Şimdi Ara

Honda Jazz mı? Opel Astra mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paanther

i-shif de yokuş kalkış desteği vardı. eski cvt lerde olup olmadığını hatırlamıyorum. siz yazınca ben cvt de var diye algıladım o yüzden
    astrada var dedim. evet şimdi kardeşime sordum. cvt jazz da yokmuş.

yanlız şöyle birşey var...
    biz bu iki araç dan sonra yaklaşık 15 gün önce, jazz'ı civicHB sport i-shift ile değiştirdik.
    50.000tl fiyatı vardı ve 47.500tl'ye aldık. araç tamamen dolu. çok memnunuz....

hem c sınıfı, hem donanımlı, hemde yakıt ekonomisi mevcut.

sizin böyle bir indiriminiz var ise bu aracı düşünebilirsiniz. gerçi 140bglik astra keyfi vermez
    ama genişlik, donanım, sınıf ve yakıt yönünden iki aracın karışımı gibi olabilir.

evet bu son cvt lerde yok yokuş kalkış.

o da kasa değiştiriyor şimdi. az önce onun vidyosunu izliyordum.

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/honda/civic/hatchback/video

yeni kasanın incelemesi. arka tarafı hiç hoşuma gitmedi aracın. arkada ki spoilerıda görüşü çok etkiler diye düşünüyordum ki site eksi puan olarak onu yazmış zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

konumuz zaten astra ve jazz, izin verirsen ışıklarda mukayese edelim!

müsade var mı!

yas 16 galiba?
    isiklar nedir yaa?

İkisinin yan yana geldiği değerden söz etmiştim.

Işıklar mecazi bir örnekti, ama sen şimdi jazz kullandığın için jazz'da jazz dersin, normaldir, hak veriyorum.
  • ekonomik düşünürsek jazz

konfor kalite üst seviye 1 araç düşünürsek astra sonucu çıkıyor gördüğüm kadarıyla.
  • Esasında pek hoş bir konu olmadı, çok yorum yazanda biri olmamışımdır. Fakat forumda yorum yaz geç mantığı pek yok, biri gelir alıntı yapar ve biriyle kendini tartışrarak bulursun.

Ayda ne kadar km yaptığınız önemlidir, ortalama ayda ödeyeceğiz yakıtı 50,100 lira değiştirebilir, daha fazla veya daha az olabilir. Bu size konfor, üst sınıf, daha iyi bir otomobil kullanımı olarak geri döner. Esasında bir test sürüşü tüm sorularınıza cevap olacaktır, en doğrusu.

Eğer ayda 1000km'den fazla yapıyorsanız, dizel düşünmekte, değerlendirmekte fayda var.

Hayırlısı olsun
  • Almaya ve yürütmeye bütçeniz yetiyorsa astra, yetmiyorsa jazz.
  • quote:

Esasında pek hoş bir konu olmadı, çok yorum yazanda biri olmamışımdır. Fakat forumda yorum yaz geç mantığı pek yok, biri gelir alıntı yapar ve biriyle kendini tartışrarak bulursun.

Ayda ne kadar km yaptığınız önemlidir, ortalama ayda ödeyeceğiz yakıtı 50,100 lira değiştirebilir, daha fazla veya daha az olabilir. Bu size konfor, üst sınıf, daha iyi bir otomobil kullanımı olarak geri döner. Esasında bir test sürüşü tüm sorularınıza cevap olacaktır, en doğrusu.

Eğer ayda 1000km'den fazla yapıyorsanız, dizel düşünmekte, değerlendirmekte fayda var.

Hayırlısı olsun

yılbaşında 0 lamıştım 1500 km yapmışım o günden bugüne kadar. yani yılda 10bin yapmıyorumdur.

bu 2 aracı baz aldım çünkü favorilerim onlardı.

ama yine max. 45bin gibi düşünüyorum. yani astra alırsam biraz kasmam gerekicek. bu fiyat aralıgında otomatik olup hatchback olan başka araçlar var mı? mümkünse donanım olarakta zengin 1 araç istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

i-shif de yokuş kalkış desteği vardı. eski cvt lerde olup olmadığını hatırlamıyorum. siz yazınca ben cvt de var diye algıladım o yüzden
    astrada var dedim. evet şimdi kardeşime sordum. cvt jazz da yokmuş.

yanlız şöyle birşey var...
    biz bu iki araç dan sonra yaklaşık 15 gün önce, jazz'ı civicHB sport i-shift ile değiştirdik.
    50.000tl fiyatı vardı ve 47.500tl'ye aldık. araç tamamen dolu. çok memnunuz....

hem c sınıfı, hem donanımlı, hemde yakıt ekonomisi mevcut.

sizin böyle bir indiriminiz var ise bu aracı düşünebilirsiniz. gerçi 140bglik astra keyfi vermez
    ama genişlik, donanım, sınıf ve yakıt yönünden iki aracın karışımı gibi olabilir.

evet bu son cvt lerde yok yokuş kalkış.

o da kasa değiştiriyor şimdi. az önce onun vidyosunu izliyordum.

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/honda/civic/hatchback/video

yeni kasanın incelemesi. arka tarafı hiç hoşuma gitmedi aracın. arkada ki spoilerıda görüşü çok etkiler diye düşünüyordum ki site eksi puan olarak onu yazmış zaten.

bizde inceleyip yeni kasayı beğenmemiştik. şu anki civicHB diğer daha güncel kasa modelli araçlardan halen daha iyi durur vaziyette.
    beklemeye bile gerek duymadık. zaten fiyatı da bu durumda olmayacağı için düşünmeden aldık gitti...genel anlamda memnunuz.
    beklentilerimizi tam olarak karşılıyor.

• Honda Jazz
  • quote:

quote:

quote:

konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

konumuz zaten astra ve jazz, izin verirsen ışıklarda mukayese edelim!

müsade var mı!

yas 16 galiba?
    isiklar nedir yaa?

İkisinin yan yana geldiği değerden söz etmiştim.

Işıklar mecazi bir örnekti, ama sen şimdi jazz kullandığın için jazz'da jazz dersin, normaldir, hak veriyorum.

6 yanit yukarida yanitim var,Astra onermisim:)

ama jazz ile ilgili bir memnuniyetsizlik,problemden degil.

tersine 3 yildir kullandigim , bakimlar disinda servise ugramadim bir araba.
    Fakat Astra'yi da kullandim,jazz'a gore sinif farkli hissediliyor,daha konforlu.

10binTL fark icin degermi degmez mi bilemiyorum bende..ama Astra guzel arac.
    2sini de kullandim ordan biliyorum.

• Benim ilk aracım Clio 3'dü, sonra Astra H geçtiğimde ciddi farklılıklar görmüştüm. Her ikisini de 1,5 yıl kullandım. Şu anda 9 aydır 2.0cdti insignia kullanıyorum, herhangi bir şikayetim hiç birinde olmamıştır. Kardeşimde de 1.4 T sport modeli var, ondan önce Corsa kullanıyordu, bu araçları kullanma sürecimde herhangi bir sorun yaşamadım. hayırlısı olsun
  • quote:

Benim ilk aracım Clio 3'dü, sonra Astra H geçtiğimde ciddi farklılıklar görmüştüm. Her ikisini de 1,5 yıl kullandım. Şu anda 9 aydır 2.0cdti insignia kullanıyorum, herhangi bir şikayetim hiç birinde olmamıştır. Kardeşimde de 1.4 T sport modeli var, ondan önce Corsa kullanıyordu, bu araçları kullanma sürecimde herhangi bir sorun yaşamadım. hayırlısı olsun

kardeşiniz memnun mu aracından?
  • astraya para yetiyorsa astra tabi ki.. sonuçta sınıf farkı var
  • İhtiyaçlarınıza bağlı.10.000 tl cebimde kalsın diyorsanız jazz gayet mantıklı bir seçim olur.
  • gönlümden tabii ki astra almak geçiyor. ne zaman görsem böyle hoşuma giderek bakıyorum. dışı çok güzel. geçenlerde showrooma gidip içine de bindim hakikaten çok güzel araç içi dışı ama işte az yakan araç almak istiyorum. astra da aksine çok yakıyor.

kararsızım yani ne alıcağım konusuda :(

• jazz incelemesinde en çok dikkatimi çeken şey; yüksek hızda kabine giren rüzgar sesi. zaten söylüyor test eden kişi bunu.

gerçekten çok mu rüzgar sesi alıyor içeri jazz?
  • quote:

jazz incelemesinde en çok dikkatimi çeken şey; yüksek hızda kabine giren rüzgar sesi. zaten söylüyor test eden kişi bunu.

ruzgar mi yo lmu bilmiyorum ama yuksek hizda iceri cok gurultu aliyor
  • quote:

quote:

jazz incelemesinde en çok dikkatimi çeken şey; yüksek hızda kabine giren rüzgar sesi. zaten söylüyor test eden kişi bunu.

ruzgar mi yo lmu bilmiyorum ama yuksek hizda iceri cok gurultu aliyor

valla bayaa vidyo izledim şu linkini verdiğim siteden ilk defa jazz da duydum o kadar sesin geldiğini içeri.
  • quote:

quote:

Esasında pek hoş bir konu olmadı, çok yorum yazanda biri olmamışımdır. Fakat forumda yorum yaz geç mantığı pek yok, biri gelir alıntı yapar ve biriyle kendini tartışrarak bulursun.

Hayırlısı olsun

yılbaşında 0 lamıştım 1500 km yapmışım o günden bugüne kadar. yani yılda 10bin yapmıyorumdur.

bu 2 aracı baz aldım çünkü favorilerim onlardı.

ama yine max. 45bin gibi düşünüyorum. yani astra alırsam biraz kasmam gerekicek. bu fiyat aralıgında otomatik olup hatchback olan başka araçlar var mı? mümkünse donanım olarakta zengin 1 araç istiyorum

Seat IBIZA 1.2 lt TSI 105 hp DSG Style donanım. Dijital klima bile var. 40.300 lira liste fiyatı var.

• seat düşünmüyorum açıkcası. neden bilmiyorum ama seat ın araçlarını pek sevmiyorum. he ama istediğim fiyata dsg li dizel leon aracını alabiliyor olsam düşünürdüm fakat ibiza ya pek sıcak bakmıyorum. arkadasımda vardı. benim boyum 1.90 arka tarafa oturdugumda neye ugradıgımı şaşırmıştım tavana sığmadı kafam boynum bükük oturdum diz mesafesinden hiç bahsetmiyorum bile...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.