Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1021. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.967
Cevap
305
Favori
2.226.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10191020102110221023
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap icin teşekkür ederim. Tup olayindan vazgectim. Sadece yazlari uzun yol yapacak araba icin lpg isine girmeye gerek yok.

10.000 km yapiyorsaniz tavsiye ediyorum denildi. Bizim yilda yapacagimiz km tas patlasin 5.000 . O yuzden fazladan 6 bin vermeye gerek yok. Zaten lpg uyumlu motor, ilerleyen yillarda duruma bakilir,taktirilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lodosunoglu L kullanıcısına yanıt
    İstanbul trafiğine köprülere ara ara giriyorum o zaman 9ltlere cikiyor ama trafik acilinca yine dusuyor meret benim icin bir sıkıntı yok gayet memnunum yakıt sarfiyatindan. Sence Civic mi var sanki kaç model ?
  • cümleten selamun aleyküm arkadaşlar turboyu bekliyoruz bakalım ses varmı ne zaman geliyormuş
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    2015 fb7. Genelde kısa mesafe ve yokuşsuz güzergahta 11.5. Klasik ist. trafiğinde 10 lt. altına hic inmiyor. Ha ben konu ediyor muyum? Hayır. 15 senedir hep benzinli araç kullandım, zira çok fazla km yapmıyorum. Benzinliden vazgecsem dizel düşünürüm, tüp düşünmem.- Millete tüp dayatan zihniyete de gıcığım.-Ama civic istanbul gibi şehirlerde extrem bir güzergah yoksa böyle yakar, gerçi çoğu benzinli araç böyle yakar. Dizelcilere de saygım var ama bence araba da ancak benzinle keyifli sürülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

2015 fb7. Genelde kısa mesafe ve yokuşsuz güzergahta 11.5. Klasik ist. trafiğinde 10 lt. altına hic inmiyor. Ha ben konu ediyor muyum? Hayır. 15 senedir hep benzinli araç kullandım, zira çok fazla km yapmıyorum. Benzinliden vazgecsem dizel düşünürüm, tüp düşünmem.- Millete tüp dayatan zihniyete de gıcığım.-Ama civic istanbul gibi şehirlerde extrem bir güzergah yoksa böyle yakar, gerçi çoğu benzinli araç böyle yakar. Dizelcilere de saygım var ama bence araba da ancak benzinle keyifli sürülür.

Yeni konu acmıslar.Arkadas yeni Civiciyle 2.80 2.90 LPG den 35,36 kurus demis.Bu da yaklasık 13 Lt ye tekabul eder.
    Belki rodajdan sonra dusebilir az ama İst. ici yogun trafikte 10+LPG garanti...
  • Honda İnallar mail atmış. 25-26 şubat Turbo civic lansmanı varmış Bursada. Bilginize..
  • ucarleyli U kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun, kaça aldınız aracı? indirim var mı hediye vs??
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhannn7

Şu anki aracım tsi 150 hp, performans olarak yeni civic den doğal olarak çok daha iyi ama yolda, orada burada yeni civic kadar ilgi görmüyor. 4000 lira kar ettirmeseydi satmazdım. Turbo civic gelince belki tekrar civic ailesine katılırım, eski bir kullanıcısı olarak yeni civic düşünen herkese tavsiye ederim

Bu yorum çok enteresan.

"Civic iyi para ediyordu. Sattım ama sövdüğüm vw aldım. Civic iyi vw kötü ama ben gittim vw aldım. "

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Bir de perf. vurgusu var Hocam "Şu anki aracım tsi 150 hp, performans olarak yeni civic den doğal olarak çok daha iyi "

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Şehir içi yakıtı tüketimi nasıldı civicin bizde var fd6 otomatik lpg yok.Full şehir içi 9,4lt gösteriyor uzun yolda 6.5 lt
  • Oğuzhan6060 O kullanıcısına yanıt
    Lpg li idi benim ki şehiriçi 30 35 arası yakıyordu.Benzinle 50 kuruş civarında.
  • genjuro35 G kullanıcısına yanıt
    teşekkürler...bayi 95.950 kampanyalı liste fiyatını,kasko ve sigortayı onlardan yapmamız şartı ile 93.500 e indirdi..kasko+sigorta 2100 tl tuttu bana makul geldi..bir tepsi su böreği hariç(bayinin börekçi dükkanları var)herhangi bir hediye almadık kauçuk paspas aldım 200 tl verdim..servisin paspasları kaliteli dışarda daha ucuz ama kağıt gibiler..büyük ihtimal bagaj havuzunu da servisten alacağım o da piyasada olanlardan iyi...
    fulledikten sonra ilk 100km de hep şehir içi 51tl benzin aldı..2 sefer lastik basınç sensörü yandı kalibrasyon yaptım yine yanarsa basınçları kontrol ettiririm..radyo çalışmadı bugün güncelleme uyarısı vardı servisi aradım yarın gelin dedi..eğer bu sürekli olursa sıkıntı..yakıt konusunu biraz abartmışlar kullanıma alışırsam şehir içi fabrika verilerine gelir..kendi düşünceme göre de honda adına ürettilen ve araçta şu an bulunan 0-20 motor yağı yerine mobilin 0-20(bulması bazan sorun)hatta 0-30 ile daha düşük yakıt harcaması olacağını düşünüyorum..bin km kontrolünden sonra lpg bağlanacak orjinal honda ve brc kit olacak..2700 tl..fabrika çıkışlarda regülatör takozların yan kısmına monte edilmiş bu da araç içine uğultulu bir ses verdiği şikayetleri var..lpg servisim aynı araca geçen hafta da montaj yapmış kendilerine daha iyi montaj yapacakları konusunda güveniyorum..ilk hafta için araçtan oldukça memnunum..süspansiyonu bizim yollara göre her an çıkacak çukurlardan kaçmana gerek yok..önler biraz daha zayıf ama arka daha etkili..

• Honda satışlarda dünya genelinde büyük başarı yakaladı. Yıllar önce f1 ve Senna ruhunu canlandırdı, Helal olsun.

Araç alanlara hayırlı olsun, düşleyenlerin hayal gerçek olsun Bakalım bir kırmızı Civic bizimde olur mu?
  • ucarleyli U kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, demek ki pazarlık oluyor 2500 tl indirim almışssınız, 2700 tl lpg yi bedavaya getirmişssiniz, güzel alışveriş olmuş, hangi il ve bayi bu, izmirde burnundan kıl aldırmıyor bayiler...
  • şikayet var da bir çok far buğulanma sorunu var.Başına gelen oldu mu acaba??Sebep ne imiş??Öaresi yok mudur??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam honda civic abd de en çok satan binek otomobil, kendim otomobil konusunda ingiliz kökenli milletlerin seçimlerine güvenirim, yaş tahtaya ayak basmazlar..

suv segmenti çıkışta civic yerine cr-v daha çok tercih ediliyor bu sene fiyatları yakın çünkü,

2021- 2023 Honda Civic  | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayu -- 14 Şubat 2017; 21:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayu

hocam honda civic abd de en çok satan binek otomobil, kendim otomobil konusunda ingiliz kökenli milletlerin seçimlerine güvenirim, yaş tahtaya ayak basmazlar..

suv segmenti çıkışta civic yerine cr-v daha çok tercih ediliyor bu sene fiyatları yakın çünkü,

Katılıyorum, otomobil konusunda seçiimlerine en az güvendiğim ülke kendi ülkem :D

Tok kapı sesinin prim yaptığı, gerçek yakıt verilerini tutturamayan Tsi'ların elde tutulduğu, cortlayan DSG'lerin övüldüğü bir ülke

• quote:

honda yerine opel tercih edilmez demek istedim ikisi çok farklı
    biri başarıdan başarıya koşan, motorsiklette dahi en iyisini yapan, ismi güven veren bir şirketken,
    diğeri eski günlerini arayan ama bulamayan esnaf gibi

Hocam tercih kişisel bir şeydir.Herkesin sebebi maddiyatı beklentisi kabiliyeti farklı olduğu için hep farklı yere çıkar.

Benim Honda'yı listeye alma sebebim geniş iç hacim/Bagaj ve LPG ile yakıt ekonomisi idi. Opel ise (SW olmasından ötürü) zaten Bagaj ve iç hacim konusunda Honda ile aynı yerde.Avantajı ise motor. 1.4 turbo'su gayet iyi değerler sunuyor bence.Dezavantajı ise ömür /dayanıklılık meselesi.Bunları ölçüp biçip karar vermem gerekecek ama benim aklımda asla Honda varken diğeri alınmaz diye bir şey yok.Neticede hepsi metal ve plastik yığını.

Honda'nın teknolojilerinin ise bana sunduğu bir şey yok.Şirketten hisse almıyorum sadece bir ürün alıyorum ben buna bakarım.Bana sattığı ürünün özellikleri ney diye.Yoksa uçak yapmış Asimo'yu koşturmuş benim ürün tercihimde zerre kadar etkili değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: ST4LK3R

quote:

hocam honda civic abd de en çok satan binek otomobil, kendim otomobil konusunda ingiliz kökenli milletlerin seçimlerine güvenirim, yaş tahtaya ayak basmazlar..

Katılıyorum, otomobil konusunda seçiimlerine en az güvendiğim ülke kendi ülkem :D

Tok kapı sesinin prim yaptığı, gerçek yakıt verilerini tutturamayan Tsi'ların elde tutulduğu, cortlayan DSG'lerin övüldüğü bir ülke

Honda önce doğru düzgün bir fren(civic fd6 da ki kronik problem),adam gibi ses yalıtımı,trim sesi yapmayan malzeme,konforlu süspansiyon(fd6 da ki şahinden kötü idi),az yakan motor üretsin sonra vw ile boy ölçüşsün.
    bir önceki aracım civic fd6 ile golf 7 yi kıyaslayınca ortaya çıkan farklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 14 Şubat 2017; 22:15:27 >

• General Motors ABD kokenli bir sirket ve bu firmalar genelde teknolojik,az yakan,tipi guzel araba yapamıyorlar.Ki modellerinde Opel motoru kullanarak ozellikle Avrupa'ya satmaya calısıyor.
    Opel'in GM bunyesinden cıkması beni mutlu eder.İster Honda alsın ister PSA alsın ister Renault alsın ister Fiat alsın.Bunda sıkıntı ne ben de anlamadım.
    Gercek yakıt verilerinin tutturulamadıgı TSİ lar, patlak DSG ler derken su anda her Civic Sedan sahibi 9.2 S. İci 5.7 S. Dısı mı tutturuyor.Sapma yok mu?Her arabada sapma olur ha VW de 2 litre sapsın Honda da 1 LT sapsın.DSG olayı da cok tartısmalı bir konu sorun yasamadan kullanan cok insan var.Ustelik otomatikte en iyi vites oldugunu soyleyenler hic de az degil...
    Civic HB Dizelini ben de param olsa direkt alırım.Ama Sedan ı da almam.
    Tamamen aynı ozellikler ve fiyat da aynı olsa VW Golf TSİ ve TDİ Full ile Civic Sedan LPG Full olsa bir anket yapmak lazım genel olarak kacı VW kacı Honda yı tercih eder.

Gokhann Bey bile Civic yazdıkları ortada iken VW dedigi ortada iken su anki arac coook daha guclu yazıyor.Bir de Civic'e atıfta bulunarak ama o kadar dikat cekmiyor demis.

• genjuro35 G kullanıcısına yanıt
    evet pazarlık kesin yapılıyor ama ben hiç yapabilen biri de değilim..bildiğiniz gibi fabrika çıkışlı lpg fiyatı 6 bin tl kadar yüksek..fabrika çıkışında tabii araç içinde lpg düğmesi ve yakıtta lpg bilgileri oluyor..tam bilmiyorum ama aynı kit takıldıgında yazılımla belki daha sonra takılan araçlar içinde geçerli olabilir,olmasa da sorun değil..brc 2500 tl (honda kiti 200 tl extra vereceğim).manifold delinmeden yapılacak tabii..yaklaşık 3500 tl (yaklaşık 40 depo lpg)daha avantajlı..ayrıca garantiyi bozmuyor ve lpg ile ilgili şikayetim olsa servise gitmem gerekmeyecek bu bile avantaj,randevu al sıra bekle vb. şeyler olmaz hem de servislerde lpg ustaları ne kadar tecrübeli,montajı yapanın eline su dökemezler..samsundayım ben eğer düşünürsen seslen yardımcı olurum..burada bayi çalışanları gerçekten hem ilgililer hem de yardımcı oluyorlar..
  • 
Sayfa: önceki 10191020102110221023
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.