Şimdi Ara

Honda Civic 2017 mi 2012 Mercedes C180 mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oncelikle belirtmek isterim ki bu 2 aracin farkli segmentlerde oldugunun farkindayim Ancak beni ic ve dis dizayn olarak cezbeden bir arac almayi planliyorum ve butceme uygun olarak bu 2 arac arasinda kararsiz kaldim.

Butce olarak maksimum 110k gibi bir butcem var. Bu aralikta ya 0 honda civic 2017 almayi planliyorum ya da 2. el makyajli kasa kompressor 2012 model c180(amg ya da avantgarde). Siz olsaniz hangisini alirdiniz, nedenleri ile yazabilir misiniz?

Tesekkurler.

• 0 Honda daha iyi bir tercih olur bence ama hb olursa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 c180 sahibim makyajsız w204 kasa ve tek şikayetim çok yakıyor olması şehir içinde 10-11 litre arasında geziyorum sürekli, tabi bulunduğum bölgenin hep yokuş olması ve trafiğin yoğun olmasıylada alakalı ancak yinede can sıkıcı

onun dışında bir diğer sıkıntım ise bluetooth ile telefondan müzik açamıyor oluşum, telefon görüşmesi yapabiliyor olmama rağmen müzik açamıyorum ve usb girişi yok araçta, ancak dediğim gibi makyaj öncesi w204 olduğu için donanım açısından böyle bir sorunum var yanlış bilmiyorsam makyajla beraber usb girişler geldi

performans veya konfor konusunda en ufak problem yaşamadım ve şuan ki vergilerle sıfır araç almak ne kadar mantıklı bilemiyorum gerçi sıfır fiyatları arttıkça 2. el araçlarında fiyatı artıyor ancak sıfırdaki vergi yükü daha ağır
  • Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    Yakit acisindan fabrika cikisli olarak lpg takilabiliyor civic'e, o yonden honda avantajli. 10-11 litre gercekten bu benzin fiyatlariyla dusunmek icin bir sebep. Lpg takanlar var o araca ama ben o konuda kararsizim motor omrunu kisaltiyor, sorun cikarirsa bir de aractan sogurum sanirim. Ayrica, honda civic'in surus keyfi olarak c180 kadar iyi olacagini dusunmuyorum. Eger mercedes alirsam 80000 km'nin altinda bir arac almayi dusunuyorum ama kafamda o kadar para verip 80000 km kullanilmis bir arac alinir mi sorusu hep var, bir turlu karar veremiyorum. O yuzden 0 honda civic'i alternatif olarak dusunuyorum ama dedigim gibi oldukca kararsizim, siz ne tavsiye edersiniz 0 ve 2. el konulari hakkinda.

Ek olarak, 2012 kasada usb giris mevcut
  • FrkN.06 kullanıcısına yanıt
    sürüş zevki, donanımı, performansı denemek için c180 kiralayabilirsiniz 1 günlüğüne rahat rahat kurcalar kullanırsınız
    civic zaten bayiden test sürüşüne çıkarırlar diye tahmin ediyorum tabi onuda kiralayabilirsiniz böylece daha çok zaman olur incelemek için

yakıt konusunda ise tekrar belirteyim ben şikayetçiyim ancak bahsettiğim gibi yaşadığım semt bol bol yokuşa sahip ve trafik yoğun bu sebepten tüketim ortalamasının yüksek olması normal gibi geliyor bana

son olarak bende aracı 2. el olarak aldım 2015 haziran ayında ve aracım 2010 model (2011 modellerden sonra makyaja uğradı c180) 45000 kilometredeydi şuan 83000 kilometrede, şimdiye kadar araçla ilgili yaşadığım tek problem sol farının ömrünü tüketmesi oldu ve bu ay içerisinde oldu, xenon farların ömrü tükendiğinde pembeleşiyormuş internette okuduğum kadarıyla, ilk fırsatta onu yenileyeceğim ve bu sorun dışında herhangi problem yaşamadım araçla ilgili, sapasağlam diyebilirim kısacası

• Zaym1n Z kullanıcısına yanıt
    Kiralama isini ben de dusunmustum lakin o modelde arac bulamam muhtemelen ve 2014'te de kasasi degisti ama yine de bir fikir vermesi acisindan mantikli. Mercedes'e bindikten sonra da civic'i denemek ister miyim bilmiyorum Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Lpg konusunda hic bilginiz var mi acaba c180 icin, performans, uyum vs. sorun oluyor mu kompressor motorda yoksa hic bulasmamali miyim eger c180 alirsam, ne dersiniz?

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrkN.06 -- 6 Haziran 2017; 21:50:41 >
  • FrkN.06 kullanıcısına yanıt
    LPG konusunda hiç bilgim yok sadece insanların forumda 5 vitesli olan versiyonlarının lpg uyumlu olduğu, 7 vitesli olanların sorun çıkardığını söylediklerini biliyorum. Bu konunun vitesle ne alakası var bilmiyorum ancak 7 viteslilerin motor yapısı farklıdır belkide bu yüzden sorunludur. Eski kasa c180 kiralık bulunabiliyor birkaç kez sahibinden de ilan görmüştüm göz gezdirirken.
  • Bende 0 aracin yaniyim. Honda civic derdim. RS versiyonu 8-9 arasi yakiyor sehir ici yogun trafikte. LPG'li versiyonu ama oldukca ekonomik, 25 krs gibi bisey. 2.el biraz sans isi oluyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.