Şimdi Ara

Hoparlör Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sony XSGTX121LS Slim 30 Cm''1000W Subwoofer
    Pioneer GM-6500 4 Çıkışlı Amplifikatör

Şimdilik system bu şekilde. Sıra geldi component hoparlöre. Önlere kaliteli (300 TL) component hoparlör almak mı iyidir yoksa yarı fiyatına (2x150 TL) iki çift almak mı? Bütçe 200-300 TL civarında ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Sony XSGTX121LS Slim 30 Cm''1000W Subwoofer

Şimdilik system bu şekilde. Sıra geldi component hoparlöre. Önlere kaliteli (300 TL) component hoparlör almak mı iyidir yoksa yarı fiyatına (2x150 TL) iki çift almak mı? Bütçe 200-300 TL civarında ne önerirsiniz?

Önlere kaliteli alın,paranız olduğundada arkalara alırsınız daha iyi olur.
  • jamara kullanıcısına yanıt
    @Jamara yardımların için teşekkürler. Kusura bakmayın, araç ses sistemlerinden pek anlamadığım için soruyorum.

Bu ikisi ve alacağım component birbirleriyle uyumlu olacaktır değil mi? Aktif/pasif tarzı yazılar görmüştüm umarım bir sorun çıkmaz.
  • quote:

@Jamara yardımların için teşekkürler. Kusura bakmayın, araç ses sistemlerinden pek anlamadığım için soruyorum.

Bu ikisi ve alacağım component birbirleriyle uyumlu olacaktır değil mi? Aktif/pasif tarzı yazılar görmüştüm umarım bir sorun çıkmaz.

Bu anfi o subwoofera az gelir yani uyumlu olmaz.
    Pioneer GM-6500F Anfi
    Maximum Output Power 4 x 190 W (4 Ω) / 2 x 380 W (4 Ω bridged) .
    CEA 2006 Power (THD + N = 1%) 60 W RMS X 4 .
    Continuous power output (RMS) 14.4V (20Hz-20kHz/4Ω): 4 x 60 W / 2 x 180 W (bridged) , 14.4V (20Hz-20kHz/2Ω): 4 x 86 W .
    Load impedance capability 4Ω

XS-GTX121LS Subwoofer
    Maksimum çıkış gücü (W): 1000
    Nominal çıkış gücü (W): 300
    Nominal Empedans (Ω):4

Yüksek sesi zorlamadığım halde hiç çalışmaz mı? Normal olarak dinlesem de kaldırmaz mı acaba? Amacım yüksek seste müzik dinlemek değil, düşük seste kaliteli olmasını istiyorum. Eğer hiç çalışmayacaksa iade edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elninom1 -- 21 Haziran 2013; 12:37:25 >
  • quote:

Pioneer GM-6500F Anfi
    CEA 2006 Power (THD + N = 1%) 60 W RMS X 4 .
    Continuous power output (RMS) 14.4V (20Hz-20kHz/4Ω): 4 x 60 W / 2 x 180 W (bridged) , 14.4V (20Hz-20kHz/2Ω): 4 x 86 W .

XS-GTX121LS Subwoofer

Yüksek sesi zorlamadığım halde hiç çalışmaz mı? Normal olarak dinlesem de kaldırmaz mı acaba? Amacım yüksek seste müzik dinlemek değil, düşük seste kaliteli olmasını istiyorum. Eğer hiç çalışmayacaksa iade edeyim.

Düşük seste verim alırsınız ama yinede anfiyi değiştirip daha güçlü bir anfi almanızı tavsiye ederim.

Aracın üzerindeki hoparlörden memnun kalmadığım için kaliteli koaksiyel hoparlör alayım dedim. Yazılanları okudukça boşuna para vereceğimi anladım, hem masraf yapacaktım hem de seste pek bir iyileşme olmayacak.
    Sonra kendimi böyle bilinçsizce müzik sistemi toplarken buldum Bir yandan elimdeki kalan çekleri harcamak için bir yandan da ucuz ve kaliteli olmasını istiyorum. Benim beklentim aşırı gürültülü, son ses bir system değil. Düşük seste kaliteli müzik dinlemek istiyorum. Zaten fabrika çıkışlı hoparlörü kullanırken bile en fazla yarısına kadar sesi açıyorum dahasını kafam kaldırmıyor. Amatör, giriş seviyesinde ve fazla masraf yapmadan sistemi kurmak istiyorum.
    Umarım anfi ve subwooferda sorun çıkmaz. Bu konulara yabancı olduğum için soruyorum. Eğer sistemi zorlarsam, anfi yada subwoofer zarar görür mü? Güç yetmeyeceği için kendisini otomatik kapatır mı? 4 kanal olduğu için subwoofer bağlantı şekli nasıl olacak? Bu durumda bir takım componentlik güç mü kalıyor? Bu anfi, 2 takım componenti ve subwooferı beslemez sanırım. Peki sadece bir takım component alacak olsam neye dikkat etmeliyim? RMS Watt gücü kaç olmalı? 200-300 TL en uygunu hangisi olur benim sisteme?

• Önemli olan zaten sesin yüksekliği değil KALİTESİ

Sistemi zorlarsanız anfi ısınır eğer daha çok zorlarsanız anfi kendini kapatır dahada zorlarsanız yanar,çünkü kullanacağınız subwoofer o anfiye göre biraz fazla,subwooferı değiştirelim?

Subwoofer anfiye köprü bağlantısı yapılarak bağlanacak.
    Evet anfiye ancak 1 takım daha komponent bağlayabilirsiniz.
    Anfinizin rms gücüne eşit yada daha düşük olmasına dikkat edin,çünkü anfiler üzerinde yazan değerleri tam olarak vermez.
  • Pioneer GM-6500F 4 Kanallı Anfi
    CEA 2006 Power (Thd + N = 1%) 60 W RMS X 4 .

XS-GTX121LS Subwoofer

Hertz Esk 130
    2 Yollu Sistem : EV 130 Woofer, ET 20 Tweeter CX 200 Crossover
    GÜÇ DENGESİ: 150w Peak Power, 75W Sürekli Güç
    FREKANS ARALIĞI: 65Hz – 23kHz
    EMPEDANS: 4 Ohm

Yukarıdaki sistem birbirleriyle uyumlu mudur? Anfinin yetersiz görünüyor fakat yüksek seste zorlama yapmazsam ve normal ses seviyesinde dinlersem bu anfi, subwoofer ve componenti kaldırabilir mi? Anfi ve subwooferı almış bulunuyorum yani iade etmem sıkıntılı. Geriye sadece bir çift komponent hoparlör kaldı. Anfi 4 kanallı olduğu için sadece önlere bir takım komponent alacağım. Hertz ESK 130 tavsiye eder misiniz? RMS W değerleri sistem için uygun mudur?
    Hertz ESK 130 birkaç sitede ve yurtdışında 400-500 TL civarında satılırken gittigidiyor ve aksoytuning'de 227 TL ye satılıyor. Acaba bu hoparlörün çin malı taklitleri var mıdır? Aksoytuningden güvenerek alabilir miyim?

• Hyundai yeni i30 otomobilim var.

Bildiğim kadarıyla 6 hoparlör var.
    Yaklaşık 2-3 saattir interneti turladıktan sonra bu 6 hoparlörün: 2 ön, 2 arka hoparlör ve önde 2 tweeter, olduğu bilgisine daha doğrusu hissine kapıldım.

Mevcut ses sisteminde çıkan ses istediğim kadar kaliteli değil.
    Yüksek ses isteğim yok.
    Benim için önemi olan sesin çok kaliteli çıkması.

Mevcut hoparlörlerin hepsini veya bir kısmını değiştirsem ses kalitesini hissedilir şekilde artırabilir miyim?

Mesela öndeki 2 hoparlörü ve 2 tweeteri (eğer ki onlar tweeter değilse, neyse onları) vea gerekirse arkadakileri de değiştirsem ses kalitesini arttırabilir miyim?

Teybi değiştirmek istemiyorum. Ayrıca dışarıdan ayrı bir şey takılmasını da istemiyorum (anfi vb istemiyorum).

Özünde istediğim, "Son derece temiz bir iş" olması. O yüzden yalnızca mevcut hoparlörlerin değiştirildiği bir çözüm arıyorum.

Bu mümkün müdür? Ne marka hoparlör almalıyım, öneri veya öneriler yapabilir misiniz (NOT: Ankara için)
    Bana maliyeti ne seviyelerde olur?
    Hoparlörleri satın alıp yetkili Hyundai servisine mi taktırmalıyım?

Görüş ve öneriler için şimdiden çok teşekkür ederim.

NOT: Mevcut hoparlörlerin ebatlarını ve güçlerini bilmiyorum. Yukarıda yazdığım iş olabilecek ise, mevcutların boyutlarına uyan, önereceğiniz marka ve/veya türde ve özellikte bir şeyler alacağım.

Bütçe olarak en üst sınır 1500 TL. Ama 500-600 TL geçmesin istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: racai

Hyundai yeni i30 otomobilim var.

Yaklaşık 2-3 saattir interneti turladıktan sonra bu 6 hoparlörün: 2 ön, 2 arka hoparlör ve önde 2 tweeter, olduğu bilgisine daha doğrusu hissine kapıldım.

Yüksek ses isteğim yok.

Mevcut hoparlörlerin hepsini veya bir kısmını değiştirsem ses kalitesini hissedilir şekilde artırabilir miyim?

Mesela öndeki 2 hoparlörü ve 2 tweeteri (eğer ki onlar tweeter değilse, neyse onları) vea gerekirse arkadakileri de değiştirsem ses kalitesini arttırabilir miyim?

Teybi değiştirmek istemiyorum. Ayrıca dışarıdan ayrı bir şey takılmasını da istemiyorum (anfi vb istemiyorum).

Özünde istediğim, "Son derece temiz bir iş" olması. O yüzden yalnızca mevcut hoparlörlerin değiştirildiği bir çözüm arıyorum.

Bu mümkün müdür? Ne marka hoparlör almalıyım, öneri veya öneriler yapabilir misiniz (NOT: Ankara için)

NOT: Mevcut hoparlörlerin ebatlarını ve güçlerini bilmiyorum. Yukarıda yazdığım iş olabilecek ise, mevcutların boyutlarına uyan, önereceğiniz marka ve/veya türde ve özellikte bir şeyler alacağım.

slm mrb senin araban da 4 hoparlör 2 twit olması lazım ,ve bence teyp i kurcalıtmıycaksan ve anfi kullanmıycaksan hiç bi önemi yok kardeş çünkü senin teyibin çıkışı kaç rms olabilir ki kaliteden bahsedelim :) ki na ünite çok önmli bnce hiç dokunma o halde :D

• quote:

Hyundai yeni i30 otomobilim var.

Yüksek ses isteğim yok.

bu yazıyı kopyalayıp kendine bir konu açmalısın ayrıca kaç cm olduğunu nasıl ölçeciğin hakkında bir araştırma yapabilirsin google da kesin bulursun kaç cm hoparlör olduğunu kendine bir konu açıp yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim

• dün epeyce internette taradım.
    Yeni İ30 hakkında teknik bir şey bulamadım.

Yeni konu açıyorum.
    Teşekkürler...
  • quote:

dün epeyce internette taradım.
    Yeni İ30 hakkında teknik bir şey bulamadım.

Yeni konu açıyorum.
    Teşekkürler...

elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım iyi forumlar
  • yeni konu açmak yerine buraya yazayım dedim;

şimdi konu sahibi arkadaş gibi bende de gm-6500F amfi var ve evde yatıyor, çünkü arabadaki hoparlör kombinasyonu nasıl olacak kafamda bir türlü şekillenmedi ...

Aracın 4kapısında 15watt 13cm hoparlör var, aracın teybi hoparlör başına 11-12watt rms verebiliyor. doğal olarak 45 ses kademesinden 35ten sonra hiçbir faydası olmuyor. ön kapılarda ayna tarafında tweeter da var.

amfiyle beraber 4kapı hoparlörünü ne seçmeliyim? 13m olacak ve hertz demeyin, 2set nereden baksanız 500-600tl. hertz'den bir tık alt ve fiyatı daha uygun ve kaliteli olan alpine midir? Ben çok aşırı bir ses artışı istemiyorum. mevcuttan daha iyi olsun yeter. orijinalden biraz daha net ve bass olsun yeter. Subwoofer olmadan biraz artış olması yetecek. sub düşünmememin sebebi bagaj ciddi anlamda küçük ve yer yok. Amfiyi bile yolcu koltuğunun altına koymak durumunda kalacağım.

komponent ve coaksiyel farkını hala çözemedim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.