Şimdi Ara

HP Pavilion 15-EC0001NT AMD Ryzen 7 gtx 1650 4999 tl (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
13
Favori
32.759
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunları gtx1650 de çalıştırıyor.İlk ekran kartını aygıt yöneticisinden güncelledim.Baktım hala devam ediyor.Nvidia nın kendi sitesinden indirdim yine düzelmedi.En son driver boost u indirdim orda 8 tane güncellenmemiş driver buldu güncelledim hepsini ama hala aynıydı.En son gece 2-3 te bi el lol girdim fps 70 lerde düzelen bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HP Pavilion 15-EC0001NT AMD Ryzen 7 gtx 1650  4999 tl
    HP Pavilion 15-EC0001NT AMD Ryzen 7 gtx 1650  4999 tl
    HP Pavilion 15-EC0001NT AMD Ryzen 7 gtx 1650  4999 tl

Gtx1650 de çalışıyor ama uzın süreli donmalar var.
    500 tllik bi sistem toplayın daha iyi randıman verir.Öyle kıyaslayın yani.

• hp zaten sevmediğim bir markaydı ama yazılanları okuyunca tamamen kafamdan sildim. bu yaşanan problemler HP yüzünden mi AMD yüzünden mi acaab

• Arkadaşlar bu arada fps droplar sadece şarda değilken oluyor yani şarja takılı dğsilken lol oynanmıyor bile.

• çözümü yoksa hiç teslim almadan ve açmadan geri yolliym
  • Ben çözümünü bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cooper23

Ben çözümünü bulamadım.
    Size önerim söylediklerimi sırası ile yapın.

1)https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-processors/amd-ryzen-7-mobile-processors-radeon-rx-vega-graphics/amd-ryzen-2 bu linkten Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL) versiyonunu indirin (kurmayın)
    2)https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/159181 bu linkteki sürücüyü indirin (kurmayın)
    3) DDU indirin.
    4) Bilgisayarın internetini kesin, kesinlikle internete bağlanmasın.
    5) Bilgisayarı güvenli moda alarak DDU ile hem Nvidia hem de AMD driver'larını kaldırın.
    6) Normal modda 1. ve 2. maddelerde indirdiğiniz sürücüleri kurun.
    7) İnterneti bağlayın.

Eğer sorun yine düzelmezse daha kapsamlı bir yönteme başvurcaz.

• Hepsini denedim ama problem hala aynı.Düzelmiyor.

• Alet prize takılı iken test ettiğin tüm oyunlarda istediğin performansı alabildin mi? Yoksa prizde bile fps kötü mü?

• Cooper23 C kullanıcısına yanıt
    Afterburner ile bir ekran görüntüsü paylaşır mısın? Ekran kartı mhz değeri, vram kullanımı, cpu hızı, gpu kullanım yüzdesi gibi ayarlar seçili olsun.
  • MaST3rLY kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var.
    Cs go en yüksel ayarlar şarjda 120 fps şarjsız 80-100
    Pes 20 şarjda normal takılmadan oynanıyor şarjsız pas bile atılmıyor.
    LOL şarjda en yüksek ayarlar 130 fps şarjsız 15 fps.
    Başka bir oyun denemedim.

• Windows üzerinden güç ayarlarına baktın mı? Genelde elektrik olmadan pil süresini uzatmak için makine performansı yerine pil performansı ön plana çıkıyor. O ayarı değişirsen belki düzelir.

• MaST3rLY kullanıcısına yanıt
    O ayarıda önceden yaptım.En iyi performansta çalışıyor şarja takılı değilken.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Tabi..

Şarjda değilken oluyor demişsiniz. O zaman bir problem yok ki ortada. Bu her laptopda olan bir durum.

İşlemci 35W tdpye saihp ve anlık olarak 40-50W civarı çekebilir, GTX1650 50W tdpye sahip ve o da anlık olarak 70W çekebilir. Bu ikisi 110-120W yapıyor zaten. Ekran ve diğer ekipmanları da katınca tam performansta çalışan bu laptop 140-150W güç tüketebilir. Pil ise bunu karşılayacak bir yapıda değil. Dolayısıyla hem CPU hem de GPU frekansı kat kat aşağıya çekiliyor ki pile zarar gelmesin.

Hem şarjda hem de pilde iken afterburner ile görüntü paylaşırsanız bunu gözlemleyebiliriz.

Dünyanın en güçlü laptopunu da alsanız pilde iken performansı sizinkinden çok daha iyi olmaz. 2-3 farklı pilden güç alan bir laptop falan varsa o zaman belki performans düşüşü olmaz. O laptop da 2000$ ve üstüdür zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 4 Nisan 2020; 15:34:56 >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    O zaman şöyle söyleyelim size.
    Bu bilgisayar pes 2020 gibi bir oyumu bile şarjda değilken 5-10 fpste oynatacak bir bilgisayar mı ? Hayır.
    Lol gibi bir oyunu şarjda değilken bu fps lerde oynatacak bir bilgisayar mı?Hayır.
    Bir yerde bir yanlış var.

İşte onu anlamak için ekran görüntüsü lazım. Pilde iken 1650'yi kullanmayı tamamen bırakıp Vega'ya geçiyorsa ve hatta onu da düşük hızda kullanıyorsa çok düşük fps alırsınız tabii ki.
    osd de göster kısmı yok.nereden açabilirim ?
  • Arkadaşlar aldığım ürünün touch padinde sorun çıktı ve aynı zamanda ekran çerçevesindeki yapışkan atmış vaziyette geldi. Ürünü ilk kutudan çıkardığımda üzerinde parmak izleri ve belli yerlerinde ıslak bez ile siliinmesi sonucu oluşan izler mevcuttu. İlk etapta Hp ile irtibata geçtim arıza kaydı oluşturup sorun hakkında video istediler. Yolladığım videoyu hemen incelemeye aldılar ve sorun olduğunu dile getirdiler ancak iade yahut değişimi biz yapamıyoruz sadece onarım yapabliriz değince Hepsiburada ile iletişime geçtim fakat sonuç hüsran hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar, TKHK 11. maddesinin (ç) bendi gereği satılan ürünün ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini talep etmeme ve kanun hükmü gereği Satıcının, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlü olmasına rağmen ürünü yollayın bakalım hp den iade onayı gelmesi lazım diyor ürün bana daha bugün teslim edeildi bu süreçte parasını vermeme rağmen sıfır mı belli olmayan bilgisayarın tamir mi değişim mi iade mi olcauk ne zaman gelecek sorunsalına katlanılmak zorunda bıraklımak çok can sıkıcı bir durum. Ürünler refurbished ise bunu tanım kılavızunda satış yapılırken belirtilmesi gereltiğini de belirttim yoksa yine ayıplı mal şeklinde tasvir edileceği şeklindeki beyanıma ise iade ürünleri satıyoruz tabiki cevabını aldım size tavsiyem nacizane tavsiyem UZAK DURUN ya da benim gibi 5 bin verdim ne ile uğraşıyorum diye düşünüp durun. Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avukatımsı -- 4 Nisan 2020; 16:51:30 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.