Şimdi Ara

HP 255 G7 Ryzen Laptop Detayları İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne demek, cs go gibi bazı oyunları arada oynuyorum. Sıcaklık değerlerine bakabilirim HW monitörden maks kaç görmüş diye, çünkü oyun oynarken fan sesi bile duymuyorum...

Ben de hdd için aradaki devreyi aldım: https://www.aliexpress.com/item/4000521455753.html

çalışırsa bracketleri bulmaya çalışacağım veya kasa içine sıcak silikon gibi bi şeyle tutturacağım diski.

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt

ben oyun falan oynamıyorum ama basit uygulamarda chromde gezerken 92 dereceye erişip hız kesiyor artık çok sinirimi bozuyor o heatsink de neden gelmişse bana denk gelmiş bozuk olanı ilk aldığımda bir şey yoktu zaman içinde gitti yani yaptığım birşey de yok oyun da oynamam. bilgisayar üzerinden iş yapmıyor olsam gönderirdim ama şu anda bilgisayarımı gönderemem ve açıkcası asla garanti servis gibi yerlere güvenmiyorum hayatım boyunca hiç düşmedim oralara inşallah hiç de düşmem

• HDD için aldığım devre 15günde geldi: https://www.aliexpress.com/item/4000521455753.html

Üzerinde aynı kartın boş olanı varmış. SSD takacağım için harddiski tutan aparatlardan almadım. çift taraflı bant ile destekledim.

Kartı takabilmek için pili ve wifi kartını sökmek gerekiyor. Pili sökünce bios saati sıfırlandı sanırım başta uyarı verdi entera basınca düzeldi.

sabit diskler pahalı geldi. elimde ssd olunca onu takıp geçtim. 512gb ssd oldu sistem sorunsuz çalışmakta.

HP 255 G7 Ryzen Laptop Detayları İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 4 Aralık 2020; 21:53:4 >

ben usb den harici hdd çalıştırıoyrum usb 3 olduğu için gayet hızlı ubuntu boot edip kullanabiliyorum. Bu arada bugün sipariş ettim bende soğutucu bloğu. bakalım kaç günde gelir

• Hocam Allah senden razı olsun yazın sizdeki cihazın 8 RAM'i olanını aldım bu ayın başında da HP 15-DB1066NT modelini aldım (255 G7 ile aynı kasa) elimdeki 250 GB'lik HDD'yi takayım dedim HP müşteri hizmetlerini 2 kere arayarak teyit ettim var mı slot varsa taksam garanti bozulur mu diye var slot var garanti de bozulmaz dediler dün gece açtım bilgisayarı bir baktım slot yok sizdeki gibi ekstra parça alınması gerekiyor fotoğraflayıp kapattım ama saçlarım beyazladı bilgisayar garantili diye söküp takarken neyse gün içinde Whatsapp'dan durumu izah ettim araştırcaz diyip birkaç saat sonra döndüler anakartın fotoğrafını atar mısınız dedi ben de açamam tekrar falan dedim de yarın açıp atcam tekrardan bakalım ne yapacaklar gerçekten durumum yok öğrenciyim o parça 100 lira falan yaklaşık belki slot var diyip yok çıkınca ücretsiz gönderim sağlarlar.

• Gece gece aklıma bir şey geldi eğer sığarsa bende HDD caddy var onunla birlikte takarım hard diskimi fakat kalınlık tutmayabilir ama boy olarak sığdıktan sonra 9.5 mm'liğimi alırım flex şeyine göre daha ucuza çözülmüş olur bendeki 12.7 mm. Deneyip paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semihytm S kullanıcısına yanıt

DVD yazıcı varsa onun yerine ince tip caddy alacaksın. elindeki kalın tip o olmaz. Ben ince tip almıştım ucuza bulunca ancak bizim kasalarda dvd olmadığı için içine desenli petek yapmışlar. dremel ile kesmek lazım uğraşmadım, aliexpressten bu board'u aldım. Ancak HP bu boardu vermemekle ayıp ediyor. 2doların peşinde koşarak küçük düşürüyorlar kendilerini...

• Aynen öyle o parçayı kesmeden oturmuyor mu hocam caddy denediniz mi? HP bana slot var dedi yok çıktı anakart fotoğrafı istediler onu atmak için açtığımda deneyeceğim caddy'yi eğer boy olarak olursa 9.5 mm'liğini alacağım.

• Hocam peki caddy sığmazsa caddy kesilerek kısaltılabilir benim öyle bir imkanım olmadığı için caddy'yi söküp dağıtıp açıp takabilirim ya da o caddy'nin gireceği soketin adı neyse ondan sataya dönüştürücüsünü bulabilirim olmaz mı ki öyle

• 1.resimdeki caddy'yi söktüm 2.resimdeki parça çıktı 3.resimdeki haliyle takcam direkt 4.resimdeki kırmızıyla çizdiğim sokete.

• Kapaktaki şu parça yüzünden hiçbir şey takılmıyor :(

• semihytm S kullanıcısına yanıt

Ben de onu yazdım petek gibi yapı diye. Burası kesilmeden hiçbir şey yapamazsiniz o DVD portu ile, aliexpressten attığım ürünü alacaksiniz. Ben onunla SSD takabildim. HP nin en büyük ayıbı bu utanmasa Samsung gibi mikrofon koymayacak kasaya

• Aynen o parçayı alacağım HP Türkiye ile iletişim halindeyim fiyat alacağım fakat bilgisayarın sol alt kısmınkn fotoğrafını istiyorlar 3.kez de açmak istemiyorum sizde var mı sol alt kısmının fotoğrafı. Bir de peteği kesmekten ziyade alt kasa alarak da çözülebilir ama daha sıkıntılı.

Size birşey sormak istiyorum Aliexpresden bu ürünü aldığınız zaman ne kadar vergi ödediniz nasıl ödediniz bende heatsink istedim bugün turkiyeye ulaştı ama başıma ne geleceğini çok bilmiyorum araştırdım ama çok farklı şeyler var. Ben ürüne kargo dahil 22.5 dolar ödedim vergi ne olur nasıl ödenir. Siz nasıl yaptınız.

• Attığım linkten almadınız sanırım, 9dolar idi, 23 dolar bu kadar basit bir ürün için fazla. Ben 9-10dolarlik ürünler için 23-24 TL civarında vergi odedim son üç siparişimde. 23 dolara aliex ten alana kadar servisten alınır aynı paraya zaten...

Siz ne yazdığımı tam okumadınız galina heatsink aldım. Siizn verdiğiniz linkten aldım ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abil13 -- 26 Aralık 2020; 15:25:21 >
  • Pardon bilgiler karıştı, satıcı üzerine 10 dolar yazarsa 23-24tl çıkar. 20 dolar yazarsa 38-40 TL vergi çıkabilir. Genelde üzerine 10 dolar yazıyorlar.

Ptt den takip edemiyordum meğerse farklı adres varmış o adresi aldım onunla baktım az önce 39 tl çıkmış. Bunu nasıl ödeyeceğim kapıda ödeme diyorlar ama ben havale yapıp kapıda para ile uğraşmak istemiyorum bunun bir yolu var mı

• 17track.net çok iyi takip için. Maalesef yok. Elden nakit vereceksiniz. Bozuk da olmuyor. Ya 40tl verip üstü kalsın diyeceksiniz ya da tam 39 vereceksiniz 100tl filan bozmaz görevli.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.