Şimdi Ara

Hızım iyi ancak video izlenmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    0.83 mbps upload hızı

Fiber net kullanıyorum ve bunlar yeterli diye düşünüyorum ancak 720p kalitede film izlerken sürekli takılma sorunu yaşıyorum. Farklı sitelerden denememe rağmen bu sorun devam etmekte. TTNet çalışanları bana dns verdi ancak onla da aynı şekilde devam ediyor. Sorun neyden kaynaklanabilir?

• aynı sorunu bende yaşamıştım dns verdiler felan ama işe yaramamıştı arıza kaydı oluşturdular bişeyler yapıp ettiler sonunda hallolmuştu. tarayıcıdan sayfa açarken bile donuyodu sayfa benimde hızım yüksek olmasına rağmen.
    arayan görevli kablolarda sorun olabilir demişti ev telefonunu uzun uzun çaldırın kablolar oksitlenme felan yapıyo olabilir demişti sıkıntı kablolardadır BELKİ.
  • Watch dees. kullanıcısına yanıt
    Şimdi görüşme yaptım 75 GB doldurduğumu söyledi. Tek yaptığım günde 3 tane 720p dizi izlemek, bu ay indirdiğim toplam 10 gb lık dosya var. Onun dışında LoL oynuyorum ve oyun başına 100 mb geçmiyor. Tüm bunlarla 75 GB doluyorsa bu işte bir iş vardır.

Kablom cat5 telefonda hemen her gün çalar. Bu yönde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
  • yukarıdaki hızları görünce kotayı doldurma ihtimali olduğunu düşünmedim.
    geçer hocam nasıl geçer bilmiyorum ama geçiyo siz 3 tane 720 p dizi izliyosunuz bende günde 1 720p film izleyerek 50 gb kotayı dolduruyodum mecburiyetten 100 gb yaptım işin ilginci yaptıklarım değişmedi ama şimdi 100 gb tıda geçiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurathanM

Şimdi görüşme yaptım 75 GB doldurduğumu söyledi. Tek yaptığım günde 3 tane 720p dizi izlemek, bu ay indirdiğim toplam 10 gb lık dosya var. Onun dışında LoL oynuyorum ve oyun başına 100 mb geçmiyor. Tüm bunlarla 75 GB doluyorsa bu işte bir iş vardır.

Kablom cat5 telefonda hemen her gün çalar. Bu yönde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

günde 3 tane 720p dizi izleyerek dolması çok normal
  • 200-300 mb arası değişiyor boyutları. Bu durumda 75 GB doldurmam biraz garip geldi. Ben mi ynalış biliyorum? Daha önce telefondan izlediğim için boyutlarını az çok biliyorum.
  • Diziyi izlemek yerine indirin öyle izleyin hem ne kadar kullandığınızı da hesaplarsınız. Veya windows 8 de tahmini veri kullanımı var ona da bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba akk dışında eğer videolarda (özellikle yabancı kaynaklı siteler) sorun yaşarsanız birde norton dns deneyin, çözüm olmazsa vpn ile deniyor arkadaşlar sanırım çözüm çok yani.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Norton DNS nasıl kullanacağım? Verdiği değerleri internet protokolü 4'ten tercih edilen dns lere değerleri yazdım. Ancak sorunuma çözüm olmadı.
  • modemdeki IGMP ayarlından dolayı olabilir.
  • GokberkTunc kullanıcısına yanıt
    5650 modelini yeni aldım. 2 yan odadan 2 tane çubuk çekiyor. Sıkıntısı olduğu kesin. Ayrıca bazen odamda bile (50 cm yanımda modem) bazen tek çubuğu çekmeyebiliyor. Bunun yanı sıra o dediğiniz ayarı nasıl yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurathanM

5650 modelini yeni aldım. 2 yan odadan 2 tane çubuk çekiyor. Sıkıntısı olduğu kesin. Ayrıca bazen odamda bile (50 cm yanımda modem) bazen tek çubuğu çekmeyebiliyor. Bunun yanı sıra o dediğiniz ayarı nasıl yapacağım?

5650 nin çekim kalitesi gerçekten vasat bende de aynı modem var. Ayar konusuna gelince şu an evde değilim, modem arayüzünden (192.168.2.1 idi sanırım) igmp diye bi seçenek olması lazım, oradan yapılıyor.
  • Modem arayüzüne kayıt edip yeniden deneyin hocam.

hem modem hem bilgisayarda kayıtlı olsun dns.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.