Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.165
Cevap
25
Favori
93.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sistemli adam

1,5 & 130 hp motor turbolu mu

Keşke turbo olsa ya değil, atmosferik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120 bin çok yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

120 bin çok yaw

Kesinlikle, zaten satış rakamları da ortaya koyuyor Honda'nın bu araçtaki fiyatlandırma politikasının ne kadar saçma olduğunu.
  • Maalesef atmosferik motoru var. Arabadaki en önemli olumsuzluk bu zaten. Konfor ve sürüş keyfi ortalamanın üzerinde diyebilirim ama daha önce yüksek performanslı araba kullananlar özellikle uzun yolda memnun kalmayabilir. İzmir'de oturuyorum. İstediğim rengi bulamadığım için Ankara'dan aldım. İzmir'e dönerken (önceki arabam Honda Jazz olmasına rağmen) ivmelenmesini görünce baya şaşırdım doğrusu. 170 km/s hıza kadar çıktım çıkmasına ama baya geç tepki veriyor hız pedalına. Her atmosferik motor gibi devrini alınca sorun yok. Yağ gibi gidiyor ama gidiş-geliş yollarda sollama yapıp tekrar sağ şeride girmek istediğinizde çok seri olamıyorsunuz. Karşıdan gelen aracın mesafesine dikkat etmek gerek.
    Çevremdeki insanlara sorduğumda turbo olmayan suv'ların hemen hemen hepsinde aynı sorun oluyormuş. Performans beklentisi olanlar turbo dizel olan araçları tercih etmeli. Ama onları almak için de çok daha fazla bütçe gerekiyor tabii ki. Bunun haricinde şehir içinde kullanımı oldukça keyifli diyebilirim. Hem iç hem de dış görünüşünü çok beğendi arkadaşlar. HR-V çok bilinmediği için her gören sorup inceliyor arabamı. Dikkat çekmek isteyenlere duyurulur. 😄 Özellikle kadınlar için çok ideal olduğunu düşünüyorum. Tabii erkekler almasın demek değil bu. Otobanlarda bile ortalama hızdan ceza kesiliyor artık. Konfor ve Honda markasının güvenilirliği tercih için yeterli bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat konusunda da eleştiriler var. Uzun süre karar veremedim bu aracı alırken. Seat, Qashqai, vitara, civic rs falan gidip geldim sürekli. Ortalama donanımlı iyi bir araba 95-100'den başlıyor zaten. Bu arabanın donanımı full. Aynı donanımda VW almaya kalksanız en az 140-150 verirsiniz. Aynı sınıftaki vitaranın fiyatı daha uygun ama gerek malzeme kalitesi gerekse ikinci el piyasası bakımından Honda'nın çok gerisinde. 120 bin bazıları için biraz yüksek olabilir belki ama donanım, konfor, malzeme kalitesi gibi parametreler dikkate alındığında aman aman bir fiyat olduğunu düşünmüyorum. En azından suv almayı düşünenler için test sürüşünü hak ediyor bence.

• Merhaba sanırım bu araçta Android Auto özelliği yok. Merak ettiğim hdmi kablo kullanarak veya mirror link kullanarak telefonun ekranını araca yansıtabilir miyim? Bunu da navigasyon özelliği için istiyorum. Renault aracımdaki navigasyon çok kötü sürekli bir elimde telefon bir elimle araç kullanmak istemiyorum. En azından Google maps i ekrana yansıtabilirsem çok iyi olur yoksa opel mokka x e yönelmek zorunda kalacağım o araçta Android Auto özelliği var ama aracın dizaynı hiç hoşuma gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thief27 -- 18 Eylül 2017; 0:20:3 >
  • thief27 kullanıcısına yanıt
    Android Auto yok. Benim telefonda mirrorlink yok ama önceki mesajlarda bahsettiğim şekilde arabanın sistemine Google Maps, Yandex falan yükledim, kullanıyorum işim çözüldü. Şimdilik telefonun internetini paylaştırıyorum ama Vodem, Vınn falan mobil bir modem alıp arabada kullanırım diyorum. Elimde mikro HDMI kablo yok, alıp denersem sizi sonuçtan haber ederim.

Bu arabaya Android Auto veya araç ayarlarını seçebileceğimiz bir multimedya sistem koymamaları düpedüz salaklık, çünkü diğer ürettikleri modellerde var Honda'nın elinde olmayan bir teknoloji değil. Yine de sırf bu yüzden ben Mokka'ya ya da başka bir modele yönelmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Android Auto yok. Benim telefonda mirrorlink yok ama önceki mesajlarda bahsettiğim şekilde arabanın sistemine Google Maps, Yandex falan yükledim, kullanıyorum işim çözüldü. Şimdilik telefonun internetini paylaştırıyorum ama Vodem, Vınn falan mobil bir modem alıp arabada kullanırım diyorum. Elimde mikro HDMI kablo yok, alıp denersem sizi sonuçtan haber ederim.

Bu arabaya Android Auto veya araç ayarlarını seçebileceğimiz bir multimedya sistem koymamaları düpedüz salaklık, çünkü diğer ürettikleri modellerde var Honda'nın elinde olmayan bir teknoloji değil. Yine de sırf bu yüzden ben Mokka'ya ya da başka bir modele yönelmezdim.

Hocam internette çok bakındım ama Türkçe olarak araç sistemine Google map ya da Yandex Navigasyon nasıl yüklenir diye bir rehber videosu göremedim siz paylaşırsanız eminim benim gibi teknoloji cahili pek çok kişinin duasını alırsınız. İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• thief27 kullanıcısına yanıt
  • HR-V kullanmış arkadaşlar, güncel Civic (LPG'li otomatik) veya önceki kasa (FB7, LPG otomatik) Civic deneyimleriniz olmuşsa, HR-V nin çekişi nasıldır, karşılaştırabilir misiniz?
    Civic'in 1,6 atmosferik motorunu bazı tipler çok eleştirir ama ben memnunum, güncel HR-V güncel Civic'ten daha hafif ve aynı CVT'yi kullanıyor.
    Kullanım deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
  • İki sorum olacak
    1_ Ankara’da bu araç niye bu kadar az?
    Hiç yolda görmedim diyebilirim.
    2_ Yepyeni araca hiç LPG takan oldu mu?
    Civic sahibi olarak LPG ekonomisine fena alıştım :(
    20 bin km yapıyorum yılda...

• quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

İki sorum olacak
    1_ Ankara’da bu araç niye bu kadar az?
    Hiç yolda görmedim diyebilirim.
    2_ Yepyeni araca hiç LPG takan oldu mu?
    Civic sahibi olarak LPG ekonomisine fena alıştım :(
    20 bin km yapıyorum yılda...

İkinci soruyu bilemem ama ilki için tüm Türkiye'de toplam 50-60 tane satılmış olmasıyla ilgili diyebilirim
  • Teşekkür ederim hocam :)
  • umityasar kullanıcısına yanıt
    Bir Civic Eco sahibi olarak bende inceleme aşamasındayım

1.Ankara Honda bayisinin HR-V satış becerisi hakkında yorum yapamam
    Rakipleri çok dişli ve fiyatı daha pahalı. Dizeli az, paket seçeneği tek. HR-V nin rakiplerinden Qashqai'nin dizel otomatiğinin orta paketi ile aynı fiyat. (Juke ile Qashqai arasında bir boyutta sanırım). Qashqai sınıfında kendini ispatlamış bir araç. Yurtdışındaki sitelerde bile daha pahalı olduğu yazıyor. Bununla birlikte HR-V dünyada en çok satan SUV'lar arasında ve donanım full yani boş araç değil ama tutmadı mı tutmuyor. Şahsen kendi aracımdan her yerde de görmek istemem, yer gök Qashqai

2-HR-V nin 1,5 motoru (6,3,/4,8/5,4 lt/100km) Civic 1,6 motordan (yeni kasa)(9,2/5,2/6,7 lt/100km) daha ekonomik benzin olarak. Bende Civic Eco kullanıyorum ve LPG kitini anca 3 yılda amorti ettiğimi hesapladım (4 yılda 50 bin km) . Yeni Civic'te 6 bin tl LPG farkı var. Genelde şehir içi kullanıyorsanız HR-V ile çok farklı bir yakıt maliyetiniz olmaz gibi sanki. Ekstra ekonomi istiyorsanız ayrı konu

Ankara'da Honda bayisinde HR-V test aracı var mı? Bizde yok. Sürüş dinamikleri yakın mı merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

Teşekkür ederim hocam :)

Ne için,
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Temmuz ayında Ankara Honda Bora’da test sürüşü yapılabiliyordu. Şimdi var mı bilmiyorum.

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Eylül sonu itibariyle 2017 yılı toplam HR—V satışı 770 adet.
    Kaynak: ODD

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar-75

İyiymiş,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar-75

Doğrudur, ilk 6 ay rakamları sanırım paylaşılmıştı forumda oradan aklımda kalmış. Şu ana kadar kendi aracımdan sadece 1 kere Mersin'de denk geldim. Bir Golf, Qashqai vs. gibi yaygın değil kesinlikle. Yolda görsem gidip direk loto falan oynarım o gün özel bir gün diye

Şu sıralar bluetooth ile başım belada. Birkaç değişik telefonla bağlantı kurdum. Çalınan şarkı ismini gösteriyor, sonraki-önceki şarkı atlıyor, ama ses yok. İçerisine yüklediğim Spotify vs. programlardan ses geliyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm, yine bir değişiklik olmadı. Yanlışlıkla bir menüde değişiklik falan mı yaptım bilemedim. Fikri olan?

Edit: İçim rahat etmedi, gecenin 3'ünde aşağı indim internette gördüğüm çözümleri denedim Bilerek silmiyorum, buraya da yazayım belki başına benzer sorun gelen olur. Müzik için olan Power Off düğmesine 10 saniye basında alet kendini resetliyor, sonrasında yine çalışmadı zannettim ama ses sıfırdaymış, açınca tekrar bluetooth müziğime kavuştum. Oh be dünya varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ekim 2017; 3:10:49 >

• Hb olan civic deki turbo motor bu araçta olsa süper olurmuş. Hanımın arabayı değiştireceğim, halen bu arabada gözüm var. Hedef 2018, belki o zaman motor seçeneği artabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 6 Ekim 2017; 15:46:52 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.