Şimdi Ara

HP PAVILION 14-al107nt Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
7
Favori
25.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arquerox

Bu cihazı takribi 1.5 ay kadar takipteydim, bugün almak nasip oldu. Bimeksde 2080 TL ye kadar düştü, para olmayınca olmuyor kaçırdık onu. Teknosada'da outlete düşmüştü, 1800 dolaylarında çizikler varmış sözde ön kasasında onuda kaçırdık. Şu aralar boş olunca sürekli gidip gelip inceliyorum cihazı mağazalardan, yarın teslim alacağım, daha sonra bende incelemelerimi yazmak isterim arkadaşlar. Şu anlık 14' cihazlarda bu fiyata rakibi yok diyebilirim size. Sanırım cihazı kaça mal ettin diye soran arkadaşlar olacaktır, çok güzel bir kombo yaptım, dahada güzellerini bekliyorum sizlerden

2179-320-100-100-75-21= kabaca 1684, nasıl mı oldu ?

2179 TL Cihaz fiyatı - 320 TL HP Voucher indirimi - 100 TL Teknosa Bonus - 100 TL Mağazadan teslim al - 150 TL indirim çekini 75 TL ye aldık, TOTALDE cihaz bize 1684 TL ye patladı. Buna ek olarak Avantajix de %1 veriyormuş sözde, onuda katarsak hesaba -21,79 = 1663 yapmış oldu kabaca. Hayırlı uğurlusu olsun, darısı sizlerin başına. İndirim varken kaçırmayın derim.

Hp voucher indirimi ve mağazadan teslim al'ı biraz açıklarmısınız tam olarak nasıl? ve hala devam ediyor mu? çünkü 1684tl ye bu pc gerçekten canavar :)

• Light Star kullanıcısına yanıt
    Sandisk Z400 m.2 SSD var arkadaşlar üzerinde .Rakamlar bazı testlerde daha da yüksek ya da daha az düşük çıkabiliyor. Atto Sonuçları :
  • Seyisulnam kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Light Star

Benim SSD Samsung.Aynı değil mi hepsi acaba takılan SSD'lerin.

Açılış ve kapanış süresi için ne yaptınız anlatır mısınız?

Pil bende 1 günü çıkarıyor toplam 4 saat falan sürüyor kullanımı gün içinde aralıklarla ve gayet iyi bana göre.
    @arquerox

@Seyisulnam
    Bende günlük ve multimedya için kullanıyorum hocam. Amacım cihazın gücünü görmekti ve gayet iyi bana göre şuan.

Hocam o konuda bilgim yok maalesef, siz cihazı nerden almıştınız ? Belki cihazınız outlet olabilir, başka birisi satın almıştır diski arızalanmış olabilir, serviste başka bir marka takmış olabilirler. Yada üretimden kaynaklı olması muhtemel, TR piyasasına 1000 cihaz sokulmuşsa, 500 ü sandisk, 500 samsung olabilir. Kafanıza takmayın o kadar, Samsung daha iyidir Yalnız sizden ricam sizde bir SSD testi yapıp ss atabilirmisiniz ? İkisinide karşılaştıralım isterim. Pil konusuna gelince kalibre belki zamanla oturabilir ama ben memnun kalmadım o kadar. Yüksek performansta CS GO oynuyorum 2 saat kadar dayanabiliyor, bugün güç tasarrufuna aldım, 4 saati gördüm 0 parlaklıkta ama arkaplanda işlemde yapıyordum, müsait bir zamanımda deneyeceğim günlük kullanımda güç tasarrufunda ne kadar ekran süresi alabileceğim göreceğiz. Tabiki macbook performansı beklemiyorum ama daha iyi olabilirdi kanaatindeyim. Pil cihazın içerisinde monteli artık yeni üretim her cihazda bu aynı, lakin çoğu cihazda pili kasa dışarısında görebilirsiniz, tek vidayla gine değiştirilebilir. Bu cihazda işin garibi pil değişikliği çok zor olur gibime geliyor. Kasanın içerisinde montelenmiş, eğer kasa içerisinde değişim yapılabilecek bir alan varsa halledilebilir lakin zannetmiyorum. Hadi olsa bile uygun pili nereden temin edeceğiz orasıda muamma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASAP Rocky

quote:

Bu cihazı takribi 1.5 ay kadar takipteydim, bugün almak nasip oldu. Bimeksde 2080 TL ye kadar düştü, para olmayınca olmuyor kaçırdık onu. Teknosada'da outlete düşmüştü, 1800 dolaylarında çizikler varmış sözde ön kasasında onuda kaçırdık. Şu aralar boş olunca sürekli gidip gelip inceliyorum cihazı mağazalardan, yarın teslim alacağım, daha sonra bende incelemelerimi yazmak isterim arkadaşlar. Şu anlık 14' cihazlarda bu fiyata rakibi yok diyebilirim size. Sanırım cihazı kaça mal ettin diye soran arkadaşlar olacaktır, çok güzel bir kombo yaptım, dahada güzellerini bekliyorum sizlerden

2179-320-100-100-75-21= kabaca 1684, nasıl mı oldu ?

2179 TL Cihaz fiyatı - 320 TL HP Voucher indirimi - 100 TL Teknosa Bonus - 100 TL Mağazadan teslim al - 150 TL indirim çekini 75 TL ye aldık, TOTALDE cihaz bize 1684 TL ye patladı. Buna ek olarak Avantajix de %1 veriyormuş sözde, onuda katarsak hesaba -21,79 = 1663 yapmış oldu kabaca. Hayırlı uğurlusu olsun, darısı sizlerin başına. İndirim varken kaçırmayın derim.

Hp voucher indirimi ve mağazadan teslim al'ı biraz açıklarmısınız tam olarak nasıl? ve hala devam ediyor mu? çünkü 1684tl ye bu pc gerçekten canavar :)

Forumda konusu var hocam araştırın, HP Geri Ödeme kampanyası şeklinde. Kısacası eski bir HP bilgisayarınız varsa, onun seri numarasıyla daha önce kayıt yaptırmadıysanız şayet HP yi arayarak kayıt yaptırıyorsunuz, yeni cihazınızın faturası ve kişisel bazı bilgilerinizle size mail iletilen formu dolduruyorsunuz. Fatura tutarına göre belirledikleri indirim tutarını sözde 25 iş günü içerisinde hesabınıza iade ediyorlar. Benim başvurum onaylanmış ben bekliyorum ödeme yapmalarını. Mağazadan al ise teknosanın indirimi, ürünü sepete ekleyip, "mağazadan teslim al" adımından "hemen teslim" olarak seçim yaptığınızda sepet tutarına göre bir miktar indirim alıyorsunuz. Ben uygun fiyata getirdim, fakat 1 ay önceden alabilmiş olsaydım cihazı, kafadan 170 TL daha ucuza getirecektim Olmayınca olmuyor işte, sağlık olsun gine de iyi fiyata aldığımı düşünüyorum.

• quote:

quote:

Pil bende 1 günü çıkarıyor toplam 4 saat falan sürüyor kullanımı gün içinde aralıklarla ve gayet iyi bana göre.
    @arquerox

@Seyisulnam
    Bende günlük ve multimedya için kullanıyorum hocam. Amacım cihazın gücünü görmekti ve gayet iyi bana göre şuan.

Hocam o konuda bilgim yok maalesef, siz cihazı nerden almıştınız ? Belki cihazınız outlet olabilir, başka birisi satın almıştır diski arızalanmış olabilir, serviste başka bir marka takmış olabilirler. Yada üretimden kaynaklı olması muhtemel, TR piyasasına 1000 cihaz sokulmuşsa, 500 ü sandisk, 500 samsung olabilir. Kafanıza takmayın o kadar, Samsung daha iyidir Yalnız sizden ricam sizde bir SSD testi yapıp ss atabilirmisiniz ? İkisinide karşılaştıralım isterim. Pil konusuna gelince kalibre belki zamanla oturabilir ama ben memnun kalmadım o kadar. Yüksek performansta CS GO oynuyorum 2 saat kadar dayanabiliyor, bugün güç tasarrufuna aldım, 4 saati gördüm 0 parlaklıkta ama arkaplanda işlemde yapıyordum, müsait bir zamanımda deneyeceğim günlük kullanımda güç tasarrufunda ne kadar ekran süresi alabileceğim göreceğiz. Tabiki macbook performansı beklemiyorum ama daha iyi olabilirdi kanaatindeyim. Pil cihazın içerisinde monteli artık yeni üretim her cihazda bu aynı, lakin çoğu cihazda pili kasa dışarısında görebilirsiniz, tek vidayla gine değiştirilebilir. Bu cihazda işin garibi pil değişikliği çok zor olur gibime geliyor. Kasanın içerisinde montelenmiş, eğer kasa içerisinde değişim yapılabilecek bir alan varsa halledilebilir lakin zannetmiyorum. Hadi olsa bile uygun pili nereden temin edeceğiz orasıda muamma.

Hocam MediaMarkt'dan kapalı kutulardan kendim seçtim outlet değil ürün.

Hocam sizin pil oturur bence zamanla. Pil hiç o kadar kötü değil. Ya sizinkinde sorun var yada daha tam oturmadı kalibresi.

Açılış kapanış süresi için ek birşey yaptınız mı hocam?

Hocam zaman zaman bu durum olabiliyor. Biz ilk alanlar sandiskli modeli almış olabiliriz. Zaten performanslarda çok yakın
    Aynen hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arquerox kullanıcısına yanıt
    Hocam ne hp nin sitesinde ne forumda bu tarz bilgi bulamadım lütfen siz linkleri atarmısınız? eğer dediğiniz gibiyse çok iyiymiş bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorum

Edit: teknosanın sitesinde dediğinizi yaptım fiyattada düşüş olmadı sanırım oda kampanyaydı onuda kaçırdık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takeshi Kovacs -- 30 Aralık 2016; 19:58:41 >
  • Hp müşteri hizmetlerini arayıp hp voucher programa katılmak istediğinizi söyleyin, onlar gerekli yönlendirmeyi yapacaklar. Burada önemli detay almadan kayıt yaptırmak gerek. Aldıktan sonra yapılan kayıtlar kabul edilmiyor. Kayıttan sonraki 60 gün içinde almanız gerekmektedir. Bu ürün bana 1880 TL 'ye geldi bu yöntemle. 2159 tl + 320 tl hp indirimi gibi bir fırsat oldu. Ama önemli olan ilk müşteri hizmetlerinden kampanya katılım emailini alıp linkten kayıt yaptırmak.

NOT: Linki isteyenler olabilir bu soruları önlemek için: Link kişiye özel açılıyor :) yani bana geleni atsam da işinize yaramaz

Ben vatandan gece indirimiyle aldım 2 ay önce, teknosa ile ilgi konuya oradan alan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    Sağolun hocam, almadan önce bir garantisi bitmiş hp seri numarası bulup kayıt açtırmam lazım doğrumudur?

320tl çok iyi fırsat gerçekten, 1-2 kampanya ile daha birleştirip kombo yapılırsa inanılmaz f/p olduğunu düşünüyorum cihazın. Ekranın hd olması hem dezavantaj hemde avantaj aslında, tek sorun işlemci gibi duruyor ama oda fiyatına göre düşününce idare edecektir.
  • quote:

quote:

quote:

@arquerox

@Seyisulnam

Hocam MediaMarkt'dan kapalı kutulardan kendim seçtim outlet değil ürün.

Hocam sizin pil oturur bence zamanla. Pil hiç o kadar kötü değil. Ya sizinkinde sorun var yada daha tam oturmadı kalibresi.

Açılış kapanış süresi için ek birşey yaptınız mı hocam?

Performanslar çok yakın ama, teste göre sizinki bir tık daha iyi gözüküyor Büyük ihtimalle mesajımda bahsettiğim üretim aşamasından ötürüdür. Umarım dediğiniz gibi pil kalibresi zamanla oturur. Başlangıçta çalışan programları durdurmakla beraber, defender, windows iletişim ve geri bildirim merkezini kapatın. Güç seçenekleri adımından "Windows Hızlı Başlatma" yıda kapatmayı unutmayın, sistem açılış süresini bu şekilde kısaltabilmeniz mümkün.

• quote:

Sağolun hocam, almadan önce bir garantisi bitmiş hp seri numarası bulup kayıt açtırmam lazım doğrumudur?

320tl çok iyi fırsat gerçekten, 1-2 kampanya ile daha birleştirip kombo yapılırsa inanılmaz f/p olduğunu düşünüyorum cihazın. Ekranın hd olması hem dezavantaj hemde avantaj aslında, tek sorun işlemci gibi duruyor ama oda fiyatına göre düşününce idare edecektir.

Cihazı satın almadan önce HP yi arayıp kayıt yaptırmanız gerekli, önemli olan size iletilen linkten sonra faturanın kesilmesi. Ekranın FULL HD olması aksine dezavantajdır, bu ekran kartıyla asla FULL HD oyun oynayamazsınız, kaldı ki filmin bile tadını alamazsınız neden diye sorarsanız,

1. Ekran paneli TN PANEL, IPS değil bundan ötürü görüş açısı kaybınız olacak.

2.Antiglare panel olmadığı için kendinizi cam gibi göreceksiniz, filmin hiçbir tadı kalmayacak.

3. İşlemciyi ve ekran kartını oldukça yoracağı için cihaz ısınacak ve uzun vade de ister istemez bu olumsuz etki yaratacaktır. İşlemci konusuna gelirsek bu segmentde neleri yapabileceği belli, üst düzey bir performans için HQ işlemcileri tercih etmek gerekmekte. Buda fiyat skalasına ters düşüyor, eğer bütçeniz varsa BC-001NT veya 004NT serisine bakın derim. (GTX960 olanlar)

Tabi ki dediğiniz gibi performansı kötü etkileyecek full hd olsa bu yüzden avantaj ama dediğiniz gibi antiglare ve full hd olsa filmler inanılmaz keyifli oluyor.

Bütçem şuan için bir notebooka o kadar vermeye müsait değil ve bir notebookun artık 14"den büyük olmasını istemiyorum, büyük olunca masadan öteye gidemiyor çünkü.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, eğer alırsam buraya gelir aranıza katılırım bende
  • quote:

Tabi ki dediğiniz gibi performansı kötü etkileyecek full hd olsa bu yüzden avantaj ama dediğiniz gibi antiglare ve full hd olsa filmler inanılmaz keyifli oluyor.

Bütçem şuan için bir notebooka o kadar vermeye müsait değil ve bir notebookun artık 14"den büyük olmasını istemiyorum, büyük olunca masadan öteye gidemiyor çünkü.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, eğer alırsam buraya gelir aranıza katılırım bende

Rica ederim, konuda herkesin bahsettiği gibi 14 inç cihazlarda şuan için rakipsiz, rakip olabilecek tek aday Dell VOSTRO var, fakat onunda fiyatı çok uçuk. Ayrıca onda SSD ve ışıklı klavye bulunmuyor, HDMI girişi yok ve 200 gram daha ağır. Benim tercihim gine HP den yana olurdu, taşınabilitesi oldukça yüksek bir cihaz, iş, ofis, multimedya ve birçok oyun için yeterli performansı sunuyor. Umalım ki ilerleyen günlerde bir sorunla karşılaşmayız.

Aynen katılıyorum. 940 mx güzel ama sonuçta 64 bit bir ekran kartı. İşlemci de U serisi enerji ekonomisi okuyan işlemcilerden :)
  • Dediğiniz gibi Dell in modeli aynı fiyat olsa belki notebooklar içerisinde son yıllarda daha popüler olduğu için tercih edilebilirdi ama hp'nin bu modelindeki 240gb ssd büyük avantaj, Dell Vostroda 1tb hdd olsa yine tamam denilebilirdi ama 500 hdd olması ciddi anlamda maliyetten kıstıklarını gösteriyor.

@Seyisulnam Hocam 940mx için 860m ile kafa kafaya bir performans gösteriyordu baktığım siteler ben 860m ile gta v'i bitirdim bunu söylemem gerek. Tabi benim kullandığım pcde i7 4720hq vardı ve gta v'de işlemcide önemli ama ben full hd, high-very high arası bitirmiştim öylede bir gerçek var. Bu notebookda ise orta ayarlarda çalıştıracağını düşünüyorum, yapısı gereği ısınma olabilir normaldir bu incelikte bir notebook için onuda bir soğutucuyla kullanmakta fayda var.
  • High ayarlarda 35-40FPS oynadım V'ı. İnce ayar yapılsa çok daha iyi seviyelerde de oynanır. Isınmayı önlemek için sağlam soğutucu şart hocam.
    Tabi ki oynanır, amaç sadece oynatmaksa medium yapılsa bile yeterli olur. Bir çok oyun oynanır bu pc'de ama zaten alan kişinin tek amacı oyun olmamalı, nedenleri ise: sonuçta bir notebook oyun için avantajlı değildir asus rog vb. bir notebook olsa tamam denilebilir ama onlarında fiyatı bu aletin 2katı, 14" oyun için 2. bir mantıksızlık, 240gb ssd var ve zaten güncel oyunların boyutları belli, böyle uzarda gider bu liste ama gayet f/p cihaz.
  • Tabiki hocam oyun cihazı değil ama yinede oyun işini görür bence yine. Kesinlikle F/P ürünü.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.