan arkadaslar nasil cozduler, anlatir misiniz. Ayrica ayni cihazi kullanan arkadaslar lutfen;

-Isletim sisteminiz:
    -Chipset versiyonunuz;
    -Bios versiyonunuz;
    -Catalyst Control Center versiyonunuz;

paylasir misiniz? Simdiden tesekkur ederim.

Iyi gunler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirfena -- 19 Mart 2014; 17:49:50 >

• Ekran kartı sürücüsü güncel mi hp sitesindeki mi yoksa amd sitesindeki mi genelde bu hata ekran kartı kaynaklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Ekran kartı sürücüsü güncel mi hp sitesindeki mi yoksa amd sitesindeki mi genelde bu hata ekran kartı kaynaklı.

Oncelikle cevabiniz icin tesekkurler. HP'nin sitesindeki driveri da, AMD sitesindeki en son 13.12 versiyonu da denedim. Yine problemli. Daha onceki anakartimda HP'nin sitesinden yuklenmis olan Driver vardi, cunku eski anakart varken Windows 7 64 Bit kurmustum ve HP'nin sitesindeki Driver'i kullanmistim.
  • Bu anakart değişiminden sonra devamlı mı oldu?Yoksa sisteme format atıp sürücüleri kurup güncelledikten sonra mı oldu?Yazılımsal olup olmadığını öğrenmek açısından soruyorum takmış oldukları anakrtta sıkıntı olabilir.
  • Yeni anakart takildiktan sonra yukaridaki mavi ekran hatasini vermeye basladi. Bunu cozemeyince yeni sistem kurursam duzelir diye dusundum. Yeni sistemi kurdum, HP sitesindeki driverleri kurdum, donma ve kitlenme problemine neden oldu bu defa. AMD sitesindeki guncel driveri denedim donma kasilma devam. Bu forum'daki onerileri denedim, Catalyst 12.3 vereiyonda sorun yokmus ama yine cozum olmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirfena

Yeni anakart takildiktan sonra yukaridaki mavi ekran hatasini vermeye basladi. Bunu cozemeyince yeni sistem kurursam duzelir diye dusundum. Yeni sistemi kurdum, HP sitesindeki driverleri kurdum, donma ve kitlenme problemine neden oldu bu defa. AMD sitesindeki guncel driveri denedim donma kasilma devam. Bu forum'daki onerileri denedim, Catalyst 12.3 vereiyonda sorun yokmus ama yine cozum olmadi.

İnternet de aşağıdaki gibi bir çözüm var.

1. Ati'nin en son driver'ını yükleyiniz.

2. C:\Windows\System32\Drivers klasöründe atikmdag.sys dosyasını bulun ismini atikmdag.sys.old olarak değiştiriniz.

3. C:\ATI klasörüne gidiniz ve atikmdag.sy_ dosyasını bulunuz ve masa üstüne kopyalayınız.

4. CMD komut satını çalıştırınız.

5. chdir Desktop komutunu giriniz.

6. expand -r atikmdag.sy_ atikmdag.sys komutunu giriniz.

7. Masaüstünüzden atikmdag.sys kopyalayınız ve C:\Windows\System32\Drivers klasörüne yapıştırınız.

8. Bilgisayarı yeniden başlatınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mila12

İnternet de aşağıdaki gibi bir çözüm var.

1. Ati'nin en son driver'ını yükleyiniz.

2. C:\Windows\System32\Drivers klasöründe atikmdag.sys dosyasını bulun ismini atikmdag.sys.old olarak değiştiriniz.

3. C:\ATI klasörüne gidiniz ve atikmdag.sy_ dosyasını bulunuz ve masa üstüne kopyalayınız.

4. CMD komut satını çalıştırınız.

5. chdir Desktop komutunu giriniz.

6. expand -r atikmdag.sy_ atikmdag.sys komutunu giriniz.

7. Masaüstünüzden atikmdag.sys kopyalayınız ve C:\Windows\System32\Drivers klasörüne yapıştırınız.

8. Bilgisayarı yeniden başlatınız.

Cevabiniz icin tesekkurler. Daha once bunu denemistim olmamisti. Bundan dolayi yeni sistem kurdum. Yeni sistemde bu sorun yok. Donma kitlenme sourun var.

• CCC'nin resimdeki versiyonu kurduktan sonra aldigim hata:

CCC Version:

Hata:

Aygit Yoneticisi - Device Manager:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirfena -- 24 Mart 2014; 16:42:33 >

• aynı sorun bendede war anakart değişip verdi geri zekalılar. Ekran kartı sürücüsünü sildiler telefonla arayıp pc me bağlanıp şimdi ekran kartı kullanılamıyor. Garantiside bitti mal gibi kaldık dat HP
  • Bende de aynı bilgisayar var ve yaşadığınız soruna üzüldüm. Ben recovery yaptıktan sonra sürücüleri güncellemek için uğraştım biraz. Başaramayınca orjinal sürücülere geri döndüm. Daha sonra önce intel'in chipsetini ve daha sonra ekran kartını güncelledim ve reboot ettim. Ondan sonra da catalyst 14.7 yi kurdum. Çalıştı. HD radeon 6700m series diye görünüyor. Gerçi sizin probleminiz ana kart sanırım.
  • bu soruna çözüm bulabildiniz mi bende aynı laptop olmasına rağmen aygıt yöneticisinde 6700 yazıyor ve driver lar kurulmuyor genel bir sıkıntı galiba
  • ben de güncelleyemedim yıllardır. AMD nin sitesinden indirdim pc kafayı yedi. HP nin sitesindekileri kullanmaya devam ediyorum.
  • Aldığıma alacağıma bin pişmam oldum.2012 Martta bimeks ten aldığım hp dv6 6c04et modelin ekran kartıile ilgili sorunu hiç bitmiyor. Laptopun 2.ekran kartı amd readon 7690xt yi bir türlü güncelleyemedim.
    Son olarak artık ne hp nin sifesi deki driver nede amd nin sitesindekiler bir işe yaramıyor.
    Donöa ve mavi ekran hatası veriyor. Leshcats da denedim bir işe yaramadı. Defalarca format çözüm olmadı. Garanti de bitti sap gibi kaldık ortalıkta.
    Sorumu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Servise gönderseö ekran kartı bozuk anakartı değişmemiz gerekecek deyip en az 600 tl isteyecek.
    Kaldıki ben kartın bozuk değil yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum.
    Bu hp firması ve amd firöası doğru dürüst çalışan bir sürücü cıkarmıyor.
    Yapam bilem birisi varsa yardım etsin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: wertome

Aldığıma alacağıma bin pişmam oldum.2012 Martta bimeks ten aldığım hp dv6 6c04et modelin ekran kartıile ilgili sorunu hiç bitmiyor. Laptopun 2.ekran kartı amd readon 7690xt yi bir türlü güncelleyemedim.
    Son olarak artık ne hp nin sifesi deki driver nede amd nin sitesindekiler bir işe yaramıyor.
    Donöa ve mavi ekran hatası veriyor. Leshcats da denedim bir işe yaramadı. Defalarca format çözüm olmadı. Garanti de bitti sap gibi kaldık ortalıkta.
    Sorumu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Servise gönderseö ekran kartı bozuk anakartı değişmemiz gerekecek deyip en az 600 tl isteyecek.
    Kaldıki ben kartın bozuk değil yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum.
    Bu hp firması ve amd firöası doğru dürüst çalışan bir sürücü cıkarmıyor.
    Yapam bilem birisi varsa yardım etsin lütfen.

Aynı sorun bende de vardı. recovery manager'ı kullanarak PC'yi fabrika ayarlarına döndürdüm. Şu an mavi ekran ve donma sorunu yaşamıyorum. Ancaaak oyun oynarken FPS düşüklüğü yaşıyorum yani ekran kartının performansı düşüyor, kasılmalar meydana geliyor ve ben bu soruna bir türlü çözüm bulamadım. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyim diyorum ama bir yandan da tırsıyorum acaba gene arıza çıkarır mı diye.

• Aynı pc de aynı sorunu bende yaşıyorum günlerdir uğraşıyorum ama olmuyor. Ne seriymiş yahu herkes de aynı sorun yıllardır. Bu HP' ye bir daha bulaşmam. Nasıl çözeceğim bilemiyorum.
  • Bendede aynı sıkıntılar var.. Nefret ettim amd'den ve tabiki hp'den.. Maddi durumum düzelince ilk işim nvidia lı bir urun almak olucak. Dell MSI en kötü yerli malı Monster alıcam. HPden cok daha iyi

• Benim aynı kartım da geçtiğimiz ay cufladı. Devreye girdiği an mavi ekran ya da o anki sesle beraber yankılı donma yapıp kitlenip kalıyordu. Ekran kartları dandik muhtemelen... Benimki de 5-6 yıllıktı, tamam az bir süre değil ama bozulmamalı yine de durup dururken. HP nin indirim kampanyasıyla 500tl indirim alıp yeni bir hp aldım nvidiaı bc07nt tavsiye ederim.
  • 6-7 ay önce yazmıştım yine yazıyorum... Aynı sorun tekrar baş gösterdi. AMD yi çok severdim ama böyle saçma salak hataları ve HP ile uyumsuzluğu yüzünden nefret ettim bu iki mrkada. 3 gündür uğraşıyorum türlü türlü yazılım indiriyorum olmuyor. Redaon 7690m ekran kartım olmasına rağmen hala 6700 seri ekran kartı görünüyor. Böyle saçmalık olmaz zaten Cataliyst Center uygulaması bile bozuk açılmıyor.
  • merhaba muhtemelen cihazınızın ekran kartı arızalı isterseniz sıfır ekran kartı onarımı için yardımcı olmak isterim eğer harici kartla işiniz yoksa onboard(intel ) ekran kartınada çevirebilirim
  • Merhaba arkadaslar,

2014 yilinda sigorta bitmeden tekrar sigortaya gondermistim laptopu. Bu marka ve model icin 3 DVDlik recover disk ile sistemi kurup sorunu giderdiler, ayrica bu recovery DVDlerini bana gonderdiler. Sorun cozulmustu.

Bugun yani, 8 yil aradan sonra guncel Windows surumleri ile format attim. Her defasinda ayni sorunu verdi. Bugun bana gonderilen recovery DVD ile denedim. Sorun yasamadim. Bu marka ve modelde recovery DVD'sine ihtiyaci olan arkadaslar olursa yukleme yapip paylasabilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.