Şimdi Ara

Hoşgörü,Tevazu ve Doğruluk arayanlar Buyrun Mevlana'ya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kusura bakma ama topiği okuyan çoğu kişinin saygısızlıktan ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum...
    Mevlana gibi birinin ismini yazarken "mewLAna" şeklinde yazılması saygısızlığın en basit örneklerinden....
    Bir daha ki soru veya çamurlarına karşılık vermiyeceğim.
    Çünki Mevlana ahlakı bize bunu emreder....
    Yazdıklarımda herhangibirini incilttiysem özür dilerim....
  • Hersey sevgilidir, asiksa bir perde; diri olan sevgilidir asiksa bir ölü. Kimin aska meyli yoksa kanatsiz bir kusa döner; eyvahlar olsun ona. Sevgilimin isigi önde, artta olmadikça nasil önü-ardi akil edeyim ben? Ask bu sözün söylenmesini ister; ayna gammaz olmaz da ne olur? Aynan, biliyor musun, neden gammaz degil? Yüzünden toz, pas silinmemis, arinmamis da ondan.

Ya BSS eyvallah zaten formun amacı mesneviden hikaye ve alınacak dersler güzel sözler bunları paylaşmaktı. Tartışmalara ile ilgilenmiyoruz artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teslamania

Kusura bakma ama topiği okuyan çoğu kişinin saygısızlıktan ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum...
    Mevlana gibi birinin ismini yazarken "mewLAna" şeklinde yazılması saygısızlığın en basit örneklerinden....
    Bir daha ki soru veya çamurlarına karşılık vermiyeceğim.
    Çünki Mevlana ahlakı bize bunu emreder....
    Yazdıklarımda herhangibirini incilttiysem özür dilerim....

brakın bu işLeri yaa. yok mewLana yazmam saygısızLıkmış!
    sen mewLananın emirLerine uy bana cewap werme o zaman bi daha...
  • Hoşgörü nerde ???????????????????????????????????????
  • Ya size bişey demiyorum diyemiyorum
    Yavuz kardeşimiz Mevlana haftası nedeni ile konuyu üst konu yapmıştı
    Bir Konyalı olarak elbette bundan hazzetmiştim.
    Fakat sonra gördüm ki konu üst konuluktan alınmış.olabilir dedim nasıl üst konu yaptılarsa ordan almak da kendi tercihleridir.
    Ama baktım ki bu gün bu işten sevinen hatta bundan zevk alan
    Samray adlı kendini akıllı zanneden kişi ortalığı karıştırmakta.

Konu hakkında artık yorum yapmayacağım.Ben diyeceğimi deimşim.Diyeceğim son şey şudur.
    Mesneviyi açın ve okuyun

Ayrıca konu üstünde titizlikle duran Night_Mare arkadaşımıza
    Ve
    konu hakkında olumlu mesaj atan diğer arkadaşlara teşekkürler

Hoşgörü,Tevazu ve Doğruluk arayanlar Buyrun Mevlana'ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 3 Nisan 2007; 18:17:20 >

• Çok güzel bir link...
    http://www.kononline.com/mevlana.asp
  • CAKIR42, Bu seferlik hoşgörülü davranıyorum ceza almayacaksın. Bu sana ilk ve son uyarımdır. Konu amacından tamamen sapmış durumda. Mevlanacı arkadaşlarımı son kez, konu ile ilgili yoruma davet ediyorum. Bir dahaki sefere kesinlikle ayrıcalık yapmayacağım.
  • Dini / siyasi konular serbestse hepsi serbest olur , yasaksa hepsi yasak...
    Bu şekilde tartışmaların önüne geçmek için yasak olması daha mantıklı bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Sayın samray özür dilemek gibi bir niyetim yok. Kimsenin kalbini kırdığımı falan da düşünmüyorum. Üstüne üstlük bir de dine giriyor demişsiniz ne alaka kardeşim.Mevlana haftasında Mevlana gibi bir büyüğümüzü hatırlamak lütfunu gösteren, konu açan arkadaşımı onure etmek benim görevimdir.

Eğer bu konuyu üst konu olmaktan çıkaran arkadaş sizin bu yazdıklarınızdan etkilenerek yapmışsa (öyle düşünmek istemiyorum) tek taraflı bir davranış olacağı için bence asıl konumuz olan hoşgörüye pek uymaz. Yine de bu konuyu okuyan, güzel yorumlarda bulunan arkadaşlara teşekkürler. Birde şunu belirtmek isterim İslam dini hoşgörü dinidir. Bu forumda ateistlere de, hristiyanlara da, yahudilere de ya da varsa budist vs. herkese saygı vardır ancak bu ülkenin %99.u (son istatistiklerde değişmemişse) müslümandır ve bu şekilde büyüklerimizi anmak için onları onure etmek de BOYNUMUZUN borcudur.

güzel yazı

bazılarına ders olur niyetine...

• mevlana gündeme gelmişken bu topici hatırlamakta fayda var güzel şeyler söylenmiş içinde....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.