Şimdi Ara

Honda Accord 2.4 nedir, ne değildir? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.420
Cevap
38
Favori
155.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yol tutuşu hakkında objektif ve dürüst bir bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Sevgili fatih,dediğimi yapın yaptığımı yapmayın felsefesi mi ? Bir de bu hızı Teleflex lemi yaptın ?

Hocam filozofluktan değil, Teleflex'in verdiği "yüksek devirlerde dahi benzine geçmeyecek" taahhütünü test ettiğimden çıktım o hızlara.
    LPG ile evet.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan Aras

Yol tutuşu hakkında objektif ve dürüst bir bilgi verebilir misiniz?

Günaydın

Yol tutuş ve süspansiyon sertlikleriyle alakalı bir bilgi vermemişim, evet.

Şöyle söyleyebilirim:
    Süspansiyonlar orta sertlikte. Ne sert ne de yumuşaklar.
    Arnavut kaldırımından geçmedikçe bir "takır takur"luk söz konusu değil.

Yol tutuşu için de söyleyebileceğim şeyleri bir "yol kullanıcısı" olarak söyleyebilirim. Daha hassas yorumları, daha üst düzey performans araçları kullananlardan alabiliriz.

Aracın yol tutuşuyla alakalı bana sıkıntı veren bir şey yaşamadım. VSA'nın bile şu ana dek ancak birkaç virajda devreye girdiğini gördüm.
    Beş noktadan bağlantılı arka amortisörler işlerini iyi yapıyorlar.

Daha tecrübeli arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz.

Selamlar

• 2004 yılı yazında binmiştim 2.4 Executive'e... uçak gibiydi resmen, koltuğa yapıştırıyordu, içi dışı muhteşem bir araba ama kaportası genelde o ve önce ki yıllarda olduğu gibi çok zayıf, 2003 model civic ve 2005 model accord'u baya incelemiştim, kapıları kaputu ve bagaj kapağı bana inanılmaz hafif gelmişti, bizde de 2003 megané I vardı
  • Klima kompresörleri sıkıntılıdır 160-170 bin km lerde arıza yapar

Bendede yaptı Amerikadan getirttim 170 usd + shipping tuttu ama uymadı kablo baglantıları farklı...

Amortisörleri dereceli koni amortisörlerle değiştirirseniz yol tutuş oldukça artıyor.. Irak'a defalarca gittim ırak benzini ile normal arabalar yolda kalırken hiç bir problem yaşamadım..
  • 2.4 accord manuel yok dimi?

Güzelim performansı otomatik şanzuman baltalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

2.4 accord manuel yok dimi?

Güzelim performansı otomatik şanzuman baltalıyor.

6 ileri düz vites Honda tarafından üretilmiş (ve de hala üretilmekte) olup Honda Türkiye tarafından yurdumuza getirilmemiştir.

@Cela Soylu
    Klima kompresör sorunuyla alakalı çok az şikayet duydum. Ki onlardan biri sensin, biri de benim.

Benim aracımın kliması garanti süresi bitmiş olmasına rağmen iyi niyet garantisinden 2009 yılında değiştirildi.

Fakat bu durum kimseyi korkutmasın. Çok nadir yaşanan bir durum.
    Hatta öyle ki Arap ülkelerinde en çok kullanılan araçlardan biri Accord olup, klima orada her şey demektir.

Selamlar

• Yol tutuş ile alakalı bir takım spekülasyonlar var.Honda nın yol tutuşu zayıf.Accord sınıfında çok geride gibi...Ben 99 model Amerikan kasa kullanıyorum.Ne yapsam yoldan çıkaramıyorum.Vsa da yok üstelik.Bence 5 noktadan bağlantılı bağımsız çift salıncak ve viraj denge çubukları işini iyi yapıyor.Lastiklerim mevsimlik ve extrem durumlara hazır.Bir de viraja girdikten sonra frene basmıyorum.Yalnız , 2.4 alınca 190 beygir beni yoldan çıkarır mı bilmiyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Yol tutuş ile alakalı bir takım spekülasyonlar var.Honda nın yol tutuşu zayıf.Accord sınıfında çok geride gibi...Ben 99 model Amerikan kasa kullanıyorum.Ne yapsam yoldan çıkaramıyorum.Vsa da yok üstelik.Bence 5 noktadan bağlantılı bağımsız çift salıncak ve viraj denge çubukları işini iyi yapıyor.Lastiklerim mevsimlik ve extrem durumlara hazır.Bir de viraja girdikten sonra frene basmıyorum.Yalnız , 2.4 alınca 190 beygir beni yoldan çıkarır mı bilmiyorum...

Bende 99 3.0 V6 var.
    Yol tutuşu bana virajlarda çok fazla güven vermiyor. 4 adet amörtisörü geçen sene orjinalleri ile değiştirmiş olmama rağmen.
    Konfor amaçlı bir süspansiyon tercih edilmiş. Fazla yana yatıyor ve frenleri de zayıf kalıyor gibi.
    Yüksek hızlarda bir sorun yok ama ağırlığın da etkisiyle viraj vs. dikkatli olmak lazım.

Bizim kullandığımız kasa Amerika pazarı için tasarlanmış olduğundan onların gereksiimlerine göre yapılmış. Uzun yolculuklar yorulmadan yapılabiliuor, konforlu. İçi genişve ferah. Ama yol tutuş konusunda Avrupalılar kadar sert kullanıma karşı hazırlıklı değiller.

Sırf bu yüzden Tein coilover getirtip takmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 19 Ekim 2011; 9:56:44 >

• 2.4 İLE İLGİLİ KAFAMDAKİ SORULARA CEVAP VERİLMİŞ,ÇOK BEĞENDİM.
    BEN 2.4 ACCORD ALICAM DEYİNCE BANA "O ARABADAN SONRA ZOR ARABA BEĞENİRSİN "DEDİLER.DEMEK Kİ HAKLILAR.
    EPİCA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM,KARARIMI BU YÖNDE DEĞİŞTİRDİM.
    2 .ELİ BUNUNDA YAVAŞ.AMA BENİM İSTEDİĞİM KIVAMDA,BEN BİRAZ SPOR ,BİRAZ GÜÇ, BİRAZ KARİZMA ,BİRAZ SANAYİNİN YOLUNU UNUTAN BİR ARAÇ İSTİYORDUM,BİRAZLARIN HEPSİ BUNDA.....ACCORD 2.4 OLMALI.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnnm

2.4 İLE İLGİLİ KAFAMDAKİ SORULARA CEVAP VERİLMİŞ,ÇOK BEĞENDİM.
    BEN 2.4 ACCORD ALICAM DEYİNCE BANA "O ARABADAN SONRA ZOR ARABA BEĞENİRSİN "DEDİLER.DEMEK Kİ HAKLILAR.
    EPİCA ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM,KARARIMI BU YÖNDE DEĞİŞTİRDİM.
    2 .ELİ BUNUNDA YAVAŞ.AMA BENİM İSTEDİĞİM KIVAMDA,BEN BİRAZ SPOR ,BİRAZ GÜÇ, BİRAZ KARİZMA ,BİRAZ SANAYİNİN YOLUNU UNUTAN BİR ARAÇ İSTİYORDUM,BİRAZLARIN HEPSİ BUNDA.....ACCORD 2.4 OLMALI.........

bence güzel bir tercih yaparsın ve fiyatına göre hakikatende doyumsuz sürüş keyfi ve sorunsuzluk harikası bir araç. bazen hanıma diyorum satıcam hanım bile ben başka araç istemiyorum diyor. şaka bir yana ama ben bile başka araçta yapamıyorum artık

• Bugün 510.000 kilometrede bir 2.4 Accord kullanıcıyla tanıştım.
    Detayları bana iletecek. Ben de paylaşacağım.

Selamlar
  • Adam ortalama 70 bin km.yapmış yılda.Böyle giderse 6 yıl sonra km.saatini başa döndürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Bugün 510.000 kilometrede bir 2.4 Accord kullanıcıyla tanıştım.
    Detayları bana iletecek. Ben de paylaşacağım.

Selamlar

Yakın bir akrabamız 2004 yılında almış ve 2008 yılında elden çıkarmıştı, sattığında araç 250.000 kilometredeydi , bakımları dışında 1 lira bile masraf yapmadığından bahsederdi.Söylediğine göre far ampülünü bile değiştirmemiş.(Aynı aracı 1 yıl önce gördüm geri geri kullanıp 170.000 kilometreye indirmişlerdi.)

Benim Accord 2.4 hastalığım o yıllardan başladı , birkaç defa kullanma imkanı bulmuş ve resmen aşık olmuştum.(O zamanlar bende europa vardı )

Şimdi jazz ım var , aracımdan çok memnunum, performansı hariç.Broadway lerde geçiyorya beni, sinir oluyorum.

• Accord 2.4 Executive
    Orijinal 82 binde (60bin bakımı 1 sene önce yapılmış)

Böyle bir araç buldum, kaça alınır, kaç eder acaba bugünün şartlarında?
  • Değişen boyanan parçası var mı , kaç model. Linkteki araçla kıyaslayabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sah-hatasiz-orjinal-boyadegisen-yok-yetkili-servis-bakimli-61382708/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: asidenge

Accord 2.4 Executive
    Orijinal 82 binde (60bin bakımı 1 sene önce yapılmış)

Böyle bir araç buldum, kaça alınır, kaç eder acaba bugünün şartlarında?

Eğer araç cidden çok temizse ve 2005 ise ben 35'e kadar veririm.
    31-32'ye araç alıp da yok lastiğiydi, rotuydu incik boncuğuydu uğraşacağıma...

Selamlar
  • Bahsettiğim arabayı aldım çok şükür :)
    Accord 2.4 Executive
    Orijinal 82 binde

Gittim hemen bakım da yaptırdım, çiçek gibi araba yakıtı dışında :)

Hava Filtresi
    Yağ Filtresi
    Polen Filtresi
    Bu üçü 30 TL tuttu.

Motor yağı, Castrol Edge 5W-40 koyduk 5 litresi 80 TL.

Ustaya da 25 TL verdim. Toplam bakım masrafı, ekstralarla birlikte 150 TL oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asidenge

Bahsettiğim arabayı aldım çok şükür :)
    Accord 2.4 Executive
    Orijinal 82 binde

Gittim hemen bakım da yaptırdım, çiçek gibi araba yakıtı dışında :)

Hava Filtresi
    Yağ Filtresi
    Polen Filtresi
    Bu üçü 30 TL tuttu.

Motor yağı, Castrol Edge 5W-40 koyduk 5 litresi 80 TL.

Ustaya da 25 TL verdim. Toplam bakım masrafı, ekstralarla birlikte 150 TL oldu :)

Hocam hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın

Fiyat sorsak ayıp etmiş olur muyuz acaba?
    Bir de genel izlenimlerinizi alsak.

Bu arada yağ ve polen filtrelerine eyvallah da, hava filtresini orijinal alın derim Honda yetkili servisten.

Selamlar, sevgiler.
  • Yakiti nasil,lpg de iyi mi?
    ben biraz sert kullaniyorum 280 yakar mi.ankarada gaz 2,10 opette.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.