Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin kombi Honeywell sitesinde modülasyonlu termostatla uyumlu kombiler arasında yer almıyor. Siz emin misiniz sizin kombinizin opentherm iletişimli olduğundan? Internette içinde kombi modelinizin adı ve opentherm kelimesinin beraber geçtiği bir dokümana da rastlamadım. Röle kutusunda ışık yanmamışsa bağlantının yapıldığı yerin opentherm girişi olmaması çok yüksek ihtimal. Bence kendiniz çok fazla kurcalamadan firmayla iletişime geçip bilgi almaya çalışın.
  • ben kombinin open thermi desteklediğini düşünüyorum . buna benzer bir durum benim başıma gelmişti.

Türkçe kullanma kılavuzundaki 3-4 numaralı portların üstünde OT yazıyor.
    Türkçe kılavuza bakarak buranın Oda Termostatının yeri olacağını düşünmüştüm ama farkı ingilizce kılavuzu görünce anladım. çunku ingilizce kılavuzda da OT yazıyor
    o zaman OT open Therm kısaltılması

hatta şurdan yola çıkabiliriz
    viesssman vitodents 05-t kombisinin kendi oda termostatı vitotorol LV 100
    o da modulasyonludur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hima

Sizin kombi Honeywell sitesinde modülasyonlu termostatla uyumlu kombiler arasında yer almıyor. Siz emin misiniz sizin kombinizin opentherm iletişimli olduğundan? Internette içinde kombi modelinizin adı ve opentherm kelimesinin beraber geçtiği bir dokümana da rastlamadım. Röle kutusunda ışık yanmamışsa bağlantının yapıldığı yerin opentherm girişi olmaması çok yüksek ihtimal. Bence kendiniz çok fazla kurcalamadan firmayla iletişime geçip bilgi almaya çalışın.

Ben kurcalamadım zaten...Ayrıca Viessmann'ı aramıştım ve modülasyonlu olduğunu söyledi kombimin...O açıdan sıkıntı yok...Sadece Viessman dışında termostat takılırsa garanti dışı kalacağı söylendi...
  • Arkadaşlar merhaba bende şöyle bir problem.var .
    Uygulamadan sıcaklık değişimi yaptım mı ortalama 5 dk içinde tepki veriyor sizde de böyle mi ?
    2. Sorum haftalık program yaptığınız halde sıcaklık değeri surekliden çıkmıyor ?

Bu durumlarla karsilasan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Honeywell Programlı Kablosuz Dijital Oda Termostatı - CMT727 sipariş verdim, Umarım ECA Proteus Plus kombi ile uyumlu çalışır. Bu cihazda ısı ayarları , su sıcaklığı
    kaç derecelerde kullanmalıyım
  • Sorunu kendim cozdum programlama ve anlık sıcaklık değişimleri çalışıyor fakat 4-5 dk lik farkla kombi çalışmıyor veya kapanıyor. Bu şekilde sorun yaşayan var mi ? Ya da bu bir sirun mu ?

Kullanan diğer arkadaşlar sıcaklık değişimleri ne kadar sürede etki ediyor ? Paylasirsanuz sevinirim

• Merhabalar,

Bende dun 2008 modelini aldim. Kutudan Türkçe klavuz cikmayinca iade edecektim ama musteri hizmetleri cok ilgili davraninca vazgectim iadeden. Servis kurulum
    İcin tam bir saat vermeyince cagiramadim. Kendim kurmaya calisagimda gerekli kablolar nedir. Elektrik ve OT icin ayni cins kablo oluyormu. Ozel bir ismi varmi bu kablolarin. Yoksa standard elektrik kablosu alsam olur mu?
    Tesekkurler

• ism72 İ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. Kombinizin markası nedir ?

0.75 lik kablo olur diye biliyorum

• Sağolun. Ferroli domiproject f24d. Honeywell in sitesine göre modülasyonluya uyumsuz ama kombinin kullanma klavuzunda modulasyonlu diyor.

hocam kombiniz open thermi desteklemektedir. buna göre bence modulasyonlu olanı kullanabilirsiniz bence müşteri hizmetleri ile iletişime geçin
  • Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bende modülasyonluyu almıştım. Honeywell sitesine yanlış yazmış her nasılsa. Hala takmadım kombiye. Vakit bulunca deneyeceğim.
  • Arkadaşlarhttp://www.honeywell.com.tr/home/modulasyonlu-kablosuz-oda-termostati_k1_413.html bu linkteki sayfaya fazla güvenmeyin.Baymak Duotec modeli içinde Y87RF2008 modelini öneriyor ama olmuyor.Ben değiştirdim ve kablosuz DT92E modelini aldım.Bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlzeis -- 12 Ekim 2016; 16:09:30 >

• carlzeis C kullanıcısına yanıt
    Kombinizin kilavuzunuza ve orijinal oda termostatlarindan yola çıkarak fikir sahibi olabilirsiniz

• Arkadaşlar Honeywell y87rf2008 akıllı termostatini hassasiyeti kaç ?
    Yani 23 dereceye set ettik oda ısısı kaça düşünce yanmaya başlıyor tekrar ?

• Hassasiyeti 0.5 derece bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ism72 -- 13 Ekim 2016; 16:40:58 >
    0.5 artış veya azalış aralığı
    Benim merak ettiğim konu 23 dereceye set ettik. 23 derecedeb kaça düşünce çalışmaya başlıyor.
    22.9
    22.8
    22.7
    22.6
    22.5
    Gibi

• Hassasiyet 0.5 ise 22.5 te calisir.cosa da 0.1 .23 set edildiyse 22.9 da çalışıyor

• Bebde o yüzden hassasiyeti merak ediyorum tam anlamıyla cevap veren olmadı daha :(

• viessmann vidotens 333 hc1 kombin var .şöyle bir sorunum var . oda termostatı bağlanınca petekler normal şekilde çalışıyor .oda termostatı normal ancak sıcak su çalışmıyor. çeşmeleri açınca sıcak su gelmiyor kombi ateşleme yapmıyor. termostat doğru yere takılmış faziyette .termostata gelen ucları cıkarıp kısa devre yapılınca kombi herşey normal olarak çalışıyor.

acaba kombinin başka bir yerinde bir ayarımı var ?
    yada ne gibş bşr sorun var çözüm nedir.
    servis orjinal termostat çalışır başka termostatlar calışmaz diyor .mantıken eğer viesmanın termostatı çalışıyorsa hepsi çalışması lazım.kombi on off..

• 55 derecede yaktığınızda evin içi hedeflenen ısıya geliyorsa sorun olmaz ama evin yalıtımı iyi değilse 55 derece kazan sıcaklığı yetmeyebilir. o yüzden usta 70 e ayarla demiştir
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.