Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada ben bahsedilen güç kablosu ile kullanım sırasında pilin harcanması sorununu sanırım 1 kere gözlemledim, onu da çok net hatırlamıyorum. Saatlerce MSFS 2020 ve Fifa 21 oynadıktan sonra bile olmadığını net biliyorum.

Bu sorunu yaşayanlar hangi oyunu ne kadar süre ile oynarken yaşıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bir haftadir csgo valorant oynuyorum her seferinde de düşüyor şarjım. Öyle ağır oyunlar değil bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Böyle olduğunu o zaman da size söyledim, bu bir sorun değil. O zamanki sorun makina kapalı durumda pilin bitmesiydi ki çözüldü, arkadaş takılı cihaz bırakıyormuş.

arkadaşlar acaba bir tavsiyede bulunabilirmisniz

• quote:

Orijinalden alıntı: adnan104

arkadaşlar acaba bir tavsiyede bulunabilirmisniz

Alıntıları Göster

Ne için tavsiye?

• quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

Ben bir haftadir csgo valorant oynuyorum her seferinde de düşüyor şarjım. Öyle ağır oyunlar değil bunlar.

Tüketim 200w üzererine çıkarsa düşmesi normal, HWiNFO yükleyip CPU ve GPU kaç watt kullanıyor kontrol edin. Yukarılarda detaylarını konuştuğumuz gibi undervolting ya da power limit yaptınız mı? Ben hep UV veya PL ile kullandığım için benim tüketimim devamlı düşlük kalmış olabilir.

• Hicks kullanıcısına yanıt
    İlk aldığım günden beri -99.6mv da cache ve CPU. Pl nedir bilmiyorum ama. CPU hiç 75-76 derece seviyesini geçmiyor hatta genel olarak 68-70 derece arasında geziyor. Hwinfo deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 9 Kasım 2020; 21:7:21 >
  • Daywalkerr kullanıcısına yanıt
    UV yapıyorsanız Power Limit’e gerek yok. O son BIOS’dan önceydi, UV yapılamıyorken...

• Hwinfodan birsey fark ettim. Benim ekran 144hz olmasına rağmen hwinfoda monitör özelliklerinde 144 ve 346 hz destekliyor diyor. Ama Windows ayarlarından sadece 60 ve 144hz seçilebiliyor.

• 346 mi? bug dir o

• quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

Hwinfodan birsey fark ettim. Benim ekran 144hz olmasına rağmen hwinfoda monitör özelliklerinde 144 ve 346 hz destekliyor diyor. Ama Windows ayarlarından sadece 60 ve 144hz seçilebiliyor.

Aynı, HWiNFO'da öyle görünüyor.

• Oyun oynarken işlemci 35-40w ekran kartı ise 70-80w araligina çıkmış. Ama yine de iki saatlik oyun sonrasında şarjım %94 e düşmüştü. Demekki adaptör tam olarak 200w performansı veremiyor. Muhtemelen peak performansı 200 Watt ve anlık verebiliyordur. Sürekli akımının 150wattan fazla olmadığını düşünüyorum.

• quote:

HP- OMEN Dizüstü Bilgisayar, Intel Core i7-10750H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, 6 GB GeForce RTX 2070, 15,6 inç FHD IPS 144Hz, Windows 10 Home, Siyah, 3A697EA

şu model cihazı arkadaşlar 15.000 bandında bir tanıştan alacağım. sıfır kutusunda açılmamış henüz. sizce nasıl bu fiyat. Bu olmaz ise monster Tulpar T7 V20.2 17,3" almayı düşünüyorum. Yardımcı olurmusunuz

çok yakın tarihte 12000'e satıldı

• adnan104 A kullanıcısına yanıt
    black friday bekle hocam ben de bekliyorum 12-13 civarına düşmek zorunda bu cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Quiet00

black friday bekle hocam ben de bekliyorum 12-13 civarına düşmek zorunda bu cihaz
    2060 düşebilir ama V. 2070 düşmez diye tahmin ediyorum.

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    i7 2060 bekliyorum zaten

• Sağolun arkadaşlar, bir de ben de eski bir HP cihaz var. Bunun indiriminden yararlanmak için ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnan104 A kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayıp dönüşüm kampanyasından yararlanmak istediğini belirt. Temsilci kişiye göre değişiyor bazısı sadece seri numarası istiyor bazısı fotoğraf veya video ile kanıt istiyor bana fatura bile sordular bulamayıp tekrar aradım başka birisi çıktı karşıma gerek yok onaylanıyor işleminiz dedi geçti sana onu söylerler telefonda zaten gerekenleri gönderdikten sonra mailine onay geliyor ondan sonra 60 gün süren var yeni aldığın ürünü o gelen maildeki bir link üzerinden kaydettiriyorsun işlem tamamlanıyor para 1ay geçmeden geliyor genelde. Yeni ürünün bu kayıt işlemi sonrasında olması gerek sonra sıkıntı çıkarabiliyorlar onu hatırlatayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn03 -- 10 Kasım 2020; 15:53:12 >
  • quote:

Sağolun arkadaşlar, bir de ben de eski bir HP cihaz var. Bunun indiriminden yararlanmak için ne yapmalıyım
    yeni bir hp aldiniz mi? anlamadim

• bendeki gpu güç limitinin 100w dan 80w a düşmesi de galiba 200w lık şarj cihazıyla alakalı.

HP yi zorlayalım, geri alsınlar bu şarj cihazlarını başka göndersinler, bir kampanya başlatmalı.
  • Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    Alakası olduğunu sanmıyorum o olay yazılımsal bence. Bugün yaklaşık 3 saat Tomb Raider oynadım gpu bir kere bile 80w olmadı. Command Center sdk 1.0.32 kurulu( son gelen güncelleme bu, bi arkadaşta 80w sabitlenmesine sebep olmuştu bu sürüm kendim de deneyeyim dedim bende normal çalıştı) ve ben uygulama ayarları kısmından sıfırlama-onarım yapıyorum bilgisayarı ilk açtığımda. 80w düşme sorunu neredeyse yaşanmıyor bazen aşırı kısa süreli olarak düşüyor ama tekrar 100 olarak çalışıyor. ( Cihazım i5+rtx2060 versiyon)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn03 -- 10 Kasım 2020; 17:9:38 >
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.