Şimdi Ara

Honda Accord 2011 OEM Yedek Parça

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Honda Accord 2011 model aracım var ve “orjinal” olarak ön silecek, balatalar ve fren diskleri gibi parçaları bulamıyorum. Özellikle şuan acilen ön sileceklere ihtiyacım var ve orjinalini internette nereye baksam bulamadım.Servislerde de 250-300 Tl gibi afaki rakamlar istiyorlar. Yok mudur bunların orjinal parçalarının satıldığı biyerler? Özellikler İstanbul gibi biryerde...
    Honda Accord 2011 OEM Yedek Parça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdoking -- 1 Mart 2018; 1:44:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iki sileceği çıkarın koçtaşa gidin benzer boyuttaki Vette olanını alın takın. bitti gitti. Sileceği orjinal aramanın kafasını anlayabilmiş değilim.

disk ve balata için de trw, ferodo, stoptech tarzi üreticilerin online kataloglarından kodu bulun parçacılarda sorun.

Merak etmeyin orjinal denilenlerin de üretimini bu markalar basıyor. sadece alacağınız üründe Honda amblemi olmaz o kadar.
  • Honda'nın orijinal parçalarını sadece yetkili servislerinde bulabilirsiniz. Yağ filtresi, hava filtresi de dahil olmak üzere.
  • iki sileceği çıkarın koçtaşa gidin benzer boyuttaki Vette olanını alın takın. bitti gitti. Sileceği orjinal aramanın kafasını anlayabilmiş değilim.

disk ve balata için de trw, ferodo, stoptech tarzi üreticilerin online kataloglarından kodu bulun parçacılarda sorun.

Merak etmeyin orjinal denilenlerin de üretimini bu markalar basıyor. sadece alacağınız üründe Honda amblemi olmaz o kadar.
  • Accord zaten az satılan tutulmayan bir araç civic olsaydı her yerde peynir ekmek gibi bulunurdu ama accordun yedek parçalarını ya serviste öpülerek alacak ya da yan sanayi(varsa tabi:)))) ucuza alacaksınız ya da belki olursa netten yurt dışından sipariş vereceksiniz hep söylerim cruze accord vs...araçları alırken uzun vadede (parça,bakım,2.el vs...) gibi faktörler göz önünde bulundurulmalı diye.Özetle serviste bulunur ancak

• Silecek lastiği al hacı, değiştir gitsin,
  • Silecek için hiç boşuna servise para kaptırmayın. Yukarda arkadaşın dediği gibi silecekleri söküp yanınıza alın, Koçtaş ve Bauhause tarzı yapı marketlerinden birebir ölçüsünde silecekleri bulursunuz. Sorunsuz ve çok uygun fiyata halletmiş olursunuz ama balata ve diskler için orjinalini bulmak en doğrusu. Gerekirse servise yaptırın gitsin, biraz fazla verirsiniz ama içiniz rahat olur.
  • leonheart07 kullanıcısına yanıt
    Balata ve diskleri kesinlikle orjinal alıp taktırıyorum bulamadığım zamanda serviste yaptırırım. Arabanın belki silecekler önemli olmasa bile diğer parçaları sürenin güvenliği açısından kesinlikle orjinal olması gerektiğini düşünüyorum ben de. Ama ben biraz orjinalci kafasında bir insan olduğum için böyle diretiyorum malesef bu konuda biraz mendeburum

• valla benim arabanın balataları serviste 350TL (disk değil balata) dışarıda Ferodo 80TL performans aynı hatta ferodo daha iyi bile olabilir.
  • _opeth kullanıcısına yanıt
    Belki haklısındır ama ben yinede disk yada balatada orjinalin dışına çıkmam. Önceki ön disklerimin inceliği 10mm kadar inmişti ve servislerde çok kez uyarmışlardı diskleri mutlaka değişin diye en son radde olarak 20mm daha incesinde yüksek risk var dediler ama ben birazda cahilliğimden dolayı pek uymadım ve kullanmaya devam ettim. En son geçen hafta 10mm ye kadar inceldiğini söylediler disklerimin ve en ufak firende bile parçalanmasının an meselesi olduğunu söylediler. Ve ben çok yüksek hızlarda agresif süren birisiyim ve iyikide orjinal dışına çıkmadım. Belki yan sanayi ürünü kullanıyo olsaydım disklerin parçalanmasından dolayı ölecektim kim bilir...Diski alıp incelediğimde ne kadar aşınıp inceldiğüni gözlerimle gördükten sonra disk ve balataların ne kadar hayati önem taşıyabileceğini geçte olsa öğrendim böylelikle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.