Şimdi Ara

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.815
Cevap
11
Favori
260.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İİ kararımı verdim Logitech X-530 alacağım hadi hayırlısı.

Bu arada ses ayarlarının yapıldığı sesin açılıp kapatıldığı hoparlör sağ tarafta olması lazım değilmi ?
  • ewet öle ben iki seti de dinleme fırsatı buldum bariz olarak X-530 daha üstün cok daha yogun bass werio be seslerde bosulmalara daha da dayanıklı kısaca +1 @Wolverine
  • Evet sağ taraftaki uydunun üstünde...
  • logitech x620aldımda bu subwooferda hava deliği yok ...deliklilerle deliksizler arasında ki fark nedir?yardım ederseniz sevinirim.
  • @ gevezem55;

lOGİTECH x-620 nin port'u yok çünkü bu görevi önde bulunan sahte driver (Aslında adı PRESSURE DRIVER) BAND-PASS görevi görerek üstleniyor yani gerçek driver subwooferın içinde... 4" büyüklüğünde bir driver var çift odacıklı bir sistem....

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ

Sağda ki şekilde önde görülen ve aktif olmayan konik biçimli şey PRESSURE DRIVER ve arkadaki gerçek driver'In hareketleriyle hareket ediyor, esneme payı yüksek o yüzden içerdeki drivera gereken havayı ileri geri giderek içerdeki alanı daraltıp-genişleterek sağlıyor...

• sağol atalay gercekten cok açıklayıcı....öğrenmiş oldum:)
  • Dün gece bi çılgınlık ettim ve x-530 siparisi verdim :) Bu kadar övgüye değer umarım beğenirim bende. Philips a2.610 olmasına rağmen Wolwerine ve atalayalper gibi ses sistemi tutkunu arkadaşlar iyi diyorsa iyidir dedim aldım. Ama kablolarının kısa oluşu kötü bi durum cidden. Ses kalitesini hiç düşürmeden kabloları uzatmanın yolu nedir? Saygılar
  • Darkrider iyi etmişsin güle güle kullan...Bu cihazın kablolarını uzatma kablosu kullanarak uzatabilirsin ama unutma ne kadar çok kablo eklersen sesin kalitesi de bi o kadar düşer ve cızırtılar gelebilir (profesyonel sistemlerde kullanılan kablolarda bile)...
  • Sağol kardeş, sistem yarın geliyor inşallah baya bi merak ediyorm pazar günü test ederim philips a2.610 ile kıyaslarım
  • bu arada resimde ses sisteminin subwooferı kuzenimde var 2 tane de eski müzik setinin hoparlörlerini bağlamış(hoparlörler uyduruk) ama çıkan ses harikaydı.bass sesini çok hoş veriyo.woofer inanılmaz ses veriyo.hoparlörle ilgili bilgilere linkten ulaşabilirsinizhttp://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=17804&productid=evpremphtv4.

eğer bu seti kullanan varsa fikirlerini yazsın yabana atılmayacak şekilde iyi ses veriyo şahit oldum(x-530 um var).keşke benim setle karşılaştırma imkanım olsaydı o zaman daha iyi sonuç alırdık ama kuzenim istanbulda oturuyo bende ankarada.neyse herkese kolay gelsin.

• JBS MHT-915
    Güç Çıkışı 50Wx4(satellite) + 65W(center) + 150W(woofer) (RMS)
    Toplam Güç Çıkışı 415 Watt
    Program Güç Çıkışı (P.M.P.O) 9000 Watt
    Frekans Yanıtı 30 Hz ~ 150 Hz (Subwoofer)
    150 Hz ~ 20KHz (Satellite)

100 Hz ~ 20 KHz (center)
    Ürün Özelliği DTS, AC3, DOLBY DIGITAL Uyumu
    Uzaktan Kumanda DStandby/Master/Mute
    /Sub Volume
    Front Volume/ Rear
    Volume/ Center Volume
    Treble/Middle/Bass/
    DVD/Stereo

ben yeni aldım mükemmel olmasa da yakın, oldukça iyi ve fiyat/performans çok çok iyi...
    www.ideefixe.com

• yararlı bir şekil olmuş bence...
  • +1 @atalayalper
  • meraba,

Şu anda düzgün bir ses sistemim yok. genelde film izliyorum divx formatında. pc de on board 6 kanallı ses kartı var.

ben şu aego 2 leri merak ediyorum. yabancı sitelerdeki reviewlara baktım. baya methediyorlar. acaba bu hoparlörleri kullanan veya deneyen var mı?

herkes x-530 diyor. 5+1 sitem için. bana da uygun geldi fiyatı. ama iki katı kadar para verip AEGO 2 mi almak daha mantıklı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tworule -- 9 Ekim 2005, 2:01:28 >
  • arkadaşlar bu kadar konuşuldu ama bi arkadaş x-530 u bütün özellik artı ve eksileriyle anlatırsa cok sevinirim. daha önce atalayalper x-230 u tanıtmıştı. ellerine sağlık bide x-530 u yaparsanız benim gibi kararsız birçok kişinin işine yarayacağına eminim
  • ATALAYALPER logitech x-230 2.1 ile creatıve ıtruge 3300 2.1 vardı elinde ve ayrı ayrı test etmişsin hangisi daha iyi bir sistem sağlamlık olarak görünüş açısından ses açısından bass açısından ve tizz açısından vb... bunları karşılastırırsan sewinirim hangisi daha ağır basıyor hangisi daha iyi acıklarsan sewinirim sana göre....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanregrestore -- 9 Ekim 2005, 11:04:17 >
  • beyler bende karar verdim ve x-530 alicam buyuk ihtimal sekli semali idare eder guzel sayilir.

Ama bana tek bişey soyleyin (bunu kullanan arkadaslar icin)

bass kalitesi nasil? iyi vuruyormu ?

tizz ve bass'lar birbirine karisiyormu?

sonuna kadar sesi acsam yanında durabilirmiyim? bunlarin yanitlarini verirseniz cok makbulee gecer
  • bide buna nasil bi ses karti onerirsiniz?
  • x-530 um olmadığı için test edemem ve kulaktan dolma bilgi vermeyi de sevmem ama X-230'a kefil olduğuma göre x-530'u da tavsiye ederim hem kullanıp da memnun kalmayan bir kişi bile duymadım daha...

@scanregrestore;
    X-230 ve I-trigue 3300 karşılaştırmasını daha öncede istemiştin, ama ben bir kez daha söyliyim sana bariz biçimde creative ezer geçer x-230'u hiç karşılaştırması bile yapılamaz, zaten i-trigue 3300'ün rakibi X-230 olamaz haksızlık olur...

@tworule;
    Acoustic Energy Aego2 için beklemedeyim yani hepsiburada getirmezse ürünü mecburen ithalatçı firmadan alıcam daha yüksek fiyata ama gerçekten o sistem alınabilecek en mantıklı 2.1 sistemlerden biri upgrade
    edilebiliyor daha sonra Center speaker vs..takabiliyosun ayrıca bende bütün yorumları okudum netteki ve burdan alan arkadaşlar oldu hepsi acayip memnunlarmış...

• Aranızda Logitech Z-5300 ü test eden varmı
    Yoksa ben edebilirim Decoder' le beraber yada decoder'siz sonra buraya bide resimli olarak koyarım her aşamasını Alper beycim de ana sayfaya ekler böylece dahada fazla test olmuş olur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.