Şimdi Ara

honda civic opel astra megan üç model arasında en iyi sıralı sistem tüpe en iyi hangisi uyum sagl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar benim 2000 m odel clio hb aracım var buna brc marka tüp tartırmak istedim ama brc yetkiili kişileri bu seri araçlarda sorun yaşadıklarını belirtikleri için vazgeçtim aracımı satıp megan sedan honda cvic veya opel astra hb 2006 model araç düşünüyorum brc marka sıralı sistem en iyi hangisine uyum sgalar tavsiyelerinizi bekliyorum....

• böyle bir itirazı ilk kez duyuyorum hem de brc gibi bir firmadan ??? BRC nin yetkilisi arkadaşlar var forumda onlara kendi başlıklarında bir danışın derim. insan sadece lpg taktırmak için araç değiştirmemeli bence. hem clio gibi yaygın bir araç için bu bahane bana çok yersiz geldi.
  • arkadaşım brc öyle diyorsa sende başka marka taktır bir sürü marka var piyasada ayrıca lpg için araba değiştirilirmi yahu ilginç
  • haklısınızda aracım zagten 110binde lpg taktırsam 100 bin gitmem gerkli eder 220 bin aracın turşusu çıkar yani birde benim araç 2000 ve 2001 arası üretilen clio hb lerin hepsi fransadan gelmiş ve motorda fransızmış bu serideki araçlarda brc sorun yaşamış motor durmama vs problemler ben şimdi durum böyleyken gidipte atiker taktırmam çünki tüpte bir numara brc oda tavsiye etmiyor.. durum bundan ibaret.. görüşleriniz için teşekkürler.. diigegr clio ların hiç birinde böyle bir problem yok sadece o seri bizdede biraz şans varya işte ........
  • bir markaya bağlı kalırsanız öyle derler tabigidip en iyisi brc demişsinizdir bidde adamlara adamlarda buna takılmıyor başka markada taktırmayın demiştir size
  • Sevgili kenzz_

İstemiyerek önemli bir konuya açıklık getirmiş oldunuz :)

Evet arkadaşlar BRC bu cliolarda ve aynı 8 valfli diğer kango ve R-19 larda sorun yaşıyor ama beceriksizliğinden değil,
    BRC nin teknolojisi cliolara fazla geliyor o yüzden takmak istemiyor arkadaşlarımız (Ben takıyorum)
    Size tavsiyem O BRC servisine gidin ve size BRAVO ürünümüzü tanıtmasını isteyin ve fiyatımızda oldukça iyi o kaliteye göre, BRAVO sizin aracınız için biçilmiş kaftan :)
  • bu bravo dediniz tam olarak nedir anlayamadım biraz açıklayabilirmisiniz acabag
  • öyle bişey dedigim yok sizin dediginiz gibi sadece modelini söyleyince bu cevabı aldm bu da yaklaşık 1 sene önceydi aracım 115 oldugu için yeni bir araç alıp tüpe hangisi daha iyi uyum sagllıyorsa ondan aliyim diye sizden görüşlerinizi almak istedim çogunluk honda demiş heralde honda olacak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenzz_

öyle bişey dedigim yok sizin dediginiz gibi sadece modelini söyleyince bu cevabı aldm bu da yaklaşık 1 sene önceydi aracım 115 oldugu için yeni bir araç alıp tüpe hangisi daha iyi uyum sagllıyorsa ondan aliyim diye sizden görüşlerinizi almak istedim çogunluk honda demiş heralde honda olacak..

Bende honda diyorum :)

BRAVO bizim yeni ürünümüz, BRC nin yanında ekonomik bir seçenek sunabilmek için çıkarttık sadece BRC bayilerinde bulabileceğiniz gibi BRC nin tüm kurumsal hizmetlerinin aynısını BRAVO da bulabilirsiniz.
  • 2000 model clio'ların yedek parçası da pahalıdır. ben de clio bakerken 2000 model kesinlikle alma demişlerdi. üretim yeri mi farklıymış yoksa sistem mi farklıymış o zaman açıkladılar ancak ben şimdi unuttum. bir marka da sorun yaşamanız diğer bir markada yaşayacağınız anlamına gelmediği gibi. sorun çıkarmayacağını da garanti etmez. bence 2000 model clio'sunda lpg taktıran ve sorunsuz kullananlara bir danışın derim. 2001 modeli olan bir arakadaşım var onda OMWL var ve şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşadığını duymadım. benzinde gaza kısa sürede geçtiği gibi arada fark dahi yok. zaman zaman ben de kullanıyorum onun aracını ordan biliyorum. benim araçta aldığım zaman LOVATO fast modeli vardı. olmasaydı BRC taktırmak için araştırmalar yapıyordum. aldığımda üzerinde sistem olduğu için oyle bir derdimde kalmadı.
    iyi günler
  • burdaki görüşlere göre BRC nin honda ya uyumu güzel. benim aracım 2004 honda civic ES manuel vites makyajsız kasa ve yaklaşik 1 ay önce BRC taktirdim. ama aracın performansında düşme olduğunu hissediyorum (çok bariz olmasada farketmek zor değil). bu yüzden taktırdığım bayiye bir kez daha gidip kalibrasyon falan yaptirdim, ama sonuc ayni. BRC nin hondaya uyumu güzelse benim aractaki sorun ne olabilir. ayrıca motor arıza ikaz lambasını BRC de söndüremedik. simdiden tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hunace

burdaki görüşlere göre BRC nin honda ya uyumu güzel. benim aracım 2004 honda civic ES manuel vites makyajsız kasa ve yaklaşik 1 ay önce BRC taktirdim. ama aracın performansında düşme olduğunu hissediyorum (çok bariz olmasada farketmek zor değil). bu yüzden taktırdığım bayiye bir kez daha gidip kalibrasyon falan yaptirdim, ama sonuc ayni. BRC nin hondaya uyumu güzelse benim aractaki sorun ne olabilir. ayrıca motor arıza ikaz lambasını BRC de söndüremedik. simdiden tesekkurler.

Performanssızlıkla, arıza lambasının kaynağı aynı ,

Sisteminizi taktırdığınız yeri benimle PM den yada buradan paylaşırsanız size tek seferde çözüm sağlayabilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 26 Mayıs 2009; 20:27:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruksevgili

quote:

burdaki görüşlere göre BRC nin honda ya uyumu güzel. benim aracım 2004 honda civic ES manuel vites makyajsız kasa ve yaklaşik 1 ay önce BRC taktirdim. ama aracın performansında düşme olduğunu hissediyorum (çok bariz olmasada farketmek zor değil). bu yüzden taktırdığım bayiye bir kez daha gidip kalibrasyon falan yaptirdim, ama sonuc ayni. BRC nin hondaya uyumu güzelse benim aractaki sorun ne olabilir. ayrıca motor arıza ikaz lambasını BRC de söndüremedik. simdiden tesekkurler.

Sisteminizi taktırdığınız yeri benimle PM den yada buradan paylaşırsanız size tek seferde çözüm sağlayabilirim :)

Ayrıca önsezilerim korsan bir servise taktırdığınızı sinyal veriyor bana.
    Niyemi ::
    Bugüne kadar ankaradaki hiç bir bayimizden böyle bir honda şikayeti almadık

Çünki her BRC servisi bu konuda heryıl eğitim alır.

• honda bil hassa vvt motorlarda biraz seçici oluyor brc sorunsuz çalıştığı için arıza lambası yakmıyor.nede olsa son teknoloji ürünü BRC
  • quote:

quote:

öncelikle benim taktırdığım BRC servisinin korsan olmadığını belirteyim. ancak şu bilgiyide durumun anlaşılması için ekleyeyim.

arıza ışığını söndürmek için honda servisine gittiğimde, servisteki usta "3.enjektorde sorun var. sorun olmasa bu hatayi atmazdi, o enjektore tekrar baktir" dedi. hatadan kasti ariza lambasi değil. bilgisayarda gördüğü bir uyari.

bende hondaci ustanın söylediğini, BRC ustasına söyledim. BRC ustası bana bilgisayarın gösterdiği 3.enjektor hangisiki dedi. Sonra enjektoru değiştirdi, sıktı bişeyler yaptı falan. Düzeleceğini umut ederek tekrar yola cıktıktan 40 km sonra ışık tekrar yandı ve performansım benzindekinden hala düşüktü =( henuz tekrar BRC bayine gidip ne olduğunu sormadım, daha doğrusu bu konuda ümitsizliğe düştüğüm için bayiye gitmek istemedim.

"faruk sevgili" arkadaş, zaten sizin bu konuda duyarlı ve yetkili bir kişi olduğunuza kanaat getirdiğim için sorunumu belirtmek istedim. BRC kitini taktirdiğim bayinin ismini size şimdi PM den atiyorum. şimdiden teşekkürler.

(not : LPG deki yakıt ekonomisi beni tatmin eder seviyede. %40 - %45)

• Mesaj kutum doluymuş şimdi boşalttım :)
    tekrar gönderirmisiniz.
  • quote:

Mesaj kutum doluymuş şimdi boşalttım :)
    tekrar gönderirmisiniz.

gönderirken o uyarıyı aldığım icin tekrar gönderdim.
  • Sn hunace,
    Montajcı,araç plakası ve iletişim bilgilerinizi Faruk Bey'e veya bize özelden yazarmısınız sorunun çözümü konusunda yardımcı olalım.Saygılar
    quote:

quote:

tekrar gönderirmisiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: 2A TEKNİK

Sn hunace,
    Montajcı,araç plakası ve iletişim bilgilerinizi Faruk Bey'e veya bize özelden yazarmısınız sorunun çözümü konusunda yardımcı olalım.Saygılar
    quote:

quote:

tekrar gönderirmisiniz.

ikinizi de şimdi özelden bilgileri atiyorum.
    tesekkurler.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 2A TEKNİK

Sn hunace,
    quote:

quote:

tekrar gönderirmisiniz.

ikinizi de şimdi özelden bilgileri atiyorum.
    tesekkurler.

sorunun çözülemeyceğini veya çözülmeyceğini düşünmeme rağmen, henuz arabama hiçbir işlem ugulanmamasına rağmen, kisa sürede bu ilgi karşısında artık BRC nin bunu sonuçlandıracığını düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.