Şimdi Ara

Honda'nın Gerçek Yüzü ( Detaylar İçerde ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
7
Favori
14.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Hocam ssangyong çok yabancı olduğum bir marka , adını bile tam bilmiyorum . Bizim buralarda servisi vs yoktur sanırım , macera olur benim için . Fırsat bulursam bayi denk gelirse incelerim belki fikrim değişir
    Sizin kadar off-road yapmıyorum ben genelde hafif off-road denebilir. Bozuk köy yolları , veya düz arazi gibi.. Zaten o kadar off-road düşünsem 4x2 crv'ye bakmazdım . Bazı arkadaşlar crv cip falan diyor hala , sanırım land cruiser gibi bişey sanıyorlar :)
    Crv geniş hacim,ferah iç mekan , yerden yükseklik , hafif off-road, rahat bir araba olduğu için düşündüğüm bir araçtı .. Bu fiyatlarla benim için crv defteri kapandı zaten ..

sende haklısın hoca...servis olmazsa sıkıntı doğar...
    allah gönlüne göre nasip etsin..

merka bazında prestij ve yükünü almış firmalar artık müşteriye "yersen bu,yemessen sen bilirsin "havasındalar...
    onları bu hale getiren biziz...bu nedenle suç bizde...

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    usta ne kadar fark yapar bilmiyorum ama şöyle de bir durum var şimdi 2.0 benzinli aracı bu adamların geliştirme süreci vs bitmiş belki istedikleri adetleri yakalamışlar ve geliştirme araştırma vs gibi ücretler artık minumum tutardalar.
    1.6 dizel için ise motor yeni geliştirildi bunun aracın üzerine binen bir maliyeti var , sonra motordan dolayı değişen sistemlerin aracın üzerine binen maliyetleri var bundan dolayı fiyatın böyle olma ihtimali var.
    Uzun lafın kısası , 2.0 benzinli aracı bütün dünyaya 100 binlerce adet satıyorlar adete düşen maliyet oldukça düşük olur , ama 1.6 dizeli bizim ülkemiz gibi ülkelere satıyorlar belki 10000 adet bile zor satacak bu da birim başına düşen maliyeti artırıyor.
    not: Benim ki sadece bir tahmin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Malı üreten Honda, bayi ve servis ağını kuran Honda, fiyatı belirleyen siz mi olacaksınız? QQ alın yok,sportage-ix35,kuga alın yok, Captiva alın yok,niye ısrarla Honda CR-V? Çünkü bunların topundan iyi. CR-V jip,diğerleri jipcik:) 61500'e 1.4 90hp corolla baz satılıyor bu ülkede,ben de olsam 70'e babama vermem CR-V'i.

bi konuyu düzeltmek istiyorum..
    4x2 olan her araç crossover olarak adlandırılıyor..
    4x4 olan her taşıt suv olarak değil minisuv,midisuv,maxisuv olarak sınıflandırılır...

suv seçimi;suvu hangi amaçla kullanacağınıza göre değişir...

Kesinlikle işime gelmeyen hiç bir firmanın malını almam,sadece fiyatına değil satış stratejisine,hatta malı üreten ülkeye bile bakarım. Honda'yı çok severim ama yeni aldığım araç Honda değil. Çin malı jazz, (bana göre beklediğim tasarım ve kaliteye sahip olmayan) civic almadım. Yapabileceğim tek şey bu. Siz de ne güzel tepki olarak CR-V almayacakmışsınız. Eğer Honda 80bintl'ye CR-V satmak isteyince fırsatçı ise bende diyorumki 61500'e millet 90hp baz corolla alacakta siz 70'e CR-V mi alacaksınız. Siz de çok uyanıkmışsınız.
  • Düşük fiyat + modifiye motor sözü ile beklentiye soktukları müşterilerin mağduriyeti ile dalga geçen honda fanboylarına sesleniyorum. Bende 2008 Civic Elegance otomatik vardı , arabamı çok seviyordum. Bir Honda fanatiğiydim. Ateşli tartışmalarda kankalarıma "lafı bırak kanka hadi var mısın temde azıcık devir kasalım" falan diyen fanboylardan biriydim. Ev almak için arabamı ağlayarak sattım. Çok şükür tekrar araba alma zamanım geldi geçen mart gibi. Civic alacaktım , aklımda başka araba yoktu. 2009dan beri zaten arabaları bile takip etmiyordum. Honda Plaza'ya paralar siyah poşette koşturarak gittim. Yeni Civic'e alıcı gözüyle bakınca dış tasarımını beğenmedim birden. Kendime hadi lan ordan dedim ve içine oturdum. En büyük şoku burada yaşadım. Benim Civic'imle bu ucube arasında dağlar kadar fark vardı. Ama fiyat olarak hala aynı skaladaydı. Satış temsilcisine bu Hondaya ne olmuş böyle , Civic'i öldürmüşler dedim. Çocuk gak guk derken CRV verelim abi eylülde 1.6 dizeli geliyor, fiyatı da 70-75den başlayacak dedi. İşte umut dedikleri bu olsa gerek. Honda Türkiye'nin düşük fiyat ve modifiye güçlü motor sözünü de duyunca beklemeye karar verdim. Bekledik bekledik ve sonunda elimizde avucumuzda rezil donanım seçenekleriyle 81binden başlayan , Civic HBdeki aynı motora sahip bir kazık geldi. Honda adlı şirket beni ebediyen kaybetti arkadaşlar. Fanboylara sesleniyorum , fanatizmi bırakın ve vatandaşı hor gören bu zihniyete karşı siz de tepki koyun. Hele hele insanların mağduriyeti ile dalga geçmek sakat iştir , eden bulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Kesinlikle işime gelmeyen hiç bir firmanın malını almam,sadece fiyatına değil satış stratejisine,hatta malı üreten ülkeye bile bakarım. Honda'yı çok severim ama yeni aldığım araç Honda değil. Çin malı jazz, (bana göre beklediğim tasarım ve kaliteye sahip olmayan) civic almadım. Yapabileceğim tek şey bu. Siz de ne güzel tepki olarak CR-V almayacakmışsınız. Eğer Honda 80bintl'ye CR-V satmak isteyince fırsatçı ise bende diyorumki 61500'e millet 90hp baz corolla alacakta siz 70'e CR-V mi alacaksınız. Siz de çok uyanıkmışsınız.

Hocam yukarda haluk23 'e verdiğim cevapta corollayı da değerlendirdiğimi , bunun tek nedeninin de yerli üretim olması olduğunu söylemiştim
    Ama fiyat fahiş olunca direk vazgectim . Benim CRV alacak imkanım var çom şükür ama bu saatten sonra büyük indirimler olmadığı sürece ilkesel olarak CRV almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zapt-ı Na Mümkün

Devlet otomotiv piyasasına artık müdahalede bulunmalı. Corolla'nın 71 megane'ın 72'den satıldığı yerde müdahale şart. Adamlar artık net satış fiyatları üzerinden bile kazıklamaya çalışıyor. Şok olarak okudum ve böyle devam ederse daha çok böyle şeyler okuyacağız.

Sonuna kadar katiliyorum.Kredi kanunu acilen cikmali ve insanlar pesinati bile kredi cekip taksitle araba alamamali...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

usta ne kadar fark yapar bilmiyorum ama şöyle de bir durum var şimdi 2.0 benzinli aracı bu adamların geliştirme süreci vs bitmiş belki istedikleri adetleri yakalamışlar ve geliştirme araştırma vs gibi ücretler artık minumum tutardalar.
    1.6 dizel için ise motor yeni geliştirildi bunun aracın üzerine binen bir maliyeti var , sonra motordan dolayı değişen sistemlerin aracın üzerine binen maliyetleri var bundan dolayı fiyatın böyle olma ihtimali var.
    Uzun lafın kısası , 2.0 benzinli aracı bütün dünyaya 100 binlerce adet satıyorlar adete düşen maliyet oldukça düşük olur , ama 1.6 dizeli bizim ülkemiz gibi ülkelere satıyorlar belki 10000 adet bile zor satacak bu da birim başına düşen maliyeti artırıyor.
    not: Benim ki sadece bir tahmin.

Hocam işte onun da açıklamasını yaptım , tutarsızlık kısmında . Civic Hb de fark 7 bin iken , CRV de 17-18 bine çıkıyor . Madem motor maliyetli o zaman tüm ürün gamında o maliyeti yansıtsın .
    Diğer konu ise bu motor sadece Türkiyeye mi yüksek maliyetli oluyor , neden başka ülkelere göre vergilerden hariç 10 bine yakın yüksek bizde ?
    Olay gayet net arkadaşlar honda piyasanın bu motoru ve aracı beklediğini biliyordu ve ben burdan fahiş karlar ederim diye hesap yaptı kendince .
    Ki bu bile bi yere kadar kabul edilebilir ama Müdürleri bizi kandırıp beklentiye soktu ucuz fiyatla yüksek sayıda satış yapacaz diye .
    işte bu ilkesizliktir , ayıptır , kul hakkıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 1 Kasım 2013; 11:46:38 >

• yaşadığın durum için gerçekten üzüldüm aynısını ben de yaşasam benzer şeyler hissederdim
    ancak burada diğer arkadaşların tepkisini biraz ağır buluyorum fiyat politikasını, müşteri ilişkilerini v.b. yönlerini beğenmediğiniz bir firmadan araç almazsınız olur biter
    hiç bir durum firmayı kötülemek veya daha vahimi hakaret etmek için mazeret olamaz
    burada görüyoruz ki bir markaya hakaret edenlerin bir kısmı kısa bir süre sonra o markanın aracını alabiliyor
    ben ne bir fanboyum ne de müşteri temsilcisi sade bir kullanıcıyım, aldığım dönemdeki yaklaşımları ve fiyat politikasını beğendim ve aldım aracı
    beğenmeseydim almazdım bu kadar basit
    size de tavsiyem bu çünkü buradaki hakaretleriniz hondaya zarar vermez aracı almamanız hondaya zarar verir
  • Tespierin 1. Sınıf mantığından ötee gecememis.Okurkan güldüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

yaşadığın durum için gerçekten üzüldüm aynısını ben de yaşasam benzer şeyler hissederdim
    ancak burada diğer arkadaşların tepkisini biraz ağır buluyorum fiyat politikasını, müşteri ilişkilerini v.b. yönlerini beğenmediğiniz bir firmadan araç almazsınız olur biter
    hiç bir durum firmayı kötülemek veya daha vahimi hakaret etmek için mazeret olamaz
    burada görüyoruz ki bir markaya hakaret edenlerin bir kısmı kısa bir süre sonra o markanın aracını alabiliyor
    ben ne bir fanboyum ne de müşteri temsilcisi sade bir kullanıcıyım, aldığım dönemdeki yaklaşımları ve fiyat politikasını beğendim ve aldım aracı
    beğenmeseydim almazdım bu kadar basit
    size de tavsiyem bu çünkü buradaki hakaretleriniz hondaya zarar vermez aracı almamanız hondaya zarar verir

Aracı almıyorum , hakaret de etmedim iftira atıyorsunuz . eleştiri ile hakareti ayıredebiliyorum şükür . Honda müşterisine hakaret etti tersine .
    Bu olaya kadar bende sevip savunuyordum ama artık TR şartlarında honda benim için bitmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackkedi

Tespierin 1. Sınıf mantığından ötee gecememis.Okurkan güldüm.

bunu diyenin daha lise öğrencisi olması ne kadar ironik ...
  • Burada CRV yi veya hondayı savunan arkadaşlar şunu anlamıyor sanırım, CRV deki fahiş kazık fiyatlandırmaya kızan kişiler CRV alamadığından veya almak istediğinden yapmıyor. Ülkemizin gelişmekte olan saygı duyulması gereken bir ülke olduğunu ve saygı duyulması gereken vatandaşları olduğunu, diğer aynı vergi oranı olan ülkelere aracı kaça satıyorlarsa bizede o fiyata satmaları gerektiğini bildirmek ve toplumu bilinçlendirmek adına kızmakta ve tepki oluşsun istemekteler.

Ben 1.6 motor 2013 model 4x4 compact SUV aracımı 73000 tl ye lansman fiyatıyla bu yıl içinde aldım. O sıradaki ingiltere fiyatı 75000 TL olan aynı özellik ve donanım aracımı ben ülkemde 2000 TL daha ucuza alabildim. Araç alırken şu ana kadar önem verdiğim en önemli şey vergiye veya satıcının cebine girecek havadan cebimden çıkacak paradan kaçarak dünya insanı aracına ne veriyorsa ortalama aynı fiyatı verip kazıklanmadığımı bilerek aracımı almaktır. ve geneldede yurtdışı fiyatlarıyla yakın fiyatlı araçları aldım, 2.0 lardanda kaçtım.

Anlayamadığım burada herkesin bu duruma kızması gerekirken bazı arkadaşların çıkıp ülkem insanını enayi yerine koyan satıcıları haklı gösterme çabaları olması. almayın zorlamı satıyorlar kelimeleri garip olmakta. Yapılmak istenen sadece CRV veya fahiş fiyatlı başka herhangi bir marka model araç alacak arkadaşlar bir tepki koysunda satıcının aklı başına gelsin ülkemi 3.dünya ülkesi yerine koymasın diye yapılan yazılan şeyler.

her markanın her modelinde fiyatlar irdelenerek fahiş fiyatları ortaya dökmek lazım, alacaklarda bi zahmet ingilizce bilselerde bilmeselerde ingiltere sitelerine bir gitsin fiyatları karşılaştırsın, alacağı fiyatı kafasında tartsın.

Tüm bunlara rağmen dizel 1.6 araç kıymetlidir hele CRV ise dahada kıymetlidir, şu markanın bilmem ne modelinin 1.6 sı bu fiyatken CRV ye 90 bin verilir, o parayı hakeder, fazladan cebimde 20-30 bin çıksın noolacak, devlete vergi vereceğime honda kazansın diyen varsa o arkadaşların kendi seçimidir, herkese hayırlı olsun demek düşer, ama satıcının onları ne yerine koyduğunu da sakın ola unutmasınlar.... o aracı o fiyata alarak diğer satıcılara da fahiş fiyatlandırma adına cesaret verdiklerini unutmasınlar.....

Saygılar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPinPrick -- 1 Kasım 2013; 12:11:12 >

0 alma.Parana yazık.Kim bilir ne kadar emek harcıyorsun para kazanırken.

Örnek vereyim, 65 Golf'e verene kadar gider bunu alırım, çok km yapıyorsam da LPG takar uzun süre sorunsuz binerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-accord-2.0-executive-141559332/detay
  • Caribve dis ticaret acigindan haberi olmayan insanlarin otomotivde indirim istemesi cok komik. Yuzde ikiyuz eminim araba fiyatlarinin artmasini devlet destekliyordur. Aksi halde herkes araba alacak krediyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Örnek vereyim, 65 Golf'e verene kadar gider bunu alırım, çok km yapıyorsam da LPG takar uzun süre sorunsuz binerim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-accord-2.0-executive-141559332/detay

Haluk23 ile bunu konuştuk yukarda zaten , düşündüğüm bir model. Sıfır araca neden yöneldim onu da söyledim.
    Artı olarak söyle bişey de var , Siverekte calisiyorum, büyük şehirler gibi bol arac bol seçenek yok. 2. El Araç için illa il disina gitmek zorunda kalıyor insan. Ve defalarca soruyorsun arabada problem var mı , satıcı kesinlikle yok diyor. 1 gün ayırıp bir sürü masraf yapıp kalkıp gidiyorsun bir sürü sıkıntı çıkıyor , en basitinden km düşürme gibi. Satıcıya bu ne diyorsun bilmiyordum Valla diyor. Ve bu o kadar çok oluyor ki. Giden 1 gününe mi , yaptığın masrafa mi yanarsin. 6 tane 2. El araba aldım ve cidden yoruldum her biri 1 ayıma tonla parama maloldu. Ki bunların en pahalı olanı 30 bindi , şimdi daha iyi daha üst sınıf araba almaya kalkınca risk de büyüyor , Siverekte ulaşması da zorlaşıyor. Şimdi bakin bakalım bu bölgede en yakın accord nerde , kaç seçenek var? Sıfır araba işine fantazi olarak girmedim yani :) yine de sanırım 2. Ele dönecek ibre , yıl sonu indirimlerinı takibe aldım şimdilik.

Benim bildiğim CRV nin rakibi, Kuga, Tiguan, X-Trail, Rav 4, hatta Tiguan bile rakip olmayabilir, bu yüzden fiyat olarak da bu araçların da fiyatları yüksek benim bildiğim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Haluk23 ile bunu konuştuk yukarda zaten , düşündüğüm bir model. Sıfır araca neden yöneldim onu da söyledim.
    Artı olarak söyle bişey de var , Siverekte calisiyorum, büyük şehirler gibi bol arac bol seçenek yok. 2. El Araç için illa il disina gitmek zorunda kalıyor insan. Ve defalarca soruyorsun arabada problem var mı , satıcı kesinlikle yok diyor. 1 gün ayırıp bir sürü masraf yapıp kalkıp gidiyorsun bir sürü sıkıntı çıkıyor , en basitinden km düşürme gibi. Satıcıya bu ne diyorsun bilmiyordum Valla diyor. Ve bu o kadar çok oluyor ki. Giden 1 gününe mi , yaptığın masrafa mi yanarsin. 6 tane 2. El araba aldım ve cidden yoruldum her biri 1 ayıma tonla parama maloldu. Ki bunların en pahalı olanı 30 bindi , şimdi daha iyi daha üst sınıf araba almaya kalkınca risk de büyüyor , Siverekte ulaşması da zorlaşıyor. Şimdi bakin bakalım bu bölgede en yakın accord nerde , kaç seçenek var? Sıfır araba işine fantazi olarak girmedim yani :) yine de sanırım 2. Ele dönecek ibre , yıl sonu indirimlerinı takibe aldım şimdilik.

Bir haftadır araba almaya çalışıyorum ki ben bunu İstanbul'da yapıyorum.Kaporasını verdiğim arabanın son anda pert olduğunu öğrendim.Bu açıdan haklısınız, çok zor.
    Aceleniz yoksa biraz sabredin derim.Her türlü Golf'e 65 bin vermekten iyidir.Az buz para da değil.Hani Accord uç bir örnekti belki biraz ama mesela dolu, temiz FD6 Civic alır lpg takar, en fazla 45 bin masraf edersiniz.20 bin lira cebinize kalır.

• Türkiye de bir şirket ne kadar çok satış yapar ne kadar çok kazanırsa fiyatı kademe kademe artırıyor. Gelişmiş ülkeler de ise satış hacmi ve kazanç arttıkça fiyatlar kademe kademe düşüyor. Zamanında Volkswagen Türkiye'nin yaptığını demek şimdi Honda Türkiye yapıyor. Vergiler ise yıllardır aynı yüksek vergiler ama en azından sabitler, fakat VW ve Honda ne hikmetse, vergi sabit olduğu halde fiyatlarını kademe kademe artırıyorlar. Dolar 2 TL olmadan öncede aynı haltı yiyorlardı. Bunun sebebi fazla satıştan fazla kardan şımarıp tekel gibi davranmak, nasıl olsa alırlar mantığı, nasıl olsa satarım mantığı, haksız da sayılmazlar, bu ülkede hala hak etmediği çüş denecek fiyatlardan satılan Volkswagen' e para veren insanlar var. Türkiye de bir şirketin ürünlerine hak etmediği halde o parayı verirseniz ve bol para kazandırırsanız, şımarıp fiyatlarını daha da artırıyorlar. Honda da Volkswagen' in yolundan gidiyorsa, vay onun haline

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackkedi

Tespierin 1. Sınıf mantığından ötee gecememis.Okurkan güldüm.

bunu diyenin daha lise öğrencisi olması ne kadar ironik ...

Vay be.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.