Şimdi Ara

Home Assistant ve Akıllı Evler[ANA KONU] (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.172
Cevap
209
Favori
89.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Blc26 B kullanıcısına yanıt
    Hocam alarm modeli ne?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • berkans kullanıcısına yanıt
    Kerui ancak fotoğraftaki farklı bişey. 433mhz çalışan bir sistem. Aklıma konuda bahsi geçen sonoff cihazlarin çalışma mantığı geldi. Fotoğraf takı Tuya Smart ile çalışıyor. Prizi kontrol ediyorsa e27 duyu ya da akıllı LED lambalari da pır sensör tetikleyince açıp kapatır diye tahmin ediyorum. Ne dersiniz

• Hocam Kerui gordugum kadarıyla Tuya ıle calısan bır sıstem. Pırlerı de 433mhz. Ben acıkcası Home Assıstant destegı oldugunu dusunmuyorum ancak HA kurup sızde deneyebılırsınız. Eger pırlerın destegı var ıse o zaman ıstedıgınız her seyı yapabılırsınız. Sadece burada desteklemesı onemlı.

Cok eskı bır ha ıletısınde bır kısı basıt ayarları sonoff rf brıdge ıle yapabıldıgını soylemıs. Mq2tt kullanarak sıstemı ıdare edebılmıs ama acıkcası benım bır bılgım yok.

Yıne baska bır ıletıde

"I bought one PIR to try and it works great combined with a Sonoff Brigde. The PIR just sends a 433 MHz signal which the Bridge fairly receives. Great to know!"

pırlerın sonoff brıdge kullanılarak ha tarafına tanıtılabıldıgı yazılmıs. Bu arada yukarıda yazdıgım gıbı dırek baglantısıda olabılır resmı entegrasyonla. Yontemlerı denemenız lazım.

• S-link zigbee gateway cihazımı home assistana nasıl integration yapabilirim bilen var mı?

Slink tuya zigbee cihazında kapı hareket ve ısı sensörlerim var ama bir turlu bu sensorlerimi home assistant'a göstermiyorum.Sanirim önce slink gateway cihazımı integrate etmem lazım ama onuda nasıl yapicam bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgammm T kullanıcısına yanıt
    Tuya entegrasyonunu kurdun mu ? Onu kurarsan destegi varsa gelir cihazlar. Bende kalorifer trv’leri icin slink gateway var ve gecen sene martta guncelleme ile tanimaya basladi.

• Mutlu haberi ilk ben vereyim.

Home Assistant ve Akıllı Evler[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaskiney -- 12 Eylül 2022; 22:26:0 >
  • gaskiney kullanıcısına yanıt

Harika haber. Bende daha once aldıgım duyumla olacagını soylemıstım. Uzun zamandır uzerınde calısılan bır sey bu. Sanırım artık son asamalarında. Alexa'nın Turkce olması ıle beraber Turkıye'de kı akıllı ev sektorunde bır cok sey degısecek.

Bu arada sızde, Amazon hesbaınızda, bolge ABD mı secılı yoksa Turkıye'mı ?

• Bende bunu bekliyordum. Kendimizi zorla seçtiremiyormuyuz? 😂

Şimdi maile tekrar baktım da ekranlı echo sahiplerine gitmiş. Bendeki normal echo :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan887 -- 13 Eylül 2022; 10:56:56 >
    Türkiye seçili.

• Merhabalar.

Philips tv, hue ürünleri, apple tv ve xiaomi mi box ile hangi modeli kullanmak mantıklı.? Alexa mı yoksa google assistant - home mi.?

Slink gateway ve slinl priz homeassistanta geliyor ancak kapı,hareket ve ısı sensorlerim gelmiyor.Sirf bunlarıda gösterebilmek için usb bağlantılı gateway satın aldım bakalım işe yarayacak mı.

• Evdeki xiaomi robot süpürgeyi ha üzerinden kontrol edebiliyorum,hatta haritası da ekrana geliyor ve ekrandan supurgenin gezdiği yerleri izleyebiliyorum ancak harita üzerinden tıkladığım alanların temizlenmesini sağlayamadım.
    Bunu yapabilen var mı?

• Herhangi bir Bluetooth hoparlör veya ev sinema sistemini kablosuz bağlayıp ha üzerinden müzik dinleyebiliyor muyuz?

• @berkans hocam, elimde zigbee özelliği olan echo 4.nesil var. Moes termostatik vana, sonoff derece, hue lamba vs. Zigbee üzerinden kolayca bağlandım. Ayrıca cihazların skills leri kurmalı mıyım. Kurup kurmamanın ne gibi faydası var.

• Hıc kullanmadım hocam ama eger arayuzde, devıces bolumunde gorunuyorlarsa skılls kurmanıza gerek olmaz. Skılls bulut kullanımıdır sız su anda lokal kullanımdasınız. Yalnız tabı Alexa uygulaması ne verıyorsa onu yapabılırsınız sadece. Skılls kurarsanızda gercı, skıll uzerınde sıze ne verıyorlarsa ancak onu yonetebılırsınız.

Ornegın bende 360 robot supurge var. Skılls'ı uzerınden sadece baslat veya yuvaya don yapabılıyorum. Oysakı cıhazda tonla ozellık var.

Alexa uygulaması uzerınden kurdugunuz cıhazların yapabıldıklerıne bakın sonra skılls kısmından yapabıldıklerını karsılastırın.

• tolgammm T kullanıcısına yanıt

Bunu nasıl yapıyorsunuz? Hangi entegrasyon ile? Bende vacuum 1C modeli var, eklenir mi acaba?

• Soru soracağız ama kimseler yok

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.