Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18141815181618171818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _conscript_

Arkadaşlar aracım 15.500 kmde, 2. yıl bakım zamanı geldi. Malum korona virüs vakaları nedeniyle arabaya pek binip gezemiyorum. Bakım zamanı geldi ama yine virus vakaları nedeniyle pek gidesim yok servise. 1-2 ay geç gitsem sıkıntı çıkartılar mı sizce?
    2.yıl da cvt yağ değişimi de var.

bu ara kimse gitmeyince fiyatlarda indirim yapabiliyorlar....
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Pazartesi İstanbul'daki servisleri yoklayayim bir. En uygun hangisi veriyor bilgi var mı? Birini arayıp "xx servis şu kadara yapıyor" diyip yemleyeyim bakalım ne olcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Pazartesi İstanbul'daki servisleri yoklayayim bir. En uygun hangisi veriyor bilgi var mı? Birini arayıp "xx servis şu kadara yapıyor" diyip yemleyeyim bakalım ne olcak
    İst.avr.yakasi marmara plaza,anadoluda en uygun ayisigi idi..(1100/1060)

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfram39

Nisan fiyatlarından haber var mı ?
    Araba da yok gerçi de merakımdan soruyorum
    yüzde 4 zam gelmiş şu ikisine
    eco elagance 175.500 dü
    eco executive 186.500 dü
    yanlış hatırlamıyorsam

tam zamanında almışız, devlet bu parasızlıkta ötv falanda getiremez artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chinawhite -- 5 Nisan 2020; 10:23:53 >

• Deri koltuk sevmediğimden, gelen şikayetlerden, elegance ın donanım fakirliğinden Fc5 almadık.
    Tam makyajla donanım tamamlandı deyip sahip olduk.
    6 aylık aracın koltuğun haline bak!

Servis değişiriz garantiden diyor da, 6 ayda bir koltuk kumaşı mı değiştircem ben?
  • Arkadaşlar 2018 trafiğe çıkışlı Honda civic elegance eco var. Otomatik yağmur sensörü çalışmıyor bir süredir neden olabilir servise gitmeden bi çözüm yolu varmı?

• fth F kullanıcısına yanıt
    Maalesef elegance koltuk kumaşları çok kalitesiz yapılmış.
    Koltuğun yanı böyle olduysa sizin Kolçak falan kim bilir ne haldedir ☹️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Sensörün içindeki jelden kaynaklı gibi yorumlar dönüyor Civic forumlarında, araştırın sizde, genelde serviste garantiden çözüyorlar.

Ya da silecek ayar çubuğundaki yüzükle sürekli oynayarak da çözüm bulduğunu söyleyenler vardı, deneyin isterseniz.

• wolfram39 W kullanıcısına yanıt
    Kolçakda birşey yok.
    Deri koltuklarda kalitesiz.
    Kılıf yaptırcaz mecburen.
  • fth F kullanıcısına yanıt
    bende 2-3 hafta önce teslim aldım eco elegance, araştırırken deri koltuklarının yırtıldığını görenler varmış zaten çok da sıcak bakmıyordum oyüzden elegance aldım ama inşallah herkes de olmaz. dediğiniz gibi garantiden de olsa sürekli değiştirecek halleri yok kılıf bende bakıyom ama ortalık malum, bir süre daha erteledik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

1.5 turbo motorun yakıt tüketimi nedir acaba? 1.5 ya da 1.6 lpg arasında fazla fiyat farkı yok. 1.6 torku verilere göre çok az değil mi?
    Civic RS ile Corona sebebiyle her gün işe arabayla gidiyorum, Bursa Nilüfer - Gemlik. 100 km her gün. Yer yer ışık ve bolca yokuş var.
    5.1 ortalama ile gidiyorum. 50 km'yi 35 37 dakika gidecek hızla. 120 140 ile gidersem 5.5 5.8 yakar.

Geçen gün sakin kullanarak Yalova - Gölcük gittim. Bol ışık ve yer yer trafik. 4.5Lt ile gittim.

Aracın genel ortalaması 6.0lt.

1 depo ile 740km gittim, daha bilgisayar 30 km var diyordu. Depoyu doldurdum toplam 40 lt aldı. Demek 6 lt civarı daha benzin vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 6 Nisan 2020; 11:22:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BOMBOM41

başına gelenler olmamıştır demiyorum ama sizin aracınızın motorunun değişmesi o motoru kötü yapmaz.öyle olsa bütün satılan araçların motoru hatalıdır ve hepsinin şu an değişmesi lazımdı ve şu an puretech motorlu araç trafikte olmaması lazım sizin mantıkla...cam motoru hatası hondada da olabilir, x markada da...işte servis olayı burda devreye giriyor, servis honda ise o arızaya kullanıcı hatası der.

şu an hondanın tek olayı lpg olması, fb7 kasa hariç sportif tasarım araçlar yapması ve sorunsuz ama eski teknoloji parçalar kullandığı için sorunsuzluk algısı...

insanlar şunu anlamak istemiyor yada farkında değil...civic dediğiniz araç 20 yıllık motor yani aynı bilinen parçalar, test edilmiş ve 20 yıldır ufak tefek güncellemelerle bu günlere gelmiş motor..koyduğu şanzıman da yıllarca üretilen klasik 6 ileri cvt. işte böyle olunca hondalar sorunsuz oluyor.ancak gel gör ki araç diğer bir çok yönden ofsayt.çoğunu da yazdım burda.defaaten yazmaya gerek yok.

bu arada pejolar sağlam uzun ömürlü motorlarıyla bilindi bu piyasada...eskiler bilir...

Alıntıları Göster
    1.5 motor ve cvt vites yeni, 20 yıldır kullandığım diğer Honda'lar gibi sorunsuz. Bunu nasıl açıklıyorsun? Millet o kadar chip atıyor hala ciddi sorun duymadık. Bir kaç bilinçsiz kullanıcı çip sonrası sıcaklığa dikkat etmedi onların hatası.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOMBOM41

Kronik sıkıntı herkezde var... Hatalı bişeler var mutlaka.. ama sorun yok diye söylüyorlar. İlerde çıkar kokusu dur bakalım...

Alıntıları Göster
    Herkez ne :D :D Bunlar bu foruma girmesin ya.
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    çok güzel değerler..
    Ş u motora birde LPG bağlayabilseler Tadından yenmez...
    😀

• Tam kaskoya iki senedir boşuna mı para veriyorum, yaptırmasam mı bu sene diye düşünürken sigortacım aradı abi Kasko 650 lira çıkıyor Sigorta ile birlikte 1300 e hallederim dedi. Kararsız kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Tam kaskoya iki senedir boşuna mı para veriyorum, yaptırmasam mı bu sene diye düşünürken sigortacım aradı abi Kasko 650 lira çıkıyor Sigorta ile birlikte 1300 e hallederim dedi. Kararsız kaldım
    Kasko nasıl 650 çıkıyor o nasıl bir şey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 lira çıkan kaskonun klozuna bakmak lazım... muhtemelen anlaşmalı servisler vardır sadece. benim yaptırdığım kasko yetkili servis, orjinal cam, orjinal parça, anahtar ile çalınma vb. herşey dahil 1820 tl... İMM de 350 000 tl. bu da önemli. Genelde insanlar buna dikkat etmiyor, sigorta firmaları İMM klozunu 20 - 30 bin tl yapıyorlar kaskonun fiyatı ucuz olsun diye. Allah korusun bir pahalı arabaya çarptınız sadece 20 bin tlsini karşılıyor bu durumda.
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    firma değişmedikçe daha çok düşüyor sanırım. geçen yıl da ful kasko 1200 liraya yaptırmıştım. şartlarına baktım daha önce 1600 liraya bayide yaptıkları aksig. ile aynı şartları, fark göremedim.
    iki yıldır hiç kaskoya başvurmadım gerek kalmadı kaza yapmadım ceza yemedim memur indirimi falan da var dedi.
    sonuç bu.

tanıdık sigortacı vardı başka şehirden bir akraba, ona da sorarım durumu.

anahtar falan yazıyordu onu hatırlıyorum, dahil yani anahtar çalınma vs. groupama sigorta idi galiba. orjinal parça kısmını hatırlamıyorum ama vardır diye tahmin ediyorum.
    yine 1000 lira üzeri olursa yaptırmam diye düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 8 Nisan 2020; 15:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfram39

Sensörün içindeki jelden kaynaklı gibi yorumlar dönüyor Civic forumlarında, araştırın sizde, genelde serviste garantiden çözüyorlar.

Ya da silecek ayar çubuğundaki yüzükle sürekli oynayarak da çözüm bulduğunu söyleyenler vardı, deneyin isterseniz.
    benimki de bazen kafayı yiyor, az yağmurda coşuyor, çok yağmurda duruyor. bunu çözüyorlar mı serviste?
  • Mersin de elegance eco model 10 bin bakımını 1250 tl ye yaptırdım, çok yüksek fiyatlar ama yapacak bişey yok, yaptıracak olanlara bilgi olsun

• 
Sayfa: önceki 18141815181618171818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.