Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.265
Cevap
52
Favori
256.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba bende 16'da yüklenmiyor ne yazık ki. Versiyon 15 var bende şu anda :(

Daha önce bu kadar hiç yavaşlamamıştı aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodi 17 güncellemesini yükledikten sonra eski Wrapper'ın bu versiyona uyumlu olmadığını göreceksiniz. Wrapper'ı kaldırıp \sdcard\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi\userdata altına kendi playercorefactory.xml dosyanızı oluşturun. Daha sonra bu dosyanın içeriğini aşağıdaki gibi yapın. Kodi'yi kapatıp, tekrar açtığınızda sorun çözülecek. Yeni wrapper versiyonu çıkana kadar ara çözümümüz bu.

Kaynak:http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=710.msg13417#msg13417

<playercorefactory>
    <players>
    <!-- himedia player for video -->
    <player name="Wrapper" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
    <filename>com.himedia.xbmcwrapper</filename>
    <hidexbmc>true</hidexbmc>
    <playcountminimumtime>120</playcountminimumtime>
    </player>
    </players>

<rules action="prepend">

<!--network protocol rules-->

<rule protocols="nfs|http|rtmp|sop" player="VideoPlayer" /> <!--all nfs-->

<!--internet streams rules-->

<rule protocols="pvr" player="VideoPlayer" /> <!--all pvr-->
    <rule internetstream="true" player="VideoPlayer" /> <!--all streams-->

<!--video audio channels rules-->

<rule video="true" audiochannels="6" player="Wrapper" /> <!--5.1 audio-->
    <rule video="true" audiochannels="8" player="Wrapper" /> <!-- 7.1 audio-->

<!--video resolution rules-->

<rule video="true" videoresolution="720" player="Wrapper" />
    <rule video="true" videoresolution="1080" player="Wrapper" />
    <rule video="true" videoresolution="2160" player="Wrapper" /> <!--4K-->

<!--audio / music rules-->

<rule audio="true" player="PAplayer"/> <!--all audio to kodi internal music player-->

<!--specific codecs rules-->

<rule video="true" audiocodec="truehd|true-hd|dtshd|dts-hd|dts" player="Wrapper"/>

<rule filename=".*.3D.*|.*.3D.iso|3D.*" player="Wrapper"/>
    <rule filetypes="iso|bdmv|mpls|m2ts" player="Wrapper"/>

</rules>
    </playercorefactory>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 9 Şubat 2017; 10:49:23 >

• Himedia Q10 PRO kullanıcısıyım. Güncellemelerden sonra mkv filmlerde ses ile görüntüde kayma hissediyorum. Ani hareketlerde önce hareket sonra ses geliyor, fabrika ayarlarına dönderip yeniden yükleme yaptım. Sorun devam ediyor , sizde de aynı problem var mı ?
  • opensubtitle ücretli oldu..divixplanet kapandı..biz şimdi kodi üzerinden hangi altyazı sitesine gideceğiz,,
    bu sorunu çozen varmı arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

opensubtitle ücretli oldu..divixplanet kapandı..biz şimdi kodi üzerinden hangi altyazı sitesine gideceğiz,,

Kim diyor ücretli diye

• quote:

opensubtitle ücretli oldu..divixplanet kapandı..biz şimdi kodi üzerinden hangi altyazı sitesine gideceğiz,,

Üyelik istiyor ama ücretli değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki sayfalarda Blurayi iso'ları menülü açtığını söyleyip kurulum dosyası linki paylaşmıştı birisi şimdi göremiyorum mesajı aslı çıkmadı mı?
  • Buyrun bunu kurun....

https://drive.google.com/open?id=0B7vuWiAeK9hzcmZpdkFreGRvVlE

Filmlerinizin uzantısının *.ISO (Büyük harfle) olmasına dikkat edin...
    Apps kısmında Bluray playeri göreceksiniz..Tıkladığınızda sizi Dosya yöneticisine otomatik yönlendirecek...Bluray filmlerinizin bulunduğu dizine gidin filminizin üstüne tıklayın...Evet karşınızda blurayinizin menüsü.... Kolay gelsin....

Kodi üzerinden de oynatabilirsiniz...Kodi de *.ISO dosyanızın üzerine tıklayınız..Dört seçenekli bir tablo çıkacak .En alttaki"Bluray menülü oynatın" seçeneğine tıklayın...Tebrikler başardınız...
    Not: şu anda yalnız 1.0.8 yazılımda var...Daha üst versiyonlarda ve Android 7 de çalışmıyor.İlerde onuda düzenlerler inşallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Kim diyor ücretli diye

ben..
    ama yanlış bilgi almışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 11 Şubat 2017; 18:16:38 >
  • Merhaba Q3 için kodi 16.2 versiyonunu nereden indirebilirim acaba? Direk 17 için cihazınız bu versiyon ile uyumsuz diyor Google market.

Teşekkürler

• Andorid 7 ve Kodi 17 ne durumda?

Altyazı problemi falan çözüldü mü android 7 de?
  • Bu arada altyazi.org cidden büyük kayıp oldu.

Zaten opensubtitles.org ve turkcealtyazi.org altyazıların %90'ınını oradan alıyordu.

Mesala seyrettiğim dizilerden 2 tanesi bölümler 2 hafta oldu hala altyazı yok.

Orta vadede dizi/film arşivleme işine büyük darbe yiyeceğiz malesef.
  • Altyazı.org planetdp.org domaini ile geri geliyor. Eskisi gibi olur inş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodi 17 ye güncellendikten sonra altyazı indiremez oldum. Aşağıdaki gibi hata almaya başladım. Kullanıcı adı ve şifremde bir sıkıntı yok. Eklentiyi kaldırıp tekrar yükledim değişen bir şey yok. Böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimari

Buyrun bunu kurun....

https://drive.google.com/open?id=0B7vuWiAeK9hzcmZpdkFreGRvVlE

Filmlerinizin uzantısının *.ISO (Büyük harfle) olmasına dikkat edin...
    Apps kısmında Bluray playeri göreceksiniz..Tıkladığınızda sizi Dosya yöneticisine otomatik yönlendirecek...Bluray filmlerinizin bulunduğu dizine gidin filminizin üstüne tıklayın...Evet karşınızda blurayinizin menüsü.... Kolay gelsin....

Kodi üzerinden de oynatabilirsiniz...Kodi de *.ISO dosyanızın üzerine tıklayınız..Dört seçenekli bir tablo çıkacak .En alttaki"Bluray menülü oynatın" seçeneğine tıklayın...Tebrikler başardınız...
    Not: şu anda yalnız 1.0.8 yazılımda var...Daha üst versiyonlarda ve Android 7 de çalışmıyor.İlerde onuda düzenlerler inşallah...

*.ISO dosyalarınızı bluray menüsü ile açabilen proğramı buradan alabilirsiniz..

Buraya adresi yazdık..Nasıl kullanılacağını da azçok anlattık...Hiç kullanan olmadı Mı?

Deneyimlerinizi buraya yazarsanız birçok arkadaşta kullanma yolunu seçer..
    Klasik amma işin özünü anlatan cümle "BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA DEĞERİ ARTAR"

• quote:

Orijinalden alıntı: sakdanadak

Kodi 17 ye güncellendikten sonra altyazı indiremez oldum. Aşağıdaki gibi hata almaya başladım. Kullanıcı adı ve şifremde bir sıkıntı yok. Eklentiyi kaldırıp tekrar yükledim değişen bir şey yok. Böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?

Ben kodi 16.1 kullanıyorum bende de aynı şekilde bu hatayı gösteriyor. Altyazı için yeni bir eklenti yapılsa iyi olucak örneğin 'turkcealtyazi.org' sitesi için bir eklenti olsa iyi olurdu. Bu altyazı olayı çok sıkıntılı olmaya başladı umarım yakın zamanda düzeltilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakdanadak

Kodi 17 ye güncellendikten sonra altyazı indiremez oldum. Aşağıdaki gibi hata almaya başladım. Kullanıcı adı ve şifremde bir sıkıntı yok. Eklentiyi kaldırıp tekrar yükledim değişen bir şey yok. Böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?

VPN kullanın diyor opensubtitle sitesi

Türkiye problem yapmış onlara

• Philips hue ambilight olayina giren deneyen oldu mu

• Bu arda kodi 17 yukledim wrapper sorunsuz calisiyor herhangi bir esit yapmadim wrapper icin.

Versiyon android 5 son firmware

• Arkadaşlar hmedia Qpro 10 kullanıcıyım Yen'i versiyonu yükledikten sonra hdd bulamıyorum ve içindeki harddick ki çok uğraşmama rağmen yardımcı olursanız sevinirim. İçine attığım Yen'i filmleri düzenlemek için

• 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.