Şimdi Ara

Honda Today 50 & Lifan Pony & Suzuki AN125 HK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motor tecrübesi ve ehliyetim var. Bu 3 motor arasında kararsızım. Ev ve çalıştığım hastane arası 15 dakika civarında. Sadece kendim kullanacağım tabii ki de hırpalanmadan.

Asya alırsam sıfır,

Mondial alırsam sıfırı olmadığından ikinci el,

Today alırsam da ikinci el alacağım.

125 Znu önermeyin çünkü ön kısmı çok itici. O motoru hayatta almam.

Yüksek cc motorda alabilirim aslında ama yenemediğim bir hız tutkum var. Bu yüzden kendimi bu şekilde sınırlamak istiyorum.

Ayrıca mondial ve asya'da uzunca uğraşmama rağmen gidonuna bir türlü alışamadım. Önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLMaNNN -- 11 Haziran 2013; 17:10:50 >

• Bu arada Lifan pony gözüme takıldı.
  • today iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

today iyidir

Aklim lifan pony 'de kaldi. Neye gore iyidir peki hocam ? Bi kiyaslama yapacak olursak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

quote:

today iyidir

Aklim lifan pony 'de kaldi. Neye gore iyidir peki hocam ? Bi kiyaslama yapacak olursak.

neye göre olacak en büyük kazancın kalite olacak birisi yılların japon markası HONDA diğerleri birbirlerinin kopyası dandik çinliler bana göre onlar motor bile değiller ayrıca todayı normal işini görecek şekilde devamlı gaz açmadan kullanırsan çok az yaktığını göreceksin
  • Honda benim icin de on planda ama. Artik hayirlisi. 1 aya kadar alicam bakalim

• quote:

quote:

quote:

today iyidir

neye göre olacak en büyük kazancın kalite olacak birisi yılların japon markası HONDA diğerleri birbirlerinin kopyası dandik çinliler bana göre onlar motor bile değiller ayrıca todayı normal işini görecek şekilde devamlı gaz açmadan kullanırsan çok az yaktığını göreceksin

Gayette motor ben kullanıyorum asya nostalji :) 2013 sıfır aldım henüz 1100 km civarında ve bir sıkıntı çıkarmadı todaylerde güzel ama hız olarak biyerden sonra tatmin etmeyebilir. ( Daha çok kız motoru gibi sanki böyle tin tin gidiceksin :D ) 2 kişi binmek istiyceksin sıkıntı çıkarıcak binilmez demiyorum ama motor hakikaten küçük çok garip olur. Boyunuz biraz uzunsa yine çok garip durur oyuncak gibi. Bende düşündüm ikinci el alsammı diye ama vazgeçtim sonradan.Nerdeyse 10 yaşındaki motora 2000 3000 vermek içimden gelmedi kim nasıl kullandı bilmiyoruz. Misal bende nostalji var honda da yapsın aynı modeli eski shadow srx 50 gibi 125lik olacak ama. Fiyat da 3bin civarında olsun ozaman asya ile hondayı kıyaslarım. Aynı kaliteyi 3bine yapabilicekmi bakalım.

Olay kullanıcıda bitiyo bu çinlileri hırpalayan adama honda da versen yamahada versen onuda mahfedicek. Çinliler dökülüyo deniyo. Misal todayin ön farı 100 TL iken ( bikaç siteye baktım sadece ) benimki 47 lira bulamadınmı git toros farı al sanayiden onu tak aynısı :D yada git mondialinkini al onda birazdaha uygun fiyatlar. Yedek parçaları iki tkatı nerdeyse. arka çamurluğum 5-8 lira arası hadi 10 lira diyelim today,inki 50 lira civarı. Motorda bi sıkıntı olmadığı sürece kronik bi arızası olmadığı sürece varsın dökülsün çokta sıkıntı değil o fiyatlarla.

Kısacası benim yorumum hoşunuza gideni alın . 3-5 model çinli kötü çıktı millet şikayetçi diye hepsi aynı değil. Siz nasıl bakarsanız motora oda karşılıüğını o şekilde veriyor. Sahibindende 30 bin km de 125zn var . Aynı kmlerde asya nostalji ler var. Sonuçta o ikinci el todayi aldığındada 20 30 bin yapıcağın meçhul en azından gözüne ve diğer isteklerine en çok hitab eden motoru almış olursun.

Amacım şimdi çinli japon tartışması çıkarmak değil çinli motor kullanan biri olarak farklı bi bakış açısıyla yazdım çünü genelde herkes kullanmamış olsa dahi ordan burdan duyduklarıyla motor öneriyor benimkide şöyle kşede dursun karar sizin sonuçta :)

Edit. Şunlarıda belirteyim 1100 kmde arka çamurluk vidası düştü kullandığım zemin çok kötü ben bile titremekten kilo verdim okadarını normal karşılıyorum daha iyi bi vida taktım şuan bi sıkıntı yok. Geçenlerde Yoncalıya gittik Kütahya'da 30+30 60 km civarı bi yol. Farklı bi yoldan gidelim dedik köylere girdik. Gece görmedim ve bi çukura girdim felaket sert bi şekidle uzun far patladı. Tabi popomun hissettiği acı yanında hiç bişey :D bunuda not olarak düşeyim bana 1100 kmde çıkardığı masraf bunlar far 5 lira çamurluk bedavaya halloldu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknglr -- 7 Haziran 2013; 20:45:45 >
  • Acikcasi cikaracagi masrafta degilim ah bi de o gidonu olmasa. Ama tarzi apayri gozumde . Shadow olsa alirdim ama shadow yok. Today da. Bi garip iste.

• Bu arada konu güncel.
  • Bu 3 arasında diyorsan tabiki suzuki an al life pony yi listeden çıkart derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

Bu 3 arasında diyorsan tabiki suzuki an al life pony yi listeden çıkart derim

Hocan lifan pony'i beğenmemenizin sebebi nedir
  • quote:

quote:

1 yılda elinde kalır çin malı çünkü
  • quote:

quote:

quote:

1 yılda elinde kalır çin malı çünkü

Kaliteli olduğunu söylüyorlar ama kullananlar.
  • Honda ve suzuki kendini ispatlamış markalar.İlla scooter alacaksan 2.el de olsa japon almanı tavsiye ederim fakat yok vitesli de olur diyorsan pek ala çinli de

alabilirsin.Bu arada lifan pony tipi falan çok hoş motor.Motoru da yanılmıyorsam cub motorsikletlerin motorlarıyla da aynı o yüzden çok sorun çıkarmaz

yakıtı da az olur.Ön-arka frenler de disk.Bu da güzel.Handikapları uzun ve iriysen kullanım ve görüntü sıkıntı olabilir.Bir de 2.600 istemişler

sahibinden'de.Bana biraz fazla gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pa7o

Honda ve suzuki kendini ispatlamış markalar.İlla scooter alacaksan 2.el de olsa japon almanı tavsiye ederim fakat yok vitesli de olur diyorsan pek ala çinli de

alabilirsin.Bu arada lifan pony tipi falan çok hoş motor.Motoru da yanılmıyorsam cub motorsikletlerin motorlarıyla da aynı o yüzden çok sorun çıkarmaz

yakıtı da az olur.Ön-arka frenler de disk.Bu da güzel.Handikapları uzun ve iriysen kullanım ve görüntü sıkıntı olabilir.Bir de 2.600 istemişler

sahibinden'de.Bana biraz fazla gibi geldi.

Hocam forumda arkadaşların biri 2490 a alıp her türlü belge dahil 2725 e getirmiş. Geçen hafta aldı yanılmıyorsam. Boy 1.74 Kilo 69

Sırıtmaz diye düşünüyorum ama. :)

• Arkadaş gayet güzel fiyata almış.Ayrıca motor senin kafana baya yatmış.Yakıtı az,tipi güzel,vergisi yok mis valla.Bu saatten sonra benden sana hayırlı olsun

demek düşer.
  • Teşekkürler hocam. Fikrim değişmez umarım. Saolun..
  • quote:

quote:

quote:

today iyidir

today az yakmayi birak ben benzinle calistigindan supheliyim, yazin biz ne zaman benzin koydugumuzu unutuyorduk
  • quote:

Motor tecrübesi ve ehliyetim var. Bu 3 motor arasında kararsızım. Ev ve çalıştığım hastane arası 15 dakika civarında. Sadece kendim kullanacağım tabii ki de hırpalanmadan.

Asya alırsam sıfır,

Yüksek cc motorda alabilirim aslında ama yenemediğim bir hız tutkum var. Bu yüzden kendimi bu şekilde sınırlamak istiyorum.

Ayrıca mondial ve asya'da uzunca uğraşmama rağmen gidonuna bir türlü alışamadım. Önerilerinizi bekliyorum

merhaba ustam 1.5 yıl sonra alıntı yapıyorum umarım buralardasınızdır :D bende almayı düşünüyorum pony acaba siz aldınızmı aldıysanız nasıl memnunmusunuz benim boyum 1.87 kilo 76 sıkıntı olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: heroberk123

quote:

Motor tecrübesi ve ehliyetim var. Bu 3 motor arasında kararsızım. Ev ve çalıştığım hastane arası 15 dakika civarında. Sadece kendim kullanacağım tabii ki de hırpalanmadan.

Asya alırsam sıfır,

merhaba ustam 1.5 yıl sonra alıntı yapıyorum umarım buralardasınızdır :D bende almayı düşünüyorum pony acaba siz aldınızmı aldıysanız nasıl memnunmusunuz benim boyum 1.87 kilo 76 sıkıntı olurmu

Hocam vitello life'lara baktiniz mi??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.