Şimdi Ara

Hometech WI101 | Ana Konu (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.401
Cevap
45
Favori
166.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gnb de 7000 mah batarya var o farkı kapatacağını düşünüyorum. n2810 ile z3735 nin enerji tüketimi bakımından devasa bir fark yok gibi , ayrıca usb 3,0 ve tabi ki sata ile bağlanan hdd olmasa çok büyük avantaj.
    gnb de Hometech' de olduğu gibi parçalar anakarta gömülü mü ? Öyle değilse gnb ye 4gb ram taksam uçar diye düşünüyorum birde klavyenin içindeki hdd yi ssd yapsam güzel bir şey çıkar ortaya bence.
    Testlerde n2810 un geride olması çok büyük fark yaratır mı ?

Edit: Yaklaşık 7000mah batarya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi socket 939 -- 6 Şubat 2016; 11:57:30 >
  • Çanta işini ne yaptınız? Çanta lazım cihaza.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarih 6 ocak dostlar.almaya değer mi ? a101 arayıp kapı kapı

amaç:internet kullanımı,film izleme,hdmi ile tv ye aktarım.yazıcıya bağlama.
  • İzmir buca hipodrom yakininda bir a101 de 349 lira idi gecen hafta. gormesem daha iyiydi tabi :) yeni acildiklari icin ozel fiyatli gonderiyormus merkez. ismini yanlis hatirlamiyorsam 30 agustos ortaokulunun karsi sokaginda idi. o tarafta oturan varsa bakabilir.

• N2810 işlemci ürüne bakanlar, n2810 güç tüketimi Z3735F göre 3 kat daha fazla. Birisi tablet ve telefonlar düşünülerek yapılmış işlemci, diğeri giriş seviyesi laptoplar için düşünülmüş bir ürün.

Amaç mobilite ise, Z3735F ve türevi x8300/x8500 gibi işlemcilere bakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: es2015

İzmir buca hipodrom yakininda bir a101 de 349 lira idi gecen hafta. gormesem daha iyiydi tabi :) yeni acildiklari icin ozel fiyatli gonderiyormus merkez. ismini yanlis hatirlamiyorsam 30 agustos ortaokulunun karsi sokaginda idi. o tarafta oturan varsa bakabilir.

Bu mağazalara bakma durumu olan var mı acaba yardımcı olabilecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: John Dillinger.

tarih 6 ocak dostlar.almaya değer mi ? a101 arayıp kapı kapı

6 ocak muabbeti nedir hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalim2551

quote:

Orijinalden alıntı: John Dillinger.

tarih 6 ocak dostlar.almaya değer mi ? a101 arayıp kapı kapı

6 ocak muabbeti nedir hocam?

6 ocaktan kastım bu saatten sonra alınırmı anlamında söyledim
    yoksa kampanyanın son gününü yoksa bitiş gününü bilmiyorum,yanlış anlamayın yani

• Rue des Etoiles kullanıcısına yanıt
    Bios ayarlarini kurcaladim hic acilmiyor c7 state sanirim romu hic acilmayan cihaza nasil atariz yada tus kombinasyonu varmi tsk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biosu kurcalarken blqck screen oldu acilmaz tus kombinasyunu yada bios atma yolu varmi brick sanirim

• Simsiyah ekran hic bisi yokkkk isikmisik da yok

• Brick olan cihaza bios nasil yazilir bios recovery yani
  • tableti hala aktif olarak kullananlar ne durumda acaba arkadaşlar ? almaya değer mi sizce ? önerirmisiniz

overclock yapan oldumu cihaza?

en önemli konu HDMİ ile tvye görüntü aktarırken takılma donma duraksama oluyormu ? özellikle online film izlerken

3-4 senelik ömür biçebilirmiyiz bu cihaza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Dillinger. -- 15 Şubat 2016; 23:48:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dengesiz74

Brick olan cihaza bios nasil yazilir bios recovery yani

Bios dosyasi varsa ben yazarim
    https://youtu.be/EAmO6yzpt8c
    https://youtu.be/WrxxAk5BltU

• John Dillinger. J kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata bundan daha iyi cihaz bulabiliyorsan hiç düşünmeden al. Intel'in stick computer denilen ve donanım bakımından bununla neredeyse aynı özellikteki flash bellek benzeri cihazlarını 550-600 tl civarında satıyorlar ki o fiyatları kesinlikle hak etmiyor bunu hem tablet hem de netbook olarak kullanabilirsin.

Hdmi hiç denemedim ancak problem olacağını zannetmiyorum. Bir tek Hevc H265 kodekli dosyalarda problem çıkıyor, videoyu gösterirken frame atlamaları falan oluyor, sistemin gücü yetmediğinden değil de söz konusu dosyaların optimizasyonu ile alakalı. Belki ilerde bir sürücü yada uyumlu bir oynatıcı ile çözülür. İşlemcinin overclock'a izin vereceğini düşünmüyorum. Ancak bios problemli, uefi türü bios'lar ne yazık ki başka sistem kurmayı zorlaştırıyor. Eğer normal bios olsaydı çoktan Win10'u kaldırıp Linux kurmuştum.
  • Windows 10 a yükseltip,ekranda yön sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilirim.

• hp nx7400 laptopumu satıp bunu almayı düşünüyorum ama kronik sorunları var sanki bundan memnun olan var mı

• tachyon kullanıcısına yanıt
    İlginize tesekkur kendim becermek istedim cihaz bulamadim disardakiler 100tl istedi sevisi kargo dahil 40tl istedi sadece git gel sure uzun 2 hafta gibi

• Hocam o pc'yi hemen sat ve bu cihazı al. Şu an Wİ101'den yazıyorum. Haftasonu A101'den aldım 449 TL'ye. Hiç ümidim yoktu ama buldum. Bende de Lenovo Thinkpad SL500 laptop vardı. Şimdi ardiyede artık. Emin ol bu c fiyatına göre muthiş bir cihaz. Ayrıca internette bu cihalzla ilgili yapılan incelemelerin hiçbiri yeterli değil. Hatta gereksiz bile diyebilirim. Şimdi kısaca bu cihazla neler yapabileceğinizi söylüyorum. Bizzat kendi deneyimlerimdir.

1. İnternette hemen hemen hiçbir sıkıntı olmadan gezebilirsiniz. Bu ne demek? En yoğun görsellere veya flash içeriklere sahip sitelerden 7-8 tab açıp rahatlıkla geziyorsunuz. Dokunmatik hassasiyeti harika. Kalibrasyon ihtiyacı dahi duymuyorsunuz.

2. Tablet modunda da pc modunda da çok kullanışlı bir cihaz. Sadece tablet modda iken, örneğin bir alışveriş sitesinde gezerken fiyat sıralaması yapmak istediğinizde dokunmatik ekranda biraz zorlanıyorsunuz. Ama onun da yöntemi var. Kullandıkça öğreniyorsunuz.

3. Bay Trail Z3735F İşlemci performansına gerçekten çok şaşırdım. Hoetech muadillerine göre en az 350 TL daha ucuz iken, konu 3736F ve 3740F (bunlar daha üst modelleri) gibi işlemciye sahip cihazlar olunca aradaki fark 1000 TL'lere çıkıyor. Ve emin olun aralarında hissedebileceğiniz bir performans farkı yok. Hatta Z3735F'in grafik yongası yük altında kısmen daha yüksek saat hızında çalışıyor.

4. Böyle bir aletin oyun performansından söz etmek saçma olur. Ama söz edicem. Çünkü etmeliyim. NFS Most Wanted (2005) yükledim. Sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Garip ama evet. Orta ayarlarda donmadan ve takılmadan oynuyorum. Bilen bilir oyun eski sayılabilir ama 'motion blur' efektine sahip bir oyun. Yüksek ayarları denemedim. CS 1.6 da yükledim. Yine sorunsuz online oynuyorum.

5. Hafif, portatif bir bir cihaz. Oyun oynamazsanız pili ortalama 7 saat gidiyor. Bence süper bir süre. Şarj olma süresi biraz uzun. Tam test etmedim ama 4-5 saat arası sürecektir. Şarja takıp %50 parlaklıkta kullanırsanız (ki gündüz dahi %50de kullanıyorum, yani yeterli) şarjınız yavaş da olsa doluyor.

6. Her laptopta olduğu gibi Tv'ye bağlanabiliyor. Az önce film sitelerinden birinden HD bir film açtım. Hiçbir frame kaybı, ses kayması, donma-takılma olmadan şaşılacak seviyede iyi oynatıyor. Benim Lenovo SL500'de video performansı bu kadar iyi değildi.

7. Ön ve arkada 1'er tane kamerası var. Bunların performansından bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Olması bile yeterli bence. Ben zaten kullanmıyorum.

8. Office Mobile yüklü geliyor. Ama dediğim gibi Mobile. Yani bildiğiniz Office değil. Birkaç tane Word ve Excel dosyası açtım. Gayet hızlı açıyor.

9. 4 gündür aktif kullanıyorum. Hiçbir kronik sorunla karşılaşmadım.

10. Ses seviyesi fiyatına göre iyi. Bende USB hoparlör var. Youtube'dan müzik filan açınca onu kullanıyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herhangi bir internet sitesinde bulableceğiniz bilgileri yazmadım. Bunlar daha çok kullanıcı deneyimleri. Zaman bulursam video olarak da incelemesini yapmayı düşünüyorum, çünkü gerçekten internette bu cihazla ilgili düzgün bir inceleme yok. Düzgünden kastım, amaca yönelik olması. Teknik bilgi her yerde var. Önemli olan bu cihazla ne yapılır ve nereye kadar yapılır? Bunları anlatmak lazım.
    Kısacası şiddetle tavsiye ederim. Bu fiyata böyle bir cihaz yok piyasada. Aklınıza gelen soruları cevaplayabilirim. Mersin'de yaşıyorum. Burdaki A101'deki mağaza sorumlusu 1 tane daha isterseniz getirtirim demişti. İsteyen olursa sordurabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytamal -- 16 Şubat 2016; 22:18:13 >

• hocam size zahmet şöyle geniş kapsamlı bir inceleme videosu hazırlasanız şahane our

@Aytamal
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.