Şimdi Ara

Hitachi Travelstar 7K1000 ailesi 7200 rpm 2.5' inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi gaming serisinde dahili olarak gelen bu disk oldukça makul bir okuma yazma deneyimi sunuyor .... bu testi yaparken amaç ucuz bir ssd alacağınıza bu diski de değerlendirebilirsiniz.
    tabi ki performans olarak bu disk ssd ile aynı düzeyde değil.
    CrystalDiskMark sonuçarına göre 137 - 130 gibi okuma yazma değeri elde etti. bu ba güzel bir başarı diye düşünüyorum....

Üretici Hitachi
    Sabit Disk Ailesi Travelstar 7K1000
    Fiziksel Boyut 2.5"
    Biçimlendirilmiş Kapasite 1000 GB
    Diskler 2
    Kayıt Yüzeyi 4
    Fiziksel Boyutlar 100 x 70 x 9.5 mm
    Ağırlık(En Fazla) 115 g
    Ortalama Dönme Gecikmesi 4.2 ms
    Dönme Hızı 7200 RPM
    En Yüksek İç Veri Hızı 1284 MBit/s
    Ortalama Erişim 12 ms
    İzden İze Erişim 1 ms
    Tam Erişim 20 ms
    Arabirim SATA-III
    Arabellekten bilgisayara veri hızı 600 MB/s
    Arabellek Büyüklüğü 32 MB

Hitachi Travelstar 7K1000  ailesi 7200 rpm 2.5' inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay_geronimo -- 18 Mart 2015; 15:44:53 >

• Pek detaylı bir inceleme olmamış,Diskin fotoğraflarını vs çekebilirdin.Farklı proğramlarla test windows açılış kapanış testleri vs.
  • Windows 7 boot suresi nasıl bu millet diskin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük dosya yazma okuma hızı 2.5 disklere göre iyi çıkmış ancak diğer disklere göre çok bir fark yaratmayacaktır.

Hitachi marka olduğundan performanstan çok sessizlik, ısı ve stabilite konusunda diğer disklere göre avantajları olacaktır.

En ucuz ssd karşısında bile hiçbir sata diskin önde olma şansı yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Büyük dosya yazma okuma hızı 2.5 disklere göre iyi çıkmış ancak diğer disklere göre çok bir fark yaratmayacaktır.

Hitachi marka olduğundan performanstan çok sessizlik, ısı ve stabilite konusunda diğer disklere göre avantajları olacaktır.

aynen dediğin gibi okuma yazma performansı iyi 2.5 disklere göre çok iyi .. hitachi bizim ülkemizde bilinmez pek ama. dediğin gibi 5200 den daha sessiz. japan olayı yani. geçen bir makale okudum bir 7 24 çalışan sistem için cloud şirketi bozulma ve hata performansı için hitachi demiş en iyi. sıralama söyle

1. sırada hitachi
    2. wd
    3. seagate ..

disk laptop içinde geldi malesef foto koyamadim. sökmek te garanti için sağlıklı değil.
    windows boot hizini test etmedim çünkü işletim sistemi yoğun bir program kurulu sağlıklı sonuç vermeyecek sonuçta pc tam masaüstü gelenceye kadar ram birçok program parçacığı yükleyebilir.
    ama 5200 rpm disklerden çok daha hızlı diyebilirim..
    bir arkadaş kapsamlı değil demiş doğrudur fikir edinilmesi adına yaptım bu testi... demek istediğim sata 2 bir laptop alır SSD takarsan 200 mb okuma yazma hızını bile zor elde edersin. bunun için yazık ssd almaya... ssd 400 mb okuma yazma hızına sadece sata 3 erişebilir..

• Tr de Hitachi diskler bulunmuyor. WD, Seagate ve Toshiba üçgeni var.
  • tuncay_geronimo T kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.
    Kargo dahil 64 Euro Almanyadan gelecek bir arkadaşımın adresine yollattım .
    Esasında 2 senedir Türkiye fiyatının düşmesini bakledim ama 300 Lira aşağısında satan yok :(
    En sonunda gelen arkadaş sayesinde sipariş ettim.
  • İtalya'da bulunuyormu acaba bende siparis edebilirim kendime benim emektar bozulduda :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sercanserhat kullanıcısına yanıt
    iyi<günlerde kullan
  • tuncay_geronimo T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_geronimo

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Büyük dosya yazma okuma hızı 2.5 disklere göre iyi çıkmış ancak diğer disklere göre çok bir fark yaratmayacaktır.

aynen dediğin gibi okuma yazma performansı iyi 2.5 disklere göre çok iyi .. hitachi bizim ülkemizde bilinmez pek ama. dediğin gibi 5200 den daha sessiz. japan olayı yani. geçen bir makale okudum bir 7 24 çalışan sistem için cloud şirketi bozulma ve hata performansı için hitachi demiş en iyi. sıralama söyle

1. sırada hitachi
    2. wd
    3. seagate ..

disk laptop içinde geldi malesef foto koyamadim. sökmek te garanti için sağlıklı değil.
    windows boot hizini test etmedim çünkü işletim sistemi yoğun bir program kurulu sağlıklı sonuç vermeyecek sonuçta pc tam masaüstü gelenceye kadar ram birçok program parçacığı yükleyebilir.
    ama 5200 rpm disklerden çok daha hızlı diyebilirim..
    bir arkadaş kapsamlı değil demiş doğrudur fikir edinilmesi adına yaptım bu testi... demek istediğim sata 2 bir laptop alır SSD takarsan 200 mb okuma yazma hızını bile zor elde edersin. bunun için yazık ssd almaya... ssd 400 mb okuma yazma hızına sadece sata 3 erişebilir..

SSD almanın ana amacı sıralı okuma hızı değil, "4K" hızıdır.
    SATA2'nin, 4K hızına etkisi kısıtlıdır. Bazı modellerde etkisi bile olmayabilir.

SSD'ler, sıralı okumada birkaç kat üstünlük kurarken, 4K'da 100 kat gibi farklar vardır :)
    Çünkü, (7200 rpm) HDD'lerin erişim süreleri 12-16 ms arası değişirken, SSD'ler 0.0x ms gibi erişim süreleri sunar.

Günlük kullanım, windows açılış süresi gibi şeyleri, bu erişim süresi belirler:
    http://media.bestofmicro.com/A/R/323091/original/boottime_windows.png
    Bu tip durumlarda, sürücünün, çok sayıda dosyaya anlık olarak erişmesi gerekir. Mekanik sürücüler, bu iş için hantal kalır. 15000 rpm SAS sürücüler bile, işlem yoğunlaştıkça vasat performans gösterebilir.

SATA2-3 farkını, büyük parçalar halindeki dosyaları transfer ederken veya bazı profesyonel kullanımlarda hissedersiniz.
    Tabii SSD'nin sıralı yazma hızının da SATA3'ün hakkını verecek düzeyde olması lazım. Bunu sadece üst modeller (Samsung Pro, Corsair GTX gibi) veya normal modellerin yüksek kapasiteli versiyonları sunar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Nisan 2015; 5:21:33 >

• SSD tartışmasız zaten ama. Söyle üç yıldan eski bir pc için ekonomi düşünülerek bu disk önerdim. Ve sata 2 için tavsiye etmedim... Yoksa ekonomi uygun ise SSD tamam... Üç sene sonra SSD bugünkü kaç katı olur. Bu sefer işlemci ve ram. Okuma yazma sınırına yaklaşır bilinmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5" disk alacak arkadaşlar alttaki incelemeye de baksınlar. Sanırım TR'de satışı başlamadı ama performansı sınıfına göre güzel.
    http://teknoseyir.com/wd-black-500gb-2-5-inc-hard-disk-incelemesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.