Şimdi Ara

Hollanda mi Finlandiya mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar an itibari ile egitimimi polonya da tamamliyorum. Ulkenin tamamen koy gibi olmasi ve insanlarin cahil olmasi burda psikolojimi bozdu kizlardan baska birseyi yok ve 3. dunya ulkelerinde yasayamadigim icin uni dolayisiyla Hollanda veya Finlandiya okullari arasinda kaldim. Hollanda mukemmel bir yer gerek international olmasi gerek se havasi ve yasam sartlari ama oteki tarafta Finlandiyanin okullarinin mukemmel olmasi ve dogasi beni cezbediyor. Bilgili arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

• Türkiye varken başka yerlere gidilmez. Cennet gibi ülke. Katılanlar +
  • Fillanda
  • Adana
  • Liberland. Bir okulun kampusu ulkenin yarisini kapsiyor
  • Eğlenmek istiyorsan Hollanda
    Ciddi eğitim istiyorsan Finlandiya
  • Hollanda bir kere Amsterdam var benim için dünyanın en mükemmel şehirlerinden biri.
  • Bagcilar universitesi

Hollanda tabi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: -A

Hollanda bir kere Amsterdam var benim için dünyanın en mükemmel şehirlerinden biri.
    tabikide beyaz zambaklar ülkesi
  • Dostum Paralı mı okuyorsun
  • Polonya'yı nasıl beğenmedin yav çok güzel bir ülke bence ama genede sen bilirsin.Bence hollanda
  • Troll değilse durum vahim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukjack

Troll değilse durum vahim
    finlandiya.
  • Bence finlandiya yı tercih et eğitim sistemi en çok övülen ülke
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Bence finlandiya yı tercih et eğitim sistemi en çok övülen ülke
    Polonyayı niye sevmedin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruiser33

Polonyayı niye sevmedin?

insanlar irkci ve geri kafali. Ulke cok geri kalmis durumda. Dilleri cok zor. Okudugum uni polonyanin en yuksek puan alan okulu dunya siralamasinda 503. sirada ve ona ragmen hem hocalardan hem de ogrencilerden irkcilik goruyorum.ulkede yapilacak hicbirsey yok gece club leri disinda. Ve en onemlisi ben yurtta kalamiyorum bu yuzden ev tutmak gerekiyor ev kiralari ucuk vaziyette. ortalama bir 1+1 aylik tum masraflarla 2200-2500 zloty arasinda ki bu rakamda 2000 tl civari. Yani harcadigim para zaten aylik 800 euro civari madem bu kadar harcayacagim adam gibi bir ulkeye gideyim diye dusunuyorum.
  • Okumak icin finlandiya daha uygun ama hayatini yasmak istiyosan kesinlikle hollanda benim icin hollanda yaslanma sehri
  • hollandadan uzak dur. burdakiler atip tutuyor. hollandada ki gurbetcilerle konus buradan bir gidim yardim alamazsin. benim tanidik arkadaslar var hollandada. yasamin pahaliliginden sikayetci hepsi. bildigim kadarinile hollanda da diger avrupa ulkelerinden daha zor. tanidigim cogu gurbetci hollandada imkanim olsaydi 1 dk kalmazdim dedi. hepsi almanya istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tides Of Blood

quote:

Polonyayı niye sevmedin?

insanlar irkci ve geri kafali. Ulke cok geri kalmis durumda. Dilleri cok zor. Okudugum uni polonyanin en yuksek puan alan okulu dunya siralamasinda 503. sirada ve ona ragmen hem hocalardan hem de ogrencilerden irkcilik goruyorum.ulkede yapilacak hicbirsey yok gece club leri disinda. Ve en onemlisi ben yurtta kalamiyorum bu yuzden ev tutmak gerekiyor ev kiralari ucuk vaziyette. ortalama bir 1+1 aylik tum masraflarla 2200-2500 zloty arasinda ki bu rakamda 2000 tl civari. Yani harcadigim para zaten aylik 800 euro civari madem bu kadar harcayacagim adam gibi bir ulkeye gideyim diye dusunuyorum.

Hocam ben gittim Polonya'da kaldım sizin dedikleriniz tam tersi insanları özellikle kızları gayet sıcak kanlılar şehir olarak yani Varşova olarak gayet güzel ve altyapısı sağlam bir şehir soğuk bir yer olmasa Polonya'da yaşamayı düşünebilirdim özellikle gdanskı çok beğenmiştim ama çok soğuktu eğitimi içim bişey diyemem

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunsparce

quote:

Orijinalden alıntı: Tides Of Blood

quote:

Polonyayı niye sevmedin?

Hocam ben gittim Polonya'da kaldım sizin dedikleriniz tam tersi insanları özellikle kızları gayet sıcak kanlılar şehir olarak yani Varşova olarak gayet güzel ve altyapısı sağlam bir şehir soğuk bir yer olmasa Polonya'da yaşamayı düşünebilirdim özellikle gdanskı çok beğenmiştim ama çok soğuktu eğitimi içim bişey diyemem

ne kadar kaldin bilmiyorum ama ben 3 yildir yasiyorum. ilk baslarda bende oyle dusunuyordum fakat avrupaya acilinca bol bol gezme firsati buldum kafadan 15 tane ab ulkesini gezdim cogunda da 1-2 aylik surelerce yasadim bulgaristan-polonya ikilisi kadar kotu ulkeler gormedim. burda polonyalilarla dalga gecerken polonyanin avrupanin en buyuk koyu oldugundan bahsederler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.