Şimdi Ara

Hotpoint Ariston WMD 823 8 Kg Çamaşır Makinası incelemesi :) Video eklenmiştir. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
8.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ses bariz var, takırtılardan pek anlayamışım :)) videoyu bir daha izledim. Benim kömürlü motorlu Arçelik kadar sesi çıkıyor. Youtube'da ülkemizden Hotpoint sahiplerinin birkaç videosunu gördüm onlar da sesli.
  • Videonun sesi gercekle orantili degil cama carpan dugme sesi bile cok yuksek geliyorki incelemenin yapilis amacini basligindaki gulucuk isaretinden herkes anlayabilir sizin sirkete slm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

quote:

Orijinalden alıntı: GülçinGE

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

quote:

quote:

quote:

Videoyu nereye yüklediniz?

İnceleme mesajında.

Şimdi gördüm videoları yıkarken gayet sessiz ancak sıkarken motor sesi duyuluyor eski kondansatörlü motorlu makineler gibi aynı.

Aynen öyle yıkama da tokaçlama sesi bastırıyor ama sıkmada bir felaket yani gece çalıştıramıyorum mesela

Demekki hotpointte arçelik-beko gibi bldc tip motor kullanıyor yıkarken yavaş döndüğünden sıfır ses ancak sıkmada hızlandıkça ses artıyor. O makineyi 1600 devirde hayal edemiyorum

Önceki makinam bldc motorlu arcelikti Ariston da farklı bir motor var bence 1600 devirde makinayı üst komşu da bulurum herhalde

Makinanız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Sizin 1200 devir benim sıemensın 1000 devirinden daha sessiz. Şimdiki sesi dahada beter evde durulacak gibi değil. Ama hala yıkıyor.

78 db sesi var süpürgem bile daha sessizinat edip hala çalışıyor demek siemens

Evet hala çalışmaya devam ediyor. Bozuk motorla bu kadar yıkamaya nasıl dayanıyor anlamıyorum bende.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

Videonun sesi gercekle orantili degil cama carpan dugme sesi bile cok yuksek geliyorki incelemenin yapilis amacini basligindaki gulucuk isaretinden herkes anlayabilir sizin sirkete slm :)

benim beyaz eşya sektörüyle yakından bile alakam yok burda insanları doğru bir şekilde yönlendirmek ne zaman suç oldu ?

git cahil insanlara sat sen bu ürünleri daha çok cüro yaparsın burda kendini heba etme lütfen

ve son olarak videoyu s3 miniden çektim ama üşenmeyip fotoğraf makinasındanda çekeceğim sattığın ürünlerin kalitesini gör diye

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Evet ses bariz var, takırtılardan pek anlayamışım :)) videoyu bir daha izledim. Benim kömürlü motorlu Arçelik kadar sesi çıkıyor. Youtube'da ülkemizden Hotpoint sahiplerinin birkaç videosunu gördüm onlar da sesli.

aynen öyle gel birde bunları ürün pazarlamacılara anlat bariz sesli bir ürün ve hala kabullenemiyorlar anlamıyorum
  • ahaha daha bir 5 sene daha gidiyormuş ne gülerim neredeyse benim makinayla aynı db de çalışıyorlar
  • quote:

ahaha daha bir 5 sene daha gidiyormuş ne gülerim neredeyse benim makinayla aynı db de çalışıyorlar

Önceden gitmez diyordum ama artık bişey demiyorum.

• quote:

quote:

ahaha daha bir 5 sene daha gidiyormuş ne gülerim neredeyse benim makinayla aynı db de çalışıyorlar

bekliyeceksin ölümünü

• quote:

quote:

quote:

bekliyeceksin ölümünü

Sorunda orada zaten bir türlü ölemiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bekliyeceksin ölümünü

Sorunda orada zaten bir türlü ölemiyor.

Yakında olur merak etme o motor daha fazla dayanmaz

• tarafsız izleyen biri cama carpan dügme seslerinin bile nekadar yüksek geldigini anlar
  • bu videoda eski arçeliğimi görüyorsunuz bu videoda ise motor sesinin az fakat dengesiz yükten oluşan kapak titreme sesi bulunmakta

bu videoyu samsung galaxy ace ile çekmiştim ve sesleri ne kadarda ön planda almış değilmi ? fark ettiysen 1000 devirdeki haliyle bile ariston videomdan daha sessiz ük

o videoyu ise samsung galaxy s3mini ile çektim ve ben mikrafonunun hassas olduğunu düşünmüyorum sesleri gayet net alıyor kedilerimin videosunu çekerken bile miyavlamaları videoya tertemiz yansıyor

Başka kapıda ekmek arayın markanıza kamyon dolusu pislik attım kusura bakmayın.!

KABULLENİN ARTIK BU MAKİNA SESLİ ÇALIŞIYOR HALA NEYİN DAVASI YAŞANIYOR ANLAMIYORUM ESKİDEN KENDİNİ BEĞENMİŞ FORUM ÜYELERİ DERDİKİ

MARKAYI KULLANMAMIŞ AMA YORUM YAPIYOR BEN ÜRÜNLERİ BİZZAT KULLANDIĞIM HALDE YORUM YAPIYORUM ZATEN MESAJLARIMI TAKİP EDERSENİZ BEN İNCELEMEDİĞİM ÜRÜN HAKKINDA YORUM YAPMAM ! VE BEN EVE GİRDİĞİMDE BU TAKALARI GÖRDÜĞÜMDE NEYLE KARŞILAŞACAĞIMI BİLİYORDUM 2 CİHAZDA AŞIRI GÜRÜLTÜLÜ ! KABULLENİN ARTIK YETTİ SIKTINIZ İYİCE BİRŞEY BİLİYORMUŞ HAVALARINDAN KURTULUP İNSANLARI DOĞRU YÖNLENDİRİN 1 BİLİNÇSİZ KULLANICI ÜRÜNDEN MEMNUN KALIR 1000 KİŞİ MAĞDUR OLUR BU SADECE ARİSTON İÇİN GEÇERLİ DEĞİL ARÇELİK VESTEL BOSCH İNDESİT FARK ETMEZ AMA ŞU FANATİK TAVIRLAR YOKMU ÇILDIRTIYORSUNUZ BURDA BOSCHU İNCELEYİP KÖTÜLESEYDİM BENDEN İYİSİ YOKTU DEĞİLMİ ?

MANTIKLI BİR CEVAP BEKLİYORUM tabi bulabilirseniz !

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Emsal olması amacı ile farklı makinaların videosu ekleniyor sanırım,
    Galaxy NOTE telefonumun Ful HD görüntü ve 5+1 ses sistemine göre kayıt yapabilen mikrofonu ile çektiğim kendi kullandığım nacizane (554tl maliyetli) INDESIT PWE 91272 S çamaşır makinamın videosunuda ekliyeyim bari.

Farkı görün diye ekledim laptopum bozuk ısınmasa diğer videoları da koyacağım ondan sonra karşılaşılması gerekir.

• 5872 yi almadan önce annemi arçelikten kurtarıp kendi çamaşır ve kurutma makinemi verdim haliylede onun makinesini ben aldım Arçelik 4900SJS sini kullanıyordum özelliklede dengesiz yüklerde evlere şenlik bir sesi vardı

Buda şuan kullanmakta olduğum 5872 nin kısa sıkma videosu(1600devir)

İki makineninde videosunu 720 ve 1080p görüntü kalitesi ve 3D surround sound ses kalitesi ile çektim.

• quote:

5872 yi almadan önce annemi arçelikten kurtarıp kendi çamaşır ve kurutma makinemi verdim haliylede onun makinesini ben aldım Arçelik 4900SJS sini kullanıyordum özelliklede dengesiz yüklerde evlere şenlik bir sesi vardı

Buda şuan kullanmakta olduğum 5872 nin kısa sıkma videosu(1600devir)

İki makineninde videosunu 720 ve 1080p görüntü kalitesi ve 3D surround sound ses kalitesi ile çektim.

Arçelik motor konusunda iyi fakat stabil değil maalesef.Dengesiz yükü algılama sorunu vardı apar topar girince körük kapağı baskı yaparak titreme sorunu vardı ki evi inletirdi yoksa kullanışlıydı en azından aristona göre. Sizin miele zaten müthiş ama 20 yıl uzun bir dönem insan sıkılıyor

• quote:

quote:

quote:

Farkı görün diye ekledim laptopum bozuk ısınmasa diğer videoları da koyacağım ondan sonra karşılaşılması gerekir.

inceleme videonuzu izledim.
    İncelemeniz tarafsız diyemem, fakat önyargılı yaklaşım göstermişsiniz.

Arçelik makinanız mutfakta dolap içine gömülmüş durumda, keza servis tarafından özel izolasyonu yapıldığını bir konunuzda okumuş idim.

Aklınızda bulunsun, banyoda çekilmiş videolar (özellikle makina etrafı açık konumda olması sebebi ile) banyo diğer ortamlara göre oluşan absorbe olmamış ses akis'i fazla duyulur. Keza kamera mikrofonunuzda aşırı hassas olduğu halde çamaşır makinanız çektiğiniz videoda abarttığınız kadarda fazla bir sesde çıkartmamış.

Kendi kullandığım INDESIT PWE 91272 S makinam (dolap içine gömme olmadığını fark etmişsinizdir umarım) etrafı açık bir şekilde video incelemesi yapmış idim, bir nebze emsal teşkil edilebilir.

Banyo ufak yankı olucak bir durum maalesef ve kapı açık 1 tarafı duvara yapışık makinada izalasyon yok zaten montajda hatalıydı üst tablası oturmamıştı söküp tekrar taktım

Arçelik dolaba gömülü değildi sağ gövde boş fransız cam vardı sol tarafinda bulaşık makinası vardı olsa ordada olurdu

Ben her zaman tarafsızım her kullandığım urunut yerin dibine de sokarım yukarı da çıkarırım arcelikin sorunu zaten belli olduğu halde övmüyordum bu Ariston içinde geçerlidir iyi yönü de var ama kötü yönü daha ağır basıyor ben bilinçli kullanıcıyım kendi evimde vestel var buzdolabı harika ama çamaşır makinasından bir beklentim yok 5 kg 44 lt tamburlu stantar bir makina ama db olarak ikiside birbirine yakın zaten ya evi dağıtıcam yada eşyaları birine vereceğim

• aqualtis ler sessiz oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

aqualtis ler sessiz oluyor

Hepsi aynı

• Hepsi aynı ses konusunda. Yeni modellerin %90'ı 77-79 desibel arasında ses yapıyor. 73 desibeli aşan bir makineye sessiz denemez. 75 desibelin üstü de alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hepsi aynı ses konusunda. Yeni modellerin %90'ı 77-79 desibel arasında ses yapıyor. 73 desibeli aşan bir makineye sessiz denemez. 75 desibelin üstü de alınmaz.

Hahaha aynen oyle

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.