Şimdi Ara

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.815
Cevap
11
Favori
260.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok iyi yorumlar bunlar.aynen katılıyorum.bravo.
  • "private message" yani özel mesaj , konuyla alakasız şeyleri ordan konuşuyorsun ; yukarıda gelen kutusu var bak oradan bakıyorsun
  • saol civil civil
  • quote:

Orjinalden alıntı: armagaan

z-5500 z-5500 z-5500...

Peki tam ad1n1 yazar m1s1n arast1ray1m neymis yada link verir misin gtörelim bi ... Ayr1ca Creative Gigaworks ten daha m1 iyi ve çok ses verir bu z-5500 ayr1ca 5 katta açsam ses asag1 iner mi ?
  • GELEN İSTEK ÜZERİNE BURAYA DA YAPIŞTIRIYORUM

Selamlar,

İki sipariş vermiştim biri elime ulaştı (Logitech x-230 2.1) diğeri ise beklemede şu anda...neyse gelen sistemi dün bayaa bi test ettim ve görüşlerimi yazıyorum şimdi;

Logitech X-230 2.1

İlk başta şu detayı vermeden geçemicem; x-230 un subwooferı x-530'un subwooferından daha kısa (diğer değerler aynı) sadece daha uzun x-530...Daha önce söyleyen arkadaşlar vardı, haklılarmış...

HOPARLÖR SATIN ALMA REHBERİ vs KULLANICI İZLENİMLERİ

İlk izlenimler; sistemin paketlenmesi ve kutusu oldukça kaliteli ve göze hoş gözüküyor tabii kutuyu açıp yumurta karteline benzeyen o garip malzemeyle karşılaşıncaya kadar Ben köpük koyulması taraftaryım herzaman...Poşetlerinden çıkardım sistemi ve birçok dilde yazılmış olan user's manual dikkatimi çekti bence bu bir artı puan...(Creativelerde bu yok)

Specifications

Total RMS power: 32 watts RMS
    Satellites: 12 watts RMS (6 watts x 2)
    Subwoofer: 20 watts RMS

Total peak power: 64 watts Frequency response: 40Hz - 20kHz
    Drivers:
    Satellites: (2) 2" drivers per satellite
    Subwoofer: 5.25" ported driver

Speaker dimensions (H x W x D):
    Satellites: 8" x 2.5" x 3"
    Subwoofer: 9" x 6" x 9.25"
    Signal-to-noise ratio: >96dB

Kurulum: Kurulumu çok basit ve kolay ama bütün kabloların sağ uydunun üstünde biriktirilmiş olması bence tamamen eksi bir nokta çünkü istediğiniz yere asamıyorsunuz uyduları..Subwoofer üzerinde sağ uyduya giden tek bir bağlantı noktası var başka bir giriş veya çıkış mevcut değil...Eğer dvd player veya oyun konsollarına bağlamak isterseniz bir adet "Y-ADAPTÖR" edinmek durumundasınız...Logitech de hoğuma giden başka bir nokta ise güç kaynağının internal olması yani subwooferın içine yerleştirmişler bu da yerden tasarruf etmenizi sağlıyor...(Yine creativelerde olmayan bir özellik)

Ve teste başlıyoruz...Kurulumdan sonra hemen ayarlamalarımı yaptım tizleri dayadım sona, basslarıda equalizer dan biraz kıstım ve tavsiye edildiği üzere Bass şiddetini "2" ye getirdim...Direk Eagles - Hotel California (live) dan girdim olaya ve baya bayaa şaşırdım, Şu FDD dedikleri olay gerçekten işe yarıyordu veeee en önemlisi bir ayakkabı kutusundan bile küçük olan subwooferdan çıkan BASSSSS sesler beni bayaa şaşırttı...Sanki kanının son damlasına kadar Bass vurmak için çabalıyordu sub ama ses 10 / 7 deyken DJ TIESTO - JUST BE de hava çıkış portundan en az 1 metre evet abartmıyorum 1 metre ileriye hava üflüyordu sistem...En az 100-150 şarkı denemesi yaptım sistemin bassları çok fazla etli yani dolgun Creative deki gibi vurgulu ve sert değil Logitech de daha yuvarlak ve yumuşak geliyor basslar (Ve bu benim çok hoşuma gitti çünkü düşük seste düzgün bass duymak çok keyiflidir) Açıkçası bass performansı olarak z-230 beklentimin çok çok üzerinde çıktı ve beni şaşırttı doğrusu (Üst ses kademelerinde distorsiyona giriyor tabii)

Film performansını merak edip hemen filmleri sıralamaya başladım, Filmlerde de iyi performans aldım 2.1 sistem için oldukça gerçekçi ve net sesler verdi x-230...Diyaloglar ve stereo performansı gayet başarılıydı...Kesinlikle 5.1 ve üstü kadar keyif vermez ama film izlerken filme hiç yoktan kaliteli ses ekleyebilirsiniz x-230 la birlikte...

Uydulara gelince; daha öncede bahsettiğim gibi FDD2 (Frequency Directed Dual Driver) teknolojisi kullanmışlar yani çıkması mümkün olmayacak sesleri çıkarmak için uğraşmıyor set...Benim kalite olarak uydular çok hoşuma gitti ama galiba kullanılan driverlar biraz güçsüz zaten ağırlıklarından da belli oluyor...Sistem power tuşu,led'i kulaklık girişi ve volume kontrol düğmesi sağ uydunun üzerinde, treble ayar butonu bulunmuyor sistemde ama sistemin kendi treble'ı zaten iyi...Genel anlamda uyduların performansı gayet iyi net, temiz ve yeterli...

EN ÖNEMLİ NOKTA İSE; bence signal to noise oranı = 96dB yani böyle bir sistem için çok çok iyi bir oran (Bu oranın megaworks'te 99 dB olduğunu düşünürsek ne kadar iyi olduğu daha iyi anlaşılır) Direk kendini hissettiriyor bütün enstrümanlar ve seslerdeki detaylar en ince ayrıntısına yakın duyuluyor...Mesela başka bir sistemde duymadığınız sesleri snr oranı yüksek olduğu için bu sistemde duyabilirsiniz...

Sonuç;

Logitech'in belki de en son alacağım modeliydi ama forumda bu kadar methedilen x-530 alacağıma 2.1'i ve biraz da kısası olan x-230'u alıp sizler için denemek istedim sonuç olarak oldukça şaşırdım ses kalitesi gerçekten boyutlarına göre çok çok iyi...İnspire serilerinden ve philips MMS serilerinden ses olarak çok daha kaliteli...Açıkçası ben bu seti bu kadar iyi ve pahalı sistemler kullanmama rağmen beğendim...Tavsiye ederim...

RECOMMENDED BY ATALAYALPER

8 / 10 RATING

ARTILAR:
    + Kompakt boyutlar,yüksek ses kalitesi
    + SNR oranı
    + BASS performansı
    + FDD2 teknolojisi

EKSİLER:
    - Uzaktan kumanda yok
    - Kablolar çok kısa
    - Tiz ayar butonu yok

Saygılar-Sevgiler
    atalayalper(c)
    atalayalper@hotmail.com
    atalayalper@gmail.com

• istanbulda otv eklenmemıs LOGITECH - Z-5500 satan bır yer bılen war mı?
  • emre;

Logitech distribütörü hızlı sistem a.ş. o yüzden şu anda satılan bütün logitech ürünlerine eklenmiş olması gerekir...yine de araştır istersen belki insafa gelip de önceden stok çeken ve eski fiyattan veren bi yer bulabilirsin ama zannetmem...
  • bu arada beyler Ben "cansoykal" nikinden giriyordum uye degildim bir arkadasımın uyeligiydi sadece haber vermek istedim
  • benım philips mms430 war 2+1 ama hıc pişman degılım
    kuzende sony nın muzık setı var 5 tane kolonlu dvd falan fılan 750 kusur dolara almısdı bırının yakınındaysan oburunu bastırıyo ve ses dengesız gelıyo
    5+1 ıcın odanın ortasına tek bı koltuk koyup hepsıne aynı uzaklıkda olmak lazım buda ewın tum seklını bozar ben o yuzden phılıps mms460 yerıne mms430 u tercıh ettım
    sol speaker kırık oldugu halde denemek ıcın bası ve sesı sonuna kadar acıp usttekı arkadasların ewe cıktım ust katın camları tıtrıyodu oturdugum sandalyede tıtresımler hıssedıyodum yanı fazlasıyla iyi sesı ıstedıgınız kadar acın pc ye baglıysanız ve ses kartınız ıyıyse hıcbi bozulma olmuyo gonul rahatlıgıyla onerebılırım
    logitech, sony , samsung bu işin ferrarisiyse philips de rolls royce si bence

kumandası olsa super olurdu
  • @filtreli;
    MMS serisini bu forumda ilk piyasaya geldiği gün deneyen benim...O yüzden bence fazla anlatma bence o seti ne kadar kaliteli olursa olsun ki öyle değil sonuçta philips ve ben maalesef o markadan pek hoşlanmıyorum...Yine de tabii senin yorumuna saygım var..
  • Arkadaşlar x-530'un kablosu orta buyukluktekı bı odanın 4 koşesine uzanabilirmi?
  • Selamlar;

I - trique 3300'ü creative'in sitesinden inceleyip oldukça beğendim, ancak oradan aldığım gazla sistemi İzmir içerisinde aramaya başladığımda bayağı zorluk yaşadım... Birincisi bu sistemden nereye sorduysam ya gelmediği ya elinde kalmadığı, ya da sadece vitrin'de kalan bir adet olduğu cevabını aldım... Vitrinlerde bulduklarımı ise gerçek performansını görebilmek için tek tek denedim ancak, her seferinde hayal kırıklığına uğradım... Belki bulundukları rafların akustiğinden kaynaklanan sıkıntı vardır diye düşündüm ancak basların oldukça yetersiz olması ve sub'ın zorlanması (resmen sub'ın tahtaları çatlayacak gibiydi), tizlerin karışması bütün ümitlerimi suya düşürdü... Ancak denemelerini ve yazılarını takdir ettiğim atalayalper'in bu sistemi (2.1'ler içerisinde) tek geçmesine bayağı şaşırdım. Bu sistem eve alıp bilgisayara bağladığınızda gerçekten özellikle bass'lar açısından tatmin ediyor mu, ya da odayı dolduracak kuvvete sahip mi? X-230 ile kıyaslandığında ne durumda kalmakta (X - 230 denemedim?). Hangi 2.1 sistem daha iyi; kullananlar bana yardımcı olursa sevinirim...

• Burdaki x-530 cular nerdesiniz kablo yeterli çıkarmı acep
  • @schwarze sonne;

Benim i-trigue 3300 için yazdıklarımı okuduysan ki okumuşsun hala arkasındayım yazdıklarımın ben...Ve ilk defa i-trigue dinleyip te basslarının yetersiz ve subwoofer kabininin dağılacakmış gibi olduğundan bahseden birini görüyorum...Defalaraca söylediğim gibi o setin Subwooferı özel tasarlanmış bir subwooferdır distorsiyona girmez, çatlama yapmaz oldukça doygun ve dolgun bass vurur ve hiçbir creative modeliyle aynı yapıda değildir boyutları ve sub-driverın büyüklüğü gayet yeterlidir...(hemen hemen, 6600'ün Amerika versiyonu 6700 le aynı) Küçük bir odayı bırak ben I-TRIGUE 3300 le 30 m2 den büyük salonda 25 watt r.m.s subla camları sallayabiliyordum ki odada ki halini sen düşün Geniş alandaki performansı da müthiş setin...

Bence google da ingilizcen varsa 3300'ün kullanıcı yorumlarını bir arat ve kendin karar ver ve gör kaç kişi memnun kaç kişi değil...

• ya walla benimde kafam karıstı ne alsam diye?

ama iki sistemde karar verdim

biri i-trigue 3300
    digeri ise z-5500

bana önemli olan teş şey BASS.

sanki z-5500 subwooferi daha iyi gibi geldi bana
    gercekten hoş bir tasarımı oldugu belli uzaktan kumandası + bir özellik
    bide boyle bi ekranı var cok begendim

--------------

trigue de ise creative olmasından dolayı güven veriyor bununda tasarımı cok iyi görnüyor

ama bana öenmli olan tek şey bass digeri ise tis seslerinin kalitesidir.
    sesi sonuna kadar dayıyınca aynı kalitede sanki kendimi discoda gibi hıssetmeliyim yada sinemada gibi vs vs. . .

ben boyle birsey istiyorum fiyat konusunda fazla ucmak istemiyorum

bide saolun benı buyuk bi dertten kurtardınız az daha creative 5200 serisini alıyordum

• yok yok ben z-5500 den vazgectim yok daha neler 500 dolar lık fiyatı var
    ben o paraya kendi sistemımı yaparım.
  • sağ ve sol arkada olan hoparlörlerin kablosu uzun.bizim salonda yetişmiyo sayılır.odamda gayet rahat yetişiyo.kaç metrekare olduğunu bilmiyom ama oturma odası boyutlarında.
  • Zaten Z-5500 le gidip i-trigue 3300 ü karşılaştırırsan yanlış yaparsın aralarında bayaa bi fark var ben sadece o setin de çok yeterli bi set olduğunu vurgulamaya çalıştım ki zaten z-5500'ü anlatmaya gerek yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: respectrespect

Burdaki x-530 cular nerdesiniz kablo yeterli çıkarmı acep

Bunu bende merak ediyorum doğrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: tr_smach

sağ ve sol arkada olan hoparlörlerin kablosu uzun.bizim salonda yetişmiyo sayılır.odamda gayet rahat yetişiyo.kaç metrekare olduğunu bilmiyom ama oturma odası boyutlarında.

yani kaç metre kadar? Bendeki philips 5 m kadar var arka uydular ve zor yetiyor odam için,
    X-530 un kablo uzunluğunu ölçerseniz sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.