Şimdi Ara

Hidrolik direksiyon hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Düz direksiyonda rahatlıkla kullanılabilir. Ben alıştım artık. Park ederken bile tek elle dönderebiliyorum. Sadece arabayı sürekli hareket ettireceksiniz. Onun haricinde aslında düz direksiyonlu araç kullanmak hidrolik direksiyonlu araç kullanmaktan daha zevklidir.

Tabi değer mi? Değmez. Hidrolik çok büyük rahatlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin59

quote:

Orijinalden alıntı: xabdullahx

kas yaparsın sözünü çok duyuyorum. kas yapmak güzeldir de hiç araba kullanmayan birisi için sizce tercih edilmeli midirler? yoksa hidroliklilerimi kullansınlar? en çok takıldığım nokta burası. örneğin lada vega :D bu araçlar teknoloji yoksunu. ama az yakıyorlar. ona rağmen hidrolik değil diye almak istemiyorum. sizce yanlış mı yapıyorum?

bu biraz bütçe meselesi eğer paranız yeterse tabiki h.d. olması kolaylık sağlar, eğer istanbul trafiğindeyseniz artık şart oldu h.d. olması:) başka biri benim flash'a bindiğinde sen bunu nasıl kullanıyorsun diyorlardı hep hd kullanmış olan arkadaşlar:) bende onu sattığımda bu seferki arabamda en azından h.d. olmalı diye düşündüm senin teknoloji özürlü dediğin LADA VEGA aldım hem kilimalı hemde senin yok dediğin HİDROLİK DİREKSİYONLU :) ama söylediğin bi şey doğru...az yakıyor ve ufak tefek teknolojik özellikleride var istersen bu konuda sohbet edebiliriz vega hakkında istediğini sorabilirsin mesela almak istiyorsan ama h.d. yok diye almak istemiyorsan yani tek derdin buysa h.d olanlarından al olsun bitsin

lada veganın h.d olduğunu inanın bilmiyordum. sahibinden.com da karşımda çıkmadığındandır herhalde. zaten fikirlerim çok değişti aldığım cevaplarla :) daha düşük modelli ve max 7 bin TL lik araçlara bakacağım çünkü ilk aracım olacak. Neyse... madem laf vega'dan açıldı atacağım linkteki lada vegaya bakarmısınız? ne diyorsunuz? ayrıca en güncel fiyatlara göre atacağım linkteki araba km başına kaç kuruş yakar? tabiki lpg'de.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-sahibinden-lada-vega-111667633/detay

• 'Avuç içi ile direksiyon çevirmek' eylemini gerçekleştiremezsin
  • öncelikle bu araçta h.d. yok bunu bilmeni isterim detaylı resimleri yok ama görebildiğim kadarıyla 1.5. 8v oysa 16v olanlar biraz daha az yakar ama senin için bu daha uygun olacak biraz daha basit yapıda bi motoru var zaten lpg de var yakıt yönünden şikayetin olmaz ama direksiyonundan olabilir:) eğer km orjinal ise fiyat normal ama kaportada orjinal ve temiz görünüyor jant kapakları hariç:)) bu arada ben yarın babam için buna bakmaya gidicem ... http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-beyaz-2000-model-muayneli-lpg-ruhsata-isli-113710525/detay

• düşük fiyata en az yakan en yeni model ve en ucuz parça bence vegalarda var tabiii fazla konfor beklememek lazım yinede 90 model tofaş fiyatına iyi bi alternatif mesela ben 2 sene önce 2005 model hb aldım 9500 e ve bi sürü donanımı var o paraya anca 94 doğan veriyorlar:) vega hem daha sağlam hem kesinlikle daha az yakıyor şu an babamda 92 şahin var onun lpg de yaktığını ben nerdeyse benzinde yakıyorum ve yarın kısmetse pazarlıkla verdiğim linkteki aracı şahinle değişcezzzz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersin59

öncelikle bu araçta h.d. yok bunu bilmeni isterim detaylı resimleri yok ama görebildiğim kadarıyla 1.5. 8v oysa 16v olanlar biraz daha az yakar ama senin için bu daha uygun olacak biraz daha basit yapıda bi motoru var zaten lpg de var yakıt yönünden şikayetin olmaz ama direksiyonundan olabilir:) eğer km orjinal ise fiyat normal ama kaportada orjinal ve temiz görünüyor jant kapakları hariç:)) bu arada ben yarın babam için buna bakmaya gidicem ... http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-beyaz-2000-model-muayneli-lpg-ruhsata-isli-113710525/detay

artık hidrolik direksiyonu sıkıntı yapmıyorum. arkadaşların sayesinde ısındım linkteki araba çok güzel. fakat fiyatının çok düşük olması beni işkillendirmedi değil. sizin için hayırlısı olsun inş.

• Benim anam 15 yil boyunca hidrolik direksiyonsuz broadway kullandi, sabah aksam ise gitti, beni oraya buraya birakti, en olmadik yerlere park etti bir kere bile hik demedi. O yaptiysa, ve de gidip cok da ha iyi araba alacak durumu varken yaptiysa sen de yaparsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle deme analar cefakardır onların yaptığını biz yapamayız eşek kadar adam olsak bile....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Benim anam 15 yil boyunca hidrolik direksiyonsuz broadway kullandi, sabah aksam ise gitti, beni oraya buraya birakti, en olmadik yerlere park etti bir kere bile hik demedi. O yaptiysa, ve de gidip cok da ha iyi araba alacak durumu varken yaptiysa sen de yaparsin.

Yani eskiden bu teknolojiler yokkende kullanılıyordu gayet kullanabilirsin .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Ön tekerlere fazla hava basınca hidrolikten farkı kalmıyor

bunu ilk defa duyuyorum bu işin bir riski var mı?

yol tutmaz.
  • quote:

Daha önce hiç hidrolik direksiyonsuz araba kullanmamış biriyim. İlk kez sürücü kursunda hidrolik direksiyonlu araba kullandım ve rahattı. Yeni acemi bir sürücü olarak alacağım arabanın direksiyonunun hidrolik olmaması zor olurmu. Hiç kullanmadığım için gözümde bana çok sert geliyor Lütfen yardım edin.

ağır olursa ben çevireveriyim yardıma geliriz.
  • ama avuç içiyle yada tek parmağı direksiyonun kollarının birine takıp ardı ardına çok hızlı manevralar yapmanın tadı da bi başka ama :D
  • sınavda m23 kullandım direksiyonu çevir babam çevir
  • arkadaşlar istanbul gop ta hidrolik direksiyon parçaları bulabileceğiniz biryer biliyorum hem uyguna alırsınız hemde size nasıl takılacağı konusunda yardımcı olurlar.ismi 14kardeşler di ama tam bilmiyorum internetten bi bakın 14 kardeşler olunca aklımda kaldı :D
  • spor salanuna gitmene gerek kalmayacak işte
  • Park dışında sıkıntı olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.