Şimdi Ara

HP CK004NT Çok İyi Değil Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bilgisayar toplam paket olarak bakıldığında bana çok iyi geldi. Kullanan varsa yorum atarsa sevinirim veya daha iyi bir model öneriniz varsa alabilirim. Derdim oyun değil, hafif ve güçlü bir cihaz işimi görecektir ancak ekran kartı da ileriye dönük olarak iyi olması tercihim. Bütçem ise maksimum 4000-4500. Saygılar.
    https://www.ebrarbilgisayar.com/hp-15-ck004nt-2qh30ea-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-2gb-mx150-156-freedos-pmu359164

• expressimo kullanıcısına yanıt
    2.4 KG ağırlığı ile taşınacak bir cihaz değil o maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman sogutma sorunu olmasi durumunda sizi sorunla bas basa birakiyorum. Cunku sizefiyat performansi yuksek bir laptop önerdim. Kesin isinir demedim ama olursa ben uyarimi yapayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 24 Ekim 2018; 12:2:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    İyide hocam önerdiğiniz notebook 2.4 Kg ile her gün taşınabilecek cihaz değil. Evde kullanacak olsam iyi evet ama her gün 120W adaptörü ile biraz insanın belini sakat eder o alet. Daha hafif bir öneriniz varsa 1.8 Kg ve altı, önerilerinize açığım.

• Bu kasayı kullanıp memnun olan arkadaşlar vardı.

Hatta bu kasa ısınmıyor diye aklımda bile kalmış.

İ5 8250u+mx150+fhdd ekran (ips) gayet güzel kombinasyon. Birde 1.8kg ağırlığı gayet güzel. Bu ağırlığı laptopu sürekli yanında olması gereken kişiler malesef bilmiyor. Alabilirsiniz gayet güzeldir

• MeqaS xLR kullanıcısına yanıt
    O arkadaş mesaj attım fakat foruma pek girmiyor sanırım :) Ayrıca hocam HP'nin iade kampanyası ile 3700-3800 civarına geliyor. Yurtdışında da araştırdım sadece pil yazdığı gibi 11 saat değil 6 saat gidiyormuş diye okudum. Zaten 5-6 pil bana yeterli webde gezinirken. Valla hocam MX150 ve 8250 + NVME SSD olması çok cezbetti beni ama alan pek olmaması çok ilginç. Herkes V330 almış.
  • 480 lira iade + n11 kuponları ile dolar o güne kadar çok artmazsa alacağım. 2 aydır alcaz sözde, bakalım :)
    Elimde pavilion g6 var 5-6 yıllık, 100dereceleri gördü yazın, erimiş plastik kokuları gelmişti. Şuan çift ekran kartı driver sorunundan ekran kartını kullanamıyorum. İç aksam yanmadı ve donanım sorunu da yaşamadım.Isınmasına alışkınım ben, ısınsa da gelirim hakkından öğrendik artık. witcher3 bile bitirdim 7670m ekran kartıyla :) e hp de öğrenmiştir bir şeyler, düzeltmiştir diye tahmin ediyorum.

pavilion g6 kasalarına benzer çok kasa var şuan satışta yeni. Bu kasa farklı, denemeden bilemeyeceğiz sanırım.

Kasayı aç kapa yapmaktan kopan kabloları yapıştırdım elektrik bandıyla, kasaya gömülü somun kırıldı dübelle anakartı kasaya sabitledim, ekran içine yağ girdi ekranın %10 yağlı görüntü şuan, oyun oynarken az mı yumrukladım, yurt köşelerinde full sigara küllü masalardaydı bilgisayar. Bana mısın demedi halen iş görüyor. O yüzden hpye güveniyorum.

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    Aynı mantıkla ben de bekliyorum. Şubattan beri takip ediyorum bu bilgisayarı, parayı anca toparlayabildim :) Açıkçası ısı konusunda ben yabancı forumları araştırdım ama ısınmayla ilgili şikayet göremedim. Tek eksi olarak bataryası küçük gibi gözüküyor. Açıkçası pili o kadar küçük yapacaklarına HDD yuvasını kaldırsalarmış. Sadece M2 slotu yeterli olurdu bence. N11'de de bazı firmalar fiyatını artırmaya başladı doları bahane ederek. 4150'den 4300'e kadar çıkardılar fiyatı. N11 kuponlarının anlamı kalmayacak sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreandes -- 24 Ekim 2018; 20:55:50 >
  • az enerji az ısı demektir. O yüzden 8.nesil u işlemci + mx150 ile ısının sorun olacağını zannetmiyorum.
    Ben bataryada kullanmayacağım hatta mobil hiç kullanmam, masaüstü gibi kullanacağım. Boyutun bataryanın önemi yok benim için, ama böyle bir paket daha uyguna gelmiyor işte. ssdsiz hd lenovo 320 bile olmuş 4000lira. Bu geliyor 3500 civarına şuan. Dolara göre indirip çıkartıyolar dolar alıp hedge etmek lazım riski. 5.50den alsaydım keşke.

yorumlardan birinde satıcı "metal kasa" demiş öyle kaldı aklımda. Bu da ısınma için bir +
    ve ram 1x8gb çift slot araştırdığım kadarıyla. Daha ne olsun :)

Not: aklımda kalanlar bunlar, siz yine de bu dediklerimi araştırıp onaylayın kendinizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 24 Ekim 2018; 21:5:29 >
    İllaki 14Nm getirisi oluyordur. Ancak siz tamamen şarjda kullacaksanız bu pili öldürüyor maalesef. Ram çift slot ve 1 tanesi boş olması ileride 16 yapmak için kolaylık sağlıyor gerçekten
  • Pil ihtiyacım olmadığından pilin ölmesi de sıkıntı yaratmıyor.
    Şuanki laptobun pili 1-2yılda bitmişti. Söktüm içindeki 18650 pilleri elektronik sigarada kullanıyorum :) laptop günün en az 10 saati açık. hdd 1080 gün açık kalmış toplamda.
    Bu laptopun bataryası çıkmıyormuş işte, o nasıl oluyor bilmiyorum. 150 lira bir batarya, sorun olmaz.
  • Bende bu ürüne bakıyorumda oyun için performansı nasıldır lol csgo fortnite gibi lenovo ideapad 320 almıştım hiç memnun kalmadım iade ettim

• mertnba3 M kullanıcısına yanıt
    Hocam masaüstünde Gt 1030’a denk bir performansi var. İsterseniz GT 1030 diye istediginiz oyun adiyla aratin zaten kiyamet kadar test bulursunuz.

Hocam mobil kullanmayacaksaniz yukarda bir arkadaş Asus önermişti onu almanız çok daha iyi olur sizin için

• MeqaS xLR kullanıcısına yanıt
    pahalı, sshd 8gb, tamam 1050 iyi ama 7.nesil hq işlemci ısınmaz mı buna oranla? beğenemedim onu hocam. 480 lira hp geri ödemesi ve n11 çekleri kullanacağım, n11de daha uygun şuan bu laptop.
    Bunun paket tam benlik, mx150 + i5-8250u + 256gb SSD + fullHD, bu paket en ucuz bu geliyor bana.
    Oyunda çözünürlük-grafik takıntım yok. Fortnite, pubg (kasarsa mobil), csgo gibi oyunlarda düşük ayarlar yeterli bana.
    7670m ile witcher3 bitirdim hocam ben, koymaz bana :) 30-40 sabit fps olsun çamurdan olsun. İlerde masaüstü toplarım.

elimdeki laptopla(i7 3.nesil, 8ram, radeon hd 7670m) catia, autocad, solidworks, matlab, ansys kullandım. Yeri geldi ısıl, mekanik, akışkan analizi yaptım. Çok abartılıyor. Mühendislik okuyacak arkadaşlara defalarca yazdım abartmanın lüzmu yok.

He yarın lenovo 520 daha uyguna gelir, gider onu araştırırız daha soğuk olur diye. Bence dolarla beraber bunu 5e bile zor alırız 11inde, bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 25 Ekim 2018; 3:54:22 >

• Alakasız olacak ama bende 11.11 i bekleyenlerdenim. Seçtiğim notebook listesinde HP yoktu. Ancak burada HP iadesi olduğunu anladım. Detay verebilecek olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/externallinkredirect?url=https://www.ebrarbilgisayar.com/asus-fx503vd-dm104-i5-7300hq-8gb-1tb-8gb-sshd-4gb-gtx1050-156-freedos-pmu358924

Bu cihazı işyerşnde 3 aydır kullanıyorum. İyi bir cihaz tavsiye ederim. Donma kasma ısınma vs.. Sorunu oluşmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AhmetYOL kullanıcısına yanıt
    Hocam özellikler zaten iyi ancak hafif bir cihaz arıyoruz biz :) Sizin cihazınız 2.4 Kg olduğundan şarjda kullanılmaya daha uygun. Ben haftada 2-3 kere toplu taşımada yanımda taşıyacağım için daha hafif bir şeyler gerekiyor :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.