Şimdi Ara

HP Gaming Pavilion 15-DK0016NT 8UP15EA i5-9300H 16GB RAM 512GB SSD 4GB GTX1650-5349₺ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
11
Favori
28.968
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP Gaming 15-BC510NT cihazını aldım ben de 4900 civarına . Kupon çip para vs.

Ho ürün iademi kabul etti 480 lira iade edecek
    HP Gaming Pavilion 15-DK0016NT 8UP15EA i5-9300H 16GB RAM 512GB SSD 4GB GTX1650-5349₺

4400 e aldım. Ayrıca bir yakınımın iş yerine aldim, faturaya ihtiyacı vardı. Yüzde 10 da o verdi. 500 de o verdi. 3900 e güzel bir laptop almış oldum

Cihazı projeksiyon cihazında kullaniyorum. Oyun pek oynamıyorum. Bi de photoshop ve illüstratör kullaniyorum. Kasma donma ısınma yok. Memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Vergi numaralı fatura kestirince iade oluyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilgisayar bugün itibariyle Trendyol da 5499 a düşmüş. Kaçırmayayım deyip aldım . Uzun zamandır düşmesini bekliyordum. Hp den 480 de iade alacağım. 5000 e geldi bana. Ulaşınca bilgilendirebilirim. 5499 da böyle özellikler için gayet güzel fiyat düşünen varsa kaçırmasın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluesnight

Vergi numaralı fatura kestirince iade oluyor mu?
    Şirkette basın yayim olduğu için iletişim araçları gider olarak gösteriliyor.

• arkadaşlar bu bilgisayarın fn tuşları çalışmıyor. neleri yüklemek lazım bilgisi olan var mı

beni yanlış anladınız, faturayı ticari kestirince, HP iade yapıyor mu demek istemiştim, benim bildiğim bireysel müşteri için geçerli bir kampanya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesnight

beni yanlış anladınız, faturayı ticari kestirince, HP iade yapıyor mu demek istemiştim, benim bildiğim bireysel müşteri için geçerli bir kampanya.
    Aradım özellikle sordum. İş yerine alacaz dedim. Formu doldururken iş yerinin adı ve ibani olacak o zaman dedi . Ben de ticarit iban ve şirket adı verdim. Ödeme yapılacağına dair mail geldi zaten. Öncesinde arayıp teyit ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: keylogger38

GTX 1650 Ryzen 5 3550H lı bu model mi? 4200 TL
    https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/hp-15-ec0006nt-8bp77ea_spp_745154?id=507089225

GTX 1050 I5 8300H lı bu model mi? 4000 TL
    https://www.trendyol.com/hp/pavilion-15-cx0038nt-intel-core-i5-8300h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6--fhd-p-33174559?boutiqueId=401541&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.90.2
    4000 liralık olanı alirim ben i5 olanı..

Bu arada arkadaşlar önemli bir bilgi. Cihazları olmadan önce kullanim killavuzlarini isteyin. Ya da.sitesinden indirin. Türkçe bulunmazsa İngilizceden kaynak indirin. Çünkü bazı cihazlar upgrade yapılamıyor.

Bu benim kendi cihazim ve non-upgradable yazıyor. Hp ram hdd upgradeine karışmıyor müşterim yapabilir diyor ve cihazı Garanti dışı bırakmıyor. Bilginiz olsun. Onemli konu 300 -500 faha fazla verin upgrade li bir makina alın, ben o dalgaya düştüm allah sizi dusurmesin

HP Gaming Pavilion 15-DK0016NT 8UP15EA i5-9300H 16GB RAM 512GB SSD 4GB GTX1650-5349₺

Teşekkür ederim.

Hocam cx serisi hp’ler yanıyor. Diğerindeyse ara ara donma sıkıntısı dile getiriliyor. Yoksa diğeri güzel cihaz.

• Fiyat düştü. Kazananlar kulübüne özel 5299₺. Normalde 5349₺.
    https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/hp-15-dk0016nt-8up15ea_spp_761755?id=516741255

• Yüzde 5 gelince fiyat daha da düşüyor mu acaba?

• Bunu alip kapagi kapali bir sekilde hdmi ile tvye baglayip kablosuz klavye mouse ile masa ustu pc gibi kullanabilirmiyiz?
    Oyun performansinda bir degişiklik olurmu ?

• Almayı düşünüyorum bu laptopu sizce alınır mı? HP iadesi ile almış olan arkadaşlar memnun kalıp kalmadıklarını genel olarak cihazı şöyle bir yorumlarsa sevinirim. 4870 TL'ye iyi donanım gibi gözüküyor performansı nasıldır acaba.
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Hava alttan alınıp arka 2 çıkıştan verildiği için kapak kapalı iken ısınmada çok fazla değişiklik olacağını sanmıyorum.
    Cihazı şuan 27" ekrana HDMI ile bağlayarak kablosuz klavye ve mouse ile kullanıyorum.
    1920x1080 çözünürlükte DOTA2 oyununda yüksek grafik ayarlarında GPU 75-80°C, CPU 85-95°C (Afterburner ölçümlerinde) arası geziniyor.
    1600x900 çözünürlükte ise GPU 70-75°C, CPU 75-82°C arası geziniyor. FPS değerlerini kısıtlamazsam 180-220 civarı değişiyor.
    Oyun için uzun kullanımda performans farkı olur gibi geliyor ancak hafif işler için pek bir fark olacağını sanmam.
  • Ciganito kullanıcısına yanıt
    Alalı 1 ay civarı oluyor. Özetle genel olarak memnun kaldım. F/P ürünü olarak değerlendirilebilir zira aynı skalada başka bir marka en az 1000-1500 daha pahalı. Malzeme kalitesi idare eder. Performans olarak iyi sayılır. Isınma konusu da beklediğimden değer olarak bir tık (5°C) fazla olsa da cihazın klavye ve touchpad kısmında fiziksel olarak rahatsız edici bir ısınma olmuyor.
    5-6 saatlik kullanımda performans düşüşü yaşamadım. İmkanınız varsa farklı markalar da değerlendirilebilir ancak 5000 TL'ye heralde yine alırdım.
    HP iade kampanyasında da ben laptop satın aldıktan yaklaşık 3 hafta sonra parayı hesaba yatırdılar.

Alırken aklımda çok fazla soru işareti vardı. HP bir laptopu 5 yıl kadar önce kullandım ve ısınma sorunları vardı bu yüzden oldukça tedirgindim. Alanların yorumları ise DK serisinin fena olmadığı yönünde olunca bir cesaret aldım.
    Onun dışında 1050 ve 1650 arasında kalmıştım. Almışken 4 sene kullanayım diye üst model ekran kartı olsun dedim arada genel manada %40 (userbenchmark) fark görünse de MOBA tarzı oyun oynadığım için FPS anlamında ciddi fark görünmüyor. Bu biraz da size kalmış hangi amaçla alıyorsanız ona göre artı/eksi yaparsınız.
    İşlemci olarak da sanırım AMD atağa geçmiş ve 3550H-3750H işlemcilerle GTX1050-1650 çiftlemesiyle Intel 8300H-9300H ikilisine göre 1000-1500 TL daha hesaplı laptop üreterek pazar payını artırmış gibi görünüyor. Sitedeki kullanıcılardan da gayet memnun olanlar var.

Bunu almadan önceki bilgisayarım ASUS K555L'di. Gerek malzeme kalitesi, tasarımı olsun gerek pil performansı olsun çok iyiydi ancak I5 5200U-840M çiftinden ne performans beklenebilirse onu veriyordu.
    Bu yüzden aklım ASUStaydı. Bunun için de en yakın model Asus Rog Strix G531gt-bq067 idi. Arada 8GB RAM farkı var ve iade dışında nerdeyse aynı fiyat.

Biraz uzun oldu ama en üstte de dediğim gibi genel olarak memnunum, tercih edilebilir.
    Forumdan bir arkadaş arızalı ürün almış, bir gün kapanıp açılmamış ama değiştirilmiş sanırım. Bu tip bir şanssızlık yaşamazsan güzel ürün.

Yazmışken oyun performansı ile ilgili küçük bir ekleme yapayım.
    DOTA2, Witcher3 ve Citadel Oyunlarını en yüksek çözünürlükte 100 FPS üzerinde oynadım.
    Sadece DOTA2 oynarken ara sıra (Yarım saatte 1 defa falan) 1-2 saniyelik donma oluyor ama online olması ile ilgili bir problem gibi geldi çünkü diğer oyunlarda hiçbir takılma, donma söz konuus değil. SSD de performans farkını loading ekranlarının kısa olmasında gösteriyor. Cihaz açılımı-kapanması da SSD sayesinde 6-8 saniye civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbtmz -- 13 Şubat 2020; 11:6:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbtmz

Alalı 1 ay civarı oluyor. Özetle genel olarak memnun kaldım. F/P ürünü olarak değerlendirilebilir zira aynı skalada başka bir marka en az 1000-1500 daha pahalı. Malzeme kalitesi idare eder. Performans olarak iyi sayılır. Isınma konusu da beklediğimden değer olarak bir tık (5°C) fazla olsa da cihazın klavye ve touchpad kısmında fiziksel olarak rahatsız edici bir ısınma olmuyor.
    5-6 saatlik kullanımda performans düşüşü yaşamadım. İmkanınız varsa farklı markalar da değerlendirilebilir ancak 5000 TL'ye heralde yine alırdım.
    HP iade kampanyasında da ben laptop satın aldıktan yaklaşık 3 hafta sonra parayı hesaba yatırdılar.

Alırken aklımda çok fazla soru işareti vardı. HP bir laptopu 5 yıl kadar önce kullandım ve ısınma sorunları vardı bu yüzden oldukça tedirgindim. Alanların yorumları ise DK serisinin fena olmadığı yönünde olunca bir cesaret aldım.
    Onun dışında 1050 ve 1650 arasında kalmıştım. Almışken 4 sene kullanayım diye üst model ekran kartı olsun dedim arada genel manada %40 (userbenchmark) fark görünse de MOBA tarzı oyun oynadığım için FPS anlamında ciddi fark görünmüyor. Bu biraz da size kalmış hangi amaçla alıyorsanız ona göre artı/eksi yaparsınız.
    İşlemci olarak da sanırım AMD atağa geçmiş ve 3550H-3750H işlemcilerle GTX1050-1650 çiftlemesiyle Intel 8300H-9300H ikilisine göre 1000-1500 TL daha hesaplı laptop üreterek pazar payını artırmış gibi görünüyor. Sitedeki kullanıcılardan da gayet memnun olanlar var.

Bunu almadan önceki bilgisayarım ASUS K555L'di. Gerek malzeme kalitesi, tasarımı olsun gerek pil performansı olsun çok iyiydi ancak I5 5200U-840M çiftinden ne performans beklenebilirse onu veriyordu.
    Bu yüzden aklım ASUStaydı. Bunun için de en yakın model Asus Rog Strix G531gt-bq067 idi. Arada 8GB RAM farkı var ve iade dışında nerdeyse aynı fiyat.

Biraz uzun oldu ama en üstte de dediğim gibi genel olarak memnunum, tercih edilebilir.
    Forumdan bir arkadaş arızalı ürün almış, bir gün kapanıp açılmamış ama değiştirilmiş sanırım. Bu tip bir şanssızlık yaşamazsan güzel ürün.

Yazmışken oyun performansı ile ilgili küçük bir ekleme yapayım.
    DOTA2, Witcher3 ve Citadel Oyunlarını en yüksek çözünürlükte 100 FPS üzerinde oynadım.
    Sadece DOTA2 oynarken ara sıra (Yarım saatte 1 defa falan) 1-2 saniyelik donma oluyor ama online olması ile ilgili bir problem gibi geldi çünkü diğer oyunlarda hiçbir takılma, donma söz konuus değil. SSD de performans farkını loading ekranlarının kısa olmasında gösteriyor. Cihaz açılımı-kapanması da SSD sayesinde 6-8 saniye civarı.
    Teşekkürler güzel özetlemişsin kampanyaya başvurdum 4870'e alacaktım acele edip sonra biraz düşüneyim derken fiyat 5700 oldu ama ara ara düşüyor bakalım beklemedeyiz illaki düşer. CX0038NT ya da bunu almayı düşünüyorum bende HP Pavilion g6 var şuan 2011'den beri çalışıyor ısınıyor ama hala daha çoğu işimi görüyor ufak tefek Warband, Pes 13 falan oynatıyor. Movavi, CS6 gibi programlarla edit işlerimi biraz ağır da olsa hallediyorum.

Bunu alınca PES, FM, FIFA gibi oyunların yeni çıkanlarını birkaç yıl daha sorunsuz oynatır diye düşünüyorum. PUBG, CS gibi oyunlarda da sıkıntı olmaz. Arada da çeşitli hikayeli oyunlar oynamak istiyorum. Ek olarak bu bilgisayarla Premiere Pro, Photoshop falan ile uğraşmak istiyorum o ihtiyacımı da karşılar diye düşünüyorum.

Ryzen işlemciye sıcak bakmıyorum açıkçası.

CX0038NT ile kıyaslayabilir miyiz sence bu ürünü? Onda ısınıyor yorumları var ama bu ürün hakkında çok bir yorum bulamadım genelde adaptörü eleştirmişler eleştirenler onun dışında çoğu yorum olumlu. Adaptör cidden aşırı mı ısınıyor? Eleştireceğin başka bir noktası var mı?

+Buna şuanki pcmin hddsini taksam garanti bozulur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciganito -- 13 Şubat 2020; 21:5:17 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.