Şimdi Ara

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.815
Cevap
11
Favori
260.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Logitech firmasının ürettiği son zamanlardaki kaliteli ve yüksek ses çıkışlı setlerinden biridir. Kullanıcıların yorumları bugüne kadar hep olumlu yönde olmuştur.
    quote:

Orjinalden alıntı: qtq

logitech z-5300 için ne düşünüyorsunuz?
  • Ya dostlar laptop a 5+1 almak istiyorum ama ses kartı bir problem oluşturur mu acep?Bazı arkadaşlarım laptopun 5+1 kaldırmayacağını iddaa ediolar. Bir de dediğim gibi laptopta problem oluşturmazsa max 250 ytl olmak üzere bana ne önerirsiniz?
  • selam arkadaşlar.
    logitech x-530 almayı düşünüyorum.fakat bilgisayara değil de shov- dvd-8500 dvd ye ve next 2005 dci uyduya bağlamak istiyorum.aynı anda her ikisine de bağlayabilir miyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperturk -- 30 Ekim 2005, 23:01:34 >
  • scanregrestore kardeş, pm atamıyorum sana 3300 ile ilgili sormak istediğim bazı şeyler var. pm açabilir misin?

atalay kardeş, i 3300'e kefil olmuşsun, 5600 ü de önerir misin? bir de z5500 ile i 5600 arasında hangisini önerirsin? müzik kalitesi açısından..

5600 de de stereo sesi tüm hoparlörlere yayma özelliği varmış bunu da burada paylaşayım..

bu arada armagan kardeş test yaparken elektirikler gitmiş, bu yüzden z2300 incelemesini göremiyoruz. geçmiş olsun, verdiğin emeğe üzüldüm arkadaşım..
  • 3300'e kefil olurum ama yine de bu kulak meselesi kişiden kişiye değişir tabii...Ama genelleme yaparsak kefil olabilirim zaten setin aldığı ödüller referans olarak yeter... i-trigue 5600 içinse yorum yapamam çünkü kullanmadım henüz...Z5500 ile i-trigue 5600 kıyaslanamaz bence Z5500 açık ara kazanır zaten kategori farkı var aralarında...Walla bende şu z-2300'ü merak ediyorum inşallah yakın bi zamanda deneme imkanımız olur ve burada insanlarla paylaşırız deneyimlerimizi...
  • selam arkadaşlar. yok mu bir bilen..
    logitech x-530 almayı düşünüyorum.fakat bilgisayara değil de shov- dvd-8500 dvd ye ve next 2005 dci uyduya bağlamak istiyorum.aynı anda her ikisine de bağlayabilir miyim.. cevap evet ise nasıl bağlayabilirim
  • 5600'ün snr değeri 80 db imiş. bu az gibi geldi bana...
  • Beyler CREATIVE INSPIRE T5900 5+1 SPEAKER dan hiç bahsedilmemiş. Ben 5+1 almayı düşünüyorum. X530 5+1 70W RMS HOPARLÖR ile CREATIVE INSPIRE T5900 5+1 SPEAKER arasında kaldım. Creative T5900 kullanan varmı? hangisini tavsiye edersiniz...
  • creative t5900 5+1 i dinlemedim bilmiyorum ama x530 yaramaz kolon seni hiç tatmin etmez benden söylemesi
  • sana göre nesi yaramaz bu başlıkta çok övülmüş..
  • Slm bende 5+1 almak istiyorum ama creative insipre 5200 ile logitech x530 arasında karar veremiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz acaba 1 aydır arastırıyorum ama işin içinden cıkamadım sistemim imzamda yazıyor ayrıca ses kartı almam gereklimi acaba tşk ler...Ayrıca bunlara altarnatif olarak MICROLAB A-6623 HOM.SİNEMA 5 1 6800W UZ.K SPEAKER hakkında düsüncelerinizede ihtiyazcım olacak bu 3 ünde 1 ini alıcam ama hangisini almalıyım.....
    Saygılar Alex76

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex76 -- 7 Kasım 2005, 10:33:56 >
  • selam alex, creative 5200 dinlemiştim, gerçekten kötü!! diğerlerini dinlemediğim için yorum yapamam..
  • ben Creative 5200den X-530 a gectim fark hissedemessin diolardı ama basslar mütüş oldu ses kalitesi de daha iyi
  • slm arkadaslar burda arkadaslarin butun tavsiyelerini okudum ve sonuc olarak.bende logitech x-530 aldim.170 ytl ye.set guzel baslari baya iyi.ne yaptiysam da 2 uydudan haric ya sesi az cıkıyor yada hic ses alamiyorum.bu buyuk ihtimal onboard seskartindan ,5+1 i desteklediginide soyluyordu asus anakart fakat durum boyle.yukarda baslari test icin bir mp3 vermisti arkadasin biri tizleri test icinde bir kac mp3 ismi verirse tiz durumunuda anlariz.set iyi kucuk ama sesi cok cıkıyor.saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artur694

slm arkadaslar burda arkadaslarin butun tavsiyelerini okudum ve sonuc olarak.bende logitech x-530 aldim.170 ytl ye.set guzel baslari baya iyi.ne yaptiysam da 2 uydudan haric ya sesi az cıkıyor yada hic ses alamiyorum.bu buyuk ihtimal onboard seskartindan ,5+1 i desteklediginide soyluyordu asus anakart fakat durum boyle.yukarda baslari test icin bir mp3 vermisti arkadasin biri tizleri test icinde bir kac mp3 ismi verirse tiz durumunuda anlariz.set iyi kucuk ama sesi cok cıkıyor.saygılar...

Bende bugün almaya kararlı idim ve en sonunda x530 siparisi verdim g o l d p c den 15 taksit 155 ytl ye bakalım elime gecince test sonuçlarını yazarım....ilgi ve alakalarınıza tşkler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex76 -- 7 Kasım 2005, 23:25:19 >
  • şimdiden hayırlı olsun, incelemeni de merakla bekliyorum arkadaşım..

ben de bugün bose acoustimass 5.1 sistem dinlemiş durumdayım; hayat artık boooş...
    orta halli bi 2.1 alıp para biriktirecem, başka yolu yok, bir yıl içinde iyi bir sistem alacam, hayırlısı bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz -- 7 Kasım 2005, 22:41:00 >
  • Bende 9 aydan beri x-530 kullanıyorum ve çok memnunum... Yalnız bir sorunum var cihaz çok güzel ses veriryor baslar gerçekten çok iyi fakat setin kurulu olduğu odamda bass seslerini alamıyorum oturduğum yerden. Odanın farklı yerlerine gittigimde veya odamdan koridora çıktığım zaman basların çok daha güzel geldiğini görüyorum ve deli oluyorum. Tekrar oturunca o basslar bir anda kayboluyor. KAYBOLMAYAN BASS istiyorum :D :D :D

Setin kuruluş şekli falan yanlı diycem daha farklı nasıl bir kurulum yapılır ki center monitörün üzerinde frontlar masanın sağında ve solunda rearlar arkamda sub woofer ı ise o kısa kablosuyla koyabileceğim her şekilde her yere koydum ama yok olmuyor bir türlü. Bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim çok.

@wolverine sanırım sen bu sorunuma bi çözüm bulursun...
  • clubber 035, anlattıklarında kısmen de olsa haklısın niye haklısın oturduğun zaman masaya frontlar,center ve reardan çıkan ses frekansları senin subwooferdan çıkan bazı frekansları duymanı engeller yani bastırır sen sadece hissedilebilen bass frekanslarını hissedersin...Tiz seslerden ne kadar uzaklaşırsan bass sesler o kadar belirginleşir, benden sana tavsiye subwooferı monitörün 1-2 metre sağına köşeye biyere koy daha iyi sonuç alacaksın..
  • Ne yaparsan yap, bass sesinin odanın belli yerlerinde kaybolmasını önleyemezsin, bu olay malesef her sette var. Benim z5500de bile odanın tam ortasında durursam bass sesleri nerdeyse tamamen kayboluyor. Ama masaya yaklaştığımda ses gerçek halini alıyor. Bir de sub'ı odada hangi köşeye koyarsan, çapraz arka tarafındaki köşede çok daha yoğun ses alırsın. Mesela sub, benim odada sağ ön köşede. Yani monitörün 1-1,5metre kadar sağında ama köşede. Odanın sol arka kısmında gittiğimde ses çok daha fazla ve bass içerikli geliyor, burası da garip ama gerçek.
    Bu arada senin yapabileceğin, sub'ı masanın altına alıp bir de öyle denemen. Ancak en iyi çözüm sağ veya sol köşedir. Hatta sağ veya sol tarafta yatağın felan varsa uyarsa sub'ı yatağın altında bir köşeye yerleştir. Odanın ortasına yakınsan bass seslerini alamazsın ama önlere veya arkaya doğru oturuyorsan sorun olmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: cLuBber035

Bende 9 aydan beri x-530 kullanıyorum ve çok memnunum... Yalnız bir sorunum var cihaz çok güzel ses veriryor baslar gerçekten çok iyi fakat setin kurulu olduğu odamda bass seslerini alamıyorum oturduğum yerden. Odanın farklı yerlerine gittigimde veya odamdan koridora çıktığım zaman basların çok daha güzel geldiğini görüyorum ve deli oluyorum. Tekrar oturunca o basslar bir anda kayboluyor. KAYBOLMAYAN BASS istiyorum :D :D :D

Setin kuruluş şekli falan yanlı diycem daha farklı nasıl bir kurulum yapılır ki center monitörün üzerinde frontlar masanın sağında ve solunda rearlar arkamda sub woofer ı ise o kısa kablosuyla koyabileceğim her şekilde her yere koydum ama yok olmuyor bir türlü. Bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim çok.

@wolverine sanırım sen bu sorunuma bi çözüm bulursun...

• @ Wolverine & atalaylaper

Teşekürler arkadaşlar. Aynen dediğiniz gibi oluyor bass sesleri alamıyorum.
    (Sağımda yatağım war :)
    Yalnız x-530 un sub ı biraz uzunca yatagın altına sığmıyor normal haliye. Yatay olarak olarak yerleştiricem bakalım nasıl olcak ama sağ frontun masa üstünde durması lazım çünkü ses ayarı onun üzerinde. Sağ frontla sub arasında ki kablo mesafesi çok kısa bu bir dezanataj (gerçi uzatılmaz diye bir şey yok ama) neyse bi deneylemi bakalım yatağın alında nasıl olcak.

Bu arada x-530 un Fiyatı artıyor durduk yere. Dün İzmir üçyol teknosada gördüm 170 ytl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLuBber035 -- 11 Kasım 2005, 13:41:01 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.