Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Hicks senin değerlerin ne W cinsinden?

2060 kullanicilarinin bu problemi bizde yok diye düşünüyorum , ki ölçüm yapmadım max 115W sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssbrutality -- 10 Kasım 2020; 17:12:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mkcobain

bendeki gpu güç limitinin 100w dan 80w a düşmesi de galiba 200w lık şarj cihazıyla alakalı.

HP yi zorlayalım, geri alsınlar bu şarj cihazlarını başka göndersinler, bir kampanya başlatmalı.
    Kesinlikle ayni fikirdeyim 240W bizi rahat kurtarir diye düşünüyorum. Gpu Boost aktif bir şekilde 10750h ile ve diğer güç çeken toplam paketi kabaca birlestirdigimizde zaten 200W nin yetmeyeceği aşikar. W cinsinden yüksek olması adaptörün ısınmasının da önüne geçecektir ki arkadaşların söylediğini göre adaptore el vurulmuyor ısıdan. msi ve acer in bazi 1660ti modellerinde bile 230W ile gelmesi de emsal olabilir. Hp ye bu durumu iletmeliyiz.. bazi adaptorlerin fiyatları 900 tl ye kadar cikabiliyorki bu ek masrafı kaldıramam ben

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    Ben GPU’nun 135w kullandığını bile gördüm:

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Ben GPU’nun 135w kullandığını bile gördüm:

evet 135W bahsetmiştin hatırladım şimdi.Peki adaptör konusunda ne yapalim Hp ye yazalim mi topluca fikrin var mi

Yazalım tabii ama önce bunun herkes için oluşturulabilen problem adımlarını birinin çıkartması lazım. Yani adım adım şunları yapınca sonuç bu oluyor şeklinde ve yapan herkesin aynı sonucu alması lazım ki yazdığımızın bir dayanağı olsun yoksa sarı çizmeli Mehmet Ağa durumu olur. Var mı bu adımları çıkartabilecek birisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

@Hicks senin değerlerin ne W cinsinden?

2060 kullanicilarinin bu problemi bizde yok diye düşünüyorum , ki ölçüm yapmadım max 115W sanırım.

Şimdi de 145w. gördüm:

• quote:

Şimdi de 145w. gördüm:

Alıntıları Göster
    sanki bu tablo çok saglikli değil gibi. Birisi 148 görmüştü üst de. Neyse adaptör konusunda da gereken ne ise yapmamiz lazim diye düşünüyorum, fikri veren arkadaş ilk adımı atmali diye bekliyorum :) ardindan biz devam ederiz

• quote:

bendeki gpu güç limitinin 100w dan 80w a düşmesi de galiba 200w lık şarj cihazıyla alakalı.

HP yi zorlayalım, geri alsınlar bu şarj cihazlarını başka göndersinler, bir kampanya başlatmalı.
    Konuya bekleniyorsun dostum

• Hicks kullanıcısına yanıt
    60w ekrana desek, 50w cpu olsa, 10 watt fanlar çalışsa, 10 watt da geri kalan sisteme yazsak 130 watt GPU hariç tüketim oluyor. 200 watt'ın tek mantıklı açıklaması 25-30 watt çeken ryzen 4000 serisi işlemciler için tasarlanmış olmasıdır. intel için ayrı power supply vermeliydi HP.
    Belki reddit te falan konu açıp birbirimizi desteklersek dünya çapında bir kampanyaya ön ayak olabiliriz.
  • quote:

Belki reddit te falan konu açıp birbirimizi desteklersek dünya çapında bir kampanyaya ön ayak olabiliriz.
    Reddit i Hp Türkiye kabul etmeyebilir,ama sesimizin daha çok duyulabilecegi bir platform olduğu da açık. Bilemedim

• quote:

Şimdi de 145w. gördüm:

Alıntıları Göster
    Yarbayim napalim

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

Yarbayim napalim

Alıntıları Göster

Birisi oturup test edip adımları çıkartırsa ve o adımları yapınca herkes battery drain yaşarsa o zaman istediğiniz gibi yayarız, bunun dışında yapacak bir şey yok maalesef.

Bu arada son Omen SDK'den sonra bende PL1 ve PL2 değerleri 107 oldu, ben TS kullanarak elle 90/107 yaptım tekrar. Buna da bakın, bu da battery drain'e sebep olabilir.

• quote:

Birisi oturup test edip adımları çıkartırsa ve o adımları yapınca herkes battery drain yaşarsa o zaman istediğiniz gibi yayarız, bunun dışında yapacak bir şey yok maalesef.

Bu arada son Omen SDK'den sonra bende PL1 ve PL2 değerleri 107 oldu, ben TS kullanarak elle 90/107 yaptım tekrar. Buna da bakın, bu da battery drain'e sebep olabilir.

Alıntıları Göster
    tamam

• Yok artık:

işte bunun dolar ile zerre alakası yok

bide bunun 32gb 300hz versiyonu bile o kadar pahalı olmamalı milleti dolandırıyorlar resmen

• HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300HHP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H

Thermal Grizzly conductonaut sıvı metal uyguladım. CPU ısı değerlerini inanılmaz düşürdü. Öyle ki uv yapmadan aida64 testi sırasında darboğaz yaşamıyor. UV ile 70 derecenin üstüne çıkmıyor yükte. bunun en büyük artısı benim için fan sesini kesmesi oldu. önceden rahatsız edecek düzeye çıkıyordu şimdi rahat rahat çalışıyorlar.

Toplu iğnenin topu kadar GPU ve CPU ya yetti.

• quote:

Thermal Grizzly conductonaut sıvı metal uyguladım. CPU ısı değerlerini inanılmaz düşürdü. Öyle ki uv yapmadan aida64 testi sırasında darboğaz yaşamıyor. UV ile 70 derecenin üstüne çıkmıyor yükte. bunun en büyük artısı benim için fan sesini kesmesi oldu. önceden rahatsız edecek düzeye çıkıyordu şimdi rahat rahat çalışıyorlar.

Toplu iğnenin topu kadar GPU ve CPU ya yetti.

Teşekkürler bu bilgi ve tecrübe için. Bu uygulamayı ben de yapmak istiyorum ama biraz daha zaman geçsin bakalım. :)

• Mkcobain M kullanıcısına yanıt

Güzel bir işlem olmuş. Gpu da yaşanan 100den 80e güç düşüşü sorununu halledebildiniz mi?

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.