Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.265
Cevap
52
Favori
256.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İngilizce versiyonlarda yazılımın ismi her zaman update.zip şeklinde ama içeriği değişiyor.

Pan Baidu'ya ben bağlanamadım, orada nasıl verilmiş bilmiyorum ama diğer siteden Q5 uzantılı yazılımı indirdim fakat henüz kuracak zamanım olmadı. Haftasonu kuracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeo

Bendeki cihaz çin versiyonu, pan.baidu.com daki sayfada 1.0.9 klasörü altında ayrı ayrı dosyalar var tüm cihazlar için. Ancak indirirken login bilgisi istediği için Q3 ile biteni bir türlü indirememiştim,
    o yüzden seyhan01 in Q5 ile biten dosyasının sonunu Q3 olarak değiştirip update_qualcore_Q3.zip yapıp yükledim.
    Eğer gerçekten farklıysa hiç yüklenmemesi lazımdı ama bende yüklenmeye başladı sonrasında da kapandı cihaz, bir daha açılmadı sanırım bootloader a zarar verdim.

Şu anda standby da olduğu gibi kırmızı power ışığı yanıyor, ne düğmeye basmaya ne kumandaya tepki veriyor, reset butonuna basılı tutup açmayı denedim, tek basıp 10 saniye sonra açmayı denedim, power kablosunu çıkartıp resete basılıyken takmayı
    denedim, hiç bir tanesi çözüm olmadı ne yazık ki.

Usb TTL kablosuyla q5 cihazı root eden bir arkadaş vardı, acaba bu kabloyla bootloader veya firmware tekrardan yüklenebilir mi, şimdi bunu araştıracağım.

Seyhan01 arkadaş Q5 için diye yazmıştı, keşke kurmasaydın. Peki kurarken hata vermedi mi ? Ben birkaç kere ingilizce yazılımın ismini değiştirip benim cihaza kurmaya çalışmıştım, her seferinde yarım kalıp hata vermiş ama sonra cihaz eski yazılımla baştan başlamıştı. Sen power düğmesine basınca şu anda hiç tepki vermiyor öyle mi ? Işık maviye dönmüyor yani... Belki de düğmenin fonksiyonu iptal oldu. İşin kötüsü bu cihazlar diğerleri gibi elektirik kesilip geldiğinde kendiliğinden açılmıyor.

USB TTL kabloyla muhtemelen düzeltilebilir.

• aynen öyle arkadaşım ben aylardır q5 cihaza yazılım yüklerim daha gözle görülür bişeye denk gelmedim,ne derdin vardı zorla q3 cihaza q5 yazılımı atmaya çalışıyorsun!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Himedia Q10 Quad Core : (*Ön Sipariş*)

http://www.hdtech.com.tr/tr/himedia-q10-quad-core--u

* Taksitli bir ön-sipariş seçeneğiniz yok mu?

* Himedia ürünlerinin Çince dışında global bir support sitesi (firmware, kullanma kılavuzu) yok görünüyor. Var mı?
  • arkadaslar himedia q3 kullaniyorum ve bu cihaza hdd takip agda paylasima acmak istiyorum birturlu olmadi bi fikri olan varmi nasil yapabilirim
  • ahmethamdi55x A kullanıcısına yanıt
    Ayarlardaki Samba servisini açmak gerekiyor.
  • samba acik. cihazin kendisini goruyor ama harici diski gormuyor .klavye olayi da ayri bir dert bu cihaz basimi agritti iyice yaw
  • hdd yi agda gordu simdi fakat ayrica sürücu olarak gormuyo yani klasor olarak girebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmethamdi55x

hdd yi agda gordu simdi fakat ayrica sürücu olarak gormuyo yani klasor olarak girebiliyorum.

Map network drive ile surucu gibi kullanabilirsiniz ama yine klasor tabi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • map network drive nedir nasıl yapabilirim acaba, bir de bunu deniyim
  • bir de dlna çok yavaş q3 de. lan ile bağladım üstelik hızlı olsun diye ama wirelessmi bağlamalıyım. ipadle denedim ve mac le denedim inanılmaz yavaş.
    diğer bir soru bu klavye ve Mouse işini nasıl çözebiliriz telefonla kontrol etmenin bir yolu varmı, android klavyesi bütün ekranı kapladı, cihazın çözünürlüğü ayarlardan 720 yaptım düzeldi ama video output 1080 hala. video gösterimini etkiler mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmethamdi55x

map network drive nedir nasıl yapabilirim acaba, bir de bunu deniyim

Windows 7 ve ingilizce olarak anlaticam bu sekilde kullandıgım icin.

My computer acinca yukarıda map network drive tıklıyoruz.

Drive olarak daha önce kullanılmayan boştakilerden herhangi bir harf seciyoruz bu bizim surucu harfimiz olacak..

Folder olarak da himediadaki ip yaziyoruz şu şekilde \\192.168.1.6 gibi sizde ayarlarda girip networkde ne gozukuyorsa.. İsterseniz burada su sekilde de yazabilirsiniz \\192.168.1.6\sda1 gibi o zaman direk sda1 klasorunu acar..

Reconnect at logon tikli kalsın her seferinde bağlanır böylece sonra da finish diyoruz.

Burada dikkat edilecek nokta sabit ip vermezseniz biri ağa bağlandiginda himeda otomatik farklı ip alabilir o zaman calismaz. Bu yuzden himedia icin sabit yerel ip alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvven -- 29 Haziran 2015; 13:40:06 >

• Bu aleti alıp da memnun olmayanlar var mı acaba? 1080p görüntüsü nasıl? Bu aralar gaz kesiyorum q3 e ama pişman da olmak istemiyorum.
  • runelgna kullanıcısına yanıt
    Al benden de okadar
    Bayadır araştırıyorum ne alacağıma karar veremedim bir türlü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihaza tek porttan 6TB disk bağlayabilen var mı? Bende iki yuvalı disk kutusu var aynı porttan 4TB dan fazla disk gösteremedim?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cluptechno

Al benden de okadar

Cok arastırıp aldim genel olrak memnunum ben..

1 gb yetmez mi acaba diyordum ama yetiyor.. Air mouse veya klavyesi olmadan kullanmak zor.. Melee f10 deluxe ya da logitech k400 falan lazım

Launcheri degistirme olayını cozemedim daa

Bu cihazla alakalı degil android sorunu kodide visulation degismiyor sinir bozucu

• guvven kullanıcısına yanıt
    Sizde Q3 mü var?
    Cihaz hakkinda izlenimlerinizi detaylica yazabilseniz aslinda okumak isterim cihaz hakkinda kullanan birinden hic turkce anlatim okumadim da dinlemedim de
    Cihaz alma arifesindeyim ve bu Q3 almayi dusunenler icinde faydali olur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sizde Q3 mü var?
    Cihaz hakkinda izlenimlerinizi detaylica yazabilseniz aslinda okumak isterim cihaz hakkinda kullanan birinden hic turkce anlatim okumadim da dinlemedim de
    Cihaz alma arifesindeyim ve bu Q3 almayi dusunenler icinde faydali olur..

Evet q3 var sancaktan aldim..

Siz sorun ben anlatayim ne merak ediyorsanız

• quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Al benden de okadar

... kodide visulation degismiyor sinir bozucu

Kodi'de visualizations değişmiyor derken neyi kastediyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Al benden de okadar

... kodide visulation degismiyor sinir bozucu

Kodi'de visualizations değişmiyor derken neyi kastediyorsunuz ?

Hocam 2 tane var iste cok kotuler baska da yuklenmiyor.. Milkdrop falan baktim ama android icin olmuyor ama

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.