Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.165
Cevap
25
Favori
93.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 Honda Jazz'ın daha büyük ve daha gelişmiş bir versiyonu gibi düşünün. Vitesi CVT yani konforlu fakat çok atak bir araç değil. Daha önce Jazz kullandıysanız onun büyüğü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müfit1970

2012 Honda Jazz'ın daha büyük ve daha gelişmiş bir versiyonu gibi düşünün. Vitesi CVT yani konforlu fakat çok atak bir araç değil. Daha önce Jazz kullandıysanız onun büyüğü.
    Tesekkürler yorum icin, ben ilk defa bir Honda ve SUV bir arac alacagim. BMW1 lik kücük bir aractan gecmeyi düsünüyorum. 3 kisilik bir aile araci olarak kullanacagim öyle atikliginde degilim pek :)
  • arkadaslar lastik tamir kitinin bulundugu alan uzerine yuk konuldugunda cokme oluyor. bu konuda neler yaptiniz? oneriniz var mi? tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halted__

tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    Mufit bey dediginiz saticindan bagaj havuzu aldim fakat sag arka kosede 4-5 cm bosluk kaldi. yarin iade edecegim. sizde boyle bir sorun oldu mu?
  • halted__ kullanıcısına yanıt
    Bende bir sorun olmadı. Bagaj kapağına yakın sağ kısımı diyorsanız benim arabada bu alanda lastik tamir kiti olduğu için tam oturdu. Arabam HR-V 2018 Executive
  • quote:

Bende bir sorun olmadı. Bagaj kapağına yakın sağ kısımı diyorsanız benim arabada bu alanda lastik tamir kiti olduğu için tam oturdu. Arabam HR-V 2018 Executive
    Mufit bey benim kafam karisti:-)
    aracim 2016 model(executive), yeni aldim. aracin stepne yerinde kopukten bir malzeme var, icinde de lastik tamir kiti(kopuk ve pompa) var.
    simdi benim aracim lastik tamir kitli degil mi o zaman. cunku kitapciginda, sag arka tarafinda bir kapak yeri gostermisler lastik tamir kitinin yeri icin. anladigim kadariyla sizin stepne yeri bos, tamir kitiniz de sag arka doseme icinde degil mi?
    Merhaba,
    Benim stepne yeri ikinci bir bagaj gibi boş içinde bir şey yok. Lastik tamir kiti bagaj kapağının yanında sağ duvarın içinde gizli. Kapağı açınca içinde pompa, köpük, bijon anahtarı var. Bu yüzen bagaj havuzunun sağ tarafı daha kısa. Tamir kitinin bulunduğu kapağın resmini ekledim.
  • eDDiè kullanıcısına yanıt
    arkadaşın bahsettiği gibi jazz ın gelişmiş versiyonu diyerek hrv nin hakkını yemeyelm. :) evet bildiğim kadarı ile jazz ın alt yapısı ile çok farklı özellikler eklenerek oluşturulmuş bir araç.. sonuçda baktığınız da araçların hepsi birbirini takip ediyor. aynı marka da ayrı markaların benzer araçları da. bu araçta sizi mutsuz edecek bir şey çok farklı beklentileriniz yoksa bulamazsınız. yeri geldi mi uçar ve de kaçar ,yeri geldi mi güvenlik üst seviye de,iç donanımda neredeyse bir eksiklik yok ülke şartların da benzin tüketimi de makul. yani bir araçtan başka ne bekleyebiliriz ?
  • sreyya S kullanıcısına yanıt
    Ben 2012 Jazz Fun dan HR-V ye geçtim ve evet HR-V de 2012 jazz gibi cvt, cam tavan, katlanabilir koltuklar, altta benzin deposu ve geniş bagaja sahip. Çekiş dinamiği de çok benzer. Jazz ne kadar çekiyorsa HR_V de üç aşağı beş yukarı o kadar çekiyor çok bir fark yok. Birisi 1.4 motor diğeri 1.5 motor birisi daha hafif birisi daha ağır :) 2012 Jazz fun sahibi olupta 2018 Jazz'ı hiç beğenmeyenler HR-V yi gönül rahatlığıyla alabilir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müfit1970 -- 21 Ekim 2018; 22:5:2 >
  • quote:

Merhaba,
    Benim stepne yeri ikinci bir bagaj gibi boş içinde bir şey yok. Lastik tamir kiti bagaj kapağının yanında sağ duvarın içinde gizli. Kapağı açınca içinde pompa, köpük, bijon anahtarı var. Bu yüzen bagaj havuzunun sağ tarafı daha kısa. Tamir kitinin bulunduğu kapağın resmini ekledim.
    Mufit bey merhaba. Anladigim kadariyla 2018 lerde ayri yer yapilmis kit icin. Bagaj havuzunu da iade edip stepneli seklinde alacagim demekki.
    Cok tesekkur ederim, sagolun.
    Not: benim bagaj resimleri

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Ben 2012 Jazz Fun dan HR-V ye geçtim ve evet HR-V de 2012 jazz gibi cvt, cam tavan, katlanabilir koltuklar, altta benzin deposu ve geniş bagaja sahip. Çekiş dinamiği de çok benzer. Jazz ne kadar çekiyorsa HR_V de üç aşağı beş yukarı o kadar çekiyor çok bir fark yok. Birisi 1.4 motor diğeri 1.5 motor birisi daha hafif birisi daha ağır :) 2012 Jazz fun sahibi olupta 2018 Jazz'ı hiç beğenmeyenler HR-V yi gönül rahatlığıyla alabilir. :)
    2018 executive de adaptif cruise control var mi acaba? Benim 2016 da maalesef yok. O kadar guvenlik koymussun, bari bunu da koysaydin:-)
    Duzenleme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halted__ -- 21 Ekim 2018; 22:33:59 >
    Öndeki arabayla mesafeyi koruyan bir sistem yok. Hız tabelalarına göre hızı sınırlayan bir sistem var.

• Arkadaslar yakin zamanda lastik alan var mi? Kis-yaz farketmez. Onerilerinizi alabilir miyim? Tesekkurler.

• Merhaba,

Bende HRV 1.5 2018 Executive CVT alarak aranıza katılmış bulunuyorum 2. el aldım yaklaşık 8000km de tavsiyeleriniz önerileriniz varsa memnun olurum.

Bu arada bende de file pandizot mevcut normal pandizot çıkmadı ilk etapta bagaj havuzu ve kauçuk paspas seti almayı düşünüyorum.Koku yapmayan tavsiye edebileceğiniz ürünler varsa paylaşabilirseniz sevinirim.
  • Hayırlı olsun. Far ayarlarını otomatikte bırakırsanız gece yolculuklarında otomatik olarak uzun/kısa yanar. Ayna ayarını sağ da bırakırsanız geri vitese taktığınızda sağ ayna otomatik olarak yeri gösterecek şekilde eğilir. Şehir içi mahalle arası gece yolculuklarında aynanın kararma özelliğini kapatın yoksa arkan gelen motorlu pizza dağıtıcılarının ışığını göremezsiniz 😎

• Ayrıca cruise control bayır yukarı çok agresif davranıyor diyorsanız uzun yolda econ açıkken kullanın cruise controlu daha yumuşak çıkıyor bayırı.

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Arkadaslar yakin zamanda lastik alan var mi? Kis-yaz farketmez. Onerilerinizi alabilir miyim? Tesekkurler.
    Orjinal michelin lastikleri malesef yaz lastiği..4 mevsim olsa iyi olurdu...nokian 4 mevsim lastik almayi düşünüyorum..kullanıcı yorumları gayet iyi

.

• Eski aracima yps plastikten bagaj havuzu almistim, yenisine de ordan alicam. 3d paspas maalesef uretmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican1903

Orjinal michelin lastikleri malesef yaz lastiği..4 mevsim olsa iyi olurdu...nokian 4 mevsim lastik almayi düşünüyorum..kullanıcı yorumları gayet iyi

.

Alıntıları Göster
    Nokian i bayagi duydum fakat yerliden(petlas) yana tercihimi yapacagim gibi.

• yps plast tan bagaj havuzunu aldim, daha onceki aracimda da ayni markanin urunu vardir. tavsiye ederim.
    bu firma paspas uretmiyor maalesef, dolayisiyla siz degerli arkadaslardan 3d paspas onerisi rica ediyorum. tam oturan ve klipsli olan markalardan tavsiyeniz var mi? tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.