Şimdi Ara

Hikvision C100 960gb SSD (515TL) (25TL Maxipuan ve çek dahil değil) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
7.373
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haksancan

Aida gösteriyormuş diyorlar ama ne kadar dağlıklı sonuç verir bilmiyorum.

Açmayı deneyebilirsiniz benimkini açtım kolay bir işlem dikkatli açarsanız etiketi kaldırmadan açmanız mümkün
    Aida64 Extreme'de bile kontrolcü veya NAND ile ilgili hiç bir bilgi gözükmüyor.

Garanti durumundan dolayı (ki kısa sürede bozulabilir dendiği için) açmayı denemeyi düşünmüyorum hocam.
  • Chembond kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam

Fikir değiştirirseniz aşağıda örnek gösteriyorum

Hikvision C100 960gb SSD (515TL) (25TL Maxipuan ve çek dahil değil)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chembond

Aida64 Extreme'de bile kontrolcü veya NAND ile ilgili hiç bir bilgi gözükmüyor.

Garanti durumundan dolayı (ki kısa sürede bozulabilir dendiği için) açmayı denemeyi düşünmüyorum hocam.

Alıntıları Göster
    Bende ssd bilgileri bu şekilde görünüyor sizin kullandığınız ssd görünüyormu bilmiyorum

Hikvision C100 960gb SSD (515TL) (25TL Maxipuan ve çek dahil değil)

SSDZ ile denermisiniz.http://aezay.dk/aezay/ssdz/
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Bu programın en son sürümü 2016da çıkmış çalışacağından şüpheliyim ama denemekten zarar gelmez tabi ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

SSDZ ile denermisiniz.http://aezay.dk/aezay/ssdz/
    Hocam dün denemiştim. N/A şeklinde boş çıkıyor o alanlar.

Ben biraz daha araştırıcam başka bir program öğrenirsem haber veririm. Ama phison_id hata vermiş olsa da kontrolcüyü gösterdiğine göre doğru olabileceğini düşünüyorum. örneğin smi_id'yi crucial sürücüde denedim kontrolcüyü doğru gösteriyor ama bellekleri gösterirken benzer bir hata veriyor.

• Bu tür asıl işinin dışında bir iş yapan firmaların kullandıkları bileşenler aynı üründe bile farklı olabiliyor. Örnek vermek gerekirse Apacer As340 serisinin bazı ürünlerinde smi2258 kontrolcü ve micron bellek kullanilmisken aynı üründe simdi phison s11 kontrolcü ve spectek bellek kullanmış. Bunu nereden biliyorum,youtubedaki videolarda adamlar içini açıp bakıyor. Sanırım hikvision c100 serisinde phison s11 kontrolcü kullanmış ama bellekler ne marka bilmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 120gb trendyol bfde 67ye aldım bu marka.şimdilik çok iyi
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    hocam en iyi diyebileceğiniz önerdiğiniz marka modeller nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

hocam en iyi diyebileceğiniz önerdiğiniz marka modeller nedir
    kesinlikle ilk sıra samsung evo.gerek performans,gerek stabilite açısından bence en iyisi.3 pc'de evo takılı şuan,1 tanesindeki 5 yılı geçmiştir alalı,0 sorun.
    tabiki fiyatı diğerlerine göre daha yüksek ama kesinlikle fiyatına değer...
    diğerlerini aynı kefeye koyarsak (f/p olarak);sandisk,toshiba,crucial...bu üç'ü içinde fiyatı en uygun olan tercih olur.
  • AIDA64'te ben de bulamadım bendeki EZCOOL SSD ile ilgili bilgi, Hard Disk Sentinel 5.30'dan bulabildim sonra. Silicon Motion SM2258XT varmış kontrolcü olarak.
  • ben bir tane aldım şansımıza artık :)
    kullandığım bilgisayarda usb 3.0 olmadığı için test edemedim ,ancak usb 2.0 olarak test ettim diğer ssd. lerden çok farklı bir sonuç çıkmadı
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Corsair marka SSD'im 2 ay sonra benim de taaak diye gitti. Mavi ekranla kalakaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Corsair marka SSD'im 2 ay sonra benim de taaak diye gitti. Mavi ekranla kalakaldım
    aslında corsair'de iyi marka,ssd'leri ilk çıktığında bende alıp kullanmıştım,bir sorun olmamıştı fakat dediğim gibi elektronik alet mükemmel değil olabiliyor.
    ben kaç tane intel işlemcinin durduk yere bozulduğunuda gördüm,hemde öyle pc açılmıycak şekilde değil,windowsta mavi ekrana düşüren bozulma.
    yani elektronik ürünlerde bence ilk kriter garanti süresi olmalı,5 yıl tam garantili bir marka olucakki,5 yıl kullanıpta bozulan bir şey olduğunda hiç değilse insan "5 yıl kullandım,parasını çıkardı,çokta önemli değil" diye kendini avutabilsin

• Darkpower kullanıcısına yanıt
    Asıl işini yapıp yapmamasıyla ilgisi yok hocam. Sandisk'in Kingston'un asıl işi bu ama onların da giriş modellerinde içinde hangi bileşenler olduğunun garantisi yok. Bilinen markalar olduğu için açıp içini inceleyenler çıkıyor ama zaman ilerledikçe bileşenleri haber vermeden değiştiriyorlar sürpriz oluyor.

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. EZCool DRAM li diyorlardı o da hikayeymiş demek ki

• haksancan H kullanıcısına yanıt
    Ben uygun fiyata geliyor diye almıştım, 1 yılı geçti sorun yok ama olmayacağı anlamına da gelmez tabii. Sata 2'de kullanıyorum bir de çok da önemsemedim dram olup olmamasını. Gündelik işler için yeterli geliyor, 480 GB olanı 300 TL gibi bir fiyata gelmişti bana.

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    ezcool da sorun yaşayan henüz duymadım nice yıllar daha kullanırsınız inşallah

• SATA ssd kontrolcüleri GENEL olarak 2016'dan sonra güncelleme almadı yani yeni model bir ssd kontrolcü yok.
    Phison'da sata için, 8 10 ve 11 serisi kontrolcüleri piyasada var.

Ayrıca Aida64 ssd'lerin içerisine bakıp kontrolcüsü ve nand yongalarını göstermiyoır.
    Bilinen marka-model ssd'lerin bilgilerini Database'den hazır bilgilerini gösteriyor.Bazen de bilinen markalarada yanlış bilgi gösterdiğini biliyorum.

SMI flash id, Phison flash id gibi programlar ssd'nin kontrolcüsünü bypass edip nand yongaları okuyarak marka-modelleni buluyor.Bunun için ssd içerisinde bulunan tüm bölümleri silmek gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 20 Aralık 2019; 15:32:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.