Şimdi Ara

HP G62 serisi Kulübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
45.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya ben de 8 gb diyenler gördüm ama yine de kafama yatıramadım. çıkma ram de düşmüyor hiç 4 gblık :D araştırmadığım yer de kalmadı. ama adamlar zevkten mi max 4 gb yazıyor anlamadım. diger modellerde daha fazla ram destekleri var.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Zaten kurulum da bir çok driver yükleniyor.
    Ekran kartıda .NET Framework 3.5 Service Pack 1 gibi yada son versiyonu kurmayı denerken bir çok driver sorunsuz kuruluyor.
    Ben win8.1 kullanıyorum manuel hiç driver kurmadan tümü çalışır ve stabil durumda fonksiyonlar dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silifyonel

Zaten kurulum da bir çok driver yükleniyor.
    Ekran kartıda .NET Framework 3.5 Service Pack 1 gibi yada son versiyonu kurmayı denerken bir çok driver sorunsuz kuruluyor.
    Ben win8.1 kullanıyorum manuel hiç driver kurmadan tümü çalışır ve stabil durumda fonksiyonlar dahil.

amd ekran kartini guncellemeiyorum da o yuzden sordum. yuklemek istedgmde uygun donanin yok diyor amd devrede oldugu halde.

cok uzun zaman oldu ekran kartinu guncelleyemeyeli. sizde boyle sorun olmadimi?
  • Olmadı . Güncellemeler açıkken Framework son sürümünü yüklüyorum yüklenmemiş bileşen kalmıyor.
    Ekran kartıda sorunsuz çalışıyor.
    Ekstra driver yüklemiyorum hic.
  • HP G62 130ET

Çok ısınıyor artık eskidi diyen bir tanıdığımdan hibe geldi

İçini açıp birgüzel temizledim. i3 330m olan işlemcisini i7 740m işlemci ile değiştirdim. Soğutmanın yetersiz gelebileceğini düşünüp işlemci ve gpu üzerine Noctua NT-H1 termal macun sürdüm. 2+2 ramini 4+4 ram ile değiştirdim. İşe yaramayan CD-ROM' u söküp yerine 2. HDD için kızak taktım. 128GB SSD+750GB HDD takılı şu anda üzerinde. Wi-Fi kartını yetersiz bulduğum için Intel 6020N kartla değiştirdim. Üzerine modlanmış BIOS yükledim.

Bunları yaparken cebimden 450TL para çıktı. Bazı parçalar zaten elimde mevcuttu. Şu anda notebook "akıyor"

"4+4 ram takılabiliyor mu?" diye soran arkadaşlara duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

HP G62 130ET

İçini açıp birgüzel temizledim. i3 330m olan işlemcisini i7 740m işlemci ile değiştirdim. Soğutmanın yetersiz gelebileceğini düşünüp işlemci ve gpu üzerine Noctua NT-H1 termal macun sürdüm. 2+2 ramini 4+4 ram ile değiştirdim. İşe yaramayan CD-ROM' u söküp yerine 2. HDD için kızak taktım. 128GB SSD+750GB HDD takılı şu anda üzerinde. Wi-Fi kartını yetersiz bulduğum için Intel 6020N kartla değiştirdim. Üzerine modlanmış BIOS yükledim.

Bunları yaparken cebimden 450TL para çıktı. Bazı parçalar zaten elimde mevcuttu. Şu anda notebook "akıyor"

baya islem yapmissiniz.

bendeki de 3 yillik acip temizlemek istiyorum. ssd takip rami yukseltmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

HP G62 130ET

baya islem yapmissiniz.

bendeki de 3 yillik acip temizlemek istiyorum. ssd takip rami yukseltmek istiyorum.

Eliniz biraz yatkınsa içini temizlemesi kolay. Youtube üzerinden "unscrew g62" diye aratırsanız videolar mevcut. Ram ve SSD takmak için ise makinanın altında bulunan iki tane vidalı kapağı açmanız yeterli.

• quote:

HP G62 130ET

Hocam i7-740 işlemci 45w ısıl tasarıma sahip bu rakam i3 te 35w idi. İşlemci değiştirdikten sonra sıcaklıklar ne durumda rakamsal olarak bilgi verebilirmisiniz ben de değiştirmeyi düşünüyorum da yakmayalım anakartı .

• beyler maksimum kaç destekliyor B38ST 8 GB desteklermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

quote:

HP G62 130ET

Hocam i7-740 işlemci 45w ısıl tasarıma sahip bu rakam i3 te 35w idi. İşlemci değiştirdikten sonra sıcaklıklar ne durumda rakamsal olarak bilgi verebilirmisiniz ben de değiştirmeyi düşünüyorum da yakmayalım anakartı .

İşlemci değişirken üzerine kaliteli termal macun kullanmakta fayda var. Hatta zorunlu. Noctua NT-H1 kullandım ben. Boştayken 40-50C arasında dolaşıyor. Aida64 stres testinde 65-75 aralığında dolaştığını gördüm. 75 e yaklaşınca fan en üst devire çıkıp sıcaklığı geri çekiyor. Linkte kaliteli termal macunlarla ilgili inceleme var ;http://static-135-131-92-77.sadecehosting.net/m_75402332/f_//tm.htm#75402332

• Selam herkese , G62 B01et ekran kartı sorunu yaşıyorum,meşhur. Son bir haftadır denemediğim driver,denemediğim bios sürümü kombinasyonları,denemediğim işletim sistemi kombinasyonları,youtube daki yöntemler, yabancı forumlar kalmadı.
    Aklımı kaçırıcam, birinde varsa aynı model, bana bir recovery disk imajı yapabilir mi? :/
  • hp g62 b11et u var bendekı sorunda ati ekran kartını tanıtınca ekrar kararıyor bundan dolayı bana orjinal recovery cd lazım birisi cd konusunda yardıncı olursa
    bir ihtimal belki sorunumuz hal olur teşekurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhisseus

hp g62 b11et u var bendekı sorunda ati ekran kartını tanıtınca ekrar kararıyor bundan dolayı bana orjinal recovery cd lazım birisi cd konusunda yardıncı olursa
    bir ihtimal belki sorunumuz hal olur teşekurler.

recovery e gerek yok, hp sitesine girin cihazınızın modelini bulun sürücüler kısmında ati ekran kartı sürücüsünü indirip kurun düzelecektir.

yeni sürücüler beta olduğundan bizim pc lerle uyumlu değil, ekran kararması, parlaklık ayarlamama sorunu oluyor.
  • hp sitesinde denemediğm sürücü kalmadı hiç biride olmadı maalesef:S
  • akhisseus A kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun çözümü yok.Boşuna zaman kaybetme.
  • Ark.birisinden bu cihazi aldim....
    Cihazi windows baslatiyorum aciliyor sonra ekran karariyor oylece kaliyor
    Sonra kapatip guvenli mod ta aciyorum cihaz aciliyor...
    Cihazi windows acabilmem ne yapmam lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: nekstarrr1975

Ark.birisinden bu cihazi aldim....
    Cihazi windows baslatiyorum aciliyor sonra ekran karariyor oylece kaliyor
    Sonra kapatip guvenli mod ta aciyorum cihaz aciliyor...
    Cihazi windows acabilmem ne yapmam lazim

amd surucusunu kaldirip sadece hp sitesindeki dort yillik surucuyu kurmalisiniz.

• Bnmde 5470 ekran kartim yandi maalesef yeni bi pc sart 4 senedir kullaniyoruz artik miyadini doldurmus ekran kartini yaprmak istemiyrm ayni sorunlari yasarim diye

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Tsk.hocam o dedigi surucuyu ben gormedim galiba bir intel birbaska 5740 5720 bir ekran suruculeri hatirliyorum neyse cok enterasan bir durum var anlamadim sarza takmazsam cihazda sikinti yok sarza takip actigimda cihaz baska ekran kartina cekiyor 2...3 dk.ekran dagilmaya renkler birbirine girip sonrada ekran karariyor bu durum sadece sarza takinca oluyor...bana cok enteresan geldi..kusura bakma biraz cahilim bu konuda...

• quote:

Orijinalden alıntı: nekstarrr1975

Tsk.hocam o dedigi surucuyu ben gormedim galiba bir intel birbaska 5740 5720 bir ekran suruculeri hatirliyorum neyse cok enterasan bir durum var anlamadim sarza takmazsam cihazda sikinti yok sarza takip actigimda cihaz baska ekran kartina cekiyor 2...3 dk.ekran dagilmaya renkler birbirine girip sonrada ekran karariyor bu durum sadece sarza takinca oluyor...bana cok enteresan geldi..kusura bakma biraz cahilim bu konuda...

cift ekran kartli cihazlarda sardayken yada pildeyken hangi ekran kartinda calisacagini secebiliyorsunuz. sizde sardayken amd kart calisacak sekilde ayarlanmis.

masaustune sag tikla degistirilebilir grafikleri yapilandir de pille calistiginda grafik karti degisimini pasif yap. her zaman da intel olani sec.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.