Şimdi Ara

Host için cevap ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni bir web site projem var. Alan adımı aldım ancak hosting imi işyerimdeki pc ye kurdum. Statik ip aldım ve iş üzerinden yayın yapıyorum Sorunsuz çalışıyor. Ancak aklıma takılan ve çözemediğim sıkıntı kaç online kaldırır ? Anlık trafik yada aylık gibi.
    Sistem biraz vasat ama denemelerde sağlam gibi duruyor..
    Sistemde apache2 , php7.0, mysql , phpmyadmin ve ajenti kurulu.
    Sistem ise ; intel pentium 4 işlemci 2 gb ram 80 gb hdd
    İnternet ; 24 mb vdls2 hat var 100 gb adil kullanım dolunca 16 mb düşüyor.
    Upload ise 8-12 mbit arası
    Anasayfa ortalama - 2-3 mb arası
    Gerekirse netin hızını yükseltiriz fiber destekliyo o sıkıntı değil.
    Sistem tahmini kaç k yada kaç kişi kaldırır be ya böyle oto bot atıpda deneyebileceğimiz yerler varmıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadar hosting ciden yok mu bir tane babayiğit şu sorumu cevaplıyabilecek ?

• Bak şimdi hostinglerdeki aylık trafik internete göre hesaplanıyor. Yani internet kotası dolunca sitede çok yavaşlama belkide girememe oluyor.

Şimdi 3 MB anasayfa + 3 MB diğer sayfalar diyelim. Ne etti 6 MB. 100.000 MB / 6 MB = Yaklaşık 16-17 bin ziyaretçi demek. Fakat İşlemci yorulacağı için aynì anda 10-25 kişi online olursa -tahminimce- problem yaşanır.

İnternet hızı önemli. Hostlarda genelde 100 Mbit oluyor. Yükseltirseniz daha iyi olur bence.

NOT: Eğer küçük çaplı siteyse yeter.

NOT 2: Ben burdaki verileri Anasayfa + Yan bi sayfa olarak hesapladım. Tabi CSS JS büyüklüklerini de hesaplamak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoyardimci kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. İnterneti yükseltirizde anlık 10-25 girince zorlanır demişsiniz ya onun alakası internet mi bilgisayar mı yani işlemciden dolayımı sıkıntılar olur yoksa trafikten dolayı mı ? Birde böyle bot atıp yada anlık kaç kişinin girebileceğini hesaplıyan site veya program var mı?

Bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

• Hocam tahminimce işlemciden dolayı sorun çıkar. Ama her şeyin bir çözümü vardır. CDN kullanırsınız düzelir. Ücretsiz CDN'ler var.

Bu arada öyle bit atabilceğiniz site bilmiyorum. Bana PM'den ulaşır mısınız?

• anladım teşekkürler
  • Yapmış olduğunuz her ne kadar sağlıklı gibi görünsede aslında sağlıksız bir işlem.

Çalışır bir süre iadere eder sonra sorun yaratmaya başlar. İşlemciden kaynaklı problem yaşanır, hat stabilitesi önemli
  • RmzT kullanıcısına yanıt
    Bu sistem emaneten kurulu zaten. Ortalama 1 veya 2 ay idare etsin yeterli. Yurtdışından dell r710 sunucu aldım onun gelmesini bekliyorum. Ayrıca türk telekom ile görüştüm fiber 1 gbit hat bağlatacaktım çok pahalı olunca iptal ettim. Ama şimdi internet için alternatif çözümlere bakıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.