Yüzbaşı
20 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, evimde 100mbit internet var. Modeme kablo bağladığımda sorunsuz bir şekilde 100mbit hız alıyorum. Ama kablosuz performansı çok kötü, modemin dibinde 60 zor alıyorum, ayrıca hiç çekmiyor sayılır.

Elimde Huawei hg630a ve air5341 modem var. İkisininde wan port var. Ama air5341 ttnet modemi muhtemelen kapalıdır wan portu.

İstiyorum ki zyxelden ethernet kablosuyla bağlanıp genişleteyim ağı. Elimdeki cihazlardan başka bir cihaz almaya da hazırım ancak WiFi repeater tarzı bir şey istemiyorum, bağlanacağım cihaza zyxelden kablo çekmek istiyorum ki hız kaybım olmasın.

Zyxel modemi bridge moda alıp denemeler yaptım ama ağdan pek anlamadığım için beceremedim.

Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar, evimde iki adet fiber interneet hattı var, ikisi için de beyaz küçük dandik tılgın modemlerden var. Ayrıca elimde bir adet air5650 (ttnet versiyonu değil) ve bir adet de huawei hg630a (ttnet logolu) modem var. Özellikle air5650 modemi kullanmak istiyorum ancak fotoğraftaki gibi bi ayar yok modem arayüzünde, sanırım türkiye için bu ayarı kapatmışlar, airties ın sitesinden rus yazılımını indirmek istedim ancak neredeyse her modem için rus yazılımı varken air5650 için yok. bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır acaba?

bunun dışında, bir de ben bu iki internet hattını bir şekilde birleştirebilir miyim tek modem üzerinde?

teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >
Merhabalar, TTnet'den 02/2015 de bilgisayar aldım taksitlendirerek. o tarihten bu yana 5 ay ödeme yaptım, eylül ayında supernonline fiber geleceği için hattı komple iptal ettirmeyi düşünüyorum. bana en fazla 1500 tl lik borç çıkaracaklar muhtemelen, iki sorum var:

- bunu kredi kartı dışında taksitlendirme imkanım var mı acaba?
- borç faturalandırıldığı andan itibaren ne kadar süre ödemezsem; mahkemelik olurum? mahkemelik olmadan önce de ne kadarlık ekstra ödeme çıkar bana? hani ana borç 1500 tl olsun 7 ay mühleti olsun, 6 ay sonra ödeyeceğimde yine 1500 tl mi öderim?

Teşekkürler.

edit: kampanya adresi bu:http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/sss/Sayfalar/pc-kampanyasi.aspx
16 mbir adsl kullancısıyım aynı fiyata 24 mbit vdsl e geçiş yapabiliyorum, alt yapı da destekliyor gözüküyor, arayınca da alt yapı uygun diyorlar.

2 yıldır vdsl e geçmeye çalışıyorum ama her seferinde alt yapı uygun ama boş port bulunmuyor cevabı alıyorum, geçişim yapılmıyor.

bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mı benim?
http://tr.ign.com/aral/73209/news/rekabet-kurumu-aralgame-hakkinda-sorusturma-acti

Rekabet Kurumu, AralGame hakkında 'bilgisayar ve konsol oyunlarını yüksek fiyattan satışa sunduğu, ayrıca bunu birlikte çalıştığı firmalarla anlaşmalı olarak yaptığı' gerekçesiyle soruşturma açtı!

Rekabet Kurumu'ndan yapılan resmi açıklama:

Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Ticaret A.Ş.’nin dağıtımını yaptığı bilgisayar ve konsol oyunlarını yüksek fiyattan satışa sunduğu, ana oyun dağıtıcıları ile anlaşma/uyumlu eylem içinde olduğu ve nihai satış noktalarında yeniden satış fiyatını belirlediği iddası ile yapılan başvuruya ilişkin yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.02.2015 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak,

- Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.Ş.,

- Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. A.Ş.,

- Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.,

- Teknosa İç ve Dış. Tic. A.Ş. ve

- Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.

hakkında soruşturma açılmasına, 15-08/108-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere, 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesi, teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasaklamaktadır. Soruşturma, bahse konu teşebbüslerin aralarında yaptıkları yatay ya da dikey anlaşmalarla veya uyumlu eylem halinde bilgisayar ve konsol oyunları alanında 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı.

*Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanunu ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

edit: konuyu oyun haberleri kısmına açamadım bir türlü, o yüzden buraya açtım.
Bir indirme yapıyordum, saat 23.30 civarında başlamıştım, oldukça büyük bir dosya, saat 00:30 olduktan sonra 300 kb/s olan hızım birden 1,5 mb/s bandına çıktı. 16 mbit e kadar abonesiyim ve modeme tanımlı olan hız 15 mbit. an itibariyle indirme hızım hangi siteden indrime yaparsam yapayım 1,5 mb/s.
Geçmiş taahhütüm 18 Kasımda bitiyordu. 5 Kasımda yeni kampanyaya geçiş yapıp yapamayacağımı öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım geçiş yapabileceğim söylendi ve çiftetelli kampanyası hipernet 35 mbit paketine geçişim yapıldı. Altyapımla ilgili bir sorun olmadığı vdsl sinyali alabileceğim söylendi. 2-14 iş günü geçiş süresi olur dendi. 10 Kasım da işlemin iptal edildiğini online işlemlerden gördüm. 1 Gün bekledim dönüş yapılacak mı diye ancak kimse dönüş yapmadı ve ben aradım neden böyle diye sordum, "bilmiyorum, taahhütünüz 18 kasımda bitiyor ondan olabilir" dendi bana ve şikayet kaydı oluşturdum. O gün tekrar aradım ve tekrar aynı pakete geçiş işlemi yaptım. 5 gün sonra (Kasım 16) tekrar işlemim iptal edildi tekrar aradım yine aynı muhabbeti yine nedeni bilinmiyor falan, yine şikayet kaydı oluşturdum. Sonraki gün şikayet kaydım ile ilgili geri dönüş yapıldı ancak yine yarım yamalak bilgi verildi. Türk Telekoma dilekçe yazmam gerektiği falan söylendi. Ayın 18 inde artık taahhütüm dolduğu için çiftetelli kampanyası 16 mbit pakete geçişimi yaptım, ve sordum: aynı kampanya içinde hipernet pakete geçiş yapabiliyor muyum, yapabiliyorsam yeni kampanyanın taahhütü bozuluyor mu? geçiş yapabileceğim ve taahhütümün bozulmayacağı söylendi, tekrar 35 mbit hipernet paketine geçiş yaptım ve bu sefer kesin olarak geçebiliyor muyum bir sorun yaşar mıyım, geçişteki son kararı veren siz misiniz, daha sonra işlemim iptal edilebilir mi gibi soruların hepsine bir sorun olmadığı geçişimin kesin olarak yapılabileceği ve son yetkinin kendisinde olduğu söylendi. Paket geçişi yapıldı ve ayın 25 inde tekrar iptal edildi. Bunun üzerine aradım ve tekrar aynı şekilde paket geçişi yaptım şu an beklemedeyim yine olmazsa tüketici hakları mahkemesine başvuracağım. Ayrıcı dün bizim sokaktaki ankastre üzerinde çalışan saha elamanlarından aldığım bilgiye göre vdsl portları doluymuş (zaten böyle bir durum olduğunu tahmin ediyordum). Ancak ttnet müşteri hizmetleri bana kesin geçiş yapacağımı söylüyor, bunun üzerine herhangi bir dava durumuna kazanan ben olurum diye düşünüyorum.

Ayrıca 17 kasımda yaptığım yazılı şikayeti de paylaşayım:

05 Kasım 2014 tarihinde 444 0 375 i aradım. Arama sebebim, 18 Kasım 2014 de bitecek olan kampanyamın 05 Kasım 2014 tarihi itibari ile değiştirilip değiştirilemeyeceği idi. Bununla ilgili "değiştirilebileceği" bilgisini aldıktan sonra, Çiftetelli Kampanyası 35 Mbit Hipernet paketine geçmek istedim, ve geçişim yapıldı. VDSL sinyali almamın zamanının 2-14 gün arası olduğu söylendi. Bu süreyi beklerken TTnet online işlemlerden işlem geçmişimden işlemin durumu "açık" olarak gözüküyordu. 4 veya 5 gün sonra kontrol ettiğimde aynı yeri, durumun "iptal" olarak değiştirildiğini gördüm. Haber verilecek mi bana diye 1 iş günü bekledim ve sonrasında ben 444 0 375 i aradım. Durumla ilgili bilgi istedim. Görüştüğüm elemanınız kampanya taahhütümün 18 Kasım 2014 de bittiğini ve bu yüzden kampanya değişikliğini bu tarihten önce yapamayacağını söyledi. Halbuki 05 Kasım 2014 de aradığımda bunun sorun olmayacağı söylenmişti ve bunu elemanınıza ilettim ve şikayet kaydı oluşturuldu. Görüşme sabah saatlerinde yapıldı ve o gün bana dönüş yapılmasını istediğimde yapılacağı söylendi. Sonraki gün tabii ki bir dönüş yapılmadı ve tekrar 444 0 375 i aradım ve tekrar kampanya değişikliği yapıp yapamayacağımı sordum. Elemanınız yapabileceğimi, bununla ilgili bir engel olmadığını tekrar iletti. Bende durumu anlattım tekrar, bir şikayet kaydı daha oluşturuldu ve yine o gün dönüş yapılacağı söylendi. Ancak tekrar dönüş yapılmadı. Bu işlemler ile ilgili şikayetlerim bunlar: 1) Elemanlarınız birbirinden habersiz, iki tanesi taahhütüm bitmeden 1 ay öncesinden kampanya değişikliği yapabileceğimi söylerken diğeri bir tanesi böyle bir işlemin imkansız olduğunu söylüyor. 2) Kampanya değişiklik işlemim iptal edilmesine karşın bana kimse bu durumu haber etmiyor, ben kendim öğreniyorum. 3) Kampanya değişiklik işlemimin neden iptal edildiği ile ilgili bana bir türlü bilgi verilmiyor. Bu işlemi iptal eden elemanınız neden iptal ettiğini bilmiyor mu ki bana nedeni söylenmiyor, neden bu kadar uzun sürüyor bu işlemler? Sonuçta bilinmeyen bir durum yok, iptal işleminin bir sebebi olmalı ki iptal edilmiş ve ben bu sebebi merak ediyorum sadece. 4) Şikayet kaydı oluştururken, şikayetimle ilgili gün içerisinde bana dönüş yapılıp yapılamayacağını sorduğumda evet yapılacak denmesine rağmen 2 kez, 2 seferde de bana dönüş yapılmadı. 05 Kasım 2014 deki ilk aramamda hattımın hipernet/vdsl sinyali almasında bir sıkıntısı olup olmadığını sorduğumda herhangi bir sıkıntı yok denmişti bende bu yüzden 250 TL ye bir modem satın almıştım ancak kampanyam iptal olduğunda bu parayı boşa vermiş oluyordum, gün içinde dönüş yapın dememin sebebi de o gün modemi iade etmem için son gün olmasıydı. 5) Bunların yanında 05 Kasım 2014 den 16 Kasım 2014 e kadar her aramamda TTnet Platin Müşteri Hizmetleri ile görüşmüşken bugün (17 Kasım 2014) nedense normal müşteri hizmetlerinizle muhatap kaldım. Bunun nedenini de anlamış değilim, TTnet Platin üyeliği için bütün şartları sağlıyorum.
Telefon: Nexus 5
İsletim sistemi: Android L onizleme surumu (rootlu ve bir çok program kurulu)

Canakkaleden ankaraya yolculuğum sırasında bataryayi da test etme imkânı buldum, sonuç gerçekten beklemediğimiz kadar iyi.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Kendi düşündüğüm bi fikri yazmak istiyorum. Okuyup yorumlarsanız çok sevinirim. Olabildiğince terimsel ifadelerden kaçıp, kabaca diyebileceğimiz bir basitlikte aktarmaya çalışacağım fikirlerimi.

Öncelikle "patlama", kelime anlamı olarak bi patlama, hani bam güm falan değil bence. Kafamdaki fikri örnekle açıklamaya çalışayım:

Önce bir zemin düşünelim, boyutlardan zamandan bağımsız, hep olan ve sıcak olan bir zemin.

Sonra yine boyutlardan ve zamandan bağımsız, sonsuz kadar balon düşünelim, zeminin üstünde duran. Balonların elastikliği sınırsız. Yine zemin gibi bu balonlarda hep vardı, zamandan bağımsızlar.

Biz büyük patlama derken sayısız başlangıçtan birini seçiyoruz bence. Bizim yaşadığımız zamanın evrenini başlangıç olarak alırsak bence olaylar şöyle gelişti:

Sıcak zeminde şu an evrendeki bütün her şeyi(maddeyi enerjiyi vs) içinde bulunduran ama hacim olarak neredeyse sıfıra yakın olan balonumuz(evrenimiz) sıcak zeminin etkisiyle genleşmeye başlıyor. [Aklınıza bir balon getirin hacmi küçük ama içindeki gaz miktarı çok büyük, ve elastikliği yüksek, bu balonun sıcak etkisiyle genleşmesi önce çok hızlı olur sonra git gide bu hız azalır.(mı? fizik konusunda daha bilgili biri varsa ve bunu yorumlarsa sevinirim)] İlk başta o kadar hızlı oluyor ki büyüme "adeta büyük bir şekilde patlıyor". Ve bu büyüme (hızı azalarak) devam ediyor, ta ki, zeminin sıcaklığından dolayı olan genleşmenin büyütme gücü (balonun elastikliğini yenme gücü), balonun elastikliğinden kaynaklanan geri küçülme gücünü yenemeyecek kadar balon büyüyene kadar. (Şöyle düşünebilirsiniz, bir lastiği gerdikçe, gerilmemiş haline gelmeye daha çok zorlar kendini gerdirmeyi arttırdıkça).

Bu aşamadan sonra balon (evren) küçülmeye başlayacaktır. Küçülmenin hızı sürekli artacaktır. Ve en son yine o zemindeki küçük balon haline gelecektir, o ana geldiğinde tekrar genleşmenin gücü balonun elastikliğini yenebilecek ve tekrar evrenimiz büyümeye başlayabilecektir. (Niye balon biraz küçüldüğünde değilde ilk haline geldiğinde genleşme, elastikliği yenebilir diye sorarsanız, küçülme hızının da sürekli artıyor olmasını hesaba katabiliriz.)

Ve bu böyle sürekli bir döngüdür bence, başlangıcı veya sonu yoktur.
.
Hakkında
Konum: Eskişehir,Tepebaşı
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
Steam
Steam
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Toshiba
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 276
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 524
İkinci El Bölümü Mesajları: 104
Konularının görüntülenme sayısı: 42.365 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 52 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.