Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (834. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • demiyonki istanbula geleyim yardim edeyim bi yemek ismarla yeter heccccc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roy

demiyonki istanbula geleyim yardim edeyim bi yemek ismarla yeter heccccc

La bir şey yok ki takmada.

Sen bile takarsın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok ovdun beni abi.. duygulaniyorum yapma boyle.

valla cok parca sokmiceksek takarim ama canli destek sart
  • Sen bile takarsın derken?

• Istiyorki herkes teknisyen olsun bu hayatta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsultan

Sen bile takarsın derken?

Çok manidar oldu, değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Roy

cok ovdun beni abi.. duygulaniyorum yapma boyle.

valla cok parca sokmiceksek takarim ama canli destek sart

Ağabeyin kurban olsun sana beeehhh...

Her türlü destekle arkandayım, ayıpsın...

Bir telefona bakar...

"Sen bile" derken "senin gibi kıl adam bile" anlamında la...

İyi bir şey diyorum yani.
    Yoksa takabilite konusunda sorgulamıyorum...

İyi pazarlaaaar

• Arkadaşlar

Prins ve Teleflex dışında en iyi ve en az sorun çıkaran kit hangisi?

BRC, Landirenzo, Lovato, KitMTM, zavoli, Tartarini?

• Cok ince bir yan yola kiris hissettim direksiyon tepkisinden

• Arkadaşlar;
    Vectra C2 1.6 2008 model Teleflex LPG'li aracım var...90000 km.de...
    Herhangi bir sıkıntım yok...Biraz performans konusu üzüyor beni...
    Bunu satıp 2010 model ve üstü Accord almak gibi bir fikrim var...
    LPG'li taktırmayı da düşünüyorum. Muhtemelen Teleflex olacak yine.
    Ne önerirsiniz?
    Tşk.ler...
  • Uzun bir karardan sonra eski 2004 Accord umuzu satıp yeni kasa Accord almaya karar verdik sizce iyimi yaptık kötümü yaptık iyi veya kötü yanlarını söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1834

Uzun bir karardan sonra eski 2004 Accord umuzu satıp yeni kasa Accord almaya karar verdik sizce iyimi yaptık kötümü yaptık iyi veya kötü yanlarını söylerseniz sevinirim.

aynı dert bendede var,bende 2003 modelini satıp 2010 model accord almayı düşünüyorum,kötü yanı vergi ve yakıt,iyi yanı ise muadili araçlardan daha dolu olması galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

@volvole

Hocam olayı baştan sona anlatırsanız burada da bir paylaşım olur.

En başından sonuna kadar hani...

Selamlar

Hocam Bu olayı ne zamandır anlatacağım ama bir türlü fırsat bulamadım, olay aşağıdaki gibi gelişti.

2013 Yılbaşında 2.4 Accord aracımı alıp almaz Lpg için sistem araştırmaları yaptım, bu arada daha önce hiç lpg montajı yaptırmadım ve lpg li araç kullanmadım fiyat avantajı, sorunsuz olması ve keihin enjektör kullanıyor olması durumu olduğu için Kitmtm montajına karar verdim, bu marka için İstanbul'da sadece 3 bayii görünüyordu,
    araştırmalarım sonucunda methini duymasam da bir çok markaya montaj yaptığı için tercihimi Maslak Çevre Otogaz' dan yana kullandım, montaj sonrasında çeşitli problemler yaşamaya başladım, lpg ile kullanımda verim alamama, regülatörden gelen uğultu, yüksek devirde benzine geçme bunlardan bazıları, biraz araştırdım ve benim montaj yaptırdığım dönemde takılan regülatörlerin problemli olduğu ve firma tarafından değiştirildiğini öğrendim, Çevre Otogaz ile irtibata geçtim ve regülatörümü değiştirdim,

Sorunların bir çoğundan kurtulmuştum, fakat dipgazda ve yüksek devirde benzine geçme sorunum bir türlü geçmedi, bu sırada bu durum canımı sıktığı için aracı benzinle daha çok kullandım, çok fark edilmese de araç benzinle daha randımanlı çalışıyordu bunu anlayabiliyordum, ama şu benzine geçme konusu epeyce canımı sıkıyordu, bunun için birkaç kez Çevre Otogaza gittim, arkadaşlar basınçtandır deyip basınç ayarını yükseltti, bir gün idare etti sonra yine sorun devam etti, bu olayı bir kaç kez yaşadım, yani defalarca gittim basınç ayarını yükseltip gönderdiler.
    Neyse sonra ben bu konuyu biraz araştırayım dedim ve araştırmamın hemen başında keihin enjektörlerin aracın gücüne göre farklı renkte enjektör kullandığı bilgisine ulaştım,belki birçoğunuz bunu biliyordur ama dedim ya lpg konusunda sıfır bilgi sahibiydim, enjektörlerin yanı sıra Kitmtm' nin güçlü motorlar için standart regülatör dışında genius max adını verdiği bir regülatör kullandığını gördüm, araç gücüne göre enjektör tablosunda benim aracımda sarı enjektör takılı olması gerekiyordu, oysaki bende turuncu enjektör takılıydı, regülatörün gücü ise ucu ucuna yeter gibi görünüyordu, tereddütlerimi birkaç arkadaşla da paylaştım, @sıcakyüz hocamda bu ardaşlardan biri, kendisi de enjektörümün yetersiz gelebilme ihtimalini daha en baştan tahmin etmiştir, bu süreçte bu konuları Çevre Otogaz ve Kitmtm distribütörü Şafak Bey ile görüştüm, kendileri böyle birşeyin olmadığını
    yanlış verilerin üzerinden gittiğimi söylediler, çok şaşırdılar enjektör renkleri prins için geçerli, regülatör ise 2.500 motor ve 200hp üzeri için genius max kullanılıyor dediler, ben de aylardır aracımdan istediğim verimi alamadığımı söyledim, mağdur olduğumu ve problemin bir şekilde çözülmesi gerektiğini belittim, en azından sarı enjektörü takalım deneyelim, regülatörü değiştirip deneyelim dedim, enjektörle alakası yok regülatör için de 700 tl fark vermen lazım dediler, bunu hem distribütör hemde Çevre Otogaz söyledi, yani problem çözmeye odaklanmadan hemen masraf çıkardılar, duruma itiraz ederek sonuçta ben montaj yaptırırken 2.4 190hp aracım var diye gittim ve buna göre fiyat alarak montaj yaptırdım
    kimse de bana şu parçayı takmazsak verim alamazsın demedi, dediğim gibi zaten kendileri aracıma takılan her parçanın yeterli olduğunu savunuyorlardı, sonra Mtm Şafak Karaca enjektörlere ayar yapılır böylece benzine geçmez dedi ve tekrar Çevre otogaz ' a yönlendirdi, kendisine ısrarla bu enjektörler yetmiyor belli dedim, ısrarla umursanmadım, bir yerden sonra çok yoğunum diye telefonlarıma bakmadı ve bir keresinde resmen yüzüme kapattı, çok kafama yatmamıştı bu enjektör ayarlama konusu, sonuçta bu enjektörün debisi belli özelliği belli ve keihin in sunduğu tabloya göre yetersiz olduğu aşikardı Çevre Otogaz' a gittim ve yol testine çıktık ilgili kişi regülatörün yeterli geldiğini, enjektörlere ayar yapacağını söyledi, ve bana para harcatmadan sorunumu çözeceğini söyledi, pişkinliğe bakar mısınız, yanlış montaj yapmışlar, takılması gereken parça için ekstradan benim para vermem gerektiğini düşünüyorlar,
    Neyse yolda ben dipgaz yaptım, usta ayar yaptı, bir kaza kez dip gaz yaptım yaklaşık 30 dakika uğraşıp ayarları değiştirdi, evet aracım artık benzine geçmiyordu, oradan yola çıktım ve evime döndüm, ertesi gün çoluk çocuk araçtayken Tem otoyolunda seyir halinde aracım stop etti, çalıştırıp devam ettim sonra yine stop etti, kesin lpg kaynaklı dedim ve benzinde kullanmaya devam ettim, sorun kalmamıştı.

O gün iyice midem bulandı bu işten, başıma gelenleri Kitmtm merkeze mail olarak yazdım mailim okundu ama hiçbir dönüş olmadı, sonra yine Mtm ve Aynı zamanda Prins montajı yapan İstanbul Beylükdüzü Ay Otogaz Sebahattin usta' a ulaştım, kendisine telefonda tüm olan biteni anlattım, Sebahattin Usta da Araçta kesinlikle sarı enjektör kullanılmalıydı dedi, belirli bir ücret karşılığı bendeki enjektörleri alarak yerine sarı enjektör takabileceğini söyledi,bende kendisine sorunum devam ederse bir ücret ödemeyeceğimi söyledim, sağolsun hiç ikiletmeden, olur mu öyle şey problem düzelmezse para almayız dedi, ben de kendisine gittim ve enjektörleri değiştirdik, yol testine çıktık ve araçta hiçbir sorun kalmadı, aracın çekişi daha da iyi oldu, Sebahattin Ustayı her konuda tavsiye ederim, kendisi hem pratik hem bilgi sahibi tecrübeli bir insan, ayrıca enjektör değişimi için ücret konusunda da yardımcı oldu, kendisi paradan önce problem çözme odaklı çalışan bir usta.
    Akabinde Şafak beyi aradım ve ücret ödeyerek enjektörleri değiştirdiğimi ve problemin ortadan kalktığını söyledim, bu işlem için ekstradan verdiğim 300 TL nin müşteri memnuniyeti doğrultusunda tarafıma ödenmesi gerektiğini söyledim, sonuçta onların en baştan takması gereken parçayı ben fark vererek değiştirmiştim, Şafak bey bu işe hiç yanaşmayıp ayarla düzelirdi o demeye devam etti, yine her zamanki gibi çok yoğunum deyip telefonu kapattı

Sonuç olarak, uzun süre uğraştığım problemin aslında bir günde çözülecek bir şey olduğunu anladım, Lpg kiti satan bir firmanın müdürüyüm diye kendini tanıtan bir kişi, sattığı malın arkasında durmadı, problemin sebebi apaçık ortada olduğu halde ya anlamazdan geldi ya da gerçekten hiçbirşey bilmiyor, yanlış iş yapan bayisi ile kafa kafaya verip, üç kuruşluk malzemeyi kullanmayıp saçma sapan ayar yapıp insan canına kast ettiler,
    Kitmtm gerçekten çok iyi bir sistem, şuan sorunsuz kullanıyorum, ama maalesef distribütör firma, bilgisiz ve ilgisiz insanların yönetiminde, müşteri memnuniyetiymiş, problem çözmeymiş hiç umurlarında değil, İstanbul' da iki bayisi var, aslında sistem o kadar kaliteli ki inanın distribütör firma biraz özenli çalışsa piyasada ne prins kalır ne başka bir marka , araştırmalarım sırasında distribütör firmanın ilgisizliğinden mustarip birçok insan ile karşılaştım. bu sistemi aracına taktırmak isteyen arkadaşlar varsa Marka olarak kesinlikle tavsiye ederim ama yaşayacakları sorunlarda karşılarında muhatap bulamayacaklarını ve olası problemlerde kendi başlarının çaresine bakması gerektiğini, sorunlar karşısında muhatap alınan kişinin, aldığınız malın ve hizmetin sanki size hibe edilmiş gibi davrandığını bilsinler isterim.

• Geçmiş olsun hocam, oldukça başınız ağrımız hakkaten, tek avuntunuz artık sorununuz kalmamış.

Benimde başıma benzer bir olay gelmişti, 2005 Civic aracımda BRC vardı, 2006 Focus'a da ondan taktım, bir türlü randıman vermedi, tasarruflu olmadı falan ama en azından ilgiliydiler ve çok uğraştılar, olmayınca da en sonunda sistemi söküp paramı geri vermeyi teklif ettiler, bende paramı geri aldım.
    Şimdi ki aracımda ki sistemi ben taktırmadım ama kendim takacak olsam bu gibi sebeplerden ötürü yine BRC seçerdim sanırım.
  • Oncelikle cok büyük gecmis olsun. Benim araçta da benzine geçme sorunu vardı. Hatırlarsanız siz Sebahattin Usta'ya yonledirmiş ve Çevre Otogaz'ı kesinlikle onermemiştiniz. İyi ki tavsiyenize uymuşum dedim. Daha yakın olması sebebiyle Çevre Otogaz'a gidekcektim az daha. Şafak Bey'le bende bir kac kez telefonda gorustum. Ancak surayı arayın burayı arayın demekten başka hiçbir iş yapmadı. Çok şükür sıkıntısız kullanıyorum. Tekrar çok geçmiş olsun.

@yamtar ankara
    @emre1834

Merhabalar,

2.4 Accord'dan 2.0'e gecerseniz performans farkı yasayacagınız aşikar. Ancak daha güncel bir model olması avantaj. Aynı zamanda piyasada ki bu fiyat aralıgında bulunan en dolu araç diyebilirim. LPG ile son derece uyumlu olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Gercekten tavsiye ederim. Su ana kadar karsılastıgım tek problem sunroof plastiğinin yerinden oynaması -ufak bir müdahale ile yerine oturtabiliyorsunuz- ve panjurun altında kalan kısmın paslanması -bu biraz canımı sıkıyor acıkcası-. Bakımı geldiğinde servise ileteceğim durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spoon! -- 24 Şubat 2014; 14:11:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Oncelikle cok büyük gecmis olsun. Benim araçta da benzine geçme sorunu vardı. Hatırlarsanız siz Sebahattin Usta'ya yonledirmiş ve Çevre Otogaz'ı kesinlikle onermemiştiniz. İyi ki tavsiyenize uymuşum dedim. Daha yakın olması sebebiyle Çevre Otogaz'a gidekcektim az daha. Şafak Bey'le bende bir kac kez telefonda gorustum. Ancak surayı arayın burayı arayın demekten başka hiçbir iş yapmadı. Çok şükür sıkıntısız kullanıyorum. Tekrar çok geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim,

Sizinde sıkıntısız kullandığınıza sevindim.
  • @volvole

Hocam tekrar tekrar geçmişler olsun.

Böylesine güzel bir kitin paçoz ellerde ne hale geldiğini görüyoruz.

Gerçekten yazık günah...

İyi haftalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Oncelikle cok büyük gecmis olsun. Benim araçta da benzine geçme sorunu vardı. Hatırlarsanız siz Sebahattin Usta'ya yonledirmiş ve Çevre Otogaz'ı kesinlikle onermemiştiniz. İyi ki tavsiyenize uymuşum dedim. Daha yakın olması sebebiyle Çevre Otogaz'a gidekcektim az daha. Şafak Bey'le bende bir kac kez telefonda gorustum. Ancak surayı arayın burayı arayın demekten başka hiçbir iş yapmadı. Çok şükür sıkıntısız kullanıyorum. Tekrar çok geçmiş olsun.

@yamtar ankara
    @emre1834

Merhabalar,

2.4 Accord'dan 2.0'e gecerseniz performans farkı yasayacagınız aşikar. Ancak daha güncel bir model olması avantaj. Aynı zamanda piyasada ki bu fiyat aralıgında bulunan en dolu araç diyebilirim. LPG ile son derece uyumlu olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Gercekten tavsiye ederim. Su ana kadar karsılastıgım tek problem sunroof plastiğinin yerinden oynaması -ufak bir müdahale ile yerine oturtabiliyorsunuz- ve panjurun altında kalan kısmın paslanması -bu biraz canımı sıkıyor acıkcası-. Bakımı geldiğinde servise ileteceğim durumu.

tesekkürederim.aracınız kaç model , lpg de ne yakıyor,konforu nasıl,birde müzik,dvd ekranı kullanışlımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamtar ankara -- 24 Şubat 2014; 16:05:34 >

• @volvole
    Geçmiş olsun. Paylaştığınız iyi oldu. Herkes bilgi sahibi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

@volvole
    Geçmiş olsun. Paylaştığınız iyi oldu. Herkes bilgi sahibi olsun.

Sen LPG seviyor musun hoca?

• 
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.