Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün motor söktük. Alalı 3 ay olmuştu satan sahibi idi. Hiç bir şey yok demişti. Aracın silindir kapağı çatlak çıktı :( En ucuz nereden temin edebilirim sizce bu şekilde satmak mı mantıklı?
    Bu mesaja eklenen görseller:

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Merhaba arkadaşlar aracı toplamaya başladık :) eski sahibi çok dürüstmüş sadece silindir conta sı değiştirip kapatmışlar o çatlak silindir nasıl takmışlar anlamış değilim. Termostat bile değişmemiş hiç fotolar ekliyorum.

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus__48 -- 23 Haziran 2016; 8:52:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus__48

Merhaba arkadaşlar aracı toplamaya başladık :) eski sahibi çok dürüstmüş sadece silindir conta sı değiştirip kapatmışlar o çatlak silindir nasıl takmışlar anlamış değilim. Termostat bile değişmemiş hiç fotolar ekliyorum.

kolay gelsin, motoru takmadan bir güzel temizle hocam yağı kiri gitsin
  • yunus__48 Y kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:44:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcevahir

MErhaba abi, ayarı dediğin gibi yapıldı, biraz binince yine yapılacak en az 3bin km benzinde kullan dedi usta, tüm motor conta ve lastikleri değişti bilgi için teşekkür ederim. Silindir üst kapak çontası yan sanayi olanlar terleme yapar diye orjinalini aldık. Klima gazı ve alt davlumbaz bir kaç vakum borusu takılıp, avans ayarı yapılacak nasipse pazartesi çıkacak.
    Geçmiş olsun allah kazasız arızasız binmeyi nasip etsin..

Bende bugün aldım :) Motorda sorun yok fakat kalkışta bi titreme yapıyor sanırım yansanayi baskıbalata var araçta ufak ufak terletmeleri var oda altta gidişinde rolantisinde sorun yok bi klima açarsam rolanti biraz düşüyor oda normaldir sanırım.

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:44:47 >
  • flonky kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:45:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcevahir

ha arkadaşlar hatırlatayım eğer ihtiyacınız olursa araçlarınıza ait km sensörü ve boğaz kelebeği pozisyon sensörleri ve dörlü merkez cam açma kapama düğmeleri elimde mevcuttur. parçalar sıfırdır. bilginiz olsun.

hocam hız sensörü komple bu şekildemi

yoksa üstündeki parçamı

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Geçmiş olsun allah kazasız arızasız binmeyi nasip etsin..

Bende bugün aldım :) Motorda sorun yok fakat kalkışta bi titreme yapıyor sanırım yansanayi baskıbalata var araçta ufak ufak terletmeleri var oda altta gidişinde rolantisinde sorun yok bi klima açarsam rolanti biraz düşüyor oda normaldir sanırım.

Hayırlı olsun kardeşim, rolanti daha önce bende de düşüyordu bugün klima gazı basılınca tekrar deneyeceğim bakalım motor yapmak değiştirmiş mi? Ben motor yaparken boğaz kelebeğini de temizledik hiç temizlenmemiş çok kirliydi bakalım nasıl faydası olacak?

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Merhaba abi aldığım kapak düzgün çıktı taşlama yakmadık, avans olayını da ustaya soracağım. İyi günler.
  • chatlaxs kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:45:21 >
    Jant markasını çözemedim daha ama fena durmuyorlar hiç olmazsa arayışa gerek duymuyorum :)

• Güzelmiş kardeşim alt tarafa denk gelmiş 195 55 r15 sanırım
  • Mehmet abi merhaba aracı çıkardım fakat şöyle bir sorunum var otomatik sanzuman arıza isigi s yanıp sönüyor yavaş giderken değil de hızlaninca yanıp sönüyor birşey de yapmadık ama çözemedik soket lerde olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:45:43 >
  • Merhaba abi bugün oto yağ kontrol ettik on taraftaki iki soketi kontrol ettik wd40 ile temizledik. Vites geçişlerinde bir gariplik yok 1 2 d3 d4 hepsinde denedik sorun yok. Zaten aracı calsitirinca s sokuk oluyor biraz gidince de sıkıntı yok biraz daha gidince yanıp sönmeye başlıyor. Sol kapı direk dibi açtık beyin soketi göremedik iki bir soket var onu kisa devre yapınca motor arıza isigi yanıyor çekince sönüyor.paspas altındaki beyinde 3 tane cam göz var sadece sol baştaki kontağı açınca yanıp sönüyor diğerleri sokuk onlar ne işe yarıyor sanzuman ile mi alakalı onu da bilemedik. Kısacası ne yapti isek de ışık yanıp sönüyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 7 Kasım 2020; 23:46:2 >
  • Merhaba abi öncelikle iyi bayramlar. Dediklerini sira ile yapmaya başladım sigorta panelinden ecu ve s yazan iki sigorta soktum bekliyorum. Dediğin gibi oto için motor takozu almamıştım onun borusu boşta sanki çünkü şöyle baktim fgi enjeksiyonun arka tarafında aı yazan bir parça var bir elektrik soketi takılı bir boru fgi enjeksiyon arka tarafından geliyor diğer ucu boşta bu motor takozu na giden midir yoksa nereye takılmasi gerekir ? ( bu arda bilgin olsun abi motor takozu vakumsuz takmistim r d geçişlerinde ve sürüş te ses yapıyor motor çok sallıyor değiştirmek gerekecek sanırım )
  • Merhaba abi ecu sigortasını soktum 1 saat bekledim taktım. Yağ kontrol ettim yine aynı 200 mt gidince s ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Motor takozu giden boru resimdeki mi abi bir bunun boru ucu boşta idi ucuna vida taktım yine aynı :(

Bu mesaja eklenen görseller:

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.