Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stozlu S kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam bende 50 ye düşürdüm

• rebelpirate R kullanıcısına yanıt
    Sizde sağolun. Çok fazla düşürmenizi tavsiye etmiyorum. Petek boyuna göre ayarlanabilir. Ayarı 55 yapınca 19 kw a düşüyor. Bununla ilgili bir tablo var. Bu menüden pompa devrinide düşürebilirsiniz. Bilginize...  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stozlu -- 16 Şubat 2020; 21:54:47 >
  • rebelpirate R kullanıcısına yanıt
    2011 den beri kullanıyorum ben kombiyi, oturduğum evde kiracıydım sonra satın aldım, yoksa hiç aklımda yoktu oda termostatı takmak. Ürünü gelen x21 bağlantı kablosu ile kendim taktım İnternete bağladım hatta Google home ile de entegre ettim. Artık telefona sıcaklığı yükselt diyorum ve gerisini Google asistan hallediyor. Yardımınız için teşekkür ederim 👍🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli dostlar yaklaşık 3 haftadır modülasyonsuz Honeywell oda termostatı kullanıyorum. Termostatın çalışma mantığını aşağı yukarı kavradım ancak anlayamadığım bir konu var. Bazen termostat ekranında görünenle mobil uygulamada görünen sıcaklık değeri uyuşmayabiliyor. Arada 0.5 derecelik bir farklılık oluyor. Ben de aynı oluyor. Mobil uygulama veriyi termostattan ağ geçidi üzerinden aldığına göre farklılığın nedenini anlayamadım bir türlü. Normalde 5 dakikalık gecikme olabileceğini biliyorum ama daha uzun sürelerde bile bu farklılığı gözlemleyebiliyorum. Bu uyuşmazlığa ilişkin bir fikri olan var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevarthe

Değerli dostlar yaklaşık 3 haftadır modülasyonsuz Honeywell oda termostatı kullanıyorum. Termostatın çalışma mantığını aşağı yukarı kavradım ancak anlayamadığım bir konu var. Bazen termostat ekranında görünenle mobil uygulamada görünen sıcaklık değeri uyuşmayabiliyor. Arada 0.5 derecelik bir farklılık oluyor. Ben de aynı oluyor. Mobil uygulama veriyi termostattan ağ geçidi üzerinden aldığına göre farklılığın nedenini anlayamadım bir türlü. Normalde 5 dakikalık gecikme olabileceğini biliyorum ama daha uzun sürelerde bile bu farklılığı gözlemleyebiliyorum. Bu uyuşmazlığa ilişkin bir fikri olan var mıdır acaba?
    Bu yaşadığınız durumla ilgili tespitim şu yönde oldu. Termostat bulunduğu yerdeki sıcaklığı ölçerken ekrana yansıtacağı değeri belirleme aşamasında, oda sicakligi hangi rakama yakın ise bu duruma göre hareket ediyor. Örnekle açıklamak gerekirse. Oda 23 dereceye ayarlanmış ve cihaz ekranda 23 gösteriyor olsun, cepten ayar 23.5 yapılınca ayarı 23.5 görüyorsak eğer sebebi o an oda sıcaklığının 23 ile 23.5 arasında bir değer olmasından kaynaklı. Alt ayar da asagi, üst ayarda ise yukarı yuvarlayarak gösteriyor. 0.1 derece hassasiyetli bir gösterge olsaydı eğer böyle bir sorun (pek sorun denemez) olmayacaktı. Böyle yapılmasindaki sebep ise kombinin boş yere çalışmasını engellemek olduğunu düşünüyorum. Çünkü 0.5 derece yukarı harekette kombi çalışmaya geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 22 Şubat 2020; 12:3:1 >

• genckaptan kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için çok teşekkürler. Mantıklı geliyor ancak mobil uygulamaya veri gönderirken farklı ekranda gösterirken farklı bir mantık gerçekten kullanılıyor mudur emin olamadım. Aşağı ya da yukarı yuvarlayıp hem termostat ekranında hem de mobil uygulamada aynı değeri göstermesi gerekir gibi geliyor bana nedense.

Bu arada son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum daha var forumda önceki mesajlarda okuduğum bir mevzu vardı. Bir kullanıcı cosa da peteklerin buz gibi olduğundan şikayet ediyor Honeywell de bu durumun olmadığını söylüyordu. Ancak bende öyle olmuyor maalesef. Zaman zaman petekler buz gibi olana kadar kombi hiç devreye girmiyor. Hafta tesisat suyu 5-30 derecelere kadar düşüyor ama buna rağmen devreye girmiyor. Sonra çalışmaya başlayıp 25 derecedeki suyu 60 a çıkarmak için kendini parçalıyor. Acaba mantıklı olan bu mu yoksa bekleme modundayken ara ara çalışıp suyu belirli sıcaklıkta korumak mı daha mantıklı bilemedim.

• quote:

Yanıtınız için çok teşekkürler. Mantıklı geliyor ancak mobil uygulamaya veri gönderirken farklı ekranda gösterirken farklı bir mantık gerçekten kullanılıyor mudur emin olamadım. Aşağı ya da yukarı yuvarlayıp hem termostat ekranında hem de mobil uygulamada aynı değeri göstermesi gerekir gibi geliyor bana nedense.

Bu arada son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum daha var forumda önceki mesajlarda okuduğum bir mevzu vardı. Bir kullanıcı cosa da peteklerin buz gibi olduğundan şikayet ediyor Honeywell de bu durumun olmadığını söylüyordu. Ancak bende öyle olmuyor maalesef. Zaman zaman petekler buz gibi olana kadar kombi hiç devreye girmiyor. Hafta tesisat suyu 5-30 derecelere kadar düşüyor ama buna rağmen devreye girmiyor. Sonra çalışmaya başlayıp 25 derecedeki suyu 60 a çıkarmak için kendini parçalıyor. Acaba mantıklı olan bu mu yoksa bekleme modundayken ara ara çalışıp suyu belirli sıcaklıkta korumak mı daha mantıklı bilemedim.
    Bunu yapıyor zaten ama biraz gecikmeli yapıyor. Bazende yapmıyor. Bu kısmını çözemedim.
    2. Soruya gelince. On off modellerde içerisi ayarlanandan fazla ısındıysa eğer (ısınma ihtiyacı olmayacağı icin) kombiyi kapatiyor ve petekler soğuyor. Evinizin güneş almasi ile dogrudan bağlantılı bir durum bu. Oturdugum yer guney cephe ve öğlen saatlerine doğru ayarladigim degerin uzerine çıktığı zamanlarda kombiyi kesinlikle çalıştırmıyor. Ta ki aksam odanın sıcaklığı düşene kadar. Bu dediginiz ara ara çalışıp peteklerin ılık olmasi durumu modulasyonlu modelde olabilir. Peteklerin sicakligi ile ilgilenmeyin. İçerisi sıcaksa zaten kombi asla çalışmayacaktır. Bunu aşmak icin şöyle bir ayar yapabilirsiniz. Gün içi hava durumuna ve evinizin soguma durumuna göre. Sicakligi mevcudun yarim derece ya da 1 derece uzerine 30 dk ligina calisacak sekilde gunluk programa dahil edebilirsiniz. Bende aksam 18.30-19 arası 24.5 ayarli. Bu sayede kombi devreye girip gerekli isitmayi sağlayıp 24 e düşüyor. Çok ust bir sicaklik istemedigim icin surekli çalışmıyor. Bu sureyi ve sicakligi evinizin durumuna tespit etmeniz gerekir.

• genckaptan kullanıcısına yanıt
    Hocam belirttiğiniz sıcaklık seviyesi çok fazla değil mi? Yaşadığınız şehri bilemiyorum tabi ama ben Eskişehir'deyim evi o sıcaklıklarda tutsam yakıtım 2 binden aşağı gelmez :) Bizde çocuk da var o nedenle daha düşük tutmaya çalışıyoruz açıkcası. KBB uzmanları çocuklar için genelde 21.5 - 22.5 civarı ortam sıcaklığını öneriyorlar.
  • quote:

Hocam belirttiğiniz sıcaklık seviyesi çok fazla değil mi? Yaşadığınız şehri bilemiyorum tabi ama ben Eskişehir'deyim evi o sıcaklıklarda tutsam yakıtım 2 binden aşağı gelmez :) Bizde çocuk da var o nedenle daha düşük tutmaya çalışıyoruz açıkcası. KBB uzmanları çocuklar için genelde 21.5 - 22.5 civarı ortam sıcaklığını öneriyorlar.
    Evet biliyorum sicak ama evde üşüyen var maalesef. Cocukta var 2 tane. Sizin bahsettiğiniz sicakliklara ayarlayinca evdeki serinlik bariz hissediliyor. Bu seferde kombiyi bosuna mi yakiyoruz bari isinalim diyorlar. Bana kalsa 21-22 gayet yeterli. Birde ev dubleks benim. Ust kat malum serin oluyor. Termostat bu yuzden ust katta duruyor. Gunluk 10-11m3 kullanimim var.

• Merhabalar birşey sormak istiyorum, Daikin ndj kombim var. Honeywell modulasyonlu termostat almayı düşünüyorum. Kombi de opentherm özelliği var zaten honeywell'in sitesinde de desteklendiği yazıyor ancak ben kombiye dış hava sensörü taktım. Acaba honeywell dhs ile irtibat kurup beraber çalışabiliyor mu?
    Daikin'in kendi termostati bu özelliğe sahip ama kablolu olduğundan almak istemiyorum.
    Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

• orhanyg kullanıcısına yanıt
    Dhs yi devre dışı bırakıyor modülasyonlu termostat.

• Daha açık izah edeyim. Kazan ısısını zaten termostat modüle ettiği için dhs devre dışı kalıyor yani bir işe yaramıyor. Kendim test ettim ayrıca Honeywell ilede görüştüm. Çalışmıyor. Modülasyonsuz cihazları uyumlu çalışıyor çünkü kazan ısısını sen ayarlıyorsun.

• alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Daikin termostatta kazan sıcaklığını termostat ayarlarken dhs verilerini de kullanıyor. Anladığım kadarıyla honeywell bunu desteklemiyor.
    Mevcutta on/off termostatim var, çok stabil çalıştığını dusunmedigimden modulasyonlu olana geçeyim demiştim ama şimdilik erteleyecegim anlaşılan.

• orhanyg kullanıcısına yanıt
    Dhs kullanmak için ertelemene gerek yok. Modülasyonlu model çok iyi çalışıyor.

• Değerli arkadaşlar merhaba.
    Termostatla ilgili bir sorunum daha var yeni yeni fark etmeye başlıyorum. Termostatta hedef sıcaklık ayarını 0.5 derece artırdığım zaman kombi yaklaşık 3 saat boyunca kapanıp açılarak her defasında ayarlanan kazan suyu sıcaklığına (60 derece) kadar suyu ısıtıp duruyor ve bunu çok kısa aralıklarla tekrarlıyor. Yani 5 dk durup 4 dk çalışıyor gibi. Oda hedef sıcaklığa ulaştığında kombi su sıcaklığını düşürmüyor malesef her defasında 60 derece ve 1-2 derece üzerine kadar ısıtıp duruyor. Hatta hedef sıcaklık 0.5 derece aşılmasına rağmen kombi aynı şekilde devam ediyor bu döngüsüne. Ta ki 3 saat sonra su sıcaklığını önce 5-60 arasına sonra yavaş yavaş 45-50 arasına çekiyor. Ama bu 3 saat boyunca çok gereksiz bir sarfiyat oluşuyor diye düşünüyorum. Bunun nedenine ilişkin bir fikri olan var mıdır acaba? Şimdiden çok teşekkürler.
  • Merhaba

Akıllı termostat almak istiyorum fakat ikisi arasında kaldım ;
    Honeywell Y87RFC2090 ya da General HT 500 , hangisi iyidir ?
  • MSD54 M kullanıcısına yanıt
    İkisi aynı klasmanda ürünler değiller. Fiyatla ilgili sorun yoksa Honeywell derim.
  • teşekkürler, çok bilgim olmamasına rağmen bende de öyle bir izlenim oldu , honeywelle karar verdim.

Peki bir şeyi merak ediyorum ; ben evde 3 gün olmuyorum mesela bu 3 gün boyunca kışın hava -1 dereceye düştü diyelim kombi çalışacak mı? Ben evde yokken çalışmasın istiyorum, evi haftada 3-4 gün kullanıyorum çünkü ? Bunun çözümü var mıdır ? Bildiğim kadarıyla 5 dereceye minimum ayarlanabiliyor bu da demektir ki 5 in altına düştüğünde kombi çalışacak.
  • nevarthe N kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç derecede çalıştırıyorsun termostatı. Çalışma mantığı doğru ama ısı kaybın çoksa yüksel derecede odayı ısıtmak için yakar.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.