Şimdi Ara

HP’nin Android tabanlı Remix OS’e sahip olan dizüstü bilgisayarı görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP’nin Android tabanlı Remix OS’e sahip olan dizüstü bilgisayarı görüntülendi 

Hong Kong Global Sources Fair’da Çinli üretici Rockchip, HP’nin yeni dizüstü bilgisayarını sergiledi. ARM tabanlı işlemcilere sahip olan yeni cihazların yanında sergilenen bilgisayar, görselde görüldüğü üzere Android tabanlı Remix OS’i kullanıyor ancak bazı kaynaklar bilgisayarın yanında bulunan ürün tanıtım kartı üzerinde Phoenix OS’i veya Chrome OS’i gördüklerini iddia ediyorlar.

Üzerinde HP EliteBook logosunu taşıyan bilgisayar (Rockchip yalnızca “Elitebook”u tercih ediyor), Notebook Italia tarafından paylaşılan haberle gündeme geldi fakat haberin yayımlanmasından çok kısa bir süre sonra Rockchip, haberin ve haber içerisindeki YouTube videosunun kaldırılması talebinde bulundu. Bundan ötürü bilgisayarın işletim sistemi hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Öte yandan dizüstü bilgisayarın bilinen özellikleri şu şekilde:

• 12.5 inch, 1920 x 1080 piksel ekran

• Rockchip RK3399 hexa-core CPU (2 ARM Cortex-A72 core, 4 Cortex-A53 core), Mali-T864 GPU

• 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı

Liliputing editörü Brad Linder, fotoğraftaki bilgisayarın tasarım yönünden 1000 dolar fiyata sahip olan HP EliteBook Folio’ya benzediğini düşünüyor. Eğer bu tahmin doğruysa Windows yerine Android tabanlı işletim sistemlerini veya Chrome OS’i kullanan bilgisayar, Folio’dan çok daha ucuz olur. Fiyatın inmesine Intel yerine Rockchip tarafından üretilen işlemcinin kullanılması da katkı sağlar. 

• Mobil ile masaüstü arası = tablet
    Android ile Windows arası = Remix OS

ama gelin görünki tablet hariç her cihazda kullandılar şu Remix OS'u. Abi kim yönetiyor bu şirketleri bir anlasam keşke.

Tablet pazarına can katacak masaüstü gibi ama mobil işletim sistemi Remix OS'u tasarlamış adamlar, bir kişide tutup tablete ekleyelim demiyor mu ya.

Bakın buraya yazıyorum, bu mesajımı görüp ileride vay be adam geleceği görmüş diyecek;

Remix OS'u tabletlerine ekleyen ilk firma Android tablet pazarının yükselen lideri olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Mobil ile masaüstü arası = tablet

ama gelin görünki tablet hariç her cihazda kullandılar şu Remix OS'u. Abi kim yönetiyor bu şirketleri bir anlasam keşke.

Tablet pazarına can katacak masaüstü gibi ama mobil işletim sistemi Remix OS'u tasarlamış adamlar, bir kişide tutup tablete ekleyelim demiyor mu ya.

Bakın buraya yazıyorum, bu mesajımı görüp ileride vay be adam geleceği görmüş diyecek;

Remix OS'u tabletlerine ekleyen ilk firma Android tablet pazarının yükselen lideri olacak.

remix os'u resmi olarak destekleyen tabletler ve diğer cihazlar linktedir:
    http://www.jide.com/remixos/devices

• Masaüstü işlemcisi olabilecek Snapdragon835 varken bu işlemci olmamış.

• güzel bir şeye benziyor.

windows un masaüstü tekelliliği de yavaş yavaş kalkacak böyle giderse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Mobil ile masaüstü arası = tablet

Remix Os beta dan beri kısmen takip ediyorum. Tablet versiyonu kendileri sattılar. Amazon'da satılıyordu en son şuan var mı bilmiyorum. Bir kaç yıl oldu diyebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.