Şimdi Ara

HP GAMİNG Nb 17-ab201nt KULLANANLAR - HP PAVİLİON GAMİNG SERİSİ KULLANANLAR BAKSIN PLZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam teknolojik konularda beklemek cebinize zarar verir. Gelecek ürün +500 tlye bayagi ustun bi performans verecekse alin ama fazlasi zarae gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slashssnakepit

Valla hocam tek fan varsa cok fazla oyun oynayacaksan alma guven olmaz. Bi arkadas almis cok fazla ses geliyormus 17likten. 15lik icin bi bilgim yok acikcasi ama cift fan sogutuyorsa ses yoksa ssd de eklersen tertemiz.

Arkadaşınızın aldığı HP 17 AB201NT modeli mi? Yoksa bir önceki HP 17 AB010NT modeli mi? Fan sesi sürekli mi çok çıkıyor yoksa kastıran oyunlar oynarken mi (hangi oyun mesela)? Bir de, "çok" göreceli bir tabirdir, neye göre çok, yani durulmayacak kadar rahatsız edici bir ses mi? Oyun oynarken kulaklık takınca da yüksek bir şekilde fan sesi duyuluyor mu?

Ciddi rakamlar verip alacağımız laptopı şöyle detaylı bir inceleme imkanımız olmuyor maalesef, çoğu laptop mağazalarda yok, olanı da şiddetli müzik altında, kalabalık ortamda sakin kafayla incelemek imkansız... Fan sesi sonradan tedavisi olmayan bir şey olduğu için sürpriz çıkma ihtimali insanı endişelendiriyor. Yani benim eski laptoptan düzenli bir fan sesi gelir normal kullanımda, oyun oynarken biraz yükselir, ondan daha mı çok onu bir bilebilsem, özelliklerine göre fiyatı iyi duruyor bu laptopın.

• Rimbolls kullanıcısına yanıt
    İkinci paragraf icin sunu diyeyim sonuna kadar haklisin. 2016da 2017 cikan bi pcyi yurtdisi da dahil bulmak cok zor. En azindan benim almak istedigim bi Dell modeli var hicbir elektronik magazasinda bulup deneyecegimi sanmiyorum. Eminim hatta. İlk paragrafa gecersek arkadas 010lusunu almis yorumlari soyle;

Hocam bu notebook gaming notebook değil, tek fan var , ince laptop ancak ısınma görmedim. sürekli oyun oynamayacak sanız alabilir siniz.

Arada bir oyun oynayanlar için yapılmış ürün. zaten iade kaydı yaparken pavilion şeklinde geçiyor. Hp gaming olayı ticariymiş. asıl gaming notebookları hp omen adı ile geçiyor.

• slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yanıtınız için. Resimlerinden gördüğüm kadarıyla 201 (yeni) modelin 010'a kıyasla fan havalandırma açıklığı daha geniş tutulmuş, ama işte görmeden kesin bilemiyor insan. Sürekli oyun oynayacak değilim, ofis-internet-genel kullanım ağırlıklı olacak ama oynadığım bir oyun var (World of Warcraft), bazen uzun saatler oynayabiliyorum, ses kısmı ondan düşündürüyor. Şöyle bir tanıdık alsa görüp denesem süper olacak ya, hayırlısı.

Bu arada, iki fanlı laptop hiç kullanmadım, iki fan olduğunda daha fazla ses çıkmaz mı? Ben ısınmadan ziyade ses ile ilgileniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rimbolls -- 16 Mart 2017; 10:52:46 >
  • Rimbolls kullanıcısına yanıt
    Çift fan sistemini soyle dusun. En azindan Dell de boyle. Oyuna girmeden standart kullanimda ses yok. Ama oyuna girincr turbo aciliyor ve ses gelmeye basliyor cok rahatsiz edici degil. Ama gormeden kesinlikle laptop alma ya. Cok aci bi durum

• 150 tl indirim geldi yumulun

• yattarali Y kullanıcısına yanıt
    Ahahahaha eyvallah ama zamani var daha benim yazin alicam

• selam arkadaşlar 4000 tl bütçem var harika bir masaüstü toplamıştım ekran kartı gtx strix 1060 6gb ekran kartından bile ne kadar iyi olduğu anlaşılıyor :D ama ailem evde masaüstü sistem istemediği için laptoba yönelmek zorunda kaldım uzun araştırmalar sonucu monsterın performans testleri olsun gtx 1050li li farklı markaların laptopları olsun baya araştırdım ram işlemci vs oyunlar için fazlasıyla yetiyor zaten ekran kartına gelince çoğu oyunu garanti %100 high ta oynayabiliyorsunuz ama iş ultraya gelince bazı oyunlarda sıkıntı yaratabiliyor onuda ekstra özellikleri kapatarak çözebilirsiniz kararıma gelince hpnin HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS cihazında karar kıldım çünkü hem parça özelliği olarak hemde fiyat olarak diğer cihazlardan çok çok iyi diğer 1050 li cihazlara göre farkedilen artısı ramin 12 gb olup mhz sinin 2400 olması büyük avantaj 8gb a nazaran ileriye yönelik uzun bir süre ram arttırma sıkıntısı çekmezsiniz şu anda fiyatı çok iyi ben 2 ay içinde alacağım bir sıkıntı olmazsa para biriktiriyorum hp nin ısınma konusuna gelince elimde hpnin gt820m ekran kartlı i3 laptobu var pes 2017 ve cs goda en yüksek ayarlarda çok aşırı ısınmamasına rağmen 35 tllik büyük tek fanlı soğutucuyla birlikte buz gibi oluyor diğer türlü sıcaklığı hissetmemek için klavye ve mouse bağlıyorum laptobun üzerindeki tuşları ve touchpadi kullanmıyorum 3 yıldırda cihazın ağım şahım ısındığını görmedim saatlerce oynadığım halde uzman bir satıcıyla konuştuğuma göre bu son çıkanlarda gaming olduğu için üretimde ona göre soğutma sistemi dikkate alınarak yapıldığını söyledi alırsam kısa zamanda burada durumları paylaşırım veya alan arkadaş olursa burada paylaşırsa bizide bilgilendirmiş olur sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum alan kişilerinde hayırlısı olsun herkes için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 17 Mart 2017; 16:35:13 >

• konun kullanıcısına yanıt
    Valla kardes guzel anlattin ama hp korkutuyor be adami. Ya o kadar para verip pisman kalirsan. O can sıkıcı. Ama ben ısınmanın cok asiri oldugunu sanmiyorum. Bakalim. Yazin da ben alacagim. Kafamda Dell vostro 15 5568 ve bu var. Hayirlisi

• quote:

Çift fan sistemini soyle dusun. En azindan Dell de boyle. Oyuna girmeden standart kullanimda ses yok. Ama oyuna girincr turbo aciliyor ve ses gelmeye basliyor cok rahatsiz edici degil. Ama gormeden kesinlikle laptop alma ya. Cok aci bi durum

Hocam kulaklık olmadan oyun mu oynanır. Ben kulaklığı takıyorum valla, doğal olarak ses mes duymuyorum :)

• quote:

Valla kardes guzel anlattin ama hp korkutuyor be adami. Ya o kadar para verip pisman kalirsan. O can sıkıcı. Ama ben ısınmanın cok asiri oldugunu sanmiyorum. Bakalim. Yazin da ben alacagim. Kafamda Dell vostro 15 5568 ve bu var. Hayirlisi

dediğim gibi elimde hp var ahım şahım bir ısınmasını görmedim yeni cihazlarda da giderildiğine eminim uzman biriyle konuştuğuma göre özel alüminyum kasa kullanıldığını ve bu tarz kasalarda sıcaklığın cihazdan rahat bir şekilde atıldığını söyledi ayrıca özel olarak oyun için üretilmesinin de fan konusuna dikkat edilerek yapıldığını söyledi sorduğuma göre 15 inclik modelde tek fan varmış dvd rom kutusunun üstünde var yazıyor dedi tek fan ve kasa özel olarak üretildiği için sıkıntı çıkmayacağını söylüyor

• Bu cihazı bir süre test etme şansım oldu. Dota2, battlefield1, Gta5, NewZ gibi oyunlarda yüksek grafik ayarlarında hiç bir kasılma görmedim. gayet akıcı ve iyi fps değerlerinde oynadı. ısınma kısmı ise oyunlarda fan devri doğal olarak yükseliyor. Gayet normal. kasma hiç olmadı. Ekranın büyük olması ve renklerın canlı olması fazlasıyla tatmin edici. sadece ips ekranların bir çoğunda ışık sızması var. bazısında çok az bazısında ise çok küçük miktarda. Dell 7567 ile bunun arasında kararsızım.tn ekrana pek takılmıyorm. konfigirasyon çok iyi ama ekran küçük .
  • goldpc dansöz gibi 2 günde bir fiyat değiştiriyor. 3200-3889-3500-3706 1 ay içerisindeki fiyat değişimleri. :D

bugün yine değişmiş. 3599 tl :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raphae1 -- 10 Mayıs 2017; 20:3:0 >
  • Ya ellerinde bitmiş yada fiyatı arttırmış firmalar. Alamadık gitti

• hiç bi yerde kalmaması enterasan. kesin zam gelecek.
  • Bir süredir takip ediyordum arkadaşların dediği gibi biranda bütün satıcılarda stok tükendi fakat bugün gg' de tekrar satışa çıktı ve ben sipariş verdim. Umarım bir sorunla karşılaşmam.
  • HP Pavilion 17-ab304nt alınırmı
  • evet arkadaşlar hiç trt eden yokmu Pavilion 17-AB304NT fiyat performans olarak çok iyi gerçekten 4200tl özellikler

i5-7300HQ 2.50GHz 16GB DDR4 128GB SSD+2TB 4GB GTX 1050Ti 17.3" FHD. acaba gerçekten söylendiği gibi bu modeldede ısınma sorunu olurmu ve yüksek oyun performansı nasıldır acaba ???

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.