Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.613
Cevap
109
Favori
196.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    www.direnc.net aldım 50 krş 5TL'ye de 2x0.75 kablo alıp bağladım. Aslında dhs den dolayı evi ısısında çok dalgalanma olmuyor bu otyi hem meraktan alıyorum hemde gündüz evde olmuyoruz proğramlamak için aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: germancia

www.direnc.net aldım 50 krş 5TL'ye de 2x0.75 kablo alıp bağladım. Aslında dhs den dolayı evi ısısında çok dalgalanma olmuyor bu otyi hem meraktan alıyorum hemde gündüz evde olmuyoruz proğramlamak için aldım

Sadece dhs ile nasıl çalışıyor kombi verimli oluyor mu aldığınız sensör nasıl kaçlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERAKLI_14 M kullanıcısına yanıt
    Daikin kombilerde 1k ntc kullanılıyor. Kombiye göre değişiyor onu öğrenmek gerekiyor. Dhs takılınca belirli parametler var ayarlanıyor sonrasını kombi hallediyor. Bende günlük 2 m3 kadar daha az yakmaya başladı ayrıca sürekli kazan ayarı vermekten kurtuldum. Memnunum. Bunu daikin başlığında bize öğreten @coolomar da teşekkür ederim.
  • Benim de buderus gb062.

2 gündür bir gariplik var. Termostatı 25 derece yapuyorum mesela ama 22-22,5 derecenin yukarısını göstermiyor. Yanması mı yetersiz kalıyor anlam veremedim. Servis kombiyi 45 dereceye getirdi bıraktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boogiee90 -- 21 Şubat 2021; 3:20:46 >
  • boogiee90 kullanıcısına yanıt

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama 45 derece termostatlı bir kombi için düşük bir derece değil mi, termostat yeterli sıcaklığa getiremediği için sürekli yan emri verse de kombi kendi parametrelerine göre dur kalk ile devam edecek bu da sizin ısınamamanıza sebep olacak. Termostat üzerinden kontrol eder misiniz sürekli yan emri mi veriyor.

Hocam kombiyi önceden kaç kullanıyordunuz ki servis 45 dereceye aldı? Aynı kombiye sahibiz 55-60 derece arasında kombim. 22,5 - - - 23 derece arası ev sıcaklığı istiyorum termostattan. Kombinin sıcaklığını arttirmaniz halinde yine ev istediğiniz dereceye gelmiyorsa, oda termostatinda minimum çalışma süresini arttirin

• quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

Benim de buderus gb062.

2 gündür bir gariplik var. Termostatı 25 derece yapuyorum mesela ama 22-22,5 derecenin yukarısını göstermiyor. Yanması mı yetersiz kalıyor anlam veremedim. Servis kombiyi 45 dereceye getirdi bıraktı
    Servisi sallayın.

Oda termostatı takılı kombilerde yoğuşmasızsa 55-60C

Yoğuşmalıysa 50-55C ayarlayın.

Termostat evi istenilen sıcaklığa çıkartamıyor belli ki 45C de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuraya yine bi grafik ekliyim.
    Akşam 19.00 - Sabah 07.00
    23C sabit.

Kombi 55C

Hava -5/-6 C

12 saatlik tüketim 4,5 metreküp.
    127 m2 ev tüm petekler açık.
    Salon, mutfak, yatak odasında TRV'ler var.
    OT çocuk odasında.

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 21 Şubat 2021; 10:19:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.. Önceki hafta perşembe günü sipariş verdim hala elime ulaşmadı. Hızlı değil standart gönderimi seçmiştim.. 9 gün oldu, salıdan beri gümrükte bir problem mi var acaba.. Mail gelmişti 4-5 gün önce, kimlik no’mu girdim ordaki linkten.. o günden beri hareket yok..

• oguzhandemirell kullanıcısına yanıt
    Benim kargo Dubai de aktarmada. Sizinki de öyle olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qtahya81 -- 21 Şubat 2021; 11:52:3 >
  • oguzhandemirell kullanıcısına yanıt
    TC istedikleri mailde kargo takip linkine tıklayın. Orda takip numarasını girdiğinde parcel no diye bir numara var. Onu kopyala ve aramex in sitesinde sorgula. Kargonun bulunduğu yeri gösteriyor.
  • Arkadaşlar merhaba eskisehirden bende aranıza katildim. Kombim vaillant turbotecpro. 5 yıllık bina yalitimli ara katta oturuyorum ancak alt ve üst katim yurtdışında dolayısı ile kışın pek gelmiyorlar. Kombiyi 55e kaldım ancak cihazdan ayar için tavsiyesi olan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhandemirell

Arkadaşlar merhaba.. Önceki hafta perşembe günü sipariş verdim hala elime ulaşmadı. Hızlı değil standart gönderimi seçmiştim.. 9 gün oldu, salıdan beri gümrükte bir problem mi var acaba.. Mail gelmişti 4-5 gün önce, kimlik no’mu girdim ordaki linkten.. o günden beri hareket yok..

Benim kargoda ayırma merkezinde görünüyor transit halinde ama hiç hareket yok mail attım kagonuzun teslim tarihine daha ver dediler önce dubaiye gidip oradan geliyormuş kargolar merkez orasıymış 12şubatta verdim sipariş bekliyorum hayırlısı

buradan sogulaya bilirsin https://www.aramex.com/tr/tr/track/track-shipments

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Sivasta yaşıyorum. Normalde kombiyi 40-45 arası elle kontrol ederek yakıyorum. 350 ve 305 tl fatura gelmişti. Şimdi servis genelde 50 ayarlıyorlar ama 45 yapalım dedi öyle bıraktı. Termostat sürekli yan emrindeydi evet. 50’ye çıkardım şimdi
  • Scream_Es S kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Optimizasyonları açabilirsiniz, minimum döngü ve çalışma süresine kendi evinize göre belirleyebilirsiniz başka bir ayara gerek yok.

• Teşekkğrler hocam. 50 dereceye aldım kombiyi biraz daha iyi oldu. Sanırım 52 dereceye falan ayarlarsam tam olacak 23 derecede tutayım diyorum evi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scream_Es

Arkadaşlar merhaba eskisehirden bende aranıza katildim. Kombim vaillant turbotecpro. 5 yıllık bina yalitimli ara katta oturuyorum ancak alt ve üst katim yurtdışında dolayısı ile kışın pek gelmiyorlar. Kombiyi 55e kaldım ancak cihazdan ayar için tavsiyesi olan var mi?

1 hafta 10 gün kullanin. Programli veya Manuel fark etmez. Eviniz istediğiniz sıcaklığa ulaşıyor mu onu gozlemleyin. Daha sonra kademe kademe kombi sıcaklığıni artırır veya azaltır, akabinde optimizasyon ozelliklerini ayarlarız. Çevrim oranı ve minimum çalışma düzenini ellemeyin. Denem yanılma ile en iyi sonucu bulursunuz

Bu servislerin bir şey bildikleri yok, Sivas gibi soğuk yerde 45 derecede nasıl ısınmasını bekliyorlarsa. 45 de ısınabilmek için petek metrajı baya iyi olmalı, kimse o kadar petek koymuyor. Kombi 45 derece gibi düşük bir değerde olduğu içinde şalt diferansiyelini kolay yakalayıp dur/kalk yaptığı için ısıtamıyordur.

Kombinin üst sınırı termostatin rahat çalışmasına yetecek kadar yukarıda olmalı. Kombiyi sınırlarsak termostat ne yapsın. Modülasyonlu olmadığı için t3r kombi kazan isisina müdahale edemez. Garibim önüne ne konursa onu yer😉.

• Aynen servisler bişi bilmiyor benim kombide garanti var diye gelmiş başka marka takamazsın diyor. Diyecektim ulan bosch o/t yi kim yapıyor:) bakıma gelince sökerim kabloları sonra geri takarım. Kimse honeywell aşkımıza engel olamaz😀 bu arada geçen hafta son dip fiyattana aldık ama kargoya verilmedi henüz

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.