Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat açısından çok pahalı netatmo oda on off sanırım sen netatmo mu kullaniyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

Fiyat açısından çok pahalı netatmo oda on off sanırım sen netatmo mu kullaniyorsun

100 tl gibi bir fark var. evet ben netatmo kullanıyorum.
  • Kıyaslamak gerekirse sence hangiai yada artı yönleri eksi yönleri neler ?

• Herkese merhaba
    Bugün itibari e Honeywell y87rfc2032 akıllı oda termostatini kullanmaya başladım.
    Öncelikle evimle ilgili bilgiler vereyim
    Evinin net ısıtılan alanı yaklaşık olarak 110 m2
    Yerden ısıtma
    Kuzey güney doğu cepheli
    @. Kat altim otopark üstün de dolu
    Şimdi soruların şunlar
    1. Kombiyi kaç derecede ayarlı kalmalı
    2. TPI modu kendiliğinden açık mi yoksa ben birşeyler yapıp mi acacam
    3. Hassasiyet ayati 0.1 mi 0.2 mi
    4. Duvarı delmek iştemiykrum. Çift tarai bant termostati sağlam olarak tutuyor mu bu şekilde kullana var mi ?
    5. Ayrıca bu termostat ile ilgili bilmem gereken başka bir şeyler var mi ?

Kullananlardan yardiarini bekliyorum
  • ilk gün kullanmaya başladım bir sorun yoktu fakat
    2. günde sorunlar yaşamaya başladım sebebini bilemiyorum.
    öncelikle
    1. internet baglantısı kesiliyor ve telefondan kontrol olmuyor.(bu sorun benden kaynaklanıyor olabilir evdeki modemden )
    2. kombi sıcak su kullanımına geçince set edilen sıcaklığa ulaşmamış bile olsa dönüs sutyuunu çok yuksek gösterip ısıtmayı kapatıyor hiçbnbir şek,ilde çalışmıyor.
    3. role ışığı yandığı halde kombi devreye girmiyor.
    4. ısınma tepkileri çok geç oluıyor evim yerden ısıtma bununla alakası olabilr mi bilmiyorum.
    ama şuan en önemli sorun sürekli 23 derece set ettiğim evimin set ettiğim dereceye ulaşmaması bunun nedeni de kombini devreye girmemesi
    ayrıca set edilen sıcaklığa ulaşması da çok geç oluyor.

ayrıca eve geldiğimde set sıcaklığna ulaşmadığını ve role ışıgının yandığını ama kombinin çalışmadığını görünce
    kombinin açma kağpama düğmesinden açıp kapatınca tekrardan ısıtrma deverey girdi. sabah klktığım da da aynı durum söz konusu idi. yine aynı şeyi yapmak zorunda kaldım.

• quote:

ilk gün kullanmaya başladım bir sorun yoktu fakat
    2. günde sorunlar yaşamaya başladım sebebini bilemiyorum.
    öncelikle
    1. internet baglantısı kesiliyor ve telefondan kontrol olmuyor.(bu sorun benden kaynaklanıyor olabilir evdeki modemden )
    2. kombi sıcak su kullanımına geçince set edilen sıcaklığa ulaşmamış bile olsa dönüs sutyuunu çok yuksek gösterip ısıtmayı kapatıyor hiçbnbir şek,ilde çalışmıyor.
    3. role ışığı yandığı halde kombi devreye girmiyor.
    4. ısınma tepkileri çok geç oluıyor evim yerden ısıtma bununla alakası olabilr mi bilmiyorum.
    ama şuan en önemli sorun sürekli 23 derece set ettiğim evimin set ettiğim dereceye ulaşmaması bunun nedeni de kombini devreye girmemesi
    ayrıca set edilen sıcaklığa ulaşması da çok geç oluyor.

ayrıca eve geldiğimde set sıcaklığna ulaşmadığını ve role ışıgının yandığını ama kombinin çalışmadığını görünce
    kombinin açma kağpama düğmesinden açıp kapatınca tekrardan ısıtrma deverey girdi. sabah klktığım da da aynı durum söz konusu idi. yine aynı şeyi yapmak zorunda kaldım.

hocam senin cihaz modülasyonlu olan mı?

• marcelor kullanıcısına yanıt
    hayır hocam benimksisi 2032 olan on off
  • quote:

hayır hocam benimksisi 2032 olan on off

ozaman bağlantıyı modülasyon girişinten yaptığın için sıkıntı olabilir mi? on/off bağlantı yeri farklı olabilir. Onu bir kontrol et istersen.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    yok hocam modulasyın baglantısı için kablo gerekli klmensli o kabloyu temin edeemedik çunku vitodents 50 de öyle bir klemens kullanmış ki yok piyasada

on off baglantı için zaten dışarıya klemens çıkarmış o yuzden bağlantıda bir problem yok.

bence sıcak suyu açtığımızda bir sıkıntı oluyor. çunku kopmbiye bakyorum
    örneğin ısıtma için kombi 50 derece OT 23 derece
    dun ev 22 derece kombi role ışıguı yanıyor ama kombi çalışmıyor. sebebi de sıcak suyu açtığımızda kombi ısıtmayı devre dışı bırakıyor. o sebep olabilir diye düşünüyorum bilmiyorum şuan da evde değilim bakamıyorum
  • rast 2.5 4pole koonnektör hocam artık kart üreticileri bu tip konnektöre geçmiş bulunuyor.
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Bu ne hocam ?
    Biraz açıklar misin ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kombici_Olduk -- 24 Şubat 2016; 14:41:21 >
  • Hocam aslına bakarsan ucuzlatma çalışmalarının bir parçası bana göre.Karşılıklı erkek ve dişi 2 konnektör kullanılacagına pcb üzerinde boşaltmalar yapılarak tek bir konnektörle iş çözülüyor.Mesela sizin konnektörün karşılıgı kart üzerindeki boşaltmalar.Bu sekilde hem yerden kazıyolar hem maliyet düşüyor.stocko,molex, tyco gibi dünya devlerinin sitelerine girerseniz bu konnektörleri görebilirsiniz.malesef piyasada suan bu konnektörleri bulmak biraz zor hatta imkansız gibi
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Anladım sanırım . bu sitedeki insanlar kadar bu işleri yapanlar kendilerini gekistirseler aslında her şey daha kolay olacak

• Hocam aslında amaç zaten işleri kolaylaştırmak degil.Kendi için kolaylaştırıp baskaları için zorlaştırarak insanları kendilerine muhtaç bırakmak.
  • Merhabalar,

Sorularınızla ilgili çok bir bilgim yok ama sizin termostatınızı yani modülasyonsuz olanı ECA Kalora kombimde yılbaşından beri kullanıyorum.

Sorularınızda bir şey farkettim. Role ışı yandığı halde kombi yanmıyor gibi bir şey demişsiniz. Bildiğim kadarıyla ve yaptığım denemelerle sabit olmak üzere, hatta bu konu altında da ben ve başka arkadaşlar da aynı şekilde çalışma mantığını yazmıştık, kombi yan komutu verirse, termostat da ayarladığınız oda sıcaklığına göre yan komutu verirse ancak kombiniz yanar. Şöyle ki, sadece termostatın ya da aynı şekilde sadece kombinin yan komutu vermesi kombiyi devreye sokmuyor. Bu sebeple, ben kombi üzerinde manuel olarak sıcaklık ayarını 6 çentikten 4,5 çentiğe getirdim. Böylece, kombi neredeyse her zaman yanmak istiyor ama termostatta ayarladığım sıcaklığa göre termostat yan komutu verdiğinde ancak kombi devreye giriyor. Kombinin çalışmasını kontrol eden bu şekilde termostat oluyor. Nacizhane tavsiyem, siz de kombinizin üzerinden sıcaklığı çentikliyse %50 nin üzerine çıkarın %70-%80 civarı olabilir. Çentikli manuel değilse, elektronik sıcaklık giriyorsanız, kombi suyunun sıcaklığını 80 derece falan yapıp deneyin bir. Bence bu şekilde sorununuz çözülecektir. Kombi neredeyse her zaman yan komutuna açık olacaktır. Termostat da sizin belirlediğiniz sıcaklığa göre etken hale gelecektir. Sıcaklığa ulaştığında "yanma-sön" komutu verecek ve kombiniz suyu devri daim yapacak sonra da yanmayı bırakacaktır.

Diğer bir sorununuz, termostatın kendine göre akıllı öğrenme yetisi varmış yani belirlediğiniz oda için istenilen sıcaklığa kaç dakikada ulaşacağını deneyerek bir zaman içerisinde öğrenip, bundan sonra ona göre yanma zamanını uzun ya da kısa tutarak ekonomik ve dengeli bir şekilde o sıcaklığa gelecektir. Mesele 40 metre kare oturma odamda 20 dereceden 22 dereceye gelmesi yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. Bunu fark edince ben de , saat 20:00 da 22 derece olmasını istiyorsam, saat 19:30 da 22 derece olarak proglamlama yaptım sıkıntı olmadı

Bir deneyin bakalım

• Zıp.Zıp kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim yazdiklariniz için ama benim durumum biraz farklı sanirim. Çünkü durum şöyle role Işığı yandıktan sonra kombi uzun sure devreye girmedi durumu fark ettikten sonra kombiyi kapatıp açtım hemen düzeldi. Arkasından bir kere daha yaptı bunu

Gerçi şuan öyle bir sıkıntı yasatmiyor ama neden olduğunu merak ettim.

Senin dediğin gibi bir sistemi uygulayamiyorum. Sebebi de su bende yerden ısıtma var. Bu sebeple altta dolaşan suyun sıcaklığı 50 dereceyi geçmemesi gerekiyor. 70-80 derece yaparsam laminantlar ve fayanslara zarar görebilir. :(
    Isınma tepkisi de saniirim o da yerden ısıtma ile alakalı
    1-2 derecelik artış yapmak istersen bile bu yaklaşık 4 saati buluyor ki şuan havalar çok güzel
    O yüzden simdiki kullanım seklim olarak sabit 23 dereceey ayarladim 24 saat aynı derecede kombi 45 ayarlı dün saat 11.30 dan saat sabah 7:30 A kadar randımanlı calisti
    3.274 m3 yaktı.
    Ama dedigim gibi yerden ısıtma sistemi ile ilgili bu konuda bir çalışma yapması gerekiyor honeywellin nasıl kullanılacağı gibi bilgilendirme bence mutlaka gerekli

• quote:

Herkese merhaba
    Bugün itibari e Honeywell y87rfc2032 akıllı oda termostatini kullanmaya başladım.
    Öncelikle evimle ilgili bilgiler vereyim
    Evinin net ısıtılan alanı yaklaşık olarak 110 m2
    Yerden ısıtma
    Kuzey güney doğu cepheli
    @. Kat altim otopark üstün de dolu
    Şimdi soruların şunlar
    1. Kombiyi kaç derecede ayarlı kalmalı
    2. TPI modu kendiliğinden açık mi yoksa ben birşeyler yapıp mi acacam
    3. Hassasiyet ayati 0.1 mi 0.2 mi
    4. Duvarı delmek iştemiykrum. Çift tarai bant termostati sağlam olarak tutuyor mu bu şekilde kullana var mi ?
    5. Ayrıca bu termostat ile ilgili bilmem gereken başka bir şeyler var mi ?

Kullananlardan yardiarini bekliyorum

hocam evde yalıtım varmı? Yerden ısıtma hariç evin durumu hemen hemen aynı.bende yalıtım olmadığı için 23 dereceyi göremiyoruz.

• benim evde yalıtım var hocam ben görüyorum ısıları da benim durumum biraz farklı :(
    şimdi ayrıntılı bir şekikde yazacağım.
  • arkadaşlar uzun süreden beri viessman vitodents 50 nin uyumlu çalışabileceği bir oda termostatı almak için araştırmalar yapıyordum.

ilk olarak honeywell y87rf2008 akıllı oda termostatını aldım fakat sürekli kablo gerekli diye önce kabloyu araştırdım fakat daha sonra kombiyi açtığımda tamamıyle farklı bir soket gerektiğini gördüm ve resmen yıkıldım ürünü iade ettim.

Daha sonra Y87rfc2032 edindim. İlk günlerde bir sıkıntı yoktu daha sonra kombi role ışığı yandığı halde kombiyi devreye almıyordu.
    honeywell ile sürekli telefonda konuştum bugun ve bir sey dikkatimi çekti.

montaj kılavuzundaki OT yazan kısaltma Oda Termostatı mıdır? yoksa Open Therm mi kısaltmasıdır?
    ayrıca Vitodents 50 Open therm destekliyor mu onu da artık bilemiyorum kafam iyice karıştı
    eğer OT yazan Open therm ise kabloya gerek yok çunku direk dışarıya klemens bağlantısı verilmiş durumda

şimdi fotograflarını atacağım yorumlarınız bekliyorum
    bu konuya nereden vardın derseniz
    ingilizce ve turkçe olan kılavuzların ikisinde de OT yazıyor Oda Termostatının kısaltmasından ziyade Open Therm kısaltması diye düşünüyorum

Gas pressure switch (accessories)
    C Outside temperature sensor
    (accessories)
    D Room temperature controller
    (accessories)
    E Time switch or wireless receiver
    (accessories)
    F Jumper, remove when connecting
    room temperature controller
    A1 Main PCB
    A3 Programming unit
    S1 ON/OFF switch
    X ... Electrical interface

Bu mesaja eklenen görseller:

• hocam bencede OT open therm. Senin bağlantı yerin C gibi duruyor. Gerçi attığın mesajda C'ye dış termometre demiş ama yolladığın ilk resimde içindeki oda termometresi demiş.
    Benim kombidede C deki gibi bir kısa devre vardı. O kabloyu çıkartıp kendi termostatımın kablosunu takmıştım.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.