Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada f20 motorlara ne yapılır sorusuna cevap vereyim kendimin accord original amerikan cb3 yalnız karbüratörlü.orijinal olarak kullanıyorum 2.ci sahibiyim.şu an 187 binde.maşallah çok memnunum..sadece f20 enjeksiyonlıu model daha seri.f20a4 preludem var aynı zamanda..hızlanma gayet iyi.h23 enjeksiyonu ve motor beyni header ve f1 baskı balatayla oldukça farklılaştı diyebiliriz.f20 motora Tr de yapabilen bir uygulama görmedim.sanırım prelude(f20a4) e yaptığım uygulamada tektir.bilgilenmek isteyen olursa ismim Hasan ERDOĞAN
  • S.a forma yeni üye oldum bu ilk mesajim bende bi honda hastasiyim şuan askerdeyim 2ay sonra fln temiz kazasiz 90-93 accord yada civic 1.6 si alacagim hangisi denk gelirse artik askerden önce Civic si kullandim 1yil kadar arac orjinal olmasina ragmen cok ariza verdi gönlum accorddan yana suan acaba accordda boyle bi sorun yasarmiyim ve accordun uzun yolda lpgde ne kdr yakar.varsa satilik accord iletisime gecerlerse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ herkese selam arkadaşlar daha önce hiç bir şekilde honda kullanmadım ve tamamen yabancısıyım bu aracın itiraf etmek gerekirse çokda hoşuma gitti fakat malumunuz aklıma kurcalayan kafamdaki deli sorulara cevap gerekiyor yardımınıza ihtiyacım var.Öncelikle bu zamana kadar kullandığım tek araç ve çok iyi anladığım bmw 520i e34 kasa serisi ve tutkunuyum fakat 6 silindir ve 24 walf durumu yakıt olarak beni soğutmaya neden oldu.şimdi öncelikle soru?
    1:yakıt anlamında bmw 520i e34 kasa ile aynımıdır.
    2:parça olarak çok zorlayıcı ve ciddi paralar ödenmesine neden oluyormu?
    3:geri dönüşüm olarak yani satmak istediğim zaman bmw gibi satışı çok çok çok zor ve çok çok çok çok ağırmı?
    4:tabiki özellik olarak bmw çok çok çok üstün iç donanım olarak fakat konfor olarak eş değer diyebilirmiyiz bmw ve hondaya?
    5:birde benim kullanacağım araç kesinlikle karbüratörlü olmayacak enjeksiyonlumu bu araçlar ve hangi modelleri enjeksiyonlu nasıl anlaşılır demek istediğim bmw e34 kasa 520i gibi motor sistemi yeni nesil motor sistemi gibimi.
    6:Şu anki bütçe 13 bin tl diyelim temizini bulmak için yeterlimi dir yoksa çıkmak gerekirmi.
    7:araç tarzlarım bu şekilde olduğu için önerebileceğiniz farklı bir modelde varmıdır yoksa accord doğru bir seçimmi olmuş benim için.
    8:beyaz renkli aracın kasasımı daha çok tutulan siyah renkli olan benim gönlümdeki beğendiğim siyah renkteki olan
    9:ES/EX/LS DİYE 3 GRUBA AYRILIYOR FARKLARI NELERDİR HANGİ GRUPTAKİ PİYASADA TUTULMUŞ OLANDIR.

Bu mesaja eklenen görseller:

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Üstadım 91 oto accord aracım var sorunlarımı madde madde yazıyorum .

1. Gösterge ve klima kontrol ampulleri değiştirmek istiyorum ampullerini nereden bulurum ben değiştire bilir miyim ?
    2. Rölanti boşta normal d ve r de 800 civarı aynı seviyede duruyor fakat klima çalıştırınca 600 falan düşüyor araç titriyor yolda giderken hissediliyor ama durunca böyle oluyor normal mi ? Bugün yaptıklarım ile ilgili detaylı foto yükleyeceğim o zaman daha anlaşılır olur umarım.
    Daha var ama başta soru ya boğmayayim seni üstadım şimdiden teşekkür ederim.
  • Mehmet üstadım çok teşekkür ederim, ampulleri alıp işe başlayacağım, ampullerin rengi ne renk alayım sizce? Rolanti içinde foto çektim yükleyip üzerinde göstereceğim. İyi günler.
  • Üstadım çok teşekkür ederim bilgiler için ampul araştırıyorum bulunca ona başlayacağım orta konsoldaki düğme geçenlerde aşağı idirince bir ses geldi düğme arkasında bir şeyler koptu her halde daha rahat hareket ediyor ve artık aç kapa yapmıyor. sökmüş iken ona da bakacağım, sökmede tek tereddüdüm kalorifer ızgaralarını kırmadan söküp takmak.

Rolanti ile de ilgili resimleri aşağıda paylaşıyorum.

P de Rolanti resmi
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

N de Rolanti Resmi

R de Rolanti Resmi

D de Rolanti

D de Klima Açık Rolanti

N de Klima Açık Rolanti

R de Klima Açık Rolanti

• Merhaba Mehmet abi, d ve r de vites takınca kendi hareket etmeye başlıyor bu devirden mi yoksa normal mi bilgim yok, ilk oto aracım, lpg yeni taktık 2 bin anca oldu fakat lpg de biraz sıkıntılı soğuk iken stop etme falan oldu bir kaç kere ayar yaptılar su sıcaklığını 38 dereceye çıkardılar biraz düzeldi ama tam değildi, yakıt tüketimi şehiriçi çoktu, benzinde iki defa depo fulleyip denedim 62 krş yaktı şehiriçi, bir kaç defa da sabahları teklmeli çalıştığını fark ettim usta ile görüştüm dün conta değişecek, sökmüşken bakacağız komple motor mu yoksa sadece üst yapsak kurtaracak mı diye, aldığım kişi 2 yıl önce yolda hortum delinmesi sonucu hareret yapmış slindir contası değişti demişti büyük ihtimal yan sanayi takmışlar dedi usta gelecek haftalarda sökülüp bakılacak smkülmüş iken hem dizel gibi çalışma sesi hemde bu rolanti işine bakılacak, rolanti ben tek klima açık iken ışıklarda falan durduğumda araç sallantılı çalıştığı için rahatsız ediyor, boğaz kelebeği temiz mi falan bakılacak,
    Mehmet abi son olarak geçn gün bu rolanti düşük diye bir tane valf var onu açıp sıkmıştık, bugün lpg bitmişti benzin ile geldim rolanti sanki bin bile üzerine çıkıyordu bu valflerin güzel bir temizliğe ihityacı var sanırım :) umarım motor bağıma çok iş açmaz :( motor yapılır iken başında durmaya çalışacağım fotoğraflya bilir isem burada paylaşacağım, iyi günler.

• Arkadaşlar ben de bi cesaret 90 accord aldım şu an motor sıfırlanmakta. Daha binmek nasip olmadı. Elektrikli koltuk dışında çalışmayan aksam yok. Bu elektrikli koltuğun kronik bir arızası oluyor mu acaba?

• Teşekkürler

• Merhem abi ilgin için çok teşekkür ederim üşenmeyip yazmışsın normal hayatta seni tanımak isterim, çok soru sordum forumda karisaçak onun için sıra ile gidecegim conta yanık belirtisi şu radyatör borusu çok basınçlı ve sabah tekleyerek çalışıyor 3. Buji su iniyor söktük gördük motor açıp bakalım ona göre adım adım buraya yazacağım panel için de ampul sipariş geçtim gelince takacağım onu da paylaşacağım iyi geceler.

• Bunlarda koltuktaki elektrik fonksiyonu sadece ileri geri mi acaba?

• Ok.

• Merhaba Mehmet abi ustam conta orjinal harici takmıyor zaten ileride sıkıntı olur diyor başka civic falan motor yaptı hepsine orjinal geliyordu conta. Böyle kullanmak istemiyorum fakat hergün 8km işe gidip geliyorum. Bir haftaya havalar biraz ısınınca başlayacağız motor işe gitmek için usta aracını alacağım o motorsiklet ile gidecek :) her aşamayı foto çekmeye çalışacağım. İyi akşamlar.

• Tamam mehmet abi teşekkür ederim ilgin ve bilgi için sakin kullanıyorum mecbur olmasam kullanmam ama macbur kullanıyorum.

• Merhaba herkese iyi haftalar arkadaşlar. elimde eski civic aracımdan kalma teyp var. Fakat soketi yok nette biraz araştırdım bağlantı şeması bir tane buldum yanlış bağlantı yapmak istemiyorum sizce aşağıdaki şema doğru mu yardımcı olabilecek var mı?

• Mehmet abi Alla senden razı olsun bilgini paylaşıyorsun bizimle kısaltmalar da açıklar isen çok memnun olurum abi ben bilg programcılığı mezunuyum o kablolardan bulurum evde 12 volt adaptör var onunla teyp ı deneyeceğim senin soyleyecegin semaya göre ampuller de yolda gelince hepsini bir değiştireceğim iyi geceler.

• yunus__48 Y kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:42:59 >
  • Mehmet abi çok teşekkür ederim sen süpersin. bu dediklerine göre evimde 12 volt adaptör var onun ile teyp çalışıp çalışmadığını deneyeceğim,
  • yunus__48 Y kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:43:16 >
  • Hmm tamam Mehmet abi bağlantı soketni yapmaya başlayacağım. inşallah sayende güzel bir iş çıkacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.