Şimdi Ara

HP Pavilion dv 7-6c00et kullananlar kulübü (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.622
Cevap
8
Favori
137.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @₯ satalım abi ilk sahibinden çok temiz hp

@blasco sorma ilk heyecan ilk acemilikle neler yazmıştık bazen bakıp bakıp gülerim bende 2 ay önce emekliye ayırdım fan böğürüyor arada dedim dursun tatilden tatile biyere gidersek alırız yanımıza birde ekran kartı güncelleme uyarısı sıkmıştı ama sorunsuz çalışıyor hala bizde sana teşekkür ederiz gelip bize katıldığın için sohbet yeri gibiydi zaten zevkle yazıyorduk kısaca aile gibiydik ama yuvadan uçuşlar oldu normal olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 18 Mayıs 2018; 19:15:46 >

• 2012 mayıs nereye 2018 mayıs nereye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • farkı oyun oynamadım sadece internet bazende photoshop
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    6 aydır gözüm şöyle bir modelde ama cesaret edemedim

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V14-1.html

Ben cesaret edemedikçe dolar 3.8 den 4.6 ya geldi. Fiyat çok ama

• linki açamadım tıklayınca beyaz sayfada kalıyor monsteri kimisi iyi diyor kimisi kötü iyice araştırmak lazım doları sorma aldı başını gidiyor
    İnternet veya tarayıcında bir sorun olabilir neyse ekonomik kriz gelecekmiş, her yerde öyle yazıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aynen salak EDGE saçmalamış crome ile açıldı da baya sağlam pcye benziyor artı fiyatta sağlam kriz zaten varda parası olmayana var
    Abi o para verilmez diye çok kararsız kaldım o yüzden almadım zaten.

• Mito ve DP agalar konuya girip hiç teşekkür etmedim size ama 4 senedir sizin sayenizde şu saçma ekran kartı problemlerine çözüm buluyorum, şuan da hala aynı bilgisayardan yazıyorum. Emektar beni götürdü bayağı, hala da işimi görüyor Teşekkürler herşey için
  • aynen deli para laptop için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fearlespy

Mito ve DP agalar konuya girip hiç teşekkür etmedim size ama 4 senedir sizin sayenizde şu saçma ekran kartı problemlerine çözüm buluyorum, şuan da hala aynı bilgisayardan yazıyorum. Emektar beni götürdü bayağı, hala da işimi görüyor Teşekkürler herşey için
    eyvallah işini gördüysek ne mutlu bize
    Masaüstü de çok tutuyor, ekran falan almak lazım yine hemen hemen aynı hesap. En iyisi alıp Youtube işine gireyim belki tutarsa oradan kazanırım bir şey

• Fearlespy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, keşke beni de idare etseydi, erkenden mefta oldu

• evet masa üstü de baya tutar iyi bir sistem istersen ama laptopa 7 yada 9 bin tl de vermem açıkçası çünkü parçaları sabit kapalı kutu
    Neyi değişmiyor mesela ?
    İşlemci zaten intelde değiştiremk sorun ki nesil değişince anakart ta değişmesi gerekiyor ama aynı soketi kullanan işlemciler ile dizüstüne de değiştirilebilir.
    Ekran kartı mxm yapıda yani o da değiştirilebilir yada öyle olmadı thunderbolt 3 girişine harici masaüstü ekran kartı takıp kullanırsın.
    RAM zaten 4 slot 64 GB a kadar yolu var onunda. Başka neyi değiştirirsin ki

Bu arada o link verdiğim dizüstü ama aslında daha çok taşınabilir masaüstü pc gibi düşün onun anakartı ve işlemcisi dizüstü değil, masaüstü. Ram ve ekran kartı sadece dizüstü parçası ama ekran kartında da masaüstünden düşük performans vermesin diye hız aşırtma uygulanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 23 Mayıs 2018; 1:05:02 >
  • örnek bizim laptop fanı tozlanınca söküp rahatça temizleyebilir mi her kes? hayır ekran kartın gitti başkasını alıp takabiliyor musun? hayır hadi x işlemciyi yükselteyim xxx yapayım dersen yükseltebilir misin? hayır intel başka o her yıl soket değiştiriyor ama yine de işlemcinde sorun olsa aynısını bulup takarsın yada amd al 10 çeşit işlemci değiştir 2020 ye kadar aynı anakartta laptota bir tek ram dert değil oda bozulmuyor zaten kolay kolay. yani ben kapalı kutuya aşırı para vermem başkası verebilir o onun kararıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

örnek bizim laptop fanı tozlanınca söküp rahatça temizleyebilir mi her kes? hayır ekran kartın gitti başkasını alıp takabiliyor musun? hayır hadi x işlemciyi yükselteyim xxx yapayım dersen yükseltebilir misin? hayır intel başka o her yıl soket değiştiriyor ama yine de işlemcinde sorun olsa aynısını bulup takarsın yada amd al 10 çeşit işlemci değiştir 2020 ye kadar aynı anakartta laptota bir tek ram dert değil oda bozulmuyor zaten kolay kolay. yani ben kapalı kutuya aşırı para vermem başkası verebilir o onun kararıdır

Bir tek bu markada var zaten mxm ekran kartı yani değişiyor. Mxm demek aynı pci soket gibi yer var yani yükseltme yapmasan bile bizdeki wifi kartı nasıldı aynı onun gibi çıkarıp aynısını takacaksın çok basit. HP den ben dersimi aldım zaten, parçası değişmeyen bir dizüstü 1000 TL de olsa almam asla, çöp oluyor.

Resimdeki çizdiğim kırmızı yer ekran kartı soketi

HP Pavilion dv 7-6c00et kullananlar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 23 Mayıs 2018; 1:24:37 >

• kart değişimi kolaysa iyi ama kesin fan yine lanet yerdedir aslında beni tek soğutan olay bu laptoplarda çünkü en önemli parça sayılan şeyi gizliyorlar ki servise gelsin millet en uyuz olduğum olay bu kıytırık bir parça için servisle uğraş dur yapın şunu ram yada ssd gibi kapak altına millet yılda bir de olsa açıp temizlesin bakımını yapsın ama yok illa puştluk yapıp en zor yere koyacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

kart değişimi kolaysa iyi ama kesin fan yine lanet yerdedir aslında beni tek soğutan olay bu laptoplarda çünkü en önemli parça sayılan şeyi gizliyorlar ki servise gelsin millet en uyuz olduğum olay bu kıytırık bir parça için servisle uğraş dur yapın şunu ram yada ssd gibi kapak altına millet yılda bir de olsa açıp temizlesin bakımını yapsın ama yok illa puştluk yapıp en zor yere koyacaklar

Yok hocam şu az önceki resimde iki fanı da görüyorsun, daha kolay bir yerde olamaz zaten baksana kapağı açınca doğrudan o resimde gördüğün gibi

Monster'ı üreten firma Celevo diye bir marka. Sipariş üzerine pc üretiyor ama Monster maliyet artmasın diye hazı Celevo tasarımı üzerine sadece marka bastırıyor öyle düşün o yüzden iç parçalarla oynamak kolay. Bilinen büyük markalar da bu Celevoya üretim yaptırıyor ama tasarımını kendi yaptırdığı için maliyeti arttırıyor ona para vermiş oluyorsun ayrı birde iç düzen de değişip daha zor hale hatta sıcaklık olarak bile daha sıcak hale gelmiş oluyor.

• evet yazdıktan sonra fanları gördüm hp ve diğerlerine göre kolay yerde ama yine kapalı sanırım isteseler kapaklı yaparlar kolayca açılan ama bence kasti öyle yapılıyor neyse yine de deli para ama durumu iyi olana koymaz alırlar
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.